... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
BMW328i
Autor témy
Príspevky: 349
Registrovaný: 19.1.2009
Auto: 530d E39
Kraj: Trenčiansky

ostrekovac okna....nejde

Piatok, 1. Novembra 2013, 13:08

chalani hladal som ale nenasiel som ziadnu temu ohladne mojho problemu, kde mam zacat hladat chybu ked nejde ostrekovac okna??ma to aj nejaku poistku, ze by ta bola zla??alebo mi tecie motorcek? za kazdu radu vopred dakujem
E39 530d sedan
E30 318i coupe...ex
 
erozko
Príspevky: 52
Registrovaný: 5.9.2009
Auto: BMW 5 E61 tour
Kraj: Košický

Re: ostrekovac okna....nejde

Piatok, 1. Novembra 2013, 13:15

Mne keď nešli ostrekovače bol vadný motorček stojí to pár eur
BMW "radosť z jazdy" :-)
 
BMW328i
Autor témy
Príspevky: 349
Registrovaný: 19.1.2009
Auto: 530d E39
Kraj: Trenčiansky

Re: ostrekovac okna....nejde

Piatok, 1. Novembra 2013, 13:44

erozko napísal:
Mne keď nešli ostrekovače bol vadný motorček stojí to pár eur


dostanem sa k nemu lahko??ci musim zhadzovat naraznik? :thumbup:
E39 530d sedan
E30 318i coupe...ex
 
johny_BMW
Príspevky: 269
Registrovaný: 15.11.2009
Auto: BMW E39 530DA 142kw
Kraj: Košický

Re: ostrekovac okna....nejde

Piatok, 1. Novembra 2013, 13:58

No ja som ro akurat chcel riesit lebo mi unika voda do ostrekovaca a neviem ci je zo spodku dobry pridtup k nadrzke ale zboku to vyzera ze musi ist dole podblatnik....
 
Užívateľov profilový obrázok
bloodyxxl
Príspevky: 183
Registrovaný: 11.3.2009
Auto: 523iA+LPG
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Bardejovske Kupele

Re: ostrekovac okna....nejde

Piatok, 1. Novembra 2013, 21:43

dole podblatnik pred spoujazdcom a aj koleso daj dole ;) potom by mala byt manipulacia okolo nadrzky ok
318i e36 + LPG - EX
523iA e39 + LPG
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1887
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: ostrekovac okna....nejde

Sobota, 2. Novembra 2013, 12:15

Zacat mozes poistakmi ako si pisal, ale s tym ze ktora konkretne to je ti neporadim.

Nejde iba hlavny ostrekovac alebo aj intenzivka? pokial ide intenzivka tak by som poistku vylucil kedze pochybujem zeby bol na oddelenom okruhu.

Pristup je ako pisal bloodyxxl pod podblatnikom na spolujazdcovej strane, samozrejme dat dole koleso koly lepsiemu pristupu a odmontovaniu podblatnika a potom k samotnej nadrzke.

Ak to bude motocek tak predpokladam ze bude mat zahrdzavenu osku to je z toho ak tam clovek leje vodu ](*,) (vlastna skusenost).
Ak sa voda straca tak to tecie cez motorcek samotny a to znamena ze tesnenie vnutri v motorecku je v haji, pravdepodobne tvrde a uz netesni.
Preteka presne cez vyznacene miesta na fotke.
fotka

Ak by si to nahodou chcel opravovat tak ti rovno poviem ze sa neoplati s tym babrat.
Snazil som sa o to dvakrat ale marne, furt tiekol.
Ak to aj napriek tomu chces skusit, poradim ti ako ho rozobrat:

-spodnu cast s tyckou ktora ide do nadrzky upnes do sveraka

-nahrejes to cele teplovzdusnou pistolu alebo vykonnym fenom, to koly tomu aby sa plast trocha podal

-potom uchytis celkom vrchnu cast blickami alebo velkymi kliestami a budes tocit dolava, doprava a zaroven tahat hore
tu je dolezite nerobit vecsie otacky aby si nepokrutil piny na napajanie ktore idu priamo od motorceka vo vnutri
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
BMW328i
Autor témy
Príspevky: 349
Registrovaný: 19.1.2009
Auto: 530d E39
Kraj: Trenčiansky

Re: ostrekovac okna....nejde

Sobota, 2. Novembra 2013, 13:23

ALAS napísal:
Zacat mozes poistakmi ako si pisal, ale s tym ze ktora konkretne to je ti neporadim.

Nejde iba hlavny ostrekovac alebo aj intenzivka? pokial ide intenzivka tak by som poistku vylucil kedze pochybujem zeby bol na oddelenom okruhu.

Pristup je ako pisal bloodyxxl pod podblatnikom na spolujazdcovej strane, samozrejme dat dole koleso koly lepsiemu pristupu a odmontovaniu podblatnika a potom k samotnej nadrzke.

Ak to bude motocek tak predpokladam ze bude mat zahrdzavenu osku to je z toho ak tam clovek leje vodu ](*,) (vlastna skusenost).
Ak sa voda straca tak to tecie cez motorcek samotny a to znamena ze tesnenie vnutri v motorecku je v haji, pravdepodobne tvrde a uz netesni.
Preteka presne cez vyznacene miesta na fotke.
fotka

Ak by si to nahodou chcel opravovat tak ti rovno poviem ze sa neoplati s tym babrat.
Snazil som sa o to dvakrat ale marne, furt tiekol.
Ak to aj napriek tomu chces skusit, poradim ti ako ho rozobrat:

-spodnu cast s tyckou ktora ide do nadrzky upnes do sveraka

-nahrejes to cele teplovzdusnou pistolu alebo vykonnym fenom, to koly tomu aby sa plast trocha podal

-potom uchytis celkom vrchnu cast blickami alebo velkymi kliestami a budes tocit dolava, doprava a zaroven tahat hore
tu je dolezite nerobit vecsie otacky aby si nepokrutil piny na napajanie ktore idu priamo od motorceka vo vnutri


dakujem pekne zajtra sa do toho pustim...poistkou to teda nebude kedze intenzivny ostrek ide lenze ide len na svetla na okno nie...tomu nechapem...motorcek budem riesit asi novy ked bude treba..
E39 530d sedan
E30 318i coupe...ex
 
BMW328i
Autor témy
Príspevky: 349
Registrovaný: 19.1.2009
Auto: 530d E39
Kraj: Trenčiansky

Re: ostrekovac okna....nejde

Utorok, 12. Novembra 2013, 18:40

dneska som vymenil motorcek na ostrek okien a stale mi to nejde...intenzivny ostrek ide ale len na svetla na okna nie..stierace idu tiez v pohode...tak neviem moze to byt packou?alebo nieco niekde upchate?poistky su tiez v poriadku.
E39 530d sedan
E30 318i coupe...ex
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1887
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: ostrekovac okna....nejde

Utorok, 12. Novembra 2013, 20:00

Ked si to mal rozobrane tak si ho neskusal naprazdno?
teda ked este nebol osanedy v nadrzke.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných