... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24
obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Autor témy
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 09:23

Som rad ze niesom sam, ktory to tak citi. Na druhej strane, BMW tiez muselo skocit na vlak, inak by to nestihli a neprezili pri dnesnej konkurencii. A inak ako modularizaciou sa to dnes neda.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 09:37

možno tie moje príspevky vyznievajú že som zástanca starých modelov a.k.a. čurák čo nemá na nové, ale naopak rád jazdím na novších modeloch, viem že čo sa týka bezpečnosti, spoľahlivosti (v záruke), atď. sú natom oveľa lepšie aj sa na nich dobre jazdí, ale keď už bola reč o subjektívnom hodnotení, pocitoch, a tak, z toho pohľadu už bmw nie je čo bolo, a zaradilo sa pekne do radu k ostatným priemerným automobilkám
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 10:21

ViktorDDD napísal:
možno tie moje príspevky vyznievajú že som zástanca starých modelov a.k.a. čurák čo nemá na nové, ale naopak rád jazdím na novších modeloch, viem že čo sa týka bezpečnosti, spoľahlivosti (v záruke), atď. sú natom oveľa lepšie aj sa na nich dobre jazdí, ale keď už bola reč o subjektívnom hodnotení, pocitoch, a tak, z toho pohľadu už bmw nie je čo bolo, a zaradilo sa pekne do radu k ostatným priemerným automobilkám

No a toto je nieco, s cim zasadne nesuhlasim. Povazujem sa za racionalneho spotrebitela a nebol by som ochotny si priplacat len za image pri inak priemernom aute. Mam z modernych aut odskusane co to, lebo kamosi sa vozia na vselicom, ale ten uzivatelsky komfort v ich a mojo aute ja pre mna osobne vyrazne rozdielny. Jasne ze nehladam auto, kt bude po mne vrieskat, ale hladam nieco pohodlne, no prave ta pridana hodnota komfortu je to co som vo svojom aute nasiel oproti konkurencii. Keby mi rovnake pohodlie poskytol passat, tak nebudem vyhadzovat prachy za efko.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
TomNR
Príspevky: 784
Registrovaný: 26.10.2008
Auto: BMW 318ti
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NR/BA

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 10:31

cptObvious napísal:
PS: stale sa bavim na tom, ako sa masturbacia nad modelmi pomalinky posuva vyssie a vyssie ako ceny v bazaroch padaju nadol.(svetovo, neriesim len slovensku mikroklimu)
Volakedy bolo pure BMW E30 (kde majoritu ponuky a biznisu tvorili 4valce, pri f30 je to uz fail?), potom bolo pure bmw e36/34, potom padli ceny e46/39 ktore uz mali a maju zastancov aj tu na fore. Bangle kary boli moderny grc a nie pravoverne BMW, zrazu sa docitavam, ze vlastne posledne e series (60 aj 90) su este prave auta a az F series su moderne hnusy...


Ano, bude to tak a rovno ti vypichnem aj zopar pasazi z tu spomenutych prispevkov...

Rottwa napísal:
Motor 5/5
Prevodovka 6/5 ;)
Podvozok 5/5
Pocit 1/5


Rottwa napísal:
No a si presne trafil klinec po hlave teraz o tom ze sa ani nemozeme zhodnut, prave to ze nevrieska ako pterodaktyl MNE vadi a chyba :lol: Aj ked striela to slusne. Ved ked nechcem aby to vrieskalo ale nech to ma podobne dynamicke vlastnosti, tak si kupim ten dizel. Ale sto ludi, sto chuti.


O tomto ///M podla mna je

Svoj nazor na F10 M5 vs E39 M5 vraviet nema vyznam, viezol som sa len na nonM a aj to nie F, takze drzim hubu, ale uplne chapem Rottwa a z novinarskych clankov citam, ze audi sa vracia ovladatelnostou spat k 80's a teda ak by som sa mal rozhodovat medzi novou M4 a RS5 (nie, cenovo netusim, ako na tom su...), tak som uz len z novinarskych clankov viac nakloneny audine... Kto chce novy voz a kvality 80's, asi sa vyberie tiez takouto cestou, napr.
BMW 318ti M44B19 5/1997

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 10:42

Dogg88 napísal:
ano, nekupujem si auta na lizing a netaham potom 12ky aby som ich splacal, kupujem si ich v hotovosti...tebe je to mozno smiesne, mne normalne :wink:

A co to ma stym spolocne ze vraj stare BMW su lepsie ako nove BMW? Nemam na nove tak stare je lepsie? Ja som nedavno este po vykendoch jazdil na E36 a jedine co bolo na nej lepsie oproti E92 bol zvuk aj to vdaka bastuck nerezovemu vyfuku a zrejme aj ovela horsiemu odhlucneniu, jazdilo sa mi na nej dobre malo to auto urcitu charizmu ale ze by som bol po presadnuti do E92 znechuteny sklamany to ani omylom, prave naopak

PS: ja mam vsetky auta cash tak neviem o com pises...
Naposledy upravil/-a //MPower v Streda, 22. Októbra 2014, 11:31, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
gasp0
Príspevky: 1354
Registrovaný: 9.1.2009
Auto: e36 96 328i qp
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava-Druzba

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 10:58

:D :D sry za OT ale cache si zabil, hned je tento uprsany den krajsi
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 11:34

Dik za upozornenie, pisal som s telefonu ktory nie vzdy vie co chcem pisat :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 12:02

voMacK napísal:
Inak MEdvede sa teraz konecne pochlapili a zacali robit plnu prdel asistentov. Nova C-class ich ma viac ako F30, doteraz bol medved v tomto dost prispaty.


hud mercedes nemal dlhu dobu az teraz v esku je, ale akych asistentov malo bmw a mb nie?
 
cptObvious

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 13:15

TomNR napísal:



Svoj nazor na F10 M5 vs E39 M5 vraviet nema vyznam, viezol som sa len na nonM a aj to nie F, takze drzim hubu, ale uplne chapem Rottwa a z novinarskych clankov citam, ze audi sa vracia ovladatelnostou spat k 80's a teda ak by som sa mal rozhodovat medzi novou M4 a RS5 (nie, cenovo netusim, ako na tom su...), tak som uz len z novinarskych clankov viac nakloneny audine... Kto chce novy voz a kvality 80's, asi sa vyberie tiez takouto cestou, napr.



vidis? a tu je rozdiel citat clanky a v tych autach sa vozit. teraz tu neriesim budget a kto na co ma.
Obcas jazdim a5, priznam v rs5 som nesedel. Ale ked uz v standarde je diametralne odlisny pocit z auta v prospech bmw nieco na tom bude aj v top verziach. M4 je famozna. neskutocne auto a schova rs5 do klobuka s prehladom (nie v jednom teste). Ci uz feelingom tak aj cislami na trati.

Len pre ilustraciu si pozri toto videjko: http://www.youtube.com/watch?v=-Yjg0_l6Xk4
Zacnu testovat "zlaty standard performance cars RS5" pocuvas komenty ako hm...typicke audi, super ide vyborny cas ale emocie 0.0nic



Potom presadne do BMW, povymeta zakruty a zahlasi ze toto je SERIOUS M car je s nim fun, a nakoniec pri flying lap naklepe RS5 s V8 a 4x4 prdel ako nic. a tesny cas to rozhodne nebol.

detto RS7 vs M6.
Audi dostalo na prdel co sa tyka emocii...ano Audi rs7 je rychlejsie v drag race ale na ceste je to ina story
http://www.youtube.com/watch?v=rzDkbcP7H_Q

Tam si s audi a ich 80' rokmi.
Chce to nebyt zaslepeny a pozerat na fakty.

ok ,ale uz dost off topic.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 13:48

Captain =D> =D> =D> myslim, ze si to tu vystihol najlepsie :thumbup:
Nazory niektorych mi pripominaju hadku deti na pieskovisku alebo lisku z Ezopovej bajky - ja to hrozno vlastne vobec nechcem, lebo je urcite kysle (a len tak na okraj, BTW nedosiahnem na neho :mrgreen: ) alebo tiez new BMW su hnus, shit, odpad a nikdy by som si ich nekupil, pretoze.... na ne nemam a tak skoro mat nebudem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Viktor: zrovna na tomto fore by som sa velmi neohanal "podnikatelmi v F-modeloch, co sa nevedia podpisat bez pravopisnych chyb", drviva vacsina clenov tohto klubu nie je schopna napisat 1 vetu do prispevku bez pravopisnej chyby a hadaj, ktore auto je na tomto fore najrozsirenejsie... ](*,)
samozrejme cest vynimkam, ale mam pocit, ze prave tie vynimky su vacsinou majitelmi novsich modelov a (vacsinou) pisu prispevky, ktore maju hlavu a patu a ktore su ako-tak pravopisne kultivovane...

mal som E39, mam E60 a uz som nieco odkrutil aj na F10... E39 bola na svoju dobu skvele auto, ale uz je (ci sa to komu paci alebo nie) davno za zenitom, za super auto som ju mohol povazovat len do momentu, kym som po prvy raz sadol do E60 a (pre mna bohuzial :mrgreen: ) E60 je na tom vo vztahu k F10 dost podobne...
ano, v E34 som nesedel a ani po tom velmi netuzim... mam totiz rad auta, na ktore sa mozem spolahnut v kazdej situacii a ktore sa ma nesnazia pri prvej prilezosti zabit :mrgreen:
tvrdit, ze by radsej absolvoval dlhu cestu na E34 ako na F10 moze iba ten, kto
a) mentalne zamrzol na zaciatku 90. rokov
b) F10 videl len na obrazku a nikdy v nej nesedel

ja potrebujem auto na denne jazdenie, ktore bez zavahania naskoci na prvy brnk, poskytne mi pohodlie, na ktore som zvyknuty a dostatok vykonu vo vsetkych situaciach, v ktorych ho potrebujem a (v neposlednej rade) ochrani ma na ceste pred cudzou aj pred mojou vlastnou blbostou... :mrgreen: - moja E60 530xd LCI vsetky tieto moje poziadavky bezo zvysku (zatial) naplna, ale s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou viem, ze F10 by ich naplnala este o trochu viac... :mrgreen:, E39 som sa zbavil jednak preto, ze bola moralne zastarana a jednak preto, ze cast z vyssie uvedenych podmienok pomaly, ale isto prestavala splnat...
dovolim si uviest kacirsku myslienku: moja chrochtava xDrivova Banglova hovadina by v beznej premavke v pohode udrzala krok s "bozskou a dokonalou" E34 M5 a mozno by ju aj v niecom predcila... a nemyslim si, ze moja radost z jazdy v E60 je ovela horsia ako v E34, ja si na zvuk raneneho pterodaktyla az tak nepotrpim :? , zato daleko vacsiu dolezitost pripisujem pocitu bezpecnosti a komfortu v aute :thumbup:
ano, viem si predstavit, ze by som mal v garazi aj nejaku "vikendovku" z poslednych 3 dekad 20. storocia napr. E9, E24, E30, E31... :mrgreen: a veeelmi silno by som sa z takeho auta vytesoval, ale tu a teraz sa bavime o autach na kazdodenne jazdenie. Vikendovku mozem zacat riesit az budem mat uspokojivo vyriesene daily car.... a daily car u mna musi byt auto z 21. storocia, najlepsie vyrobene po r. 2010

priznavam, ze asistenty v novych autach mam rad, povazujem ich za uzitocne a vacsinou mi vobec nevadia... a hlavne (na rozdiel od vacsiny konkurencnych znaciek), ked uz sa chcem sam dobrovolne pokusat o samovrazdu v aute :mrgreen: , viem ich vypnut - je totiz velky rozdiel frcat ustalenou rychlostou po dialnici alebo sa pomaly posuvat v zapche (vtedy vsetky asistenty zapnem a ocenim, ze cast nutnej pozormosti preberaju za mnna) a blbnut v zakrutach napr. na Babe (kedy si plnokrvne uzivam jazdu a mozem vsetko, co mi neprimerane "keca" do riadenia zase vypnut) - mate tu moznost aj v E36, E38, E39... :?: :roll:
medzi moje velmi prijemne zazitky s asistentami sa zapisala aj jazda na predvadzacej F13 640d, ked auto v zakrute hodilo zadkom presne tak, ako som chcel a ako mi bolo prijemne a potom ma uz jemne nasmerovalo do povodneho smeru jazdy ...tomu ja hovorim Sheer Driving Pleasure... :mrgreen: nemusim ovladat auto ako Sebastian Loeb alebo Ken Block, aby som si uzival dynamicku jazdu na hrane smyku v zakrutach a mal z toho radost...
predpokoladam, ze na starsom aute bez asistentov (radsej som to neskusal) by som v rovnakej rychlosti a rovnakej zakrute v lepsom pripade mal plne ruky prace s autom aby som ho udrzal na ceste a vystupil by som so silne buchajucim srdcom, bledy a trochu priposrany (asi ako Roki po Misovej jazde v okoli ZV :mrgreen: ) a v horsom pripade by som lovil rozbite auto z priekopy...
ziadny z M-modelov som este nesoferoval, previezol som sa (ako spolujazdec) "len" na Misovej F13 M6, zazitok veeeelmi slusny, neviem si predstavit, ako by ho mohlo ktorekolvek z historickych M-iek prekonat...
zabrzdenie z 270 na cca 150 na menej ako 100m a nasledne odbocenie z R1 bez naznaku stratu stopy by (bez urazky) ziadny starsi M-model takto nezvladol [-( a zvukova kulisa mi tiez neprijemna nebola, nech isla odkialkolvek... :D

vobec by mi nevadilo vlastnit F10 M550d xDrive, ktora aj dobre vyzera a podla vsetkeho aj skvelo jazdi a poskytuje mne i vsetkym, ktori so mnou cestuju dostatok komfortu i bezpecnostnych prvkov, nie som si iba isty ako trvanlivy bude ten 3x oturbeny chrocht (do 2-3 rokov to bude jasne), ale myslim, ze bude urcite spolahlivejsi ako "slavna" benzinova N63/S63 s priemernym najazdom do vymeny motora 80.000 km... mimochodom, ja by som si zo sucasnej ponuky BMW benzinovy motor vybrat nevedel :?

Rottwa: Tvoje hodnotenie je cisto subjektivne, neuvadzas jediny objektivny argument, auto sa Ti pocitovo nepaci, aj ked uznavas, ze je vlastne v kazdom ohlade spickove... neprotirecis si trochu... ](*,)
mimochodom, ked tak nadavas na "smrad recyklovanych kelimkov" z ktorych je udajne robena plaubka F10, aky smrad bol povodne v Tvojej E38, ked bola este nova ?! lenze to asi Ty nevies... :roll: :mrgreen:
za poslednych par rokov som sedel vo vacsine novych F-modelov a v ziadnom z nich mi ten "smrad" neprisiel neprijemny, mne je naopak vona noveho auta velmi prijemna (najma ak by bolo moje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

rozpisal som sa, ale chcel som poukazat na jedinu myslienku: Hatovanie novych aut nie je mozne opriet o ziadny racionalny dovod, vsetko je iba o pocitoch. Nove auta su technicky ovela zlozitejsie, ako auta pred 15-20 rokmi, takze logicky je tam ovela viac veci, ktore sa mozu pokazit a podla Murphyho zakonov sa aj pokazia... Ako tu uz vsak viac krat odznelo, tie auta su povacsinou postavene tak, aby vydrzali 6-8 rokov / 200t km a potom to je uz vyrobcovi (a pravdupovediac aj mne) u prdele...

P.S.
opravte ma, ak sa mylim, ale ziadna M5 nikdy nebola stavana ako okruhove auto, takze reci o vykonoch na okruhu tu akosi nemaju miesto...
 
cptObvious

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 14:37

bravvooo
Prílohy
joker-clapping.gif
joker-clapping.gif (161.84 KiB) 696 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 14:46

No vsak ale jasne...nova F10 M5 ma palubovku z kelimkov...na sedackach eko-kozu [jasna, hlavne ta individual koza, za ktoru sa btw priplaca 7tis eur [7kurva tisic eur im riadne jebe :mrgreen: ]je urcite eko kozka, co sa rozpadne po troch rokoch] a celkovo auto je samozrejme bez emocii a na kkt a treba sa ho po zaruke hned zbavit. No proste nazor odbornika :thumbup:

btw ked uz tu tak riesime poruchovost mame po ruke tabulky poruchovisti 4rocnych E39 a 4rocnych F10?? Lebo aspon by sme sa mohli konecne aj o nieco objektivne opriet a neriesit tu silno subjektivne dojmy...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
cptObvious

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 14:52

voMacK napísal:
No vsak ale jasne...nova F10 M5 ma palubovku z kelimkov...na sedackach eko-kozu [jasna, hlavne ta individual koza, za ktoru sa btw priplaca 7tis eur [7kurva tisic eur im riadne jebe :mrgreen: ]je urcite eko kozka, co sa rozpadne po troch rokoch] a celkovo auto je samozrejme bez emocii a na kkt a treba sa ho po zaruke hned zbavit. No proste nazor odbornika :thumbup:

btw ked uz tu tak riesime poruchovost mame po ruke tabulky poruchovisti 4rocnych E39 a 4rocnych F10?? Lebo aspon by sme sa mohli konecne aj o nieco objektivne opriet a neriesit tu silno subjektivne dojmy...


nech sa paci; stari automobilu 1-3 roky, nech sa na to pozeram s ktorejkolvek strany, zrovna e39 prepada a F10 je etalon :-"

Rok 1 až 3 roky
vydání /
reportu umístění
 2013 5.5% / 55
 2012 5.5% / 54
 2011 -
 2010 6.5% / 95
 2009 4.8% / 59
 2008 4.3% / 49
 2007 6.9% / 72
 2006 7.4% / 70
 2005 7.1% / 69
 2004 6.4% / 75
 2003 5.5% / 70

sorry, zdroj TUV stats
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 14:55

ak bola M5 spomenuta v prvom poste nekvalitna dohodneme sa ze to bola prerelease vzorka ktora nesplna vystupne standardy predajnej serie a presla novinarmi testermi a dostala poriadne kakat :thumbup:
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: BMW F10 M5 - velke sklamanie

Streda, 22. Októbra 2014, 15:01

Rottwa napísal:
... Sucastou mojej prace je aj subjektivna evaluacia prevodoviek (SER a VER), inymi slovami povedane: moj subjektivny nazor sa rata za objektivny pre to co je dobre a co je zle, ako sa co ma spravat a co ma ako fungovat.


Rottwa, bez urazky, ale mozes napisat aku presne poziciu mas vo firme ? Pretoze ta znaska subjektivnych prihluplych nazorov je dost uboha na to aby sa podla tvojich referencii riadili vo vyvoji. Neber to v zlom, ale keby sa mali vyvojari riadit takymito ludmi, nic nove nemusia vyvijat. :-k
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných