Strana 1 z 1

Kontrolka motora- prilis chudobna zmes ?

Napísané: Nedeľa, 22. Novembra 2015, 18:32
od Lolozv
Ahojte,

stala sa mi taka vec že dnes sa mi opať rozsvietila kontrolka motora. Stalo sa to ked som sa posúval v kolóne. Predtým (cca 1000km dozadu) sa mi rozsvietila tiež ked som sa posúval pomaly v kolóne. Teplota motora je na budíku v strede, tak ako má byť, takže nemyslím že sa auto prehrieva.

Jedna diagnostika vypísala chybu: Fuel Trim Malfunction (bank 1), druhá diagnostika : príliš chudobna zmes

Vzduchový filter je nový, sviečky sú nové, váha vzduchu vyzerá byť vymenená pretože vyzerá ako nová...
Auto je E46 77kw r.v 2001

S autom som bol u autoelektrikára v Lutile, M-chip ( neviem či poznáte), ten urobil základné nastavenie zmesi, no kontrolka sa znovu objavila s rovnakou chybovou hláškou. Na to mi chlapík povedal že sa nedá presne určiť čo to je, že treba skúšať. Hmm, velmi mi nepomohol.
Napadá niekoho prečo to robí len v prípade že auto stojí v kolóne a pomaly sa posúva ? Rozmýšlal som či to nemôže robiť nejaké čidlo teploty motora, kvapaliny, alebo niečoho iného ( nevyznám sa v tom velmi ).
Ešte zajtra vyskúšam chybu vymazať, nechám auto na volnobehu riadne zohriať a odpozorujem čo sa deje.

Za prípadné rady vopred ďakujem

Re: Kontrolka motora- prilis chudobna zmes ?

Napísané: Nedeľa, 22. Novembra 2015, 18:45
od jurkyLE
lambda sonda..pripadne katalyzator na odchode