Strana 1 z 1
E65 - výmena oleja v prevodovke
Napísané: Štvrtok, 30. Apríla 2026, 16:01
od lolko111
Chalani čo sa vyznáte, mohli by ste mi prosím poradiť? Mám kompletnú sadu ZF na výmenu oleja v prevodovke - vaňu, 9L oleja v uzatvorených litrových baleniach a tesnenia pod mechatronic a aj tú gumovú prepojku na káble. Má to už nejaký rôčik, na oleji je dátum výroby október 2021. Môžem to ešte použiť?
Re: E65 - výmena oleja v prevodovke
Napísané: Sobota, 2. Mája 2026, 18:14
od PearlJam
Ahoj, olej je v uzavřené nádobě, takže ho s klidem můžeš použít, určitě se nezkazil (pokud jsi ho neměl 5 let na sluníčku). Otázka, jestli 9 litrů je dost.... Zaleží na postupu, jak ho budeš měnit. Pokud klasický postup, napustit, vypustit, projet, napustit, vypustit, projet.... nebo u někoho s mašinkou na výměnu (tady by to asi bylo málo). Důležité je mít na konci dostatečné množství oleje v převodovce, ani moc a hlavně ne málo. Nevím jestli je 9 litru dost na 2 výměny po sobě. Určitě na jednu klasickou to stačí, ale já bych doporučil min. dvě po sobě.
Re: E65 - výmena oleja v prevodovke
Napísané: Pondelok, 4. Mája 2026, 12:58
od lolko111
Re: E65 - výmena oleja v prevodovke
Napísané: Pondelok, 4. Mája 2026, 14:49
od PearlJam
Na jednu výměnu 9 litrů bohatě stačí. Jen pozor na hladinu, resp. kontrolu a doplnění na správnou úroveň po výměně. Raději je to třeba 2x zkontrolovat, aby oleje nebylo málo.
Re: E65 - výmena oleja v prevodovke
Napísané: Pondelok, 4. Mája 2026, 18:32
od lolko111
Tak o tom mi niečo hovor. Kedysi mi olej menili v servise na bavoráky, tak by človek čakal, že vedia čo robia. Ako som potom jazdil, tak sem tam z prevodovky šľaha ako z dela. Zistil som si ako sa má meniť olej a posledné dolievanie sa má robiť za chodu motora až kým nezačne vytekať z nalievacieho otvoru. To mi v tom servise neurobili. Išiel som ku kamošovi na zdvihák a doliali sme tam ešte takmer dva litre. Odvtedy pokoj.
