Strana 1 z 1

BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Štvrtok, 8. Septembra 2016, 11:27
od NiktO
Ahojte,
Takže po krátkej odmlke od BMW (cca 4-5 mesiacov po predaji E90 325i) jazdím opäť na obľúbenej značke. Keďže sa pár vecí zmenilo, pribudol malý synček (4mesačný), poobzeral som sa po touring verzii niečoho väčšieho, s ohľadom na dosť vecí na nosenie stále so sebou. Výber padol na F11, ktorá sa u nás zháňa dosť ťažko za slušný peniaz a ešte v dobrej výbave, takže jedno z toho som musel oželieť. Po pár mesačnom hľadaní som konečne majiteľom peknej F11 530d r. 2012, síce s nie veľmi veľkou výbavou, ale s priestorom, ktorý potrebujem a dobrým motorom. 3litrový šesťvalec ide úchvatne a dá sa na ňom spraviť aj celkom slušná spotreba. 8stupňový automat radí hladko, plynulo a pri režime Šport+ reaguje na páčkach na volante okamžite. Človek by neveril, že sedí v tak ťažkom aute.
Samozrejme prechod z manuálu a benzínu na diesel a automat mi trochu potrvá, ale čo by správny chlap nespravil pre svojho syna :-)
Keďže je vozidlo dotiahnuté z Talianska má pár škrabancov (predný nárazník sa bude meniť za M-packet (o to sa postará BMWstyle.sk), na lakťovej opierke je vyšuchaná koža (ak máte návrhy ako to spraviť poprosím SS) a trošku prasknuté zadné svetlo sa vymení a volant (dosť strhaný od počtu km - 226tis.) sa už mení. Auto pôjde na kompletnú servisnú prehliadku, zatiaľ som stihol preveriť len kompletne podvozok, keďže ho mám druhý deň.
Výbava je veľmi zvláštna na môj vkus, ako napr.: kožené športové sedačky, ale bez výhrevu, doťahovanie kufra s dvojitým otváraním, ale bez elektrického zatvárania, má to ambientné osvetlenie interiéru, vonkajšie osvetlenie kľučiek, panoramatickú strechu cez celé vozidlo, nastaviteľný režim podvozku, veľká CIC navi (ku ktorej sa chcem taktiež spýtať či je možné tam nahodiť Slovenčinu), bi-xenóny s natáčaním do zákrut, Bluetooth.
Samozrejme auto plánujem využívať trochu dlhšie, takže nejaké plány s ním už mám, napr. novú sadu kolies - niečo pekné 19", 20", ku originálnym tmavším fóliám chcem dať úplné čierne, spomenutý predný M nárazník.
Fotky popridávam priebežne.
Viem, že nie je dokonalé, ale ja som spokojný s vozením a dúfam ;-)

14233722_1265715426781394_1443595393_o.jpg

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Pondelok, 12. Septembra 2016, 12:08
od potmehuth
Kozene sedacky bez vyhrevu je pre IT typicke, tam sa nemas comu cudovat. Nerob z toho skladacku. Ked ides menit predny naraznik, vymen aj zadny, nech to aspon ako tak vyzera, ked uz nebudes menit aj prahy. Na kozu su firmy, co to vedia streknut, pripadne je take nieco aj formou DIY. Kola si nedavaj cierne, lebo zaniknu. Maximalne gunmetal, ideal vsak hyper silver.

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Piatok, 16. Septembra 2016, 18:40
od xener
dobre si prever tie kilometre, na 4 rocnom aute a 226tis nemoze byt zosuchany volant ani stredova opierka.

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Nedeľa, 18. Septembra 2016, 14:51
od Fuxxo
xener: to by si sa cudoval.. bratranec ma leskly volant na F30 pri 80000.. :-(

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Utorok, 20. Septembra 2016, 07:19
od 6kamil6
Hold je to zial pravda. Neviem sice preco zrovna automobilka BMW tak rapidne, ale znizovanie vyrobnych nakladov vedie presne k tomuto. A kedze sa chceli viac priblizit ku kupeschopnosti zakaznikov dopadlo to presne takto.

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Utorok, 20. Septembra 2016, 14:07
od TheCarista
zosuchany volant pri tom najazde na f10/f11 je UPLNE normalny :)

Autičko nech sluzi a hlavne nech bezproblemovo jazdi (y)

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Utorok, 20. Septembra 2016, 19:12
od smith666
Prečo si nekupoval z DE. Tam sú autá všeobecne v lepšom stave a výbave.
Horkokrvní Taliani sa o ne tak nestarajú.
Ja som kúpil F11 rv2012 (106 000 km) a vyzeralo ako nové. Aj v servise mi potvrdili, že podľa opotrebenia dielcov vyzerá ako by malo len polovicu (50 000km).

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Utorok, 20. Septembra 2016, 20:05
od LOKI
smith666 napísal:
Prečo si nekupoval z DE. Tam sú autá všeobecne v lepšom stave a výbave.
Horkokrvní Taliani sa o ne tak nestarajú.
Ja som kúpil F11 rv2012 (106 000 km) a vyzeralo ako nové. Aj v servise mi potvrdili, že podľa opotrebenia dielcov vyzerá ako by malo len polovicu (50 000km).
tak kupit 530d s 220 tisic km.... a tipujem, ze cena asi nebola pod 20...dost km, ale tak snad sa ti odvdaci stavom a minimalnym servisom

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Utorok, 20. Septembra 2016, 20:18
od kubajz79
a co 325i?ta dopadla jak?

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Štvrtok, 22. Septembra 2016, 10:36
od potmehuth
Zalezi aj od stylu soferovania, niekto jazdi tak, ze volan popusta v riukach a tym padom suchad kozu...niekto jazdi tak, ze volant nikdy nepopusta a nesucha ho.

Re: BMW F11 530d - Nový príbeh začína

Napísané: Štvrtok, 22. Septembra 2016, 11:37
od Fuxxo
a zalezi aj od toho jake mas ruky :-D ked sa dost potia, tak to o to viac napusta tu kozu. ja som ale zvedavy ze ked sa budem o tu kozu starat, cistit ju a impregnovat na tom volante, ci to vydrzi dlhsie take matne pekne.. :-O