... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
serb
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 6.2.2012
Auto: BMW 530 XD
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Stará Turá

neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Piatok, 10. Februára 2012, 18:20

Caute.
Mam BMW 530d XD, r.v. 2005, model 2006.
Auto je cerstvo kupene a myslim ze je nieco v neporiadku s automatickou prevodovkou. :?
Casto sa stava to, ze idem konstantnou rychlostou (napr. 105kmh) a neustale mi skacu otacky ... naprv 1300, potom 1500.. a stale dookola. vypada to, ze prevodovka neustale meni medzi dvomi prevodovymi stupnami... ako keby sa nevedela rozhodnut ktory zaradit :-k
Je to moje prve auto s automatickou prevodovkou, takze neviem ci je to chyba... no sedliacky rozum mi hovori ze nieco bude asi v neporiadku.
mate s niecim podobnym skusenosti?
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Piatok, 10. Februára 2012, 19:00

serb napísal:
Caute.
Mam BMW 530d XD, r.v. 2005, model 2006.
Auto je cerstvo kupene a myslim ze je nieco v neporiadku s automatickou prevodovkou. :?
Casto sa stava to, ze idem konstantnou rychlostou (napr. 105kmh) a neustale mi skacu otacky ... naprv 1300, potom 1500.. a stale dookola. vypada to, ze prevodovka neustale meni medzi dvomi prevodovymi stupnami... ako keby sa nevedela rozhodnut ktory zaradit :-k
Je to moje prve auto s automatickou prevodovkou, takze neviem ci je to chyba... no sedliacky rozum mi hovori ze nieco bude asi v neporiadku.
mate s niecim podobnym skusenosti?



"Mam BMW 530d XD, r.v. 2005, model 2006." ??? môžeš mať akurát pred FL alebo po FL.
Máš stlačený pedál? Alebo ideš na tempomate keď sa to deje?
 
serb
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 6.2.2012
Auto: BMW 530 XD
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Stará Turá

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Sobota, 11. Februára 2012, 02:36

auto bolo vyrobene v poslednom kvartali roku 2005. je to vraj uz modelova rada 2006. FL bol od roku 2007, nie ?
deje sa to ak pri zapnutom tempomate ,aj pri drzani plynu. ale iba pri urcitej rychlosti a otackach. ako pisem..medzi tymi otackami cca. 1300-1500.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Sobota, 11. Februára 2012, 11:05

modelova rada 2006 znamena predpokladam, ze ma uz kartu miesto klasickeho kluca :)
kedze v 9/2005 sa prestali do E60, 61 robit spinacie skrinky na kluce

ak ti to hadze stupne hore dole, ze prevodovka nevie, co zaradit, toto doma sam asi tazko poriesis..jedine dobry servis, co sa venuje prevodovkam...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Sobota, 11. Februára 2012, 11:19

serb napísal:
auto bolo vyrobene v poslednom kvartali roku 2005. je to vraj uz modelova rada 2006. FL bol od roku 2007, nie ?
deje sa to ak pri zapnutom tempomate ,aj pri drzani plynu. ale iba pri urcitej rychlosti a otackach. ako pisem..medzi tymi otackami cca. 1300-1500.



Podobnú skúsenosť som mal s japoncom, automat 4st. klasika Overdrive. Olej bol po výmene, no naliali ho v servise málo, bola tam odmerka len v servise nevedeli že hladina sa kontroluje po naštartovaní s zohriatom stave po zaradení všetkých rýchlosti. Chýbalo cez 2 litre oleja. Menič momentu potom nedržal a otáčky tancovali, najviac bolo cítiť pri stúpaní. Pretože bola odmerka, problém bol rýchlo vyriešený doliatim ATF-III na shellke.

No tvoj prípad to môže i nemusí byť. Môže to byť aj elektrikou. Začal by som však s výmenou oleja u odborníka.

Daj potom vedieť ako si to vyriešil.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Sobota, 11. Februára 2012, 11:34

Najprv diagnostika a potom k prevodovkarovi, nieje to určite ok, vyzera to na hydromenič,ten sa prejavuje, že otačky idu hode a dole v rozmedzí 200-300ot.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
serb
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 6.2.2012
Auto: BMW 530 XD
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Stará Turá

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Nedeľa, 12. Februára 2012, 11:26

ano presne, namiesto klucika mam karticku.
skusim s tym teda zajst niekdena diagnostiku .. co mi povedia.
 
Užívateľov profilový obrázok
jajo
Príspevky: 141
Registrovaný: 12.2.2011
Auto: BMW X5 E70
Kraj: Žilinský
Bydlisko: BELA

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Pondelok, 13. Februára 2012, 12:49

Mne tiež kolíšu otáčky, ale len keď idem do prudkého kopca. Ale keď viac pridám plyn tak sa to ustáli. Ono to skôr dusí. Príde mi málo cca 1200 otáčok hore kopcom a ešte plné auto. E61 530xd automat. 2006. 195 000.
Diagnostika ok. Aj dpf nový. Olej som ešte nemenil, pretože mi to pár ľudí nedoporučilo.
BMW e70
BMW e61 ex
MB C-klasse ex
Passat B4 ex
 
Užívateľov profilový obrázok
spawner
Príspevky: 587
Registrovaný: 24.6.2009
Auto: ziga
Kraj: Košický
Bydlisko: kere

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Pondelok, 13. Februára 2012, 16:11

moze byt aj zadrbane DPF , vtedy tiez skacu otacky
Nissan GTR
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Pondelok, 13. Februára 2012, 16:21

jajo napísal:
Mne tiež kolíšu otáčky, ale len keď idem do prudkého kopca. Ale keď viac pridám plyn tak sa to ustáli. Ono to skôr dusí. Príde mi málo cca 1200 otáčok hore kopcom a ešte plné auto. E61 530xd automat. 2006. 195 000.
Diagnostika ok. Aj dpf nový. Olej som ešte nemenil, pretože mi to pár ľudí nedoporučilo.


Tých "pár ľudí" sa treba spýtať, či odporúčajú vymeniť celú prevodovku. 10 výmen oleja prevodovky aj s filtrom stojí toľko ako prevodovka. Keď neposlúchneš tých ľudí, môžeš ušetriť... :-)
 
blavak1
Príspevky: 948
Registrovaný: 15.1.2012
Auto: zx-10r
Kraj: Bratislavský

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Pondelok, 13. Februára 2012, 16:54

voMacK napísal:
modelova rada 2006 znamena predpokladam, ze ma uz kartu miesto klasickeho kluca :)
kedze v 9/2005 sa prestali do E60, 61 robit spinacie skrinky na kluce


Na BMW M5 R.v 2006 mám kľúč :)
Nikdy chyby, vždy len lekcia.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Pondelok, 13. Februára 2012, 17:43

blavak1 napísal:

Na BMW M5 R.v 2006 mám kľúč :)


rok vyroby mas 2006, alebo rok uvedenia do prevadzky? :)
daj posl. 7 znakov VIN a kukneme :)
ale je samozrejme mozne, ze u M5 to prislo neskor..
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
jajo
Príspevky: 141
Registrovaný: 12.2.2011
Auto: BMW X5 E70
Kraj: Žilinský
Bydlisko: BELA

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Pondelok, 13. Februára 2012, 22:15

MateX3 napísal:

Tých "pár ľudí" sa treba spýtať, či odporúčajú vymeniť celú prevodovku. 10 výmen oleja prevodovky aj s filtrom stojí toľko ako prevodovka. Keď neposlúchneš tých ľudí, môžeš ušetriť... :-)

Napr. V Bavarii Žilina olej v prevodovke menia len na vlastne riziko. Už tu bolo písané veľa krát ako sa môžu pri výmene filtra dostať železné piliny do oleja a kedže sa ten olej nedá vymeniť celý tak to tam môže ostať. Neviem. Nechcem mudrovať.Každopádne pôjdem za niekym čo sa tomu venuje,nech to kukne. nepoznáte niekoho v okolí Žiliny?
BMW e70
BMW e61 ex
MB C-klasse ex
Passat B4 ex
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Streda, 15. Februára 2012, 23:24

jajo napísal:
Napr. V Bavarii Žilina olej v prevodovke menia len na vlastne riziko. Už tu bolo písané veľa krát ako sa môžu pri výmene filtra dostať železné piliny do oleja a kedže sa ten olej nedá vymeniť celý tak to tam môže ostať. Neviem. Nechcem mudrovať.Každopádne pôjdem za niekym čo sa tomu venuje,nech to kukne. nepoznáte niekoho v okolí Žiliny?

Blbosť. Nikdy sa nam to nestalo a automatov sme urobili už spústa. Stane sa to iba u neznaleho servisaka a nespravnym postupom.
K prvemu dotazu - nenapisal si, ci Ti aj pri poskakovani otačok prevodovka radi,toto treba napisat. Pri manualnom rezime by mala rychlost držat a otacky skakat. Vtedy je to menic a ten postupne odkragluje celu prevodovku.
Naposledy upravil/-a lubomt v Štvrtok, 16. Februára 2012, 09:41, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voloda
Príspevky: 318
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: 635csi ´87
Kraj: Košický

Re: neustale menenie prevodov pri konstatnej rychlosti

Štvrtok, 16. Februára 2012, 08:57

mam podobny problem, ale ked tak citam prispevky, je predsa len trochu iny... mne skace horedole +/- 50 otacok, auto radi krasne plynulo, ziadne trhanie, vyhadzovanie rychlosti, ani bezhlave prehadzovanie ani skakanie 200-300ot., len take jemne kolisanie... robi to len pri ustalenej jazde, vsimol som si to ked udreli tie mrazy, ked auto prejde cca 100km tak to prestane, alebo to nieje az tak citit (mozno sa kompletne zohreje olej, aj ked mal by sa skor si myslim), robi to aj pri manualnom rezime (co zo zaciatku nerobilo)...

diagnostika ukazala len ze ma dpf priechodnost 17% (teraz uz urcite menej, v zime dostal zabrat, ale motor sa da krasne vytocit po obmedzovac, nehadze ho do nudzoveho rezimu ani nic, tak si myslim ze v tomto to nebude, ale mozem sa mylit), jednu ziarovku (co trebalo len premazat) a co som kontroloval teplotu motora (v skrytom menu) tak mam zly termostat (jeden alebo oba) ale teplota motora by na take nieco nemala mat vplyv si myslim (ale na zanasanie dpf asi hej, nie??)... este som cistil egrko pri vymene tesneni pod sanim (mozno som tam nieco dojebabral, ale daval som pozor na tu tycku alebo co to je, a diagnostika bola robena az po vymene)

auto ma nabehane 192tis. a my ho mame od 178tis. neviem ci bol v prevodovke olej meneny, ale co som tak cital servisku, tak tam nemecky panko daval auto co zapytalo a menil aj odlucovac oleja, tak si myslim ze vymena oleja v prevodovke by pre neho nemal byt problem... ako vymena je na plane, len ci nebude zbytocna a potom aj tak repas prevodvky plus dalsi olej a filter... da sa nejak zistit ci je to ten menic (co dufam ze nebude)??? alebo najprv vymenit olej a precistit dpf??? alebo len precistit dpf, a ked to neprestane tak to bude menic?? este som cital ze to mozu byt nejake lamely, moze to byt toto???

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných