... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 45
bmwtt.sk
 
cptObvious

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 10:06

tvaroh napísal:
chlapci ja neriesim vobec ze led ci sa vypalia nevypalia mne islo o dizajn a o to ze led je novsia technologia
a napr v E92 LCI som mal komplet led svetla smerovky a mal som prejst na 435i kde su smerovky vpredu aj vzadu hnusna ziarovka oranzova a brzdove tiez?


nebudem komentovat zvysok, pretoze mne celkovo SUV nie su po chuti, ani keby mali neviem co pod kapotou. Uz som z toho vyrastol. Kombik f10, alebo audi a6 ti ponukne lepsiu sluzbu ako porovnatelne suv.

Ale neprejst z e92 na F32 kvoli zltym ziarovkam v smerovkach...mas ty ale priority... :-k
 
gabikh
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 10:33

Hm tak zacal som citat pribeh krasnej 335ix ktora ak je to dobre napisane bola kupena skoro nova (3000km) pises ze si s nou spravil 20000km cize si ju predal s 23000km. Vymenil.si ju velku tazku kravu s 2x takym motorom ktory ide horsie a za 2x taku spotrebu. Ako kedysi som bol z q7 paf a chcel som ju a hlavne z v12tdi, ale odstupom casu som vytriezvel a uznal ze je to halvne s tym motorom nezmysel.je pravda ze q7 je vacsia ako x5 a hlavne v interiéri to beriem, a tatiez sa mi facelift a v prevedeni v12 po stranke exterieru paci viac ako x5 ale aj tak by som ju nekupil jedine ako druhe auto s 3.0 alebo 4,2 tdi. A este co mi neda neopytat sa ci fakt porovnavas komfort velkeho nafuknuteho suv so vzduchacom a sportovo ladenu 3er? Ja mam e60 s packet podvozkom a f07 so vzduchom a komfort sa porovnavat ani neda.
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 11:15

Toto vyzdvihovanie q7 z pohladu, ze asi je fakt dobra ked je na trhu tak dlho mi uz robi teplotu. Je tu tak dlho hlavne preto, ze s novou generaciou boli komplikacie, mala byt uz davno v predaji. Je jasne, ze stale robia staru, co ju mali prestat robit a mat dieru v segmente? To Mpowerove vysvetlenie, ze setrili naklady na vyvoj ani nekomentujem, vsevedko vie vsetko najlepsie a pritom len trieska kokotiny po celom fore :mrgreen:
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin540
Príspevky: 153
Registrovaný: 1.8.2014
Auto: V8
Kraj: Nitriansky

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 11:27

Mne pride cele odveci riesit a porovnavat na BMW klube audi octavie a passaty nejaky mamuti mercedes a podobne auta.. a s tym nadpisom nova V12 doma ](*,) az som ozelenel..takto aha :mrgreen:
BMW e39 540i 6q 99´
 
Užívateľov profilový obrázok
Dogg88
Príspevky: 6052
Registrovaný: 25.1.2009
Auto: n/a
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 13:53

cptObvious napísal:
... pretoze mne celkovo SUV nie su po chuti, ani keby mali neviem co pod kapotou. Uz som z toho vyrastol. Kombik f10, alebo audi a6 ti ponukne lepsiu sluzbu ako porovnatelne suv ...

vynimocne s tebou suhlasim, tiez nechapem zmysel premotorizovanych SUV
Klub tvoria ľudia, nie autá...
________________
W140 & S210 & E36 & E36 & E34 & GIII & C5 & 312
________________
Mám prázdny život a žiadnych kamarátov, preto sedím celý deň na internete, stalkujem ľudí a vnucujem im svoje správne názory. Marián K., Trenčín
 
Užívateľov profilový obrázok
Miloš_330i
Príspevky: 1140
Registrovaný: 2.7.2011
Auto: 335xi
Kraj: Trenčiansky

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 15:24

SUV = bezpečnosť. Teda ja to tak vnímam. Asi by som chcel radšej nabúrať v Q7 alebo X5 ako v 3er / 5er.( alebo najlepšie v MB G ale to je extrém :D ) a jasne, že pre niekoho je mierne zdvihnutý podvozok výhodou ak ide aj mimo mesta, na lyžovačku a do terénu... Tam kam prejdeš s X5 s F10 by si asi nepochodil.
IN - AUDI RS4 B7 4.2 V8 , BMW E92 330xi , VW GOLF V GTI
EX - BMW E90 325xi
EX - BMW E92 335xi - príbeh
Ex - VW GOLF VI GTI
Ex - BMW E92 330i - príbeh
Ex - BMW E90 330i - príbeh
Ex - Audi A3 8l 1.8T
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 15:44

Ja vnim SUV tak isto , nema problem z nejakym blatom kde 5er ostane stat, pripadne z vysokym obrubnikom niekde neni problem ho prejst ako je to v meste caste, alebo sa neboji ze ojebe naraznik on ako ja :mrgreen: Motor V12 uz je len bonus, a uspokojenie trhu, preco by mali byt len slabe SUV nechapem, kazdy ma na vyber.

ROKI49 napísal:
Toto vyzdvihovanie q7 z pohladu, ze asi je fakt dobra ked je na trhu tak dlho mi uz robi teplotu. Je tu tak dlho hlavne preto, ze s novou generaciou boli komplikacie, mala byt uz davno v predaji. Je jasne, ze stale robia staru, co ju mali prestat robit a mat dieru v segmente? To Mpowerove vysvetlenie, ze setrili naklady na vyvoj ani nekomentujem, vsevedko vie vsetko najlepsie a pritom len trieska kokotiny po celom fore :mrgreen:

Tak si daj obklad nech sa ti neprehreje hlavicka lebo kokotini triekas po celom fore sám aj z kamaratom banedom :lol: Ake komplikacie boli pri vyvoji novej Q7? to som zvedavi , daj nech sa posmejem lebo ja mam vlastne zdroje. (teda komplikacia tam bola ale urcite nie z autom :D )
Naposledy upravil/-a //MPower v Streda, 14. Januára 2015, 15:50, upravené celkom 1 krát.
 
cptObvious

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 15:48

//MPower napísal:
Ja vnim SUV tak isto , nema problem z nejakym blatom kde 5er ostane stat, pripadne z vysokym obrubnikom niekde neni problem ho prejst ako je to v meste caste, alebo sa neboji ze ojebe naraznik on ako ja :mrgreen:


Tak si daj obklad nech sa ti neprehreje hlavicka lebo kokotini triekas po celom fore sám aj z kamaratom banedom :lol: Ake komplikacie boli pri vyvoji novej Q7? to som zvedavi co jebnes , daj nech sa posmejem lebo ja mam vlastne zdroje.


mpower nic proti, ale obklad si daj ty. Komplikacie boli a boli velke. To auto malo byt predstavene uz davno a je verejne zname , ze premieru odlozili kvoli ich neschopnosti. A nie raz. Toto je z clanku zo zaciatku roku 2014:
"Audi’s new head of R&D Ulrich Hackenberg is leaving no stone unturned, according to Focus. The German publication reports that the next generation of the A4 will be delayed until the summer of 2015 and that the next Q7 is being delayed again for sub-standard styling."

zatial si na smiech ty

co sa tyka blata, xdrive je rovnaky ci uz ides na X5 alebo F30. A do terenu nie je ani jedna ani druha. Xdrive rady limuzin su takisto dvihnute oproti serii, obrubniky im problemy nerobia. Na jednej jazdim. Polnu cestu, 20 cm sneh na certovici pocas 3. stupna kalamity zvladlo lavou zadnou. K tomu obludarium Q7 naozaj nepotrebujes.

Co sa bezpecnosti tyka, dovolim si polemizovat. Vyssie tazisko, horsia ovladatelnost a pri crashi radsej budem sediet v novej F30, ako v aute konstrukcne starom 10 rokov, ktore zlyhalo v crash testoch ziskat plny pocet uz v starom ratingu nieto este v novom. US ju pre istotu v novych testoch ani neriesili
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 16:01

a ake boli komplikacie? lebo ja viem konkretne! zatial mam pocit ze vy neviete nic len z bulvaru... A garantujem ti ze komplikacie z samotnym autom to neboli! a to mi mozes verit.

A hadam nejdes pre boha porovnavat xdrive na 3er a X5.. Chcel by som ta vidiet na 3er ako by si tuto jazdil ako tato X6 ](*,) Alebo sa dokazal brodit v sehu alebo polmetrovej vode ako X5.... Asi tazko ze? Tak ze je kurva rozidel ci mas vysoku tazku X5 alebo 3er z Xd... Rozhodne sa mi bude jazdit v tejto betonov dzungli lepsie z X5 ako z 3er xd uz len to ze pri tej 3er musi clovek pribrzdit do strmeho najazdu aby neujebal naraznik tak na X5 nemusim a tak ze porovnavat sa SUV z osobakom neda absolutne.. Tymto netvrdim ze je X5 nejaky offroadak to vobec ale rozhodne ma 100x lepsiu piechodnost ako 3er..
 
Užívateľov profilový obrázok
Miloš_330i
Príspevky: 1140
Registrovaný: 2.7.2011
Auto: 335xi
Kraj: Trenčiansky

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 16:11

cptObvious napísal:

mpower nic proti, ale obklad si daj ty. Komplikacie boli a boli velke. To auto malo byt predstavene uz davno a je verejne zname , ze premieru odlozili kvoli ich neschopnosti. A nie raz. Toto je z clanku zo zaciatku roku 2014:
"Audi’s new head of R&D Ulrich Hackenberg is leaving no stone unturned, according to Focus. The German publication reports that the next generation of the A4 will be delayed until the summer of 2015 and that the next Q7 is being delayed again for sub-standard styling."

zatial si na smiech ty

co sa tyka blata, xdrive je rovnaky ci uz ides na X5 alebo F30. A do terenu nie je ani jedna ani druha. Xdrive rady limuzin su takisto dvihnute oproti serii, obrubniky im problemy nerobia. Na jednej jazdim. Polnu cestu, 20 cm sneh na certovici pocas 3. stupna kalamity zvladlo lavou zadnou. K tomu obludarium Q7 naozaj nepotrebujes.

Co sa bezpecnosti tyka, dovolim si polemizovat. Vyssie tazisko, horsia ovladatelnost a pri crashi radsej budem sediet v novej F30, ako v aute konstrukcne starom 10 rokov, ktore zlyhalo v crash testoch ziskat plny pocet uz v starom ratingu nieto este v novom. US ju pre istotu v novych testoch ani neriesili


Ved praveze to, ze ma vyssie tazisko je plus. Urcite radsej sediet v X5 ako 3er. To je ako keby si povedal, ze ked sa zrazi kamion s 3er budes radsej sediet v 3er, lebo kamion ma vyssie tazisko a je horsie ovladatelny?

Ja mam tiez rad svoju 335i ale zase budme realisty :)
IN - AUDI RS4 B7 4.2 V8 , BMW E92 330xi , VW GOLF V GTI
EX - BMW E90 325xi
EX - BMW E92 335xi - príbeh
Ex - VW GOLF VI GTI
Ex - BMW E92 330i - príbeh
Ex - BMW E90 330i - príbeh
Ex - Audi A3 8l 1.8T
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 16:17

tak on porovnava 3er vs X5 tak... :wink: Aj ja by som teda rozhodne sedel radsej v 10 rocnej Q7 (ktora je isto pevnejsia) ako v F30 pri buracke... A je mi u riti ako dopadol crash, logika nepusti.. Vtych crash testoch zohladnuju aj picoviny ako ked jebnes chodca a podobne tak jasne ze v Q7 chodca zabijem skorej ako F30 ktora ma oproti Q7 plechy ako blato.. Ale popravde to ma nezaujima , mna trapi ako vyviaznem z nehody ja, a verim ze Q7 isto lepsie ochrani posadku ako F30. (kvoli tuhosti a pevnosti karoserie)
Naposledy upravil/-a //MPower v Streda, 14. Januára 2015, 16:18, upravené celkom 1 krát.
 
cptObvious

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 16:17

//MPower napísal:
a ake boli komplikacie? lebo ja viem konkretne! zatial mam pocit ze vy neviete nic len z bulvaru... A garantujem ti ze komplikacie z samotnym autom to neboli! a to mi mozes verit.

A hadam nejdes pre boha porovnavat xdrive na 3er a X5.. Chcel by som ta vidiet na 3er ako by si tuto jazdil ako tato X6 ](*,) Alebo sa dokazal brodit v sehu alebo polmetrovej vode ako X5.... Asi tazko ze? Tak ze je kurva rozidel ci mas vysoku tazku X5 alebo 3er z Xd... Rozhodne sa mi bude jazdit v tejto betonov dzungli lepsie z X5 ako z 3er xd uz len to ze pri tej 3er musi clovek pribrzdit do strmeho najazdu aby neujebal naraznik tak na X5 nemusim a tak ze porovnavat sa SUV z osobakom neda absolutne.. Tymto netvrdim ze je X5 nejaky offroadak to vobec ale rozhodne ma 100x lepsiu piechodnost ako 3er..


ok, cize uz bezpecnost je mimo diskusie (btw, skus si najst rollover test Q7 a zistis, ze dostala 2 hviezdy z 5. Naozaj by som v tom nechcel sediet)
teraz sem poslel fotku X6, ktora robi showoff po mokrom poli. Hura. To je offroading jak prasa. Uz vidim zastupy majitelom X5/6 a Obludy Q7 ako sa pretekaju na poli, kto si viac zajebe auto (off roadingu som sa venoval, vies aku neplechu to dokaze spravit, ak to nie je cistene po takychto hrackach?)
Neviem, kolko si toho nabrodil ty, ja uz co to ano, a veru s tymito srando SUVckami by som do 50cm vody naozaj nesiel.
Dochadzaju ti argumenty, ze? Trvam na tom, ze normalna limo so 4x4 plne posluzi akemukolvek ucelu normalneho jedinca.
Tato f30 dala vacsi offroading ako 90 percent vsetkych predanych lux SUV na Sk :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=blUhuqyr6Gk
 
cptObvious

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 16:22

Miloš_330i napísal:

Ved praveze to, ze ma vyssie tazisko je plus. Urcite radsej sediet v X5 ako 3er. To je ako keby si povedal, ze ked sa zrazi kamion s 3er budes radsej sediet v 3er, lebo kamion ma vyssie tazisko a je horsie ovladatelny?

Ja mam tiez rad svoju 335i ale zase budme realisti :)

oci mi krvacaju.

Dobre, skusme sa vratit spat na zakl. skolu a fyziku a potom pls skus prehodnotit sebafackovanie.. Pri krizovej situacii je vysoke tazisko pritazujuca okolnost, takisto obludna hmotnost pomaha auto dostat mimo cesty a omotat ho o strom, resp. spravit par efektnych roll-overov, pri ktorych prezijes v novom F30 s vacsou istotou , ako v Q7.

Viete, co je vas problem? riesite tu stale nezmyselne crashtesty NCAP, kde davaju hviezdicky za napisy o zapnuti pasov v slnecnych clonach a buracky kamionov (tu si pls spomente ako dopadla pica na XC90 za Tvrdosovcami so 4 deckami a skus si opat raz dat facku za ten argument o burani s kamionom radsej v q7 - bred bohom a kamionom sme si vsetci rovni)
Pozri si potom vacsinu havari - fotodokumentacii, naozaj to nie su head to head zrazky ale realne situacie , ktore testuje zrovna US.
Uz som prezil zopar nehod, pri jednej som skoro zomrel. Ver mi, ze zachranovat 2.5 tony v smyku a rozsekat sa v tom nebol pekny zazitok. Takisto ani jazda v snehu. Ma hybnost ako lokomotiva, tam je mala hmotnost jednoznacne plus takisto.

...bez urazky, ale to co citam na tejto strane mi pripada ako teoretizovanie pubertakov, ktori maju cerstvy vodicak a nepoznaju fyziku. Ja som mal to nestastie, ze som mal tu cest zazit zrazku ako v tazkom SUV tak aj v normalnom aute. Odvtedy som prehodnotil hodnoty a jazdim na limuzine strednej triedy so 4x4.

Navyse jeden aj s rukou v serbli po prebudeni sa zo sna ake background info ma od audi o Q7 delays. Pre tvoju info mpower, audi stratilo kvoli redesignu nejakych 260mil eur
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 16:30

cptObvious no ohladom bezpecnosti nemas argument tak uz je to mimo? Ked ti poviem skoc do studne skocis? lebo ked si si podla nejakeho crash testu 100% isty ze ta 3kova rada ochrani lepsie ako vysoke velke tazke SUV ako Q7 tak to uz je diagnoza... :wink:

Co sa tyka SUV uz asi 8 rokov mam Jeep Grand Cherokee a mozes mi verit ze co znamena slovo offroad viem..
A ked si myslim ze rovnako pohodlne sa budes vozit cez rozne prekazky na nizkej trojecke oproti X5 tak to uz ano.. nato uz ti argument nemam ziadny :mrgreen:
A nie nas ale tvoj problem je ze riesis hvizdicky za to ze je nalepka pozor airbag u F30...
Prílohy
6.jpg
6.jpg (238.9 KiB) 1211 zobrazení
Naposledy upravil/-a //MPower v Streda, 14. Januára 2015, 16:33, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: [ex-E92 335i Xdrive] nova V12 doma

Streda, 14. Januára 2015, 16:32

Tie reci o tom, ze SUV= vyssia bezpecnost je mytus asi ako, ze zadny nahon je v zime nepouzitelny.
Vyssie tazisko a vyssia hmotnost su v kritickych situaciach velmi pritazujuce okolnosti.
Jedina teoreticka vyhoda SUV oproti limo je zrazka povedzme s diviakom, kde pri suv je mensia sanca, ze ti sklzne po kapote a jebne ti do kabiny cez celne sklo, vdaka vyssej maske. That;s it.
Inak s ROkim by som sa ohladom vyvoja Audi a VW moc nehadal, kedze je insider. [a kokot, ale to je uz na inu debatu :mrgreen: ]
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 45

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných