... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

tankovanie s nastartovanym motorom

Piatok, 14. Decembra 2012, 20:40

cisto zo zvedavosti zakladam tuto temu...ako to je s tankovanim pri nastartovanom motore?moze sa to?nemoze? rizika? :)
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Baworo
Príspevky: 102
Registrovaný: 24.11.2010
Auto: e46 320d
Kraj: Košický

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Piatok, 14. Decembra 2012, 20:56

no to zaujima aj mna...u nas na pumpe vidim vela krat tankovat A3jku dislovu pri nastartovanom furiku...fungiruje to aj na bawa.?. :-k
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Piatok, 14. Decembra 2012, 22:11

Je to asi jako kouřit v muničním skladu nebo sex v mrazáku. Taky to jde, hlavně když se o tom nikdo nedozví. Ale teď už vážně. Z hlediska technického to ničemu nevadí, nikde není nic blokované. Dříve byl malý problém, protože klíček od zapalování a od dveří byl zpravidla na stejném kroužku jako ten od nádrže. Takže pokud jsem nechtěl klíček sundavat z kroužku, musel jsem vypnout zapalování, vyndat klíček a odemknout nádrž. To bylo u Š130L nebo Žigula. U Favorita byl jeden klíček na všechno, ale v obou případech se dala použít druhá sada klíčů. U dnešních aut s bezklíčovým odemykáním takové překážky nejsou.

Druhou stranou je bezpečnost. Dříve na všech pumpách bylo na mnoha cedulích napsáno vypněte motor, nezávislé topení a nekuřte. Tyto cedule postupně mizí, nebo si jich z důvodu spousty reklam ani nevšimnu. Ale snad 90% čerpacích stanic už je vybaveno odsáváním par přímo u hrdla hadice, takže se nebezpečí požáru nebo výbuchu podstatně zmenšilo. Dokonce pár metrů od stojanů bývají židle a stolečky s popelníky. Ale to platí do té doby, pokud se něco nestane - například když přeteče nádrž kvůli blbé automatice tankovací pistole a palivo se objeví pod vozem. Pokud se mi tento šplouchanec dostane na horké brzdy zadního kola nebo pod výfuk běžícího motoru, ani benzín natož nafta nechytne. Ale co s tím udělá dobře rožhavený katalyzátor mého auta, nebo auta které právě vedle mne přijelo bych radši nezkoušel. Ale vysoká suchá tráva od katalyzátoru chytá velmi dobře a auto potom taky. Auta na čerpací stanice přijíždějí s běžícími motory, startují a zase odjíždějí, takže zase tak nebezpečné, jako v tom muničáku, to není.

Jak už jsem napsal výše, technicky to možné je, ale musí k tomu být nějaký rozumný důvod. Například mne právě roztlačili nebo nahodili motor na pomocný zdroj a nutně potřebuji dotankovat. Pokud motor vypnu, tak už ho asi nenatočím. Pokud se budu chovat bezpečně, nebudu tankovat až po hrdlo a nenechám pistoli zapnutou na automat, tak se na 99% nic nestane.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Piatok, 14. Decembra 2012, 22:21

Stoji majitel BMW na pumpe a tankuje. Tankuje 10 minut, pol hodinu, hodinu...dve az kym k nemu pride pumpar a hovori: "Veduci, nebolo by lepsie vypnut motor ?"

Asi tolko k tomu :-"
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Piatok, 14. Decembra 2012, 22:27

To nebylo BMW ale Hummer :D
 
partizan
Príspevky: 134
Registrovaný: 1.6.2010
Auto: E39 530dymivych
Kraj: Košický

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Sobota, 15. Decembra 2012, 03:14

U naftaka by to teoreticky asi nemuselo velmi vadit, kedze nafta sa dost blbo zapaluje umyselne nie to este nahodou :twisted:
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Sobota, 15. Decembra 2012, 10:44

takze co sa tyka samotneho auta je to ok, hej?ziadny podtlak, alebo tlak alebo nieco tam nemoze robit problem?

a ano, presne ako bolo spomenute...mam trosku problemy s baterkou, preto ma aj napadlo sa spytat na toto :)
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
MajkoKNM
Príspevky: 136
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: ukradnuta e36
Kraj: Žilinský

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Sobota, 15. Decembra 2012, 11:39

Vcera som tak tankoval. Ale na dizlovom peugeote. Bola tam zdochnuta baterka po 4och dnoch statia na mraze a tak som nechcel zbytocne vypinat motor. Zobral som nahradny klucik, s ktorym som si otvoril nadrz a bez problemov natankoval, zaplatil, odisiel. Ked som sa niecoho bal, tak toho ci mi ktosi neukradne auto :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Sobota, 15. Decembra 2012, 17:02

MajkoKNM napísal:
Vcera som tak tankoval. Ale na dizlovom peugeote. Bola tam zdochnuta baterka po 4och dnoch statia na mraze a tak som nechcel zbytocne vypinat motor. Zobral som nahradny klucik, s ktorym som si otvoril nadrz a bez problemov natankoval, zaplatil, odisiel. Ked som sa niecoho bal, tak toho ci mi ktosi neukradne auto :lol:


detto, bol som rad, ze som nastartoval, pumpa 5 minut, to by som uz z nej nenastartoval... otvoril som nadrz a natankoval... ale tak minule som telefonoval, a to vyletela teta najedovana, ze to je zakazne :D ale toto je nevadilo :D
 
Užívateľov profilový obrázok
simon666
Príspevky: 159
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: e61 530xi
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Andermatt

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Sobota, 15. Decembra 2012, 17:38

Takisto som to kvôli vybitej baterke asi 3x takto spravil a jeden krát mi ostala zaseknutá ručička na ukazovateli zostatku paliva v nádrže na hodnote, ktorá tam bola keď som začal tankovať..... či to má súvislosť s tým, že bolo naštartované neviem, ale asi skôr nie.. po následnom skoro vyprázdnení nádrže a novom štarte motora, bol znovu všetko v poriadku..
Akt e61 530xi
Akt. VW Golf IV 2.3 5V 4motion
EX. Seat Ibiza 1,6 Mk2
EX. Môj Strieborný Kombajn

EX Opel Astra F Caravan 1,6 (extrém sociál)
EX Lada 2103 1500
 
Užívateľov profilový obrázok
Stefo1248
Príspevky: 2692
Registrovaný: 8.2.2009
Auto: paraolimpiada
Kraj: Banskobystrický

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Sobota, 15. Decembra 2012, 20:43

pri velkej zime som na 320d tankoval vzdy s naštartovanim motorom.Autu to nevadilo ale pumpárom na shellke velmi :)
Audi TT Quattro 260ps
Ex:E39 530ia lpg
Ex:E46 328 ci lpg
Ex:Bmw R1150R
Ex:E46 320D 200ps
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Nedeľa, 16. Decembra 2012, 09:32

ok,takze u nafty to je mozne...ale ako je to s benzinom?
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Nedeľa, 16. Decembra 2012, 18:12

Cestou do Grecka som 4 krat tankoval a kedze som mal v aute palubak, co resetne spotrebu pri vypnuti motora, nevypinal som, aby som si to presne odmeral.

Vypinanie motora je len tradicia spred 50 rokov, kedy mala zmysel, ale dnes pri odsavani vyparov nic nehrozi. Tradicia sa vsak udrziava aby sa maximalizovala bezpecnost (nie je dovod u rusit).
Este si pametam casy, ked pri tankovani bolo vsade citit benzin, ale posledne roky uz nie..
 
Užívateľov profilový obrázok
mayhemo
Príspevky: 101
Registrovaný: 19.11.2012
Auto: BMW 320d e46 touring
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Shire

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Pondelok, 17. Decembra 2012, 15:41

sranda ze pred 2 dnami som nad tymto tiez rozmyslal.. aspon som sa naucil nieco nove :thumbup:
Obrázok
Predám rozširovacie podložky, viac info správa.
320d e46 príbeh
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: tankovanie s nastartovanym motorom

Pondelok, 17. Decembra 2012, 23:03

Aj ja som nad tým premýšľal, teraz v zime, no teraz ani nie, ale keď udrú mrazy že bude tak -10 a chladnejšie a niekam pôjdem od domu na pumpu ešte sa to ani nezohreje a ja ho mám vypnúť............. tiež som rozmýšľal že nechám zapnuté aspoň sa zohreje motor aj interiér kým načapujem, tak teraz to už budem tak robiť na isto 8) , raz som v LM videl bielu RS6 takto tankovať, dofrčal na Shell, načapoval, zaplatil a odfrčal tiež to bolo v zime

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných