... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
jefrey
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Huakanie po povoleni plynu

Štvrtok, 17. Januára 2013, 21:43

Zdravim,
precital som mnozstvo prispevkov na tomto fore, kde by moj problem mohol byt popisany, avsak nenasiel som vazbu: moj prblem vs. zalozene diskusie... snad niekto z vas poradi..

Mam E90, 2006, 320D s automatom a pri akceleracii a povoleni plynovehu pedalu sa do kabiny prenasa zvuk "huuuu"... Vsimol som si to najma (ako skusam), ked povolim pedal pri tom, ako automat prehodi na dalsi stupen, pri poklese otacok spravi ten zvuk... Nie je to pravidlo, nemam to na 100p odsledovane, aby som vedel povedat konkretne otacky, tlak na plynovy pedal a pod... Ale ten zvuk nemyzne, ci je motor studeny, alebo teply.
Mozny suvis (ale aj nie), momentalne mam spotrebu cca 11L/100km. Na 320DA vcelku vysoke cislo.. Dalsie hinty ak dam, pred 4m meneny olej, filtre, pred 2m menene vsetky 4 zhavice, automat na diagnostike nehadze ziadnu chybu, ostatne merania su v norme (diagnostika na aute v statickej podobe)
Snad dolezita info, ze auto nema stratu vykonu, pri akceleracii nepolavuje, ale TEN ZVUK mi lezie na nervy a urcite nie je v poriadku (pred nejakym casom to nerobilo) ako mi povedal "odbornik na BMW z autorizovaneho servisu", ze to je normalne, to len turbo "svistiii".

Dakujem za akukolvek radu/pripomienku
 
Cannon
Príspevky: 113
Registrovaný: 20.7.2012
Auto: Modré
Kraj: Zahraničie

Re: Huakanie po povoleni plynu

Štvrtok, 17. Januára 2013, 21:52

no ta spotreba je teda poriadne vysoka, ja mam 2.0d, 135 kw automat, xdrive a cez 7,5 nejdem ani v meste v tychto mrazoch...
 
jefrey
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Štvrtok, 17. Januára 2013, 22:06

Cannon napísal:
no ta spotreba je teda poriadne vysoka, ja mam 2.0d, 135 kw automat, xdrive a cez 7,5 nejdem ani v meste v tychto mrazoch...


Nooo, dlhodobu spotrebu mam na 7,4, ale to je ukazovatel, ktory som neresetoval 7000km.. Skor ma zaraza ta spotreba, ktoru si resetujem po kazdom tankovani "do plna" - a prave ta kurna nemoze takto vyskakovat.

Mozno mam problem s termostatom, ako to uz na tomto fore bolo riesene, ale ja by som rad poriesil tu moju "hukacku" po povoleni plynu.

Vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
petkonarcis
Príspevky: 139
Registrovaný: 28.8.2011
Auto: BMW e92 335d Dracing
Kraj: Nitriansky

Re: Huakanie po povoleni plynu

Piatok, 18. Januára 2013, 11:22

Vravíš, že máš automat, prehadzuješ do D/s ? Mne to niekedy robí aj po tom keď ho z D/s vyhodím do D ale idem do vysokých otáčok a povolím tak ešte chvíľu vypočítava a hodí ho iba o stupeň nižšie, ale to len hučí motor, ale ja mam benzín. A ono to môže byť aj tým keď sa chystá preradiť, ale tesne pred tým pustíš plyn, takže otáčky síce vyskočia /motor zahučí/ ale nezaradí rýchlosť.
BMW e92 335d D-racing ex
BMW e90 330i ex
 
jefrey
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Piatok, 18. Januára 2013, 17:48

petkonarcis napísal:
Vravíš, že máš automat, prehadzuješ do D/s ? Mne to niekedy robí aj po tom keď ho z D/s vyhodím do D ale idem do vysokých otáčok a povolím tak ešte chvíľu vypočítava a hodí ho iba o stupeň nižšie, ale to len hučí motor, ale ja mam benzín. A ono to môže byť aj tým keď sa chystá preradiť, ale tesne pred tým pustíš plyn, takže otáčky síce vyskočia /motor zahučí/ ale nezaradí rýchlosť.

Vdaka za nazor,
Mozno som sa vyjadril nepresne. Ja nemam problem s AT ako takym, len tu zahuukanie si vacsinou vypocujem ked po preradeni na vyssi stupen pustim pedal plynu. Robi to obcas aj ked pridam a povolim plyn na P.ednoducho ako klesajju otacky, zahuci to, vzduch alebo nieco podobne. Nieco ako keby zabublala nejaka kvapalina so zvukom vzduchu. Dnes som si dl aj teplotu vody na BC, akonahle vystupila na 80 zacala klesat a klesla az na 77 behom 5s. A uz nevystupila vyssie. Ale to len pomimo. Nemoze to robit nejaka hadica? Turbo? Nieco povolene kde by chytal falosny vzduch? Alebo nejaky podtlak to robi?
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Piatok, 18. Januára 2013, 23:44

Ja mam 330xd a presne to iste ma "trapi" :) ked povolim plyn v pozadi pocujem od motora/turba huknutie, tak ako ho ty opisujes....ja mam manual huka vzdy po jemnom uvolneni plynu. Predpokladam ze je to zvuk turba, ktore si "odfukne"...taky isty zvuk ale o dost hlasnejsi pocut aj v golfe 1.9tdi takze predpokladam ze to nie je zavada ale skor vlastnost ktoru moje zrejme citlive ucho vnima :)
 
Užívateľov profilový obrázok
myso87
Príspevky: 71
Registrovaný: 19.11.2011
Auto: BMW e46 330xd
Kraj: Trnavský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Sobota, 19. Januára 2013, 08:42

Ja mam sice e46 320d, no rovnako mi to hukalo po ubrati plynu. Hlavne po vacsom zatazeni ked som povolil plyn. Presne tak ako pise lulu, ide to od turba. Ja som mal ale prasknuty pruzny clen na vyfuku (niekde som zavadil spodo auta) a hukalo mi to neskutocne. Po vymene toho pruzneho clena to sice poriadne stichlo, no ked stojim niekde pri stene, vytocim motor a pustim plyn, stale to pocujem.Takze pokial ti to nejde z prevodovky, tak si s tym hlavu nelam.
330xd tour .. Obrázok
Moja kraska...
 
Užívateľov profilový obrázok
ferino250
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.4.2011
Auto: BMW e90
Kraj: Trenčiansky

Re: Huakanie po povoleni plynu

Nedeľa, 3. Februára 2013, 17:20

Chlapy ten problem s tým hukaním trapy už aj mna posledný týžden doteraz to vôbec nerobilo vždy ked povolím plyn tak to zhukne je možne že mi odchadza turbo alebo niaka poškodena hadica z turba ???? :( ale asi pred dvoma mesiacmi sme skušali či má niaku vôlu a nič. auto ma monentalne najazdných 193000km Dakujem za rady
 
jefrey
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Streda, 6. Februára 2013, 12:04

ferino250 napísal:
Chlapy ten problem s tým hukaním trapy už aj mna posledný týžden doteraz to vôbec nerobilo vždy ked povolím plyn tak to zhukne je možne že mi odchadza turbo alebo niaka poškodena hadica z turba ???? :( ale asi pred dvoma mesiacmi sme skušali či má niaku vôlu a nič. auto ma monentalne najazdných 193000km Dakujem za rady


riesil som to minuly tyzden a nemalo by to byt nic s turbou, ja mam predsalen menej ako 80tisic, takze este by sa nemuselo prejavovat. no jeden mechanik ked si to vypocul, povedal, ze to moze byt remen, kladka, neviem jednoducho mi to ukazoval, ze nech ju skusim zhodit a tak skusat akcelerovat a sledovat padajuce otacky (mne ten zvuk robi aj ked je auto v pokoji a zoslapnem pedal - otazky ale musia vyletiet cca k 2000, ked iba do 1500, vtedy sa to neprejavi) - samonapinaci remen? dobre hovorim? moze to byt ono?
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Streda, 6. Februára 2013, 14:55

jefrey napísal:
riesil som to minuly tyzden a nemalo by to byt nic s turbou, ja mam predsalen menej ako 80tisic, takze este by sa nemuselo prejavovat. no jeden mechanik ked si to vypocul, povedal, ze to moze byt remen, kladka, neviem jednoducho mi to ukazoval, ze nech ju skusim zhodit a tak skusat akcelerovat a sledovat padajuce otacky (mne ten zvuk robi aj ked je auto v pokoji a zoslapnem pedal - otazky ale musia vyletiet cca k 2000, ked iba do 1500, vtedy sa to neprejavi) - samonapinaci remen? dobre hovorim? moze to byt ono?

v 1.9tdi/2.0tdi ten zvuk pocut uz od nova s este o dost vyssou intenzitou, tak mam iste pochybnosti ci by to bol zrovna remen...podla mna zvuk suvisi so zmenou tlaku nasavaneho/tlaceneho vzduchu a otackami turba - po ubrati plynu sa turbo este rychlo toci ale vyfukove plyny ho chcu spomalit - presne taky zvuk mi to pripomina...na googli sa da najst milion tem o tomto hukani (vacsinou u 1.9/2.0 tdi) a ani raz som sa nedocital ze by sa to nejako vyriesilo vymenou niecoho, cize by som povedal ze je to vlastnost tychto motorov. :wink:
EDIT: len aby sme sa rozumeli, mam na mysli presne tento zvuk (len v mojom aute to o riadny kus slabsie pocut ako na videu) http://youtu.be/zvTHlmaiDSA?t=31s
 
jefrey
Autor témy
Príspevky: 68
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: F34 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Štvrtok, 7. Februára 2013, 11:12

lulu991 napísal:
v 1.9tdi/2.0tdi ten zvuk pocut uz od nova s este o dost vyssou intenzitou, tak mam iste pochybnosti ci by to bol zrovna remen...podla mna zvuk suvisi so zmenou tlaku nasavaneho/tlaceneho vzduchu a otackami turba - po ubrati plynu sa turbo este rychlo toci ale vyfukove plyny ho chcu spomalit - presne taky zvuk mi to pripomina...na googli sa da najst milion tem o tomto hukani (vacsinou u 1.9/2.0 tdi) a ani raz som sa nedocital ze by sa to nejako vyriesilo vymenou niecoho, cize by som povedal ze je to vlastnost tychto motorov. :wink:
EDIT: len aby sme sa rozumeli, mam na mysli presne tento zvuk (len v mojom aute to o riadny kus slabsie pocut ako na videu) http://youtu.be/zvTHlmaiDSA?t=31s


Hmmmm, neviem, ci je to moj zvuk :) ten zvuk je moc "vzduchovy". Moj keby som mal nazvat slovnym spojenim, bolo by to "vzduchovo - mechanicky" :) Skusim to nahrat na mobil a prasknem to sem..
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Štvrtok, 7. Februára 2013, 11:45

jefrey napísal:
Hmmmm, neviem, ci je to moj zvuk :) ten zvuk je moc "vzduchovy". Moj keby som mal nazvat slovnym spojenim, bolo by to "vzduchovo - mechanicky" :) Skusim to nahrat na mobil a prasknem to sem..

tak mozno nakoniec hovorime o dvoch roznych veciach :D skus to nahrat, ja by som skusil tiez ale mam obavy ze by to nebolo vobec pocut, lebo aj ja to vnimam iba ked sa na to velmi sustredim O:) ale ten moj zvuk by som prirovnal presne k tomu z videa
 
Užívateľov profilový obrázok
ferino250
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.4.2011
Auto: BMW e90
Kraj: Trenčiansky

Re: Huakanie po povoleni plynu

Piatok, 8. Februára 2013, 17:08

Chlapi v mojom prípade to bola nakoniec ta nova volnobežna remenica čo som použil na alternatore takže treba mi ju znova vymenit lebo ked som zhodil hlavny remen tak bolo ticho a jed som potočil remeničkou tak som počul jemne piskanie a pri otáčkach sa to prejavilo ako hukanie. Chcem sa vás ešte opýtat vy mate ake remenic na alternatoroch napevno alebo s volnobežkou ,lebo tu čo som tam mal ja pôvodne ta bola napevno aked som objednal priamo z bmw podla vin tak mi prišla z remenička s volnobežkou Dik.
 
Užívateľov profilový obrázok
Ferinoza
Príspevky: 221
Registrovaný: 6.5.2008
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: Huakanie po povoleni plynu

Sobota, 13. Apríla 2013, 18:44

Caute kolegovia..

Pripajam sa k problemu tiez registrujem take male kratke huknutie. Skor sa odrazam od toho, ze tento zvuk to najcastejsie spravi ked mam zaradenu dajme tomu 3ku a idem na cca 1200 otackach, potom ked viac pridam motor ide pomalsie do otacok a ked hned uberiem tak to hukne. Ide to skor od vrchu/sania motora nie zboku od turba tak usudzujem ze to bude nieco s klapkami v sani. niekde sa tam tento zvuk tvori, zrejme pri zatvarani jednej strany sacich kanalov. Ak niekto ot tomto vie viac dajte vediet.
_________________________________________________-
EX-
Hyundai accent 1.5i
Peugeot 307cc 2.0i (shit)
:) E46 320d
:) E39 540i (Oo-ooo)
:) E39 530d touring
 
Užívateľov profilový obrázok
Kallon
Príspevky: 821
Registrovaný: 6.2.2008
Auto: VW Passat Variant
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: Huakanie po povoleni plynu

Nedeľa, 14. Apríla 2013, 08:26

pozrite si moj problem s alternatorom, je tam aj video na porovnanie toho kvilenia:

bmw3-e90-e91-e92-e93/e90-alternator-kvilenie-z-motorovej-casti-vyriesene-t55171.html?hilit=e90%20kvilenie
VW Passat Variant, 140kW,´18
PEUGEOT 308 SW, 73kW,´16
LADA Granta Liftback, 72kW,´17
LADA Kalina SW, 72kW,´17

EX:
SKODA Octavia Combi, 110kW, ´17
PEUGEOT 301, 68kW,´14
ROVER 25, 63kW, ´00
CITROEN C3 Picasso, 68kW, ´13
SUZUKI SX4, 88kW, ´12
BMW E90 320D, 120kW, ´06
BMW E36/5 318ti, 103 kW, ´97
OPEL Ascona C, 1.6 SR, 55kW, ´82
ŠKODA 120LS, 40,5kW, ´86

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní