... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
hecker14
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.8.2012
Auto: BMW E46 320D automat
Kraj: Bratislavský

TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 07:11

Zdravim pani...Ja uz mam fakt nestasie...Pred 2-3 tyzdnami som mal problem nastartovat auto...problem bol v uhlikoch na starteri.repas startera + robota 90€...Zobral som auto zo servisu cely nateseny ze hura uz ide, a po 15 km som srasne stratil vykon...citil som sa ako pri 30-40KW...mozno vykon felicie...:D odstavil som auto na zatavke vypol motor pozrel pod kapotu co sa deje a smrdel spaleny olej...skontroloval som olej no nebolo ho tam moc ale dolial som 0,5litra oleja co som mal pri sebe...

Nastartoval som auto na P (parking - mam automat), trosku divne nastartovalo kamarat v zadu pozeral na vyfuk ci nepojde biely dym...nic v pohode pridal som na cca 1500-2000otacok na neutrali, a uz to islo auto vyskocilo na max otacky, a motor sa nedal zastavit a tolko dymu ze az...samozrejme vytiahol som klucik zo spinacky a nic...prve co ma napadlo odpojil som baterku...pre istotu aby nejaky skrat nebol...problem je dost velky v tom ze cca 3-5 minut isiel na plne otacky dym cca na 1 kilometer...hasici nevedeli trafit ku mne...nevedel som co sa deje tak sme volali hasicov...z vyfuku tak husty biely dym ze asi cca 10-15 dymovnic je malo...jak prisli hasici vtedy auto skapalo ale samo od seba ziadna rana, ani trhnutie krasne pomalicky klesli otacky a vypol motor...potom sme ho uz neskusali startovat...no potiahol som ho do servisu na neutrali odstavil a cakam co mi povedia...Co myslite prezil to motor???

Velmi sa bojim ci je motor ok alebo nie...ale nic tam netrhlo ani nic take som nepocul...potom sa uz auto nestartovalo ani nic...

Auto moc nejazdilo cca 4 mesiace lebo som nemal vodicak a frajerka na nom jazdila tak raz za 2 dni...ale nevytacala motor ani nic podobne...jazdilo ako zena...potom stalo tyzden ked mi opravovali starter...a teraz ked som sadol tak som ho trosku prevetral ale v norme...max 3500otacok 90km/hod a to sa mi stalo...

Aky je Vas nazor????co vsetko bude zle???len sa bojim velmi toho motora...

Dakujemmmm...:)

inak je to 320D, automat, 100kw r.v.:2001, cca 225000km...
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 07:53

Olej z turba do sania ? [-o< Ako na tom bola teplota motora ? Urvalo sa ti nejake tesnenie a zacalo slahat olej do sania. Kedze diesel zozerie aj toto, jedine co ho vtedy na automate odstavi je privod vzduchu. No muselo ti to urobit v motore peknu katastrofu, kedze zdochol pravdepodobne az ked spalil vsetok olej. Drzim palce nech to nemas zadrete. Predpokladam ze to vyzeralo nejako takto:

 
hecker14
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.8.2012
Auto: BMW E46 320D automat
Kraj: Bratislavský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 12:14

Presne tak mi to robilo cca 3 minutky...No neviem...ja pevne dufam ze to neni zadrete...
 
hecker14
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.8.2012
Auto: BMW E46 320D automat
Kraj: Bratislavský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 14:28

Nikto nic?nejake tipy rady?co si otom myslite?
 
xta
Príspevky: 44
Registrovaný: 1.12.2009
Kraj: Bratislavský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 14:30

zhanaj druhy motor
 
kubko45
Príspevky: 263
Registrovaný: 18.9.2011
Auto: Bmw E46 320ci
Kraj: Žilinský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 14:36

tiez si myslym, ze druy motor - dosiel olej tym padom prestalo mazat a pridrelo
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 15:04

Ved pozri hladinu oleja, predpokladam ze tam nebude ziaden. Dolej a skus kopnut (predpokladam ze sa ani nepohne). Potom daj vediet ako to dopadlo. Ak ho nahodou budes rozoberat, pofot to, celkom by ma zaujimalo ako to tam teraz v bloku vyzera.
 
hecker14
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.8.2012
Auto: BMW E46 320D automat
Kraj: Bratislavský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 15:10

Ale mohlo sa stat ze motor nezardel ale dostal sa olej do intercoleru a fical na plne otacky kym nemynul olej z intercoleru?ci?

Potom sa az zastavil...olej v motore mohol byt este tak sa nemusel zadret...ale presne takto mi zhasol motor ako je to na konci tohto videa...plynelu pomaly...

 
kubo2806
Príspevky: 45
Registrovaný: 20.9.2010
Auto: e81 118d
Kraj: Košický

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 15:21

Ked ti to zdochlo samo tak min. bude chyteny...by som radsej zohnal druhy motor a tento neriesil..
ex e53 X5 3.0d 160kw
ex audi a4 b7 2.0TDi
ex vw passat b6 1.9TDI
ex e46 330d
ex audi a4 b6 2.5TDI
ex e46 320d
ex e39 530d
ex vw golf IV 1.9TDI
ex vw golf III 1.9TDI
ex vw jetta 1.6D
 
Flu5ky
Príspevky: 95
Registrovaný: 2.2.2012
Auto: BMW 320d r.v.2001
Kraj: Prešovský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 17:27

troshu ot, ale môže sa to stať aj na iných autách? lebo tuna sú videá len bwm.....či?!
a ešte otázka: myslíte, že by pomohlo v tom momente odpojiť baterku?
Obrázok
 
dusan134
Príspevky: 9
Registrovaný: 15.8.2011
Auto: bmw e46 318i
Kraj: Košický

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 17:59

caute chlapi.mne sa toto uz stalo.ale bol to frajerkin golf 4 tdi.nasalo olej auto vyletelo do max otacok vytiahol som kluce z auta a auto stale bezalo na plno.smradu a dymu na mariu plny garaz.prve co ma napadlo ked auto rezalo na plne otacky a nezastalo ani po vytiahnuti klucov ze rachne.tak som s krikom vyletel z garazu a cakal v lahu za stromom.auto samo skapalo cca 2 minuty.vysledok skrutena hlava,valce osekane,ventili pokrutene,vstreky 2 zaliate do hliniku.turbo v riti.cize novy agregat kupit som musel.pri vymene v servise mi povedali ze olej nemam liat na max do auta.a ci by pomohla baterka odpojit?moj nazor ze nie.a pri tom ako to auto ricalo by som tam ani ruky nedaval na baterku.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 17:59

Na manuale zaradit rychlost a pustit spojku, na automate zastavit privod vzduchu, ktory podporuje horenie. Stat sa to moze na kazdom vznetovom motore s turbom.

tak som s krikom vyletel z garazu a cakal v lahu za stromom

:lol: =D> :thumbup:
 
biker
Príspevky: 22
Registrovaný: 14.6.2012
Auto: E 39,E91,F36
Kraj: Bratislavský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 20:57

pre buducnost,dobre je menit raz za cas aj odvetranie...
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 21:59

toto je nocna mora kazdeho turbodiesel-majitela :cry:
hrozne nieco,pocut diesel na maximalne otacky.
podla mna, logicky.. treba dat 5ku (6ku) a pustit spojku + brzdiť do toho,nech motor skape, ci ani to nepomoze ? 8-[
pred tym sa ti turbo nejako prejavovalo ? zralo olej, dymelo,netahalo atd ?
baterku nepomoze odpojit kedze diesel ide aj bez baterky myslim.
-----
(ked uz k.o .motora, tak aspon riadne gumovacky by som robil :lol: :lol: )
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
hecker14
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.8.2012
Auto: BMW E46 320D automat
Kraj: Bratislavský

Re: TURBO K.O. - Nedal sa zastavit motor...Prosim pomoc

Pondelok, 27. Augusta 2012, 22:03

Flu5ky napísal:
troshu ot, ale môže sa to stať aj na iných autách? lebo tuna sú videá len bwm.....či?!
a ešte otázka: myslíte, že by pomohlo v tom momente odpojiť baterku?


Tym ze mam baterku v kufri tak to bolo prve co som spravil...:D ale nic...:D ani svetla nezhasli tak stihal alternator...:D
Zajtra mi budu volat zo servisu tak uvidim co a ako...bojiiiim len nech to neni motor lebo ma jebne....v priemere raz do mesiaca nieco mam s autom...:D zacalo to capmi, tlmice, potom remenica, potom baterka, potom starter,potom zasobnik turba, potom chladic, potom imobilizer, potom evs-ka, teraz turbo jaaaaaj a urcite som zabudol na vela veci......len nech nie motor lebo za poslednych 6 mesiacov som do neho dal cca 3-4000€...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných