Strana 1 z 2

huciaci chladic motora + hlucne servo

Napísané: Nedeľa, 25. Mája 2008, 22:14
od SurrendeR
zdravim vsetkych bmw positiv [-o<

mam taky problem
ventilator co je na motory mi ide spolu s otackami a brutalne to huci uz len pri 2000rpm nieto pocuvat ho pri 5k
nema tam byt nejaka termospojka alebo nieco take? ved to nemoze byt normalne toto... (myslim) neviete co s tym mozem spravit?

dalej mam zrejme problem so servom
obcas mi brutalne huci servo, ked pohnem volantom, tak to huci a vybruje. Ale niekedy to ide v pohode.

co mam robit?

dik za rady

Napísané: Nedeľa, 25. Mája 2008, 22:25
od VLADKY242
JJ je tam visko .Bud zostala vysieť alebo ju niekto bodol zvarom aby chladila lebo asi odišla. Servo skus vymeniť olej v nom :wink:

Napísané: Nedeľa, 25. Mája 2008, 22:48
od SurrendeR
obcas sa mi zda ze ked je motor studeny tak to menej huci ako ked sa zohreje. takze tam asi bude ta spojka, neda sa to daak opravit? alebo precistit? ako to rozobrat? je to tazke? nejaky navod?

tak vela otazok ... :D

Napísané: Nedeľa, 25. Mája 2008, 22:55
od VLADKY242
visko sa da len vymeniť . Hučat ma až ked sa zohreje motor poriadne inač nie :lol:

Napísané: Pondelok, 26. Mája 2008, 18:16
od Maco bawo
VLADKY242 napísal:
visko sa da len vymeniť . Hučat ma až ked sa zohreje motor poriadne inač nie :lol:



.. pravdu vravíš Vladky :D :D


PS: nenapísal si aké veľké kolesá máš na aute, lebo pokiaľ sú to brutality, tak servo dostáva viac zabrať. :? .. keď som mal 17/225/45 na dízli, tak servo dosť hučalo, keď som ho mal na zimných 15, bolo v pohode, skoro som ho ani nepočul :shock:

Napísané: Pondelok, 26. Mája 2008, 19:12
od SurrendeR
kola mam v podpise :)

inak servo pocut aj ked som rozbehnuty (cca 20 ÷ 30 kmh) ci to neva?
obcas ho je pocut obcas nie. ale vzdy jak prudsie zabrzdim tak odvtedy zacne vrcat.. divne

nj, tu visko budem muset vymenit za new, neviete kde a za kolko to zozenem?

Napísané: Pondelok, 26. Mája 2008, 21:06
od Maco bawo
... bojím sa ťe podľa tvojho popisu sa výmena tvojho serva pomaličky, ale iste blíži #-o

Napísané: Pondelok, 26. Mája 2008, 21:35
od Max-Max
je dost mozne ze chyba nejaky list na plaste vrtule a robi to zbytocny hukot

Napísané: Utorok, 27. Mája 2008, 20:09
od SurrendeR
nie nie, sak vidim ze listy su vsetky, to by inak vybrovalo...

Napísané: Pondelok, 2. Júna 2008, 15:17
od antalik
cafte aj mne ide vrtula stale na e36-318i.ked mi isla stale na siere 2.0i.tak som mal slabsi vykon a vacsiu spotrebu.aj na bmw mam teraz vacsiu spotrebu.a ty?

Napísané: Pondelok, 2. Júna 2008, 20:53
od SurrendeR
nemozem porovnat spotrebu predtym a po tom , kedze odkedy som ho kupil stale toci.. ale myslim ze na vykone to nezbadam :D

s kolegom som o tom debatil, a zevraj to neni takze vymenit, len to treba zohnat .. ten zvuk je nechutny.. jak skodovka 100vka :x

Napísané: Štvrtok, 5. Júna 2008, 09:12
od paul
Vyzera to tak,ze niekto chcel usetrit a dal vrtulu napevno s remenicou motora. Ak je visko spojka KO, urcite ziadny hukot nerobi ani pri prehriatom motory... Je proste nefunkcna a hrozi poskodenie motora, hlavne teraz v letnych horucich dnoch...

Kup si poriadne BMW !!!

Napísané: Sobota, 7. Júna 2008, 19:20
od antalik
na mojej e36tke mi ide vrtula na chladici tiez stale,mala by ist len ked sa zohreje motor nie?moze to mat nejake nasledky?

Napísané: Sobota, 7. Júna 2008, 22:33
od SurrendeR
prave som zistil ze ta viskospojka ide, ale daak zvlastno... teplotu motor nepresiahol 90° , drzi jak pribite.. ale zistujem ze vo vyssich otackach to az tak nehuci, resp. nejde to linearne s otackami... pri 2 tis. to huci, pri 5tis to huci o malicko viac.. ale aj tak huci... vrtula sa toci stale, sak to vidim ked mam otvoreny kufor a pridavam plyn.

ked je seknuta visko, tak to pojde stale s otackami, cize to huci a chladi (casto zbytocne)
hrozba nieje ziadna.. leda ze by sa ti to uvolnilo a nechladilo vobec.

Napísané: Nedeľa, 8. Júna 2008, 10:23
od paul
Neexistuje, ze by sa viskospojka, ako tu je napisane "sekla".
Co to znamena, myslis skor zadrela?

Ak ano, tak zabudni na to...

Samotna konstrukcia viskospojky je taka, ze k zadretiu nedojde NIKDY!!!!!
Za normalnych okolnosti, samozrejme, ze sa vrtula toci stale, ale ma mensie otacky ako remenica, na ktorej je prichytena, no akonahle sa motor zacne "prehrievat", teplo z chladica zacne posobit na viskospojku a behom niekolko sekund zacne plnit svoju ulohu naplno, tzn. ze "spoji" napevno vrtulu s remenicou a vrtula ma rovnake otacky ako remenica, na ktorej je uchytena viskospojka... Vrtula tak naberie samozrejme vyssie otacky a zacne chladit vodu v chladici a ochladi sa tak cely motor.

Dokonca do doby prehriatia a este pred "zapatim" viskospojky je mozne aj pocas behu motora vrtulu zadrzat lebo vo viskospojke sa toci "naprazdno".

Nefunkcna viskospojka je taka, ktora pri prehriati motora "nezapina" a vplyvom neochladenej vysokej teploty chl.kapaliny sa motor prehrieva a poskodzuje tesnenie hlavy valcov alebo v najhorsom pripade samotnu hlavu!!!

TAKZE DOPORUCUJEM VSETKYM, CO MAJU VISKY NAMIESO EL.VENTILATORA, HOREUVEDENY POSTUP VYSKUSAT NA MIESTE POCAS VOLNOBEHU A ZAROVEN SLEDOVAT TEPLOTU MOTORA,KOLOBEH CHL.KAPALINY (aj HLADINU) a SAMOTNE ZAPINANIE a VYPINANIE VISKOSPOJKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!