Strana 1 z 2

Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 12:46
od tomikadze
Chalani ahojte,

viem ze je tu vela tem o nestartovani ale potrebujem ci niekto nevie konkretne poradit mozno mal identicky problem.
Auto zacalo zrazu tahsie tocit pri starte, prvy a druhy krat sa starter prevalil pomaly ale potom asi do 3 sekund chytilo.
Takto to trvalo asi dva dni, predposledny krat co auto este chytilo sa stalo to iste, prvy a druhy krat sa horkotazko starter prevalil,
ale potom sa roztocil do plnych obratok ale autu trvalo asi cca 7 sekund kym za maximalneho pretacania starteru chytilo.
Jazdilo normalka, vykon, vsetko... Po hodine jazdi som sipil pruser tak som parkol v garazi, zhasol a povedal som si ze uz asi nechyti.
Stalo sa, starter sa prevalil, raz, druhy raz.... tazko ledve ledva potocil a kaputt....
Samozrejme baterka.... nabit na celu noc... rano skusim.... kontrolky nabehli, vsetko ok... otocim kluc a total mrtvo ale total... ani cvak, nie to este pretocit starterom.
Napojili sme priamo starter na 12V, toci sa... zo spinacky ide prud.... Ok, kupil som novu baterku, kamos mal ten isty problem, baterka stara ukazovala 12,6V.
Ale ok, kupil som novu, startovaci prud 1000.... otocim... ani tuk...ani cvak...

Co to moze byt????
Ak to skusim roztiahnut a chyti tak mozem vylucit immobilizer???? Premyslal som ze ked som odpojil baterku ze mozno to zblblo...ale pokial viem immobilizer toci toci ale nechyti ci?

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 12:56
od EBOLA
niektorym sa pri immo nepretocil ani starter. to bolo ale pri e36 ak si dobre pamatam...

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 13:26
od PetoK
Vyskusaj iny kluc ak mas... ak nepusta starter, je to 100% problem immo. Chod na diag, co pise EWS jednotka.

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 13:57
od sineDko
no ak to pri roztiahnuti naskoci tak immo bude dobre. ked hovoris ze tocil slabo az prestal tak by som to tipoval na kostrove kable, pripadne aj plusove

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 14:37
od tomikadze
ano tocil slabo az prestal... presne tak...vsetky priznaky baterky... do doby nez uplne umrel...clovek by cakal ze aspon bude cvakat....

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 15:30
od EBOLA
zeby starter off?

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 15:31
od sineDko
starter off asi nie. v prvom prispevku pise ze napriamo toci

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 15:44
od EBOLA
aha, hej. cize pri roztlaceni naskoci co vylucuje immo, starter napriamo ide cize je ok.
ja by som premeral ci donho ide prud pri startovani. ak nie je problem v + kabli ak ano je problem v - kabli.
cisto teoreticky mohol problem nastat aj v spinacke ale kedze uz predtym tocil tazsie tak skor tie kable ako sinedko spominal

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 16:34
od korado
pozri kostru, mínusový hnedý kábel
včera sme tak úspešne jeden nešťastný alpinový bavorák opravili :wink:

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 19:28
od starynovy
Co znamena ze napriamo toci? Ked srobovakom spojis + na motor? No ale to nevylucuje zavadu spinaca startera tj. ten valcek navrchu ktory zaroven vysuva pastorok.

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Piatok, 4. Júla 2014, 19:58
od tomikadze
Chalani dik.za.rady. ano.napriamo.na.12v starter toci...roztiahnut ho skusim.zajtra.ci.naskoci.tak aspon zistim ten immo

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Sobota, 5. Júla 2014, 08:06
od tomikadze
Chlapi takze akosi sme rozchodili pastorok.... ked otocim kluc tak uz cvaka ale auto nestartuje...
Moze byt ze ma slaby prud alebo jednoznacne v riti starter???

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Sobota, 5. Júla 2014, 13:59
od tomikadze
takze posledny update....
auto ako som pisal uz po otoceni kluca do polohy startovania cvaklo...zakazdym
potom som sa ho pokusal roztlacit rucne samoska nechytilo a prestalo uz aj cvakat...
roztiahli sme ho s autom tak naskocilo bez problemu.
Takze immo je vyluceny, logicky asi teda starter.....
Otazka je ci kupit novy starter alebo dat tento niekomu pozriet na repas????

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Sobota, 5. Júla 2014, 14:39
od EBOLA
ak pripojis +12 napriamo tak ho roztoci? respektive odmeraj ci ti ukaze pri startovani +12 na svorke. tiez skontroluj uzemnovaci kabel.

Re: Bramborak nestartuje... total mrtvy

Napísané: Sobota, 5. Júla 2014, 16:48
od tomikadze
Ano napriamo tocil a 12v bolo.aj pri.otoceni.do polohy ked.startujes.ale.ani.tuk...pri roztiahnutu na lane.chyti.na.brnk