Strana 1 z 1
4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Pondelok, 18. Januára 2010, 20:31
od rh05
neviem čo to má znamenat, ale už mám v prdeli štvrtú lambda sondu za 1 rok, fert to reklamovat ma už nebaví, a pritom som dal original Bosch. V čom môže byť problém?
Ide o motor M50 2.5 L E34. vdaka za podnety.
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Pondelok, 18. Januára 2010, 23:40
od Miro528
rh05 napísal:neviem čo to má znamenat, ale už mám v prdeli štvrtú lambda sondu za 1 rok, fert to reklamovat ma už nebaví, a pritom som dal original Bosch. V čom môže byť problém?
Ide o motor M50 2.5 L E34. vdaka za podnety.
Mozno RJ alebo nemas problemy s nabijanim ???
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Utorok, 19. Januára 2010, 07:41
od rh05
alternátor je v pohode , dobíja tak ako má. To asi skôr tá riadiaca jednotka....

Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Utorok, 19. Januára 2010, 10:32
od LuCKy
Ak by bolo treba a bol by záujem, tak mám RJ BOSCH pre motor M50B25 (nie TU, takže bez vanosu).
LuCKy
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Utorok, 19. Januára 2010, 17:17
od rh05
LuCKy napísal:Ak by bolo treba a bol by záujem, tak mám RJ BOSCH pre motor M50B25 (nie TU, takže bez vanosu).
LuCKy
a čo za nu by si pýtal?
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Utorok, 19. Januára 2010, 18:18
od Milosss
A chcem sa spytat ako zistis vadnu lambdu? Okrem diagnostiky samozrejme.
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Utorok, 19. Januára 2010, 18:50
od rh05
Milosss napísal:A chcem sa spytat ako zistis vadnu lambdu? Okrem diagnostiky samozrejme.
kolíšu otáčky a nedá sa pridat plyn, ale zakaždým som mal auto na diagnostike
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Streda, 20. Januára 2010, 06:53
od LuCKy
rh05 napísal:a čo za nu by si pýtal?
Cenu navrhni sám. Bude potrebné porovnať aj čísla RJ.
Ak, tak mi napíš SS.
LuCKy
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Streda, 20. Januára 2010, 11:14
od Milosss
rh05 napísal:
kolíšu otáčky a nedá sa pridat plyn, ale zakaždým som mal auto na diagnostike
Pretoze ja co som mal zlu lambdu tak som mal okrem zvysenej spotreby problem s volnobehom za tepla, lietalo to v rozmedzi 50 otacok hore dole, iny problem auto nemalo. Ale ak diagnostika pise len a len lambdu tak je to urcite ze ju nieco odrbe. V mojom pripade to bola bohata zmes predpokladam kvoli nefunkcnej vahe.Tu RJ by som vyskusal, uvidis co to spravi.
Re: 4 x zničená LAMBDA Sonda
Napísané: Streda, 20. Januára 2010, 13:57
od rh05
Milosss napísal:Pretoze ja co som mal zlu lambdu tak som mal okrem zvysenej spotreby problem s volnobehom za tepla, lietalo to v rozmedzi 50 otacok hore dole, iny problem auto nemalo. Ale ak diagnostika pise len a len lambdu tak je to urcite ze ju nieco odrbe. V mojom pripade to bola bohata zmes predpokladam kvoli nefunkcnej vahe.Tu RJ by som vyskusal, uvidis co to spravi.
ved presne to to robí, váhu som kupoval novú bosch a stále mi na diagnostike ked sa vyskytne taký problém vybehne chyba - ohrev, a lamda sonda, vymenil som aj relé na vyhrievanie a tam to spína v pohode, neviem či mám velmi bohatu zmes, na emisnej mi to bez zapojenej lambdy nevedia zmerat