... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
E39-trucker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Banskobystrický

pomoc stale svietia dialkove svetlo

Streda, 17. Marca 2010, 13:12

Zdravím všetkych...Mam takyto problem... Na lavej strane mi stale svieti dialkove svetlo aj napriek tomu že všetko je povypinane...Poistky som skusal ale dako to nepomohlo...No neviem čo a ako dalej...Iba nervy :twisted: :evil:
Zatial diky...
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Streda, 17. Marca 2010, 16:47

Ovladanie vonkajsich svetiel ma nastarosti elektronicky modul, typoval by som ze je vadny. Ak by si potreboval viem ti zistit kde ho mas hladat.

V BMW je vsetko riesene cez elektronicke moduly, kazdy modul je na nieco urceny. Ziadne vypinace a rele.
 
Užívateľov profilový obrázok
Miro528
Príspevky: 778
Registrovaný: 21.3.2007
Auto: E38 740i ´00
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: GA-SA

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Streda, 17. Marca 2010, 19:28

Typicka zavada E39 - chybny LCM(lichtmodul) ,bud to zveris niekomu na opravu (tu na fore najdes par ludi) alebo vymena lichtmodulu .Ale potom si to budes musiet dat nakodovat aby si mal spravne KM .(inac ti bude svietit taka bodka pri KM na palubovke) :wink:
Ex BMW 740i ´00
Ex BMW 528i Touring ´97
Ex BMW 525i 24V ´91
 
Užívateľov profilový obrázok
E39-trucker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Banskobystrický

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Štvrtok, 18. Marca 2010, 00:40

ok chalani tak by som bol rad keby mi to niekto opravil pomohol by mi s tým klud aj pridem...zajtra idem na pc tak som zvedavý čo tam povie ači sa s tým dačo da spraviť aj tak dik aspon som bližšie k probleme...potom dam vedieť ako to dopadlo...
 
Užívateľov profilový obrázok
E39-trucker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Banskobystrický

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Štvrtok, 18. Marca 2010, 00:43

lionlion : nebolo by zle keby si mi to zistil bol by som vdačny som velmi zvedavy na zajtrajši pc...
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Štvrtok, 18. Marca 2010, 01:02

Tak tu mas obrazok je to ta A3, je to na spolujazdcovej strane na prednom stlpiku, ked das dole schranku (dole najprv ten plast nad nohami a potom 2x matica staci povolit a celu skrinku vytiahnes) tam by si to mal vidiet

Kedze ti blbne len jedno dialkove, tak by sa to dalo vyriesit za par drobnych ale to riesenie je fuserske, ja sam by som ho do svojej nechcel robit ale keby ten modul bol prilis drahy tak by som nad tym mozno uvazoval. Takze to riesenie:

S dobreho dialkoveho urobit odbocku pre signal na rele (ktore by sa tam dorobilo) a to rele by zapinalo tu druhu stranu ktora by sa vystrihla s toho modulu.

Ale to by som neodporucal, to by som bral ako poslednu moznost.
Prílohy
Light module.png
Light module.png (53.83 KiB) 3887 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
E39-trucker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Banskobystrický

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Štvrtok, 18. Marca 2010, 23:17

no diky moc za obrazok...pres tak ako si rozpraval...skusim ho vybrať premerať...a uvidime našiel som jedneho chlapika čo tomu trošku rozumie tak povedal že sa do toho pusťi a bude sa snažiť to spraviť...ak nie tak novy... a vytrhol so mi myslienku ak to bude kurva drahe tak kašlem na to urobim tu odbočku od druheho...no len bude to take o ničom...aj tak velke dik v pondelok sa ma do toho pustiť potom napišem ako som dopadol...dik štastne km
 
Užívateľov profilový obrázok
GAJDY007
Príspevky: 235
Registrovaný: 21.1.2009
Auto: e36
Kraj: Košický
Bydlisko: Kysak

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Piatok, 19. Marca 2010, 09:03

nazdar,mal som podobny problem,no svietilo mi prave dialkove,mas tam odpaleny tranzistor v licht module.ja som to pred 2 tyzdnami opravoval,naspajkovany novy tranzistor to vyriesil.vsetko funguje ako ma.
e39 540 sedan
e36 323 coupe EX
e30 325 coupe EX
e36 320 coupe EX
e39 523 sedan EX
 
Užívateľov profilový obrázok
E39-trucker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Banskobystrický

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Piatok, 19. Marca 2010, 09:40

ahoj no ved mne tiež svieti len prave dialkovee ...dik...zase budem o niečo mudrejši...dufam že len to bude pproblem tranz.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Piatok, 19. Marca 2010, 19:23

Som rad ze som pomohol, ved dnes ja tebe nabuduce ty mne, o tom je forum :D
 
Užívateľov profilový obrázok
sesto
Príspevky: 287
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: BMW 530i E39
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Piatok, 19. Marca 2010, 19:26

Ak tam mas tranzistory tak ho staci vymenit.Je to zalezitost par eur a chvilu prace.Netreba kupovat novy.
ovsem sa mi zda ze uz tu niekto narazil na novsi licht modul ktory uz nema tranzistory a to uz je iny a horsi problem.
 
Užívateľov profilový obrázok
E39-trucker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Banskobystrický

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Utorok, 23. Marca 2010, 01:32

sesto: dufam že to tak bude ten lepší pripad boha dako som nemal času to rozobrat lebo som musel isť do ppppraraaaace....no verím že to bude...ok a nevies aspon približne hodnoty tranz...dki.
 
Užívateľov profilový obrázok
sesto
Príspevky: 287
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: BMW 530i E39
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Utorok, 23. Marca 2010, 16:06

cez vikend som si zapajal multifunckiu ktora sa zapaja aj do licht modulu.Ten som si pozrel a zistil som ze mam ten asi novsi bez tranzistorov.Predpokladam ze taketo moduly maju uz novsie verzie zeby po facelift?

Ako sa k nemu dostanes s viac info s linkami najdes tu na fore bolo to tu uz viackrat riesene.Pouzi funciu hladat.

toto je ten starsi s tranzistormi
http://www.inorp.com/blog/2007/06/18/re ... ht-module/
 
Laki0802
Príspevky: 3
Registrovaný: 3.1.2010
Auto: BMW 523i
Kraj: Košický
Bydlisko: michalovce

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Nedeľa, 28. Marca 2010, 18:28

Aj ja som mal tento problem .to je bezna chyba a nielen na E39.Prepojilo sa to cez relatko ako bolo spominane a vsetko funguje ako ma.Je to najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
E39-trucker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Banskobystrický

Re: pomoc stale svietia dialkove svetlo

Utorok, 30. Marca 2010, 19:45

No chalani presne ako ste pisali je to ten tranzis....chvala bohu že len to a objednaval sa až z litvy...že vraj je to daka celkom fajn nahrada a za par šupiek...Diky moc všetkým zučasneným...Štastne km na tých nasích Barkach... :-({|= :-({|= :-({|=

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 18 neregistrovaných