... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Oksimo
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.4.2014
Auto: bmw 320d e90
Kraj: Trnavský

trhanie

Sobota, 17. Mája 2014, 17:56

zdravím chcel by som vás požiadat o radu mám e90 320d 120kw ked dam tempomat a idem 50,60,70 tak mi jednoducho začne trhať auto nie moc ale je to citit a tak isto aj ked idem bez tempomatu a mám stale rovnako pridane tak to robí ... ked pridám tak to nachvilku prestane a potom zas mohli by ste mi poradit čo treba vymeniť? dakujem vopred za každu radu
 
Užívateľov profilový obrázok
Tomeo
Príspevky: 110
Registrovaný: 20.2.2012
Auto: F11 530xd
Kraj: Bratislavský

Re: trhanie

Sobota, 17. Mája 2014, 22:10

Toto sa tu riesilo uz viackrat vo viacerych temach, ale tusim to nevyriesil nikto.
F11 530xD - Príbeh
Black-On-GraphiteGrey
 
Užívateľov profilový obrázok
330xd
Príspevky: 16
Registrovaný: 29.6.2014
Auto: e91 330xd
Kraj: Zahraničie

Re: trhanie

Nedeľa, 29. Júna 2014, 18:07

ja mam e91 330xd manual a ten isty problem...obcas mi to robi aj bez tempomatu ked idem tak 50-60 a zaradeny stupen 3-4...zozaciatku som si myslel ze idem pod otacky ale nie je to tym ale co ma najviac znepokojuje je zvlastny zapach niekde od motora ked zastanem a vystupim...ak by nejaky genius raz na to prisiel cim to je bol by som aj ja velmi rad...
 
MAX 38
Príspevky: 49
Registrovaný: 25.3.2013
Auto: BMW E91 320d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: trhanie

Nedeľa, 29. Júna 2014, 20:32

Mne to robil posraty palivovy filter.Ak je to on,mala by ti to ukazat aj diagnostika.
Oksimo napísal:
zdravím chcel by som vás požiadat o radu mám e90 320d 120kw ked dam tempomat a idem 50,60,70 tak mi jednoducho začne trhať auto nie moc ale je to citit a tak isto aj ked idem bez tempomatu a mám stale rovnako pridane tak to robí ... ked pridám tak to nachvilku prestane a potom zas mohli by ste mi poradit čo treba vymeniť? dakujem vopred za každu radu
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: trhanie

Nedeľa, 29. Júna 2014, 21:10

330xd napísal:
ja mam e91 330xd manual a ten isty problem...obcas mi to robi aj bez tempomatu ked idem tak 50-60 a zaradeny stupen 3-4...zozaciatku som si myslel ze idem pod otacky ale nie je to tym ale co ma najviac znepokojuje je zvlastny zapach niekde od motora ked zastanem a vystupim...ak by nejaky genius raz na to prisiel cim to je bol by som aj ja velmi rad...

A ako casto ti to trha? zakazdym ked ides alebo len niekedy?
 
Lathy
Príspevky: 35
Registrovaný: 28.2.2013
Auto: BMW E90 320D
Kraj: Zahraničie

Re: trhanie

Štvrtok, 3. Júla 2014, 14:40

Mě to vždycky trhalo okolo 1500-1600 otáček při jemně sešláplém plynu. Ale ted za poslední měsíc co sem vyměnil turbo uz to nikdy netrhlo, tak třeba byl problém v tom. Měl sem na něm spatnou elektronickou regulaci :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Doofy134
Príspevky: 24
Registrovaný: 5.2.2014
Auto: e61LCI 525xd
Kraj: Zahraničie

Re: trhanie

Piatok, 11. Júla 2014, 22:50

mne to robi aj na 320i 125kw benzine ,najcastejsie na dvojke v nizkych otackach,tempomat nemam takze neviem ale podozrievam palivovy filter,no ked osm sa ho pokusal menit,dak sa aj objednat mal som ho v ruke no po par hodinach sme dosli na to ze je sucastou cerpadla a ze sa neda samostatne vymenit...a to trhanie je skor strata vykonu na par sekund alebo pokial nepustim a nestlacim zas plyn.
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: trhanie

Sobota, 12. Júla 2014, 16:06

mne pomohla vymena sviecok, momentalne po tyzdni zatial necitim ziadne popotrhavanie, ja som citil jemne trhanie pri udrziavani rychlosti a nizkych otackach na kazdom prevodovom stupni
 
Užívateľov profilový obrázok
g1de0n
Príspevky: 207
Registrovaný: 23.9.2011
Auto: E91 320D M47N2
Kraj: Bratislavský

Re: trhanie

Pondelok, 21. Júla 2014, 19:31

Mam podobne sympomy, hoci je jedno akou idem rychlostou. Uz niekolko mesiacov pozorujem, ze autom z casu na cas silnejsie trhne. Spravil som nedavno road trip 3500km, trhlo asi 5 krat. Ak idem po dialnici, tak sa to sprava ako keby na okamih niekto tukol na brzdu. Ak auto prave stoji nastartovane a pride to na neho, tak proste zdochne motor. Napadlo ma, ze mozno palivovy filter, ale pred pol rokom som daval novy. Rovnako sa menili aj zhavice a RJ zhavicov. (preventivne) Auto mam necely rok, od kupy som zacal liat VIF aditivum no ziadne negativne prejavy (az doteraz) som nebadal...

Stretol sa s tym niekto? Sem s kazdou dobrou radou!

Ano treba vycitat chyby na diagnostike. Uz uz sa chystam :twisted:
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: trhanie

Štvrtok, 24. Júla 2014, 13:44

g1de0n napísal:
Mam podobne sympomy, hoci je jedno akou idem rychlostou. Uz niekolko mesiacov pozorujem, ze autom z casu na cas silnejsie trhne. Spravil som nedavno road trip 3500km, trhlo asi 5 krat. Ak idem po dialnici, tak sa to sprava ako keby na okamih niekto tukol na brzdu. Ak auto prave stoji nastartovane a pride to na neho, tak proste zdochne motor. Napadlo ma, ze mozno palivovy filter, ale pred pol rokom som daval novy. Rovnako sa menili aj zhavice a RJ zhavicov. (preventivne) Auto mam necely rok, od kupy som zacal liat VIF aditivum no ziadne negativne prejavy (az doteraz) som nebadal...

Stretol sa s tym niekto? Sem s kazdou dobrou radou!

Ano treba vycitat chyby na diagnostike. Uz uz sa chystam :twisted:

diag diag diag :)

neskusal si u nastartovaneho motora trosku "pocechrat" el. konektory ci sa to neprejavi?
 
Užívateľov profilový obrázok
g1de0n
Príspevky: 207
Registrovaný: 23.9.2011
Auto: E91 320D M47N2
Kraj: Bratislavský

Re: trhanie

Streda, 30. Júla 2014, 15:39

Diagnostika Bosch vycitala:
CED4 - el. palivove cerpadlo 3.0 - CAN sprava signalu zataze motora
3FF1 - Diesel EDC 16C(P)35 - merac hmotnosti vzduchu, prilis velka odchylka (moze suvisiet s CHIPnutim auta? / profituning)

Zmazali sme vsetky chyby s tym, ze ked mi "trhne" autom opat, tak okamzite vycitame chyby. (nech mame vacsiu istotu ktora chyba priamo suvisi s tym trhanim)

Na forach som sa docital ze "A3AD CED4 both fault codes are communication faults. This means there was an interruption in the CAN message from the DDE to the cluster."
Ak by to suviselo s palivovym systemom, tak podla toho vykladu by to bol skorej problem v komunikacii s CAN ako problem s palivovym cerpadlom...jazdime dalej a snad budeme mudrejsi :-k
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
330xd
Príspevky: 16
Registrovaný: 29.6.2014
Auto: e91 330xd
Kraj: Zahraničie

Re: trhanie

Nedeľa, 26. Októbra 2014, 18:10

lulu991 napísal:
A ako casto ti to trha? zakazdym ked ides alebo len niekedy?


Nazdar lulu, sorry ze pisem az teraz,ale ked som sa zaregistroval bol som tu par x nevyznal som sa tu tak som prehliadol ze si reagoval a teraz som tu posledny tyzden asi kazdy den tak som to nahodne objavil...
...podarilo sa mi vypatrat ze to bude asi problem koli dpf filtru. prvy krat som to postrehol asi pred rokom a odvtedy to robi obcas ale vzdy len ked spomalym pred mestom ci dedinou na nizsi stupen a rychlost...mam 330xd 04/2008 170kw a najazdene teraz cca 147 000km
pred tyzdnom som bol v servise a ked mi dali hore auto nasli sme prevodovku od oleja...problem nebol v prevodovke ale niekde od motora tecie alebo skor niekde preteka lebo to zas nie je moc len je to vsetko spinave...az vtedy som si zacal davat vsetko dohromady, bol som citat tu aj na zahranicnych forach a zistovat co sa deje pretoze na posledy v servise co bolo asi pred pol rokom to nebolo...asi tyzden to riesim a neviem ci to mam dat vybrat a naprogramovat alebo vycistit co by bolo len docasne riesinie...
dalsia vec aj ked mam idrive neviem nikde najst ziadne info o dpf filtry ale dokocna ani o mnozstve prip. teplote oleja... toto pisem preto ze som tu niekde cital ked sa spusti regeneracia dalo by sa to zistit podla teploty oleja
nerozumiem sa extra do tychto veci ale podla vsetkeho (trhanie a nasledny smrad gumy ked zastanem a teraz tej olej...a tak isto ten smrad je len vtedy ked to trha) mne tie regeneracie spusta uz pekne dlho len az nedavno som zistil co je asi problem aj ked som sa na to informoval davno nikto nevedel co to je...
teraz v piatok som bol menit olej castrol edge turbo diesel dpf 5w/40 + filtre(olej,palivo a vzduch)
co ma tiez dohnalo az ked som videl pred tyzdnom ten olej zdola...ten som bol predtym menit pred rokom ale nabehal som 25 000km za ten cas lenze v bmw mi povedali ze 30 alebo rok a v idrive mi ukazovalo dokonca 8 000km do vymeny...
tym olejom to ale byt nemoze pretoze auto som kupil pred dvoma rokmi od baby ktora spravila za 4 roky 100 000km a menila kazdy rok olej co je aj v servisnej
uvidim ci tento olej nieco pomoze ale pomohlo by keby sa k tomu niekto odbornejsie vyjadril a ja to tu uz skusim sledovat castejsie 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
bmwbanan
Príspevky: 273
Registrovaný: 1.3.2011
Auto: BMW 6GT 630d xDrive
Kraj: Žilinský

Re: trhanie

Nedeľa, 26. Októbra 2014, 19:14

Mne to pri 320d M47N2 robil zaneseny egr ventil... po vycisteny dobre, neviem ci myslite to iste, ale mozno... pri jemnom zosliapnuti plynu pri nizkych otackach trhalo, pri prudsom pridani nie
 
Užívateľov profilový obrázok
stako
Príspevky: 8
Registrovaný: 23.9.2014
Auto: bmw e91 320d
Kraj: Žilinský

Re: trhanie

Nedeľa, 26. Októbra 2014, 21:59

mne stacilo vymenit palivovy filter ,aj ked mam ho vymeneny len 3 dni ale zatial netrhlo ani raz
 
bl4ckbox
Príspevky: 22
Registrovaný: 2.9.2014
Auto: E91 330xd AT
Kraj: Košický

Re: trhanie

Pondelok, 27. Októbra 2014, 01:13

Mne to zvykne tiež robiť. Odhadol som, že to robí cca každých 400tis km(+/-) a robí to len pri nižšej rýchlosti..50-70km/h na tempomate. Ak "zruším"tempomat, tak to prestane. Podľa toho čo som sa dočítal by to mala/mohla byť regenerácia DPF.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných