... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 15:11

Prosim o pomoc.Mam asi dva mesiace e61.
Spokojnost je s autom.(az na dieslovy hluk za studena pri nizsich otackach:))
Ale jedna vec mi predsa len vrta hlavou.Je to interier.Posobi na mna "lacno".Hlavne tri "gombiky"(ovladace ventilatora a teploty klimy)
To mi pride na pohlad a dotyk ako niejaky lacny cinsky plast.Na ostatnych e60 som tieto ovladace nevidel,ale ine ,ktore rozhodne posobily luxusnejsim dojmom.
Dali by sa vymenit niejako za ine?Pripadne ako a kde by sa dali zohnat?
Za pomoc s tymto mensim problemom by som bol za kazdu radu velmi vdacny...
Rad by som si niejako vylepsil ten interier,ktory z mojho pohladu neni vhodny jazdnym vlastnostiam a komfortu auta.
Prílohy
IMG11111111.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 16:08

tie sporakove cudliky tam mas lebo mas nizsi stupen vybavy klimy [jedno-zonova]...tie "lepsie" maju dvojzonovu..
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 16:27

voMacK napísal:
tie sporakove cudliky tam mas lebo mas nizsi stupen vybavy klimy [jedno-zonova]...tie "lepsie" maju dvojzonovu..




presne si to vystihol"sporakove cudliky" :lol: \:D/ .No som nevedel,ze mam iba dvojzonovu klimu,kedze ju niejako ani nepouzivam..(nemam rad klimu)
Niejake riesenie,tam asi neni ,co? :oops:
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 18:17

petuloo1984 napísal:



presne si to vystihol"sporakove cudliky" :lol: \:D/ .No som nevedel,ze mam iba dvojzonovu klimu,kedze ju niejako ani nepouzivam..(nemam rad klimu)
Niejake riesenie,tam asi neni ,co? :oops:



Toto je bezzónová klíma - manuálna :D
Mal si brať pred faceliftom s lepšou výbavou. Kožené sedačky asi nemáš.

Plasty interiéru je možné polepiť 3M fóliou (carbon...). Ale proste to nieje ono, keď tam sú šporákové čudlíky. Aspoň že automat máš.

Neriešil by som to. Podľa mňa máš interiér ako sa patrí.
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 19:26

MateX3 napísal:


Toto je bezzónová klíma - manuálna :D
Mal si brať pred faceliftom s lepšou výbavou. Kožené sedačky asi nemáš.

Plasty interiéru je možné polepiť 3M fóliou (carbon...). Ale proste to nieje ono, keď tam sú šporákové čudlíky. Aspoň že automat máš.

Neriešil by som to. Podľa mňa máš interiér ako sa patrí.



Ako hovorim,to ze mam bezzonovu klimu ma netrapi,ja klimu skoro nepouzivam ,iba v nutnom pripade..
Co sa tyka plastov interieru,tak interier by sa ani v pripade lepsej vybavy nemenil,myslim kvalita tlacidiel..akurat dvojzonovou klimou,by boli tie cudliky
schopnejsie.Carbon som pozeral,ale neviem si to predstavit na zivo ako by to vyzeralo..
Sedacky mam sportove,ale ne kozene.Koza ma niejako netrapi.
Kupoval som to po predoslom majitelovi(nemecky manazer).A ten si na veci ako koza alebo dvojzonova klima nepotrpel,kedze cestoval sam na sluzobky.Ale zas si potrpel na dobru hudbu (LOGIC 7) :-({|= No a chcel som skor auto po facelifte..tak namiesto koži mam xdrive a namiesto dvojzonovej klimy LOGIC 7 =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 19:36

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E60-E61-C ... 075wt_1163


aspon tieto chromove kruzky som objednal..
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 19:47

MateX3 napísal:



Toto je bezzónová klíma - manuálna :D
Mal si brať pred faceliftom s lepšou výbavou. Kožené sedačky asi nemáš.

Plasty interiéru je možné polepiť 3M fóliou (carbon...). Ale proste to nieje ono, keď tam sú šporákové čudlíky. Aspoň že automat máš.

Neriešil by som to. Podľa mňa máš interiér ako sa patrí.[/quote
inak je tam aj automaticka klima..takze to neni cisto "manualna"
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 20:13

petuloo1984 napísal:
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E60-E61-CHROME-HEATER-A-C-SURROUNDS-RINGS-BRUSHED-/270412204817?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D3382745300353184867#ht_2075wt_1163


aspon tieto chromove kruzky som objednal..



Kde ich chceš nalepiť? Tvoje čudlíky sa nezhodujú s tými na ebayi.
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Pondelok, 10. Októbra 2011, 20:42

MateX3 napísal:


Kde ich chceš nalepiť? Tvoje čudlíky sa nezhodujú s tými na ebayi.

otvor a pozri lepsie...su tam vyfotene aj na tieto trapne čudle..
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Utorok, 11. Októbra 2011, 00:38

podla mna to nevyzera az tak hrozne. Ta poloautomaticka klima ktoru mas ma jednu dobru vyhodu - rychlo a jednoducho tam nastavis co potrebujes, pretoze tie plne automaticke nie vzdy robia to co chces a je treba sa casto hrat s nastaveniami cez i-drive.
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Utorok, 11. Októbra 2011, 08:36

airbone napísal:
podla mna to nevyzera az tak hrozne. Ta poloautomaticka klima ktoru mas ma jednu dobru vyhodu - rychlo a jednoducho tam nastavis co potrebujes, pretoze tie plne automaticke nie vzdy robia to co chces a je treba sa casto hrat s nastaveniami cez i-drive.



to mas pravdu, to nadstavovanie cez i drive je zbytocne narocnejsie, ale zase nadsatvis tam vsetko do detailu
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Utorok, 11. Októbra 2011, 19:13

petuloo1984 napísal:
otvor a pozri lepsie...su tam vyfotene aj na tieto trapne čudle..



Beriem späť, máš pravdu.
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Utorok, 11. Októbra 2011, 19:47

airbone napísal:
podla mna to nevyzera az tak hrozne. Ta poloautomaticka klima ktoru mas ma jednu dobru vyhodu - rychlo a jednoducho tam nastavis co potrebujes, pretoze tie plne automaticke nie vzdy robia to co chces a je treba sa casto hrat s nastaveniami cez i-drive.

teraz niejako nechapem rozdiel medzi automatickou a tou co mam ja.Pokial viem,tak mam tam tlacidlo auto, ktore ked zapnem ,tak klima funguje "automaticky".
Inak sa mi zda,ze aj cez idrive sa to da nastavit u mna...no nie som si isty.Klimu pouzivam iba vo fakt nevyhnutnych pripadoch.Tam kde zijem,az take teplo v lete nie je.:)
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Utorok, 11. Októbra 2011, 20:26

petuloo1984 napísal:
teraz niejako nechapem rozdiel medzi automatickou a tou co mam ja.Pokial viem,tak mam tam tlacidlo auto, ktore ked zapnem ,tak klima funguje "automaticky".
Inak sa mi zda,ze aj cez idrive sa to da nastavit u mna...no nie som si isty.Klimu pouzivam iba vo fakt nevyhnutnych pripadoch.Tam kde zijem,az take teplo v lete nie je.:)



Automatická klíma umožňuje udržiavať interiér pri určitej teplote. To znamená, že keď si nastavíš 24 stupňov a v aute je v lete 30 stupňov, po naštartovaní auta sa zapne kompresor klimatizácie, pokým nedosiahne nastavenú teplotu a potom sa vypne. Znova keď sa teplota zvýši o pár stupňov, znova sa klíma zapne. Výhoda: nemusíš sa zaoberať klímou. Myslím si že mnoho z nás už z klímy ochorelo. Ja 2x. A to je z toho dôvodu, že ju zabudneme vypnúť včas.
Ďalšia vec je že klíma v podstate vysúša vzduch v interiéri. Určite to viete, keď sú zarosené sklá, zapnete klímu a behom pár sekúnd sú odrosené.

Stále hovoríme o vetracom zariadení s ventilátorom, ktorý má v obehu aj klimatizáciu. Dvojzónová klíma je mätúci názov, pretože tu ide len o oddelenie vetracích okruhov do dvoch častí, kde je možné nastaviť 2 nezávislé teploty.

Záver: automatická klíma nesie výhodu v tom, že môže neuškodiť zdraviu, spotrebe paliva a chladiva klímy bez opakovaných zásahov vodiča.
 
Užívateľov profilový obrázok
petuloo1984
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 19.7.2011
Auto: bmw 525d xdrive
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena v interieri za kvalitnejsi material.pls help.

Utorok, 11. Októbra 2011, 20:39

MateX3 napísal:


Automatická klíma umožňuje udržiavať interiér pri určitej teplote. To znamená, že keď si nastavíš 24 stupňov a v aute je v lete 30 stupňov, po naštartovaní auta sa zapne kompresor klimatizácie, pokým nedosiahne nastavenú teplotu a potom sa vypne. Znova keď sa teplota zvýši o pár stupňov, znova sa klíma zapne. Výhoda: nemusíš sa zaoberať klímou. Myslím si že mnoho z nás už z klímy ochorelo. Ja 2x. A to je z toho dôvodu, že ju zabudneme vypnúť včas.
Ďalšia vec je že klíma v podstate vysúša vzduch v interiéri. Určite to viete, keď sú zarosené sklá, zapnete klímu a behom pár sekúnd sú odrosené.

Stále hovoríme o vetracom zariadení s ventilátorom, ktorý má v obehu aj klimatizáciu. Dvojzónová klíma je mätúci názov, pretože tu ide len o oddelenie vetracích okruhov do dvoch častí, kde je možné nastaviť 2 nezávislé teploty.

Záver: automatická klíma nesie výhodu v tom, že môže neuškodiť zdraviu, spotrebe paliva a chladiva klímy bez opakovaných zásahov vodiča.


aha no dakuje teda za rozsiahle vysvetlenie..a teda ja nemam automaticku,aj ked tam mam auto tlacidlo?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných