Strana 1 z 1

E36 TDS compact- otazka ohladne alternatora

Napísané: Sobota, 26. Novembra 2011, 20:07
od gomez89
Chcel by som sa opytat,ci by pasoval aj iny alternator do mojho auta ako z compactu-95A.Viem,ze tam ide hlavne o remenicu,kolko drazkova je,moj by mal byt 5 drazkovy podla ETK.Pytam sa to preto,lebo neviem ako sa to hlada podla cisla v ETK. :roll:
Alternator,co mam v aute sa mi nejako nepozdava.pODLA zvuku sudim,ze bude treba menit uz loziska a podla startov sudim,ze nedobija tak,ako by mal.
Oplati sa mi ho opravovat?Neviem co by stala taka oprava,loziska,regulator aj s uhlikmi... A nepoznam ani elektrikara,ktoremu by som veril,ze to urobi dobre.
Alebo tam dat nejaky iny,co zas nemozem vediet,kolko vydrzi.

este posledna ot. nejaky elektrikar v okolo PO???

Vopred dakujem za rady :wink:

Re: E36 TDS compact- otazka ohladne alternatora

Napísané: Sobota, 26. Novembra 2011, 20:11
od gomez89
Este doplnim,ze baterku mam 62Ah.Co som spravil urcite chybu,pretoze podla mna je slaba na starty v zime.Kupovana v marci 2011.

Re: E36 TDS compact- otazka ohladne alternatora

Napísané: Štvrtok, 8. Decembra 2011, 12:29
od GOMEZ
mne tiez dlhšie svieti kontrolka dobijania,piskaju ložiska, na ho dám asi na repas, a baterku mam 74Ah mylsim že stači a väčšia sa mi tam aj tak nemestí :-k

Re: E36 TDS compact- otazka ohladne alternatora

Napísané: Piatok, 6. Januára 2012, 18:26
od GtheRacer
vies ako je to s pouzitym altikom:
kupis lepsi? alebo velmi pravdepodobne este horsi... :(

daj ho na repas!

Re: E36 TDS compact- otazka ohladne alternatora

Napísané: Piatok, 6. Januára 2012, 19:08
od john303
Osobne si myslím že 62Ah baterka slabá nebude, máš ju ani nie rok a tohtoročná zima je biedna na mrazi,ono dosť záleží aj aky má štartovací prúd, takže do budúcna až budeš kupovať novú, všímaj si to, čím vačší tým lepšie.

Alternátor daj na repas.
To či ti alternátor nabíja správnem,si jenoducho premeráš doma.