... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 11:32

Zdar ludia,

Ako viete plánujem už nejakú dobu BMW a teraz som k tomu blízko, ev. do konca roka by mohla byť E39. Čo ma ale hnevá sú názory ľudí okolo na RWD (paradoxne vlastníci fwd) ako že sa nepohnem ani z mokrej trávy poprípade za dažďa skončím v zvodidlách, nezáleží na pneumatikách, a ešte čím širšie tým horšie. Toto som si dnes vypočul od majitela golfa tdi.

Nemajú o tom páru alebo je to fakt také strašné?
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 11:38

asi len daky komplex.

Treba byt pri smyklavejsom povrchu obozretnejsi, ale inak nie je problem. Mam kvalitne zimne gumy a v zime som sa dokazal vzdy vyhrabat pokial som na to siel s rozumom. Samozrejme smerom vpred. Cuvat a nebodaj do kopca je fakt nevyhoda, ale kolkokrat to tak clovek robi? Pocas jazdy je to len o opatrnosti. za dazda nie je problem a za sucha je to lepsie. Ten volant je v zakrutach taky slobodnejsi a neklame.
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Milan.B
Príspevky: 63
Registrovaný: 2.6.2013
Auto: BMW E46 318i
Kraj: Bratislavský

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 11:53

nepocuvaj ich.... ja mam 1 krat RWD a je to malina \:D/
konecne mam svoje prve BMW :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TomNR
Príspevky: 784
Registrovaný: 26.10.2008
Auto: BMW 318ti
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NR/BA

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 11:57

maju pravdu, 99% klubu tu ma zjavne poroztlkane auta, je to nebezpecne a v zivote nikdy by som nesiel do bmw, su to hovadiny, ktore sa nevedia pohnut akonahle poprcha a nedajboze ak to ma zatocit, konci to v hodinach... jaj, hups, nie som na au.eu :D

v zime sa viacej bojim na fwd ako na rwd :) ked si ale chuj, co tomu slape jak na matize, aby to vobec islo, tak potom sa netreba cudovat, ked si rozbijes hubu :)
BMW 318ti M44B19 5/1997

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 12:00

nejde o to s cim jazdis ale ako jazdis...

su situacie kedy ma navrh fwd a su momenty kedy rwd....
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 12:03

Ano, ale tych situacii, ked ma FWD navrch je vyrazne menej, ako situacii, ked je rwd lepsa alternativa.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Milan.B
Príspevky: 63
Registrovaný: 2.6.2013
Auto: BMW E46 318i
Kraj: Bratislavský

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 12:05

TomNR :lol: =D>
konecne mam svoje prve BMW :)
 
steve20
Príspevky: 55
Registrovaný: 12.1.2009
Auto: 330xi,318i,fabia
Kraj: Bratislavský

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 12:13

Mam e46 a aj fabiu. A mozem povadat, ze ked zastanem v zasnezenom kopci, tak s fabiou sa lepsie pohnem. Takisto na zasnezenom parkovisku v zaveji, tym ze s fabiou mozem tocit pohananou napravou viem ziskat iny grip ako s bmw ked sa kolesa tocia furt na jednom vysmykanom mieste. Ale inak ovela radsej jazdim s bmw, hlavne aj ked je sneh. Som si myslel, ze bude v zatackach pretacave, ale vobec, jedine ak pridam v zakrute, vtedy ma tendenciu ustrelit zadok, ale ASC to pekne zastabilizuje. Horsie je to s nedotacavostou bmw na snehu co ma trocha prekvapilo. Ked idem do zakruty trocha rychlejsie a prudsie stocim volant tak auto ide dost za cumakom von. To iste plati aj ked je mokro a clovek to trocha prepiskne. Aspon u mna teda. Samozrejme nedotacavost je u FWD ovela horsia a nastupuje skor ako u rwd. Inak na suchu ma neprekvapilo nikdy nic, auto drzi velmi stabilne a v kazdej situacii sa chova prisne neutralne. A za snehu treba byt opatrnejsi ale to plati aj u fwd. Tak asi tolko mojich subjektivnych nazorov na fwd a rwd.
 
Užívateľov profilový obrázok
Michaell_1
Príspevky: 162
Registrovaný: 6.4.2009
Auto: e90 1.8D LCI
Kraj: Žilinský

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 12:18

Servus hneď ako som dostal vodicak, mal som 19 rokov som si kúpil e36 bez abs asc žiadna elektronika, vôbec ma netrápilo ze to bol zadný náhon, mal som nove zimné gumy a s trochou opatrnosti som nemal nikdy problém par krát ma povytacalo išiel som na parkovisko pred metrom pošantilsom naucil som sa ako auto reaguje a všetko bolo ok. Neskor som sa dostal do passata b5 ktorí mam doteraz. V lete nadávam jak chorá vrana nedá sa stým chodiť do zataciek zo začiatku ma vynasalo na obrubníky a dostat smyk s predkom je ruleta len sa modlit aby sa zrovnal cele asr je tam nanič (pre mna) pri zadnom náhone a smyku pustis plyn a kontruješ volantom a auto sa zrovna pokial to nepezenies, zatacky sa vyberajú jedna radosť. Este k predku ma, jednu výhodu bývam na skurvenom kopci takze v zime ked sa nevyhrabem normálne, tak vycuvam ked ani to, tak uz jedine retaze. Na koniec: ked mas trochu rozumu neboj sa zadneho nahonu, v lete idem dat passatu papa a idem do e90 jebem celi kopec ked nevidem v zime, pojdu retaze a 2 vrecia cementu do kufra...
ex passat b5 1.9tdi
ex e39 2.8i 141KW
ex e36.1.8i 83KW
 
Dudecc
Príspevky: 798
Registrovaný: 22.4.2011
Auto: vždy nejaké BMW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 12:21

Nepočúvaj blbosti, je to pohoda, len netreba mať nohu na podlahe keď je šmyklavý povrch, za sucha maj :)

Ako sa vždy hovorí ide o medzikus pedále-sedačka.
EX-PRÍBEH = BMW 330ci SMG II. 2005
ex BMW M3 e46 coupe/manual
BMW M2 F87 competition
BMW M3 G80 competition
BMW M3 E92 coupe/manual
 
Pežot

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 13:05

steve20 napísal:
Mam e46 a aj fabiu. A mozem povadat, ze ked zastanem v zasnezenom kopci, tak s fabiou sa lepsie pohnem. Takisto na zasnezenom parkovisku v zaveji, tym ze s fabiou mozem tocit pohananou napravou viem ziskat iny grip ako s bmw ked sa kolesa tocia furt na jednom vysmykanom mieste. Ale inak ovela radsej jazdim s bmw, hlavne aj ked je sneh. Som si myslel, ze bude v zatackach pretacave, ale vobec, jedine ak pridam v zakrute, vtedy ma tendenciu ustrelit zadok, ale ASC to pekne zastabilizuje. Horsie je to s nedotacavostou bmw na snehu co ma trocha prekvapilo. Ked idem do zakruty trocha rychlejsie a prudsie stocim volant tak auto ide dost za cumakom von. To iste plati aj ked je mokro a clovek to trocha prepiskne. Aspon u mna teda. Samozrejme nedotacavost je u FWD ovela horsia a nastupuje skor ako u rwd. Inak na suchu ma neprekvapilo nikdy nic, auto drzi velmi stabilne a v kazdej situacii sa chova prisne neutralne. A za snehu treba byt opatrnejsi ale to plati aj u fwd. Tak asi tolko mojich subjektivnych nazorov na fwd a rwd.


Su to ine auta a vyzaduju iny styl jazdy ...
 
Užívateľov profilový obrázok
TomNR
Príspevky: 784
Registrovaný: 26.10.2008
Auto: BMW 318ti
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NR/BA

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 13:21

steve20 napísal:
Horsie je to s nedotacavostou bmw na snehu co ma trocha prekvapilo. Ked idem do zakruty trocha rychlejsie a prudsie stocim volant tak auto ide dost za cumakom von. To iste plati aj ked je mokro a clovek to trocha prepiskne. Aspon u mna teda. Samozrejme nedotacavost je u FWD ovela horsia a nastupuje skor ako u rwd. Inak na suchu ma neprekvapilo nikdy nic, auto drzi velmi stabilne a v kazdej situacii sa chova prisne neutralne. A za snehu treba byt opatrnejsi ale to plati aj u fwd. Tak asi tolko mojich subjektivnych nazorov na fwd a rwd.


No toto je snad nemyslitelne! Ludia, opravte uz prosim vas tu fyziku spravania sa auta, lebo toto je nemozne, aby sa auto takto spravalo! Jaky blbec uz len vymyslal tento svet, ze ked clovek pri rychlosti trhne volantom, tak predok straca grip... ](*,)

Steve20... ono je to mozno novinka, ale BMW nie je nejake uberauto, ktore je blbuvzdorne... Ja len dufam, ze mi v zakrute nevyletis do usmevu, lebo si sekol volantom a ono sa to nedajboze utrhlo...
BMW 318ti M44B19 5/1997

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Autor témy
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 13:41

No ako toto sa mi presne stalo na fwd Nissane keď som šiel dole z polska na slovensko po serpentínach samý ľad a v polovici cesty zákruta a predok cmukol zvodidlá...
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 16:18

Mat RWD, tak nerozjebem disk a neposeriem lozisko na priblbej zakrute. Majitelov FWD ani pocuvat (takze ani mna :-p ) Na snehu su lepsie AWD, ak budes mat pod sebou lad nepohnes sa ani s FWD, takze je to uplne jedno. Co sa tyka prilnavosti - to je o fyzike.

A vies preco vela ludi na RWD nadava? Pretoze su to zvecsa prasata co jazdia stylom brzda plyn a RWD dokaze kokota za volantom pekne vycvicit. Kamarat ked mal e34, tak vravel, ze sa s tym skoro niekolkokrat vybural. Ked som s nim sadol do auta pochopil som preco - jednoducho s RWD musis vediet tu podlahu stlacit.
 
Pežot

Re: Nazory majitelov fwd na bmw s rwd

Pondelok, 16. Decembra 2013, 16:57

Ked polozis na brucho auto mozes mat aj matku terezu v nom a nepohnes sa :D

Zapadol som tak so sedmou ...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných