Strana 1 z 1
E60 automatická prevodovka
Napísané: Utorok, 12. Januára 2021, 15:27
od Jakub7
Nazdárek. Rozmýšlam nad kúpou e60, prvý krát by som chcel íst do automatu. Doteraz som mal vždy manuál. Bude to určite 530D zadokolka.. ale neviem či facelift alebo predfacelift. Ako to je s automatickymi prevodovkami pri tychto autach ? Nechcem aby som hneď pri prvom automate mal problemy a starosti. Bol rozdiel medzi prevodovkami vo facelifte a pred faceliftom ? Myslím vlastnosti prevodovky nie iba vzhlad voliča.. joystika.. ďakujem
Re: E60 automatická prevodovka
Napísané: Utorok, 12. Januára 2021, 15:30
od PetoK
Ak mas na to rozpocet, urcite hladaj 530d LCI s 8st automatom...
Re: E60 automatická prevodovka
Napísané: Utorok, 12. Januára 2021, 15:34
od PeqpeK
take existuju?
Re: E60 automatická prevodovka
Napísané: Utorok, 12. Januára 2021, 15:43
od Pilifo
Tie 6-stupňové automaty v E60 sú celkom spoľahlivé, ale ak si ešte nemal automat, tak by som ti radil si na obhliadku určite zobrať nejakého skúseného automechanika, ktorý by vedel zo správania prevodovky poznať, či radí hladko, netrhá, či hydromenič funguje, ako má, atď.
Každopádne nečakaj bezúdržbovosť. Ak chceš, aby ti vydržala, je nutné minimálne pravidelne meniť olej, čo aj s vaňou vychádza na 400-500 eur v autorizáku výrobcu ZF. Avšak aj v prípade, že auto bude vyzerať dobre, všetky E60 sú už 10+ ročné autá, takže počítaj s tým, že sa na nich už môže pokaziť čokoľvek.
Re: E60 automatická prevodovka
Napísané: Utorok, 12. Januára 2021, 17:41
od PetoK
Sorry, pepek ma pravdu, 8st mali samozrejme až novsie auta, som prehliadol E60... Tu je iba 6st at.
Re: E60 automatická prevodovka
Napísané: Utorok, 12. Januára 2021, 19:45
od Jakub7
ked e60 tak učite LCI.. tie svetlá a hlavne interier ... ovladanie okien.. momentálne mám e91 330d lci m paket manual upravenu..220kw momentálne..
rozpočet na e60 by bol zhruba 8-9 000e. obzerám aj 535D lci.. no opat radšej jedno turbo ako 2

Re: E60 automatická prevodovka
Napísané: Streda, 13. Januára 2021, 18:46
od kiski
No neviem, ten interiér sa práve mne osobne nepáči, je to pekne nesymetrické - všetky dvere normálne s madlom, len šoférove bez, jak u jebnutých na dvore... Je to ale samozrejme individuálne u každého, niekomu sa to páči, inému nie. Svetlá rovnako tak - dobre svietia aj predLCI, aj LCI, ale samozrejme, u LCI svetiel ide nastaviť to denné svietenie pomocou AE a to u mnohých zaváži :)
LCI je ale lepšie z úplne iných dôvodov - mnohé RJ prešli tiež "faceliftom", niektoré ubudli (nešťastné door moduly, omg), kvalitnejšie CCC, popr. rovno CIC, atď atď. Zvyšok kozmetika. A samozrejme motory, ktoré majú súce váčší výkon, ale vyžadujú viac pozornosti.
Je to samozrejme len môj názor.