Strana 1 z 1
BMW f10/f11 alebo x5?
Napísané: Pondelok, 27. Júla 2015, 08:05
od sxiza
Caute borci,
potrebujem poradit ohladom kupi f10/11 alebo x5. Potrebujem to na vozenie do prace v ramci BA 15km - 80% cesty po BA je po dialnicnom obchvate.
Rozpocet je cca 20-25 litrov a potrebujem hlavne vediet, ci benzin resp nafta a, ktory model/typ vychadza najoptimalnejsie co sa tyka spotreby a samozrejme aj v ramci servisovania dokopy.
Budem vdacny za kazdu jednu radu - viem, ze tie dve auta su uplne odlisne ale strasne by som chcel mat x5 aj ked v tomto porovnani vyjde asi najdrahsie
Vdaka vopred za vsetko k teme aj mimo temy

Re: BMW f10/f11 alebo x5?
Napísané: Pondelok, 27. Júla 2015, 13:05
od mitocross
Viem ti napisat k X5:
Tvoj rozpocet vychadza na E70 predfacelift, alebo E70LCI total social edition - aj to so stastim alebo s vela km.
Diesel: stale rovnaky motor - 30d jednoturbo alebo 35d (40d) dvojturbo - spotreba mesto rataj 13-16l, s lahkou nohou po obchvate mozno 11-13 ked nebude premavka. Okrem mozneho prekvapenia v podobe roztrhnutej rozvodovej retaze/totalky motora ta cakaju len "obvykle" servisne nastrahy vacsich dieslov.
Benzin: 35i je relativne slaby ale aj relativne spolahlivy, silnejsie benziny su servisne dost narocne a caka ta viac nastrah - vseobecne maju dost zlu povest.
Po BA doporucujem podla penazenky v kombinacii so vzduchom vzadu bud seriovy podvozok alebo Adaptive Drive. Vsetko, co ma oznacenie "Sport" je neskutocna hrkalka - jedine, ze by ti ta "masaz" robila dobre...
Re: BMW f10/f11 alebo x5?
Napísané: Pondelok, 27. Júla 2015, 13:36
od Lipo69
Do mesta je rozhodne lepsi benzin, ale tu je problem ze benzinove motorizacie v novsich bmw maju celkom zlu povest
Ked uz novsie tak klasicky trojliter diesel ale to je zase tak trocha cez mrtvoly kedze do mesta je to horsia volba plus aj prejav motora je o level horsi.
a porovnanie X5 vs F10 je dost individualne, ale cisto z praktickej stanky mi pride X5 ako horsi deal kedze je drahsia, servis je narocnejsi kvoli vacsej vahe, aj spotreba, jazdne vlastnosti, v terene dako neexeluje a na ceste tiez straca lebo sa snazi byt univerzalna
Ale stale je to ok volba ak ju velmi chces a vies jej co to odpustit, celkovo zalezi co od auta potrebujes ak si castejsie na polnych cestach bude to lepsia volba ako nizka F10

.
Treba zvazit aj inu znacku.
Re: BMW f10/f11 alebo x5?
Napísané: Pondelok, 27. Júla 2015, 21:16
od dodoIPD
http://bmw-x5.autobazar.eu/xdrive30d-id7046958.htmlJa mam moju na predaj, sice ma viac km, ale som 2 majitel, na SK kupovane a prvy majitel to jazdil len dialnice. Auto je dost zachovale.
Je tam kopa novych veci a pravidelny servis + vymenena retaz a novy olej v prevodovke.
Re: BMW f10/f11 alebo x5?
Napísané: Utorok, 28. Júla 2015, 08:01
od bmwmpower82
nechapem na co ti je na 15 km denne X5 alebo F10,vidis ze mas 323 ci nechces radsej nastupcu E92
Re: BMW f10/f11 alebo x5?
Napísané: Utorok, 28. Júla 2015, 09:02
od sxiza
Potrebujem nieco vacsie ako 3ku kedze planujeme do rodiny krpca dvoch .... To denno denne dochadzanie je sice fajn aj na 323 mne samemu ale ja aj manzelka mame celu rodinu na strednom slovensku a raz mesacne chodime domov a ist s detmi a plnym kufrom to chce vacsie auto.
PS: tu e46 si asi aj necham ak to budem mat kde parkovat, kedze to uz predam za smiesne prachy a aspon bude ako zalozne auto ked manzelka zobere nove auto :)
Re: BMW f10/f11 alebo x5?
Napísané: Utorok, 28. Júla 2015, 09:59
od bmwmpower82
ta nova 2ka alebo 3/5 GT ?