... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Dudecc
Autor témy
Príspevky: 798
Registrovaný: 22.4.2011
Auto: vždy nejaké BMW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

BMW - áno - nie?

Piatok, 22. Apríla 2011, 20:03

Zdravím páni,
nerád zakladám novú tému, ale chcem to mať takto po kope všetko, dúfam, že nieste proti.
Začnem po poriadku, bude to trošku dlhšie, ale určite zaujímavé čítanie.

BMW je môj sen od malička, už ako hádam 10 ročný keď chodila v TV Kobra 11 som sedel pred telkou a podomnou kaluž slín s toľkej krásy :wink:
Ale ako vždy vždy vždy ma lákali Bavoráky ocajchované znakom ///M3. Samozrejme každý niekde začína a keďže nemám tatka riaditeľa podniku a nedá mi 20 000 € na e46 Mko, tak som rozmýšlal, že začnem trošku z menšej misy.

O mesiac mám 18 rokov a aspoň to šťastie sa na mňa usmialo, že ideme kupovať nové auto. Ale začnem ešte z druhého konca. :smile:

Otec má Octaviu I. a matka Fiat Punto. Punto sa chce predať a miesto toho kúpiť niečo iné. Otec na OI. chodí za zamestnaním po slovensku a aj mimo SR (teraz má ísť do Nemecka <- možno osud). Tak pokukujem po autách, keďže to bude náhrada Punta ktoré chodí 85% mesto, tak jednoznačne benzín. Samozrejme treba rátať s tým, že aj nové bude chodiť mesto, ale keďže budem mať VP, tak možno tak 60% bude to mesto :wink:
Každý mesiac minimálne 2x cesta do BA. (mimochodom som z LV)

No a teraz pome po poriadku. Už viete, že chceme kúpiť auto, mal by to byť benzín a hlavná vec - do 7000€

No a teraz sa dostávame k problematike č. 1 a to je "aké". Ja by som bol jednoznačne za nejaký Bavoráčik 325/330i alebo vlastne to je jedno, HLAVNE NECH JE TO BMW.

Problematika č. 2 je tá, že keď poviem otcovi niečo o BMW, tak ma hneď pošle do zadku, že aký je drahý servis, že o to sa nedokážeme starať a tak, že nechá za výmenu oleja 300€ a proste, že by sme to nevedeli utiahnuť po finančnej stránke. Ach jaj :(

Problematika č. 3 je, že bývame v byte pred panelákom parkovisko, malé mesto LV a, že či sa vôbec oplatí kupovať BMW, že či vôbec mám nad niečím takýmto rozmýšľať, alebo sa poobzerať po niečom inom, ale keď ja tak milujem BMW a mám s touto automobilkou taký osobný vzťah, nikdy som nešiel v BMW, ale proste asi si neviete predstaviť jak mi to leží v srdci toto auto a všetko okolo toho.
Mám rozmýšľať radšej nad nejakou malinkou Hondou, alebo niečím podobným? Síce ako nebol by som proti, ale aj tak.

Ľudia poradte prosím, dám to prečítať rodičom, aby sme si to celé utvrdili a či sa to vôbec oplatí.
Jedna vec je to kúpiť splniť si sen a byť "frajer" o čo sa nesnažím, ale druhá vec je aj tá, že sa o to treba starať, vymieňať a hlavne tankovať. A tie ostatné spolahlivosť o čom nemám pochýb a celková využiteľnosť v meste atď.

Takže by som poprosil o objektívny názor na toto všetko a hlavne rozumný, ale to už nechám na vás.

Ďakujem vopred za odpovede prajem príjemný zvyšok dňa.
EX-PRÍBEH = BMW 330ci SMG II. 2005
ex BMW M3 e46 coupe/manual
BMW M2 F87 competition
BMW M3 G80 competition
BMW M3 E92 coupe/manual
 
Užívateľov profilový obrázok
Georgo
Príspevky: 273
Registrovaný: 6.9.2009
Auto: e46, 320d touring
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - áno - nie?

Piatok, 22. Apríla 2011, 21:41

Ahoj,
nieco podobne som riesil pred 2 rokmi aj ja. Aj ked ja som uz vlastnil jedno auto pred kupou mojho vysnivaneho BMW. Zhodou okolnosti tiez Fiat Punto :).

Tie pocity ohladom BMW, neustale pozeranie autobazarov a pocit na dusi, ze ho "musim mat" poznam velmi dobre :D . Pred cca. 2 rokmi som si kupil auto mojich snov a doteraz mam z neho velku radost. No treba si uvedomit, ze e46 je uz pomerne stare auto, ktore zvykne jazdit velke porcie kilometrov (zvycajne). Po kupe mojho som zacal tieto porcie kilometrov pocitovat a tak som zacal menit postupne opotrebene veci. Niektore mozno aj predcasne, ale kedze som trochu "trafeny" a auto chcem mat v 101% stave, tak to zacalo liezt do penazi. Servis auta ma bavi, starat sa o neho ma bavi, ale holt peniaze si to pyta :wink: .

Keby som sa mal spatne rozhodnut, ci si kupim BMW s 200 000km alebo si za tie iste peniaze kupim nieco "non BMW" v lepsom stave, tak by som sa asi rozhodol pre nieco ine. BMW by som si kupil ked budem lepsie zarabat a nebude mi vadit, ze vsetko vrazim do auta. To je racionalny zaver :wink: .

No srdce bolo silnejsie ako rozum a myslim, ze by som si BMW kupil aj teraz a absolvoval by som to s radostou znovu :smile: . To nie je racionalny zaver :D .
e46, 110kW, 2004, 320d touring - M-packet, titanium silber, 18’’ kolesá M V Spoke 72
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/m-packet-t26666.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Príspevky: 1459
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: BMW E36 325iA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: BMW - áno - nie?

Piatok, 22. Apríla 2011, 22:50

okolo tých 7000Eur by som to videl na nejakú E39 alebo E46 .. pozri si na wikipedii alebo googli aké su to karosarske verzie.. Ide o to čo ti budem viac vyhovovať.. či niečo vačšie alebo menšie.. či štvordverak alebo coupe..

A čo sa týka toho servisu tak o moc naročnejšie to od iných aut nie je.. Spotrebné veci sú na porovnatelnej urovni cenovo ako fabia octavia.. Ale ked sa ti pokazí niečo zložitejšie . Tak tá cena bude vyššia ;).. To že bmw ma drahy servis vačšinou ajt ak hovoria tí čo ho v živote nemali.
Na predaj:

Obrázok
Znaky BMW,Kľúčenka 1er,3er,5er,7er,X rada ,čiapočky ventilov BMW,///M
Reseter intervalov OBDI, OBDII, tlačidlo kľúča centrálu

Predám manžetu radiacej paky E34(pravá koža,nová),Lanko ručnej brzdy E36 -bubon


Kontakt
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 09:44

Podobny servis ako akakolvek ina znacka, zalezi kde servisujes , podla toho je aj cena.

Olej si vymenis aj sam , a stoji ta to len cenu oleja.

Kludne povedz tatkovi nech nezavidi a chod po auto, ries E46 , nic vacsie ti netreba a za tie peniaze uz kupis fakt slusny kusok.
 
Dudecc
Autor témy
Príspevky: 798
Registrovaný: 22.4.2011
Auto: vždy nejaké BMW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 09:52

Dobrý deň prajem.

Ach ja somár zabudol som na to najhlavnejšie a to je typ vozidla.

Tak včera som mal plnú hlavu toho všetkého a napadli mi 2 varianty.

1. VARIANTA - buď kúpime auto do 7000€ namiesto Punta, ale neviem či by som pretlačil práve BMW (možno e46 alebo 1 radu), lebo matka neznáša veľké autá a keď už, tak 1 radu, ale to je cenovo niekde úplne inde.

alebo

2. VARIANTA (neaktuálna) - keďže od septembra idem na Strednej Škole maturitný/posledný ročník a chcem ísť na Vysokú Školu do BA, tak by som pod podmienkou splácania auta si požičal peniaze od rodičov a vybral auto do 3000€ (e36).

Čo sa týka tých motorov, pri dnešných cenách PHM sa mi zdvíha žalúdok, ale nejako mi bije do očí 320i alebo 323i. Oba R6 motory s charakteristikou dravca.
Nepotrebujem hneď 230 konovú beštiu, ktorú by mi mimochodom otec nedovolil kúpiť, lebo by sa bál, že s zabijem pri mojej chorobe zvanej "milujem rýchlosť", ktorou trpí asi polovica z nás a ako sami viete, je to nevyliečiteľná choroba. :smile:

Tak páni povedze mi ktorú variantu by ste si vybrali vy, vybrali by ste si úplné oslobodenie od rodičov? Len sa bojím, že to auto neutiahnem, letnú brigádu budem mať, ale počas roka budem bez financií, a na tej vysokej budem chodiť na každodenné štúdium, takže poradte.

ĎAKUJEM :wink:
Naposledy upravil/-a Dudecc v Nedeľa, 24. Apríla 2011, 22:36, upravené celkom 1 krát.
EX-PRÍBEH = BMW 330ci SMG II. 2005
ex BMW M3 e46 coupe/manual
BMW M2 F87 competition
BMW M3 G80 competition
BMW M3 E92 coupe/manual
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 09:58

Kup si dizel... 320d E46 facelift , 150k. Po uprave v MMRacingu 190k bezproblemov. Viac ti ajtak netreba , vsade su policajti.

E36 by som asi volil 320/323i , ale pri 8-10l/100km to bude 15euro na 100km. Radsej si kup Oktaviu v tom pripade.
 
Dudecc
Autor témy
Príspevky: 798
Registrovaný: 22.4.2011
Auto: vždy nejaké BMW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 12:13

Tých 15€ na 100km je strašne veľa, asi by som sa fakt mal poobzerať po nejakom dízláku.
Ale keď ja mám tak trošku strach ísť do dieslu. Jednak je to oveľa komplikovanejší motor ako benzín a keď sa tam niečo zásadné poškodí, tak rovno kúpiť nové auto a ešte bohvie po akom mantákovi sa to kúpi a nakoniec to bude vydojená krava.

A najazdí sa na tom max. 15 000 km ročne čiže neviem či diesel je správna voľba, ale ak hej, tak holt dieslu a pome pokukovať.
320d alebo 330d, spotreba? má to tu niekto?, rozvody, spojka, čapy, podvozkové časti, nestojí to kopu prachov tieto základné veci?

Ináč Autobazár Minox v NZ má pekné ponuky BMW, rozmýšľam, či tam dnes s otcom nepôjdem pozrieť i keď je obdobie veľkonočných sviatkov, hádam bude mať otvorené.

Bude to ten pravý pôžitok z jazdy, keď sa bude jazdiť diesel? :smile:
EX-PRÍBEH = BMW 330ci SMG II. 2005
ex BMW M3 e46 coupe/manual
BMW M2 F87 competition
BMW M3 G80 competition
BMW M3 E92 coupe/manual
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 12:48

Ak chces auto do mesta, kasli an diesel. Ak chces auto pre seba do tych 3000e ze budes aj viac jazdit do tej skoly, tak kasli na BMW, slusny diesel nenajdes a benzin ta zozere z penazi ak nebudes mat staly prijem a je to holy fakt, lacnejsi benzin uz moc nebude. A tiez riesit auto ked ho budes potrebovat az o rok a pol na chodenie na vysku je holy nezmysel dovtedy tolkokrat si to rozmyslis zmenis nazor hocico sa udeje proste to by som neriesil. A ak silou mocou ho chces, tak na vacsie jazdenie nie BMW ale nejaku obycajnu Octavku alebo Golf TDI, nahradnych dielov poprdel, mala spotreba, akurat to riziko ukradnutia #-o
A k radosti z jazdy, najprv sa nauc jazdit a az potom si to mozes dovolit, je to blbe pocuvat ale je to tak.
Nur Original ist Legal.
 
Dudecc
Autor témy
Príspevky: 798
Registrovaný: 22.4.2011
Auto: vždy nejaké BMW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 13:00

Milosss, máš 100% pravdu a úplne s tebou súhlasím, toto som potreboval počuť. Díki :wink:
Študent neuživí BMW, tak radšej niečo iné, ale ja si BMW kúpim, hádam keď vyštudujem policajnú akadémiu, tak budú financie a potom sem dám recenziu jak šľak :smile:

Ďakujem, prajem vám príjemný deň a veľa štastných kilometrov.
EX-PRÍBEH = BMW 330ci SMG II. 2005
ex BMW M3 e46 coupe/manual
BMW M2 F87 competition
BMW M3 G80 competition
BMW M3 E92 coupe/manual
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 16:48

Kto vam vstepuje do hlavy tieto veci to by som chcel vedet :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Dragon2311
Príspevky: 405
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: E61 535d
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 17:07

Som student a mam 330d nasetril som si nanho postupne po brigadach a tak, E46 som chcel tusim od jak ziva tak a teraz ju mam spotreba okolo 7 litrov, ale teraz uz ked budem kupovat tak kupim 330i racej budem mat o nieco veciu spotrebu ako kupovat nieco ked sa pokazi turbo vstreky atd. :) predca su to uz starsie auta
OO(III)(III)OO
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 17:08

Za prve nikdy som nepovedal ze udrzba auta bude diametralne drahsia ako nejakeho Golfu ci Ochcafky. To je za prve. Za druhe dodko je rozdiel medzi studentom a STUDENTOM ze jo :wink: A za tretie 90% baworakov do 3000€ je inak zhumplovanych ako Octaviek ci Golfov do rovnakej ceny nakolko od baworaka kazdy caka neviem co a tak sa k nim sprava, Octavku si kupi len kkt na racing ze jo.
Nehovorim ze BMW je zle na zaciatok. Lenze do 3000€ bude pekna iba e36ka. A aj to len ako safranu ich je. Mozes kupit rozjebane BMW aj Golfa rozdiel je len v tom ze rozjebanych Golfov bude tak do 1500€ a 36ky su rozjebane kludne aj za 2000 az 2500€. Ale predsa psss sme na BMWklube 8-[
Nur Original ist Legal.
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 18:02

Milosss napísal:
...[


Zle som to napisal , ja som nemyslel teba , ale jeho , ze kto mu take veci tlaci do hlavy.
 
Užívateľov profilový obrázok
Inscene
Príspevky: 1114
Registrovaný: 20.10.2008
Auto: beamer
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: slovensko

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 21:51

inak mam pocit ze tu na klube maju 330i e46 iba studenti :)))

ze :)


alebo podaktori studenti maju m3 ;)))



ako k veci:

r6 benzin ma rovnaku spotrebu nezalezi od objemu zalezi ako s tym jazdis..ale rataj tych 15eur /100km ked jazdis kludne ;)

podvozkove veci niesu drahe nejake priklady : bilstein b8 cca 600
silenty predne powerflex 60
tycky riadenia cca 80 obe
tycky stabika 40 obe
ulozenia 20 kus

atd atd.

motoricky sa na 330i toho vela nekazi . brzdy su velke vydrzia dlho ;) a nove meyle ci take selijake stoja uz od 40eur kotuc 40eur sada platniciek

takze toho by som sa nebal.

ak niesi narocny ze potrebujes mat tip top veci na aute a menis setko co pride na um tak nepotrebujes v tom aute utapat peniaze.

olej si vymenis sam cca 70eur olej (mobil 1 5w50) aj filtrom diferak olej 30eur prevodovka olej 30eur ale to nemenis casto

takze by som to nevidel tak katastrofalne.

za tych 7tis ale peknu 330i nekupis ..tak skor 325i ak by si chcel .do mesta ideal .

tolko moja rada studenta co ma 330i:)
e46 330i
e28 544i
 
Užívateľov profilový obrázok
pexon
Príspevky: 233
Registrovaný: 8.4.2009
Auto: e46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: BMW - áno - nie?

Sobota, 23. Apríla 2011, 22:34

Inscene napísal:
inak mam pocit ze tu na klube maju 330i e46 iba studenti :)))
ze :)
alebo podaktori studenti maju m3 ;)))
ako k veci:
r6 benzin ma rovnaku spotrebu nezalezi od objemu zalezi ako s tym jazdis..ale rataj tych 15eur /100km ked jazdis kludne ;)
podvozkove veci niesu drahe nejake priklady : bilstein b8 cca 600
silenty predne powerflex 60
tycky riadenia cca 80 obe
tycky stabika 40 obe
ulozenia 20 kus
atd atd.
motoricky sa na 330i toho vela nekazi . brzdy su velke vydrzia dlho ;) a nove meyle ci take selijake stoja uz od 40eur kotuc 40eur sada platniciek
takze toho by som sa nebal.
ak niesi narocny ze potrebujes mat tip top veci na aute a menis setko co pride na um tak nepotrebujes v tom aute utapat peniaze.
olej si vymenis sam cca 70eur olej (mobil 1 5w50) aj filtrom diferak olej 30eur prevodovka olej 30eur ale to nemenis casto
takze by som to nevidel tak katastrofalne.
za tych 7tis ale peknu 330i nekupis ..tak skor 325i ak by si chcel .do mesta ideal .
tolko moja rada studenta co ma 330i:)


zavisi od toho, ci chces origos diely alebo nahrady...a tak ako napisal, ci si citlivy na akekolvek buchnutie a patras po nom a menis :) moje auto sice opticky nevyzera na cuker, ale uz som snad vymenil vsetko co len suchlo :)
inak uz vidim, cez koho budem kupovat bilstein, vsak Michal :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných