... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

[E39 528I] Arcturus - Predané

Streda, 25. Decembra 2013, 20:49

19.12.2013 (na svoju 19tku) som si doprial konečne poriadne auto vo forme E39. Jedná sa o veľmi pekný kúsok, kupovaný tu od klubáka, história auta v predošlom príbehu:

pribehy-nasich-aut/total-remake-predane-v-ramci-klubu-t81508.html

VIN: WBADD51000BP16447
Factory: Dingolfing
Model: 528i
Version: E39
Year: 1997
Body: Saloon
Engine: 2800 cm3
Power: 142kw
Gearbox: Manual
Serial Number: BP16447

Na začiatok trochu o mne:

Zdar, na klube som viac menej nový. Už ako mladý chalan som neskrýval nadšenie a radosť pri pohlade na automobily, hlavne športového charakteru. Niekedy v roku 2011 keď som bol ešte mladý a sprostý a bez vodičáka (nieže by som bol teraz iný ale vodičák už mám dlhšie) som pokukoval ako každý puberťák po VW Golfe MkIV, poprípade TDI Octavii. Bol som prakticky pripravený že hneď ako si spravím vodičák pôjdem do niečoho podobného keďže už dlhšie som vtedy po brigádach zháňal peniaze na auto. Vtedy si rodinná známa kúpila nový Citroen C3 a mne ponúkla jej staré auto na dojazd, nech vyskúšam čo to a naučím sa. Najprv som bol celkom sklamaný že Golf nebude ale z odstupom času som jej za to nesmierne vďačný lebo som sa toho veľa naučil a hlavne som dospel ohladom výberu auta. Jednalo sa o Nissan Micra K10 1.2 44kW rv.1990 v továrenskej úprave Topic - nejaké dodatočné prvky, najvýraznejší bola asi panoramatická kožená strecha ktorá bola celkom pútač. Až na to že zadok bol zospodu z polovice pur pena, tlmiče boli dva vytečené a dva vymlátené, katalyzátor žil svojim životom a karburátor dával zmes ako by plnil 426 HEMI to bolo auto na ktoré budem rád spomínať. Popri nej som si mal možnosť za ten rok vyskúšať asi 50 áut rôznych značiek a typov - od Oplu Agila cez A6 3.0TDI až po CAT 966 ktoré ma utvrdili že určite chcem väčší benzínový motor. Pôvodne som počas života Micry začal hladať Hondu Integra Type R, no vďaka jej nedostupnosti, prakticky žiadnej výbave a absolútnej (ne)odolnosti karosérie voči hrdzi som na ňu postupne zabudol a začal sa pozerať po niečom inom.

Začiatkom decembra tohto roku mi však Micru rozbil na parkovisku neznámy páchateľ, a teda plánovaná kúpa auta na Máj 2014 sa uskutočnila v Decembri 2013. Po E39 som už dlhšie poškuloval po bazároch a témach tu na klube ako ste si niektorí mohli všimnúť. Je to pre mňa dizajnovo auto ktoré (s Mpacketom) podla mňa neskutočne predbehlo svoju dobu a ešte aj dnes (pokiaľ je v dobrom stave) dokáže svojimi tvarmi a výzorom zaujať, o čom sa každý deň presviedčam. Človek v ňom vidí históriu značky , prvky predošlých E3x modelov, typickú nemeckú mohutnú poctivú strojárinu a mechaniku v kombinácii s decentným a elegantným interiérom, ktoré moje oko v nových modeloch BMW už postráda. Po niektorých dobrých radách tu na fóre som si vypísal tému Lov na E39 na ktorú zareagoval Rottwa so svojou 528i. Prečítal som si jeho príbeh a veľmi ma zaujala starostlivosť a pozornosť ktorá sa autu dostávala. Po pár telefonátoch a PM to skončilo nakoniec tak že 19.12.2013 už bola doma a ja vysmiaty v nej.

Nezvyknem dávať materiálnym veciam mená, no toto BMW si ju určite zaslúži. Začal som ho volať Arcturus, podľa jednej z najjasnejších hviezd na oblohe, tak nejak vyzerá až výjde navoskovaný z umyvárky so zapnutými CCFL podvečer. Jazdu domov z KE som vnímal oproti Nissanu ako zmenu z odrážadla na auto, pohodlie a zážitok z jazdy neskutočný. Jeho funkcie a dizajn som si začal však poriadne všímať až doma. Bol vtedy chladný podvečer, vonku ticho ako v hrobe. Ako som už spomenul vyššie, po zasadnutí na miesto vodiča na mňa okamžite začal pôsobiť rešpekt pred týmto autom, a zároveň elegancia a účelnosť jeho vybavenia. Po otočení kľúčom do prvej polohy sa nedialo nič zvláštne, no po prepnutí do ďalšej ma nadchlo ako sa všetka elektronika a systémy preberali k životu, no a po naštartovaní takmer trojlitrového šesťvalca mi E39 vykúzlila na tvári takmer priblblý úsmev, približne ako keby ste neandertálcovi ukázali plynový zapaľovač. Celý večer som strávil vozením sa a križovaním liptova v duchu spoznávania tohoto auta. Zákruty samozrejme stále jazdím ako priposratý keďže RWD je pre mňa niečo nové, no celkovo sa v aute cítim veľmi príjemne a bezpečne, povedal by som že dokonca lepšie ako v A6 2013 3.0TDI. Čo sa týka zážitkov za ten týždeň čo ho mám som už stihol aj svojou chybou zapadnúť, no lopatka a vyhrabanie sa pomohlo. Treba mi nejak prečkať zimu a už teraz sa teším na jazdu v lete na suchej ceste. Toľko k príbehu o aute.

Ku technike:

Auto je čo sa týka motora a techniky takmer 100 percentné. Má však takmer 17 rokov a s tým samozrejme prichádza pár vecí ktoré treba riešiť a ktorým sa nevyhnem, hlavne čo sa týka estetiky, uvediem ich nižšie v sekcii plánov úprav a opráv. Na svoj vek je ale veľmi zachovalé s originálnym lakom a bez hrdze, známi mu na pohľad typujú 7-10r a takýto vzhľad by som mu chcel zachovať aj ja. Auto bolo garážované, v čom mienim po vybudovaní príjazdovky na jar pokračovať. Výbava auta je taká stredná - žiadna navigácia a iné fičúrky, ale to čo som čakal a čo potrebujem je - koža s vyhrievaním, dvojzonova digiklíma, folie, mpacket, mf volant, business cd radio ... Predošlý majiteľ inštaloval hliníkové Mkové pedále a novú koženú skrátenú M hlavicu páky, oba vyzerajú skvelo a pútajú pozornosť.


Úpravy & Opravy

- Absolvovať STK a EK @ 3/2014 [DONE]
- Výmena manžety riadenia [DONE]
- Výmena oleja v prevodovke, serve a diferenciáli [DONE]
- Výmena sviečok, filtrov a oleja (Motul 300V 5w40) [DONE]
- Geometria [DONE]
- Kontrola auta na zdviháku [DONE]
- Ošetrenie kože [DONE]
- WAP, Šampón + vosk [DONE]
- Osadenie diskov BMW Style 65 s titanovým lakom [DONE]
- Kontrola a korekcia brzdového systému [DONE]
- Kontrola chladiaceho systému [DONE]
- Výmena interiérového osvetlenia za LED [DONE]
- Kúpa nových letných pneu [DONE]
- Ošetrenie všetkých tesnení tukom [DONE]
- Kúpa nových krytiek diskov [DONE]
- Kúpa bezp. skrutiek McGard [DONE]
- Výmena vonkajšej kľučky vodiča [DONE]
- Výmena stredového výduchu klimatizácie [DONE]
- Oprava laku na pravom zrkadle [DONE]
- Výmena krytky nádrže [DONE]
- Rosí sa mi predná pravá hmlovka [DONE]
- Nalakovať nárazníkové a dverové exteriérové lišty [DONE]
- Nový športový podvozok (BC Racing BR RA) [DONE]
- Inštalácia 16:9 panelu Eonon D5166Z [DONE]
- Upgrade audia [DONE]
- Výmena všetkých kladiek, napinákov, remeňov [DONE]
- Výmena vodnej pumpy [DONE]
- Nové obloženie parkovacej brzdy [DONE]
- Nová brzdová kvapalina ATE T200 [DONE]
- Nová chladiaca kvapalina [DONE]
- Nová batéria - Bosch S5 110Ah 920A [DONE]
- Oprava vypadnutého kontaktu airbagu spolujazdca [DONE]
- Výmena roztrhnutého lanka kapoty [DONE]


- Nové HELLA H7 FL svetlá
- Osadenie elektrických Sportsitze / Kontursitze z E38
- Čelné sklo má na sebe asi 1mm veľkú ryhu / prasklinku od skalky, dám si to fixnúť
- Obšitie / výmena volantu
- Výmena tesnenia na vodičových dverách
- Maximálne možne vyčistiť textilné časti auta
- Oprava všetkých oderkov, prasklín, bubliniek a chýb laku - nieje ich moc ale predsa
- Repas / Výmena servoriadenia (začína tiecť)
- Lišta pod pravým svetlometom nieje dobre upevnená
- Oprava tiahla na zadnom ľavom okne
- Streknutie kapoty (po 17r je dosť od kamienkov)
- Oprava laku na zadnom nárazníku, poprípade výmena za Mkový
- Vyrovnanie / Výmena pravého prahu
- Oprava drobných oderkov na dverách so začínajúcou povrchovou hrdzou
- Výmena manžety radiacej páky a ručnej brzdy za koženú s trikolórou
- Výmena interiérových líšt za titanové
- Výmena kobercov na leto za M Performance velur
- Výmena prahových líšt za M Performance
- Lipko na kufor
- Zapojenie vyhrievania sedačiek

Postupne sem budem prispievať svoje zážitky a pridávať fotky. Samozrejme ma zaujímajú aj vaše názory a radám som otvorený.

Aktuálne fotky

sl00.jpg
Fotovýlet


m0q6.jpg
Fotovýlet


DSC_6971.jpg
Elektrónis


DSC_6986.jpg
Po umytí


DSC_6989.jpg
Vyzývavý pohľad "poďme sa niekam previezť"


DSC_0002.jpg
Výlet Nowy Targ


DSC_0030.jpg
Vysávanie


DSC_0033.jpg
Vysávanie


DSC_0064[1].jpg
Po návrate z PL
Naposledy upravil/-a Easa v Streda, 30. Decembra 2015, 15:06, upravené celkom 36 krát.
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: [E39 528i] Arcturus

Piatok, 27. Decembra 2013, 17:00

Dnes sme boli v servise,

Vymenená manžeta riadenia z dôvodu opotrebenia za FEBI Bilstein - 10e
Urobená geometria, dotiahnuté vôle na rôznych maticiach
Prílohy
$(KGrHqZ,!oIFIF3fwjduBSCC+FGNpw~~60_35.JPG
$(KGrHqZ,!oIFIF3fwjduBSCC+FGNpw~~60_35.JPG (7.25 KiB) 6222 zobrazení
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: [E39 528i] Arcturus

Piatok, 27. Decembra 2013, 19:00

Toto bola super 5-tka a paci sa mi ze si ju nekupil za posledne peniaze, ale nechal si si rozumne rezervu na investicie, ktore ku staremu autu urcite patria. Prajem nech ta tak poslucha ako posluchala mna a zimu vyuzi na ucenie sa jazdy bokom. Skusaj skusaj skusaj...

Este ked si odchadzal z KE, tak si ma dobehol na semafore, ked som sedel v taxiku, az mi "slza" vyskocila :bmwball:
 
Pežot

Re: [E39 528i] Arcturus

Sobota, 28. Decembra 2013, 12:53

Strašne špinavý? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Si asi ešte nevidel moje ](*,) ani značku zadnú nieje rozoznať od zbytku auta.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: [E39 528i] Arcturus

Sobota, 28. Decembra 2013, 14:14

Tak jak vravi pezotka, ty budes iny pedant =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: [E39 528i] Arcturus

Sobota, 28. Decembra 2013, 14:35

Akurat som objednal 8ks Lediek za 35eur dokopy, som zvedavý na ten výsledný efekt. Osvetlenie ŠPZ zatial ponechávam origo...a budúci týždeň pôjde nová manžeta na tú páku...

Vieš čo normálne mam na salame ale čo sa auta týka som totálny puntičkár
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
Dogg88
Príspevky: 6052
Registrovaný: 25.1.2009
Auto: n/a
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: [E39 528i] Arcturus

Sobota, 28. Decembra 2013, 15:15

ten pseudokarbon tam budes nechavat?
Klub tvoria ľudia, nie autá...
________________
W140 & S210 & E36 & E36 & E34 & GIII & C5 & 312
________________
Mám prázdny život a žiadnych kamarátov, preto sedím celý deň na internete, stalkujem ľudí a vnucujem im svoje správne názory. Marián K., Trenčín
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: [E39 528i] Arcturus

Sobota, 28. Decembra 2013, 15:39

Nie, pojde tam titanova/Al ale momentalne musim riesit v prvom rade technicke veci, az tak mi tam ten karbon nevadi
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: [E39 528i] Arcturus

Utorok, 31. Decembra 2013, 15:31

BTW v piatok konečne prihlasujeme \:D/ \:D/
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
Boboo96
Príspevky: 654
Registrovaný: 4.6.2011
Auto: e34 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: [E39 528i] Arcturus

Utorok, 31. Decembra 2013, 17:56

tak o tebe mi rozpraval znamy :) drzim palce nech poslucha dakedy mozme dat stretko.. ked budem mat 18 :D :D :D :D :D :D.. :)ak chces pridaj si ma na fb pokecame https://www.facebook.com/boris.bobo.10
e34 Touring
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 528i] Arcturus

Utorok, 31. Decembra 2013, 19:00

Uz som tu v LM tvoje auto videl :) . Vyzera dobre, akurat by si si mal vstupit do svedomia a davat tu foto ako prilohu, lebo to je katastrofa, tieto velke foto. :thumbup:
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Boboo96
Príspevky: 654
Registrovaný: 4.6.2011
Auto: e34 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: [E39 528i] Arcturus

Utorok, 31. Decembra 2013, 19:25

roki a preco ja ta nepoznam? a ty mna tiez nie? :P
e34 Touring
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: [E39 528i] Arcturus

Utorok, 31. Decembra 2013, 19:42

Roki to ty si mi blikal urcite ! :D Ziarska dolina vcera alebo potom niekde za stopshopom?

Mne tie fotky normalne resizuje opera :D
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 528i] Arcturus

Utorok, 31. Decembra 2013, 19:46

Moje auto je momentalne ulozenka, v LM brazdim na 1,6Tdi :D , takze blikat som neblikal :D
mne tie fotky resizne tiez ale az po tom, co tie velke kokotiny natiahne cele, co je dost neprijemne, ved daj ako prilohu a bude lepsie ;-)

boboo96 v LM sa zdrzujem len obcas.....
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Boboo96
Príspevky: 654
Registrovaný: 4.6.2011
Auto: e34 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: [E39 528i] Arcturus

Utorok, 31. Decembra 2013, 19:54

aha takto.. :) to bude tym
e34 Touring
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 50 neregistrovaných