... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
chrenova1
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 11.12.2012
Auto: e46 318i 105 kw
Kraj: Nitriansky

ASC snimac natocenia volantu

Sobota, 22. Decembra 2012, 11:13

Zdravim sviety mi protismikovy a rucna na zlto....dal som to na diagnostiku a pise snimac natocenia volantu ale ja som nic nerobil ani s geometriou atd same sa to z nicoho nic objavilo....mam facelift 2002 ale je tam asc a ne dsc ....a co som tu cital tak asc nema natocenie volantu ...dakujem za rADI
 
caliopcar
Príspevky: 235
Registrovaný: 10.8.2009
Auto: BMW E 46 316i
Kraj: Trnavský
Bydlisko: TRNAVA

Re: ASC snimac natocenia volantu

Sobota, 22. Decembra 2012, 16:07

Ahoj, ale snímač natočenia by malo mať už dsc, pokiaľ sa nemýlim.Možno nejaký majiteľ pred tebou menil len tlačítko. Či máš dsc sa dá zistiť podľa toho, či sa auto snaží vyrovnať aj nedotáčavý šmyk pomocou pribrzďenia vonkajšieho kolesa. Určite to budeš cítíť, ale aj počuť, lebo v tej chvíli ako to pribrzdí budeš počuť zachrapčať abs. A čo sa týka toho, že to začalo samé od seba, tak to isté sa stalo aj mne. Všetko fungovalo a zrazu samé od seba sa rozsvietilo to čo teba a už to nefungovalo.
 
michall017
Príspevky: 11
Registrovaný: 24.12.2011
Auto: BMW 320D
Kraj: Banskobystrický

Re: ASC snimac natocenia volantu

Sobota, 29. Decembra 2012, 12:46

Ja mam 2004 r.v. mam tam DSC a aj mne sa toto stalo isiel som do servisu a tam mi to nastavili cez PC dako mi nakalibrovali volant alebo take daco vravel vyslo ma to 15€
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: ASC snimac natocenia volantu

Streda, 23. Januára 2013, 22:51

daj si VIN kód sem bmwvin.com a tam budeš mať napísané čo máš či ASC alebo DSC, ASC senzor natočenia volantu nemá, DSC áno, zvykne sa aj táto chyba objaviť, ale v prvom rade choď k niekomu poriadnemu na diagnostiku, lebo mne tiež všetci hovorili senzor natočenia a nakoniec to bolo čidlo abs
 
apples9
Príspevky: 31
Registrovaný: 8.2.2010
Auto: BMW 318 d
Kraj: Trenčiansky

Re: ASC snimac natocenia volantu

Štvrtok, 24. Januára 2013, 22:18

Obráť sa na TT SIMIK-a,on Ti poradí,spraví diagnostiku,a poprípade nakalibruje snímaš natočenia volantu.Mne už to robil asi dva krát,vždy to nejaký čas držalo,ale po nejakých mesiacoch sa to vrátilo.Ale to nie je Simikova vina-jednoducho je ten snímač v prdeli.Ale upozornil ma na to.Možno ak ho máš len rozkalibrovaný,tak on Ti určite pomôže.Aj mna to sere,lebo bez DSC je z BMW len luxusný žigulák. :(

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných