Strana 1 z 1

[E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Utorok, 28. Mája 2013, 20:21
od robenosk
Moje predchadzajuce auto bolo Audi A4 (B5) a chcelo to zmenu kedze uz bolo starsie a malo dost najazdenych kilometrov. Dlho som sa nevedel rozhodnut ake bude moje dalsie auto. Do uzkeho vyberu sa dostali Audi A4, BMW 3er a 1er. Podmienka bola rv 2009+, 170PS + vyhrievane sedadla, tempomat, servisna knizka a do 100 000km. Vyber mi trval dlhsie, kedze na slovensku bol velmi maly vyber aut vo vybave, s malo najazdenymi km a dobrej cene. Hlavne coho som sa obaval bolo aby auto malo "prave" kilometre a nebolo burane.

Ako prve som bol pozriet v nemecku BMW 1er 123d 10/2009, 100 000km vo velmi pekne vybave. Ked som sa v nom viezol, tak som si uvedomil, ze 1er nebude pre mna lebo som sa tam citil velmi stiesneno. Nevedel som si predstavit ze najblizsie 2 roky by som mal jazdit v prave tomto aute.

3er bolo vyborne, ale najst ho podla mojich poziadaviek bol problem.
Nasledne som zacal pozerat rocniky 2008+ a narazil som na moje terajsie 123d Coupe. Vyzeralo vyborne a splnalo vsetky moje podmienky. Ale predsa to bolo 1er. No stacilo mi sa v nom raz previest a hned som zmenil nazor. Coupe mi pride ovela priestrannejsie, pretoze su tam dlhsie dvere. A auto si kupujem hlavne pre seba. Ked sa niekto bude chciet odviest, tak sa potlaci aj vzadu :-)
Ked som sa v nom 1x previezol, hovorim si ze to auto musi byt moje. A tak sa aj stalo.. Pred kupou bolo este v BMW v Lamaci na diagnostike, cim sa mi potvrdil perfektny stav. Na dalsi den bolo auto uz moje \:D/

Auto mam momentalne cca 3 tyzdne a moje prve dojmy su vyborne. Vykon je perfektny, vybava vyborna a na to ze auto ma 200 koni sa s nim da jazdit s malou spotrebou. - Male, sikovne, rychle.

Chystaju sa nasledovne upravy:
    - Radiaca paka BMW Performance - DONE
    - Paka rucnej brzdy BMW Performance
    - Pedale BMW Performance
    - Nove obsitie volantu (Alcantara + perforovana koza)
    - Miltek vyfuk + downpipe (Ked som pocul ten zvuk tak som sa zalubil http://www.youtube.com/watch?v=NRGPDKLzSP4)

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Utorok, 28. Mája 2013, 20:46
od Šubo
aj ja si raz take kupim ked budem velky-E82 je nadherna a este viac na zivo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ps: spetaky by sa zisli dat do farby :wink:

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Utorok, 28. Mája 2013, 20:53
od robenosk
Dakujem :-)
Spetaky pojdu do farby tento vikend! A planujem aj vacsie kolesa, len musim nasetrit nejaky peniaz.

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Utorok, 28. Mája 2013, 21:08
od Adino
krásna jednotka :thumbup: keď tam dáš ten výfuk a downpipe bude to paráda :twisted:

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Utorok, 28. Mája 2013, 21:11
od kamil9
Velmi pekne coupe 1er :thumbup:

Prajem vela stastnych km \:D/

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Utorok, 28. Mája 2013, 21:12
od maiki
=D> krasa a vyborna motorizacia =D>

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Streda, 29. Mája 2013, 14:16
od rixo
Pekný kúsok, tá farba sa mi IMHO nelúbi, ale to je vec vkusu, btw ten výfuk a jeho zvuk ma vcelku prekvapil, znie to zaujímavo....
Každopádne, späťáky by som asi predal a kúpil z M1tky, dal do farby, nejaký podvozok lepší, sadu silentov iné disky a samozrejme ten výfuk a máš vystarané :-)

No a som zvedavý na to velice :-)

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Streda, 29. Mája 2013, 14:37
od tomas20
kebyze das grilly do cierna, tak by spatne mohli zostat aj cierne :-k

inak pekne auticko, v TT kraji sa mozno aj vidime niekedy :smile:

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Streda, 29. Mája 2013, 16:55
od dedo1
kamos ma tiez 123d, akurat inu farbu a ma M paket, a ide to ako sproste, super vozenie na to ze je to diesel. Vela stastnych km, nech poslucha . :wink:

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Pondelok, 3. Júna 2013, 15:51
od robenosk
Dakujem za pozitivne reakcie :-)

Cez vikend som dal tie spetaky do farby a je to ovela lepsie ako bolo! + trosku som vycistil motor.

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Pondelok, 3. Júna 2013, 16:29
od LOKI
pekne vozenie =D>
male mrstne v automate...nad chipom nerozmyslas ? btw. ta nizka spotreba uteba znamena co ? priemerka na nadrz je 6, 6.5 ?

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Pondelok, 3. Júna 2013, 16:38
od robenosk
Nad cipom urcite nie. Radsej vymenim nejake zopar komponentov aby sa zvysil vykon, ale cip nechcem riesit. Ma BMW nejaky performance paket pre 123d? Pozeral som na ich stranke a nic som nenasiel.

Vo stvrtok som isiel trasu Mnichov - Passau - Bratislava Takmer cely cas cca 140km/h (no bolo chvilku aj 230+) a priemerku som mal 5.7 co je velmi dobre.

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Pondelok, 3. Júna 2013, 17:42
od gusto
robenosk napísal:
Nad cipom urcite nie. Radsej vymenim nejake zopar komponentov aby sa zvysil vykon, ale cip nechcem riesit. Ma BMW nejaky performance paket pre 123d? Pozeral som na ich stranke a nic som nenasiel.

Vo stvrtok som isiel trasu Mnichov - Passau - Bratislava Takmer cely cas cca 140km/h (no bolo chvilku aj 230+) a priemerku som mal 5.7 co je velmi dobre.



Musim ta sklamat - mozes menit co len chces, pokial sa neupravi soft v RJ, nepocitis rozdiel.
Mame tu jednu 2009 123d, poslem ti do mailu graf po uprave softu, daj adresu.

Re: [E82 123d] Moje prvé BMW

Napísané: Streda, 3. Júla 2013, 15:46
od po_e87
Pekny zaklad ..tak dufam, ze s toho kacatka vyrastie nieco pekne. Ten m-paket a kolesa by sa 18" zisli.

@Adino- teba som dnes na obed videl v KE za Dargovom :) Predal si uz tie origo 18" ?