... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
turtlak69
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 25.8.2008
Auto: e46 - 330Ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

zhasina xenon

Sobota, 20. Októbra 2012, 11:24

Ahojte,

viem, ze o xenonoch sa toho popisalo uz dost, ale dovolim si zalozit novu temu kedze som nenasiel presne ten problem, ktory sa ma tyka.
Obcas sa mi stava, ze mi znicoho nic prestane svietit svetlo. Uz sa to stalo aj s lavym svetlom aj s pravym. Na budikoch zasvieti kontrolka nefungujuceho predneho svetla a svetlo nesvieti az pokial svetla nevypnem a znovu nezapnem. Potom nabehnu obe svetla a svietia nejaky cas dalej. Kedze na e46 maju original xenony oddeleny starter od menica a svetla po zapnuti nabiehaju, myslim si, ze starter bude zrejme v poriadku. Svetlo, ktore vybojky vytvaraju je jasne a silne. Tiez aj ta "hrana" medzi svetlom a nesvetlom je ostra a dobre viditelna, takze vybojky vyzeraju byt v poriadku tiez. Rozmyslam, ze by to mohol byt menic, ale zda sa mi nepravdepodobne aby mi zacali haprovat menice na oboch svetlach v priblizne rovnakom case. Stretol sa s takymto problem uz niekto? Vie niekto poradit ako zistit co je zle? Co vsetko to moze byt?
PS: nemam nahradne menice ani vybojky aby som to skusal menit.

Dakujem
hyundai lantra 1.8 GLS
e34 520i
e39 528i

e46 330Ci

pribehy-nasich-aut/topic-t37644.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco594
Príspevky: 441
Registrovaný: 26.11.2007
Auto: E91, E30
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: zhasina xenon

Nedeľa, 21. Októbra 2012, 08:57

mne zhasina len pravé svetlo, a tiež si s tým neviem rady...
 
Užívateľov profilový obrázok
norbiNZ
Príspevky: 1302
Registrovaný: 29.12.2006
Auto: E46 325i M54
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: zhasina xenon

Nedeľa, 21. Októbra 2012, 11:31

Skuste vymenit Light modul, mozno tam je problem...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12253
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: zhasina xenon

Pondelok, 22. Októbra 2012, 11:35

licht modul to býva malokedy......xenony maju 1x RJ 1x štartér a 1x vybojka/jedno svetlo,takže ked hladáš problém,tak je dost tažké typovať ktorá strana.....

takže moja rada....najpr kupit nové vybojky ak ti to robí na oboch stranách
ak to bude robit aj potom,na oboch tak to bude problém najst....lebo to može byt aj RJ aj štartér(ale to záleží aku značku xenonov máš!!!)
ak by to robila iba jedna strana,tak sa da zistiť či to je rj alebo štartér....vymeniš medzi sebou a zistíš....riešil som to tolkoo krat na E46 že mám k tomu normálne odpor...))))..ked tak napíš značku svetiel....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
turtlak69
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 25.8.2008
Auto: e46 - 330Ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: zhasina xenon

Utorok, 23. Októbra 2012, 08:42

dakujem velmi pekne za rady :) aj som si myslel, ze to nebude len tak. ono sa to aj tazko riesi kvoli tomu, ze tie xenony zhasnu len velmi zriedka. poslednych par dni nic... neviem teda ci bude lepsie najprv skusit vymenit licht modul alebo vybojky :-k svetla su tam original BMW pred faceliftove.

hmm lichtmodul podla ETK stoji vyse 200e... :-#
hyundai lantra 1.8 GLS
e34 520i
e39 528i

e46 330Ci

pribehy-nasich-aut/topic-t37644.html
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: zhasina xenon

Utorok, 23. Októbra 2012, 21:03

Mne toto robilo tiež ale iba pravé svetlo, začalo to iba preblinutím, po čase už normálne zhaslo niekedy za jazdy a už nenabehlo, chvíľku to takto robilo a bolo jedno či som vypol, zapol svetlá, keď som sa konečne dokopal ku kúpe novej výbojky, tak to prestalo robiť a odvtedy už pol roka to neurobilo :lol: svietim ako drak, fakt neviem prečo mu prepínalo......
 
Užívateľov profilový obrázok
turtlak69
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 25.8.2008
Auto: e46 - 330Ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: zhasina xenon

Štvrtok, 25. Októbra 2012, 06:46

Tiez skusim vymenit najprv vybojky. Dufam ze pomoze [-o<

Dakujem vsetkym za reakcie :thumbup:
hyundai lantra 1.8 GLS
e34 520i
e39 528i

e46 330Ci

pribehy-nasich-aut/topic-t37644.html
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: zhasina xenon

Štvrtok, 25. Októbra 2012, 07:52

turtlak69 napísal:
dakujem velmi pekne za rady :) aj som si myslel, ze to nebude len tak. ono sa to aj tazko riesi kvoli tomu, ze tie xenony zhasnu len velmi zriedka. poslednych par dni nic... neviem teda ci bude lepsie najprv skusit vymenit licht modul alebo vybojky :-k svetla su tam original BMW pred faceliftove.

hmm lichtmodul podla ETK stoji vyse 200e... :-#

ja mam na predaj lightmodul na bixenony za par eur, viem ti don nahodit tvoje VIN aj km aby ti nesvietil manipulation dot :)

ale ako tu bolo spomenute, vymen vybojky za kvalitnejsie, ak bude robit niektora prehod RJ medzi sebou, ak bude stale blbnut rovnaka strana prehod startery... ak bude stale blbnut skontroluj kabelaz alebo vymen lightmodul
 
Užívateľov profilový obrázok
mayhemo
Príspevky: 101
Registrovaný: 19.11.2012
Auto: BMW 320d e46 touring
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Shire

Re: zhasina xenon

Utorok, 27. Novembra 2012, 16:40

Ahoj Turtlak :thumbup: :) uz sa ti podarilo vyriesit tento problem? Rad by som vedel v com to bolo kedze aj u mna sa to deje..
Obrázok
Predám rozširovacie podložky, viac info správa.
320d e46 príbeh
 
Užívateľov profilový obrázok
turtlak69
Autor témy
Príspevky: 67
Registrovaný: 25.8.2008
Auto: e46 - 330Ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: zhasina xenon

Pondelok, 10. Decembra 2012, 22:39

@ice.blade: dakujem za ponuku, ale nakoniec nebude ani treba menit :) vybojky su vymenene za nove, ale v nich problem aj tak nebol
@mayhemo: u mna bol problem uplne inde ako by som cakal. zadne svetlo... bolo tam prepajkovany jeden kabel na kostru a spoj bol aj zoxidovany a celkovo nedobre spraveny. akonahle bolo toto vyriesene, vsetko funguje ako ma \:D/
hyundai lantra 1.8 GLS
e34 520i
e39 528i

e46 330Ci

pribehy-nasich-aut/topic-t37644.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Roland85
Príspevky: 200
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: BMW E46-320d/100kW
Kraj: Banskobystrický

Re: zhasina xenon

Utorok, 11. Decembra 2012, 16:58

TT-SIMIK napísal:
licht modul to býva malokedy......xenony maju 1x RJ 1x štartér a 1x vybojka/jedno svetlo,takže ked hladáš problém,tak je dost tažké typovať ktorá strana.....

takže moja rada....najpr kupit nové vybojky ak ti to robí na oboch stranách
ak to bude robit aj potom,na oboch tak to bude problém najst....lebo to može byt aj RJ aj štartér(ale to záleží aku značku xenonov máš!!!)
ak by to robila iba jedna strana,tak sa da zistiť či to je rj alebo štartér....vymeniš medzi sebou a zistíš....riešil som to tolkoo krat na E46 že mám k tomu normálne odpor...))))..ked tak napíš značku svetiel....


caute..tiez mi zvykne zhasnut pravy xenon a musim vyp/zap svetla...kde najdem RJ a STARTER (je to vo svetle?alebo niekde mimo?treba svetlo vybererat?), aby som to medzi sebou jedno po druhom vymenil a zistil co to sposobuje...dik
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWslav
Príspevky: 691
Registrovaný: 1.4.2011
Auto: F22 M235i
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice - Krásna n/H

Re: zhasina xenon

Utorok, 11. Decembra 2012, 22:45

nemente nic, nekupujte nic.

Mne to tiez robilo, tiez som mal nervi..
Nastartoval som a pozeram ze jedno svetlo nesvieti, vyp. , zap. , vyp. , zap. , vyp. ......zap. a zrazu naskocilo.

Nakoniec moj buduci svokor mi otvoril kapotu, odpojil konektory od svetiel nastriekaldo nich nejaky roztok na cistenie spojov a s nejakym chlpatym drotikom (nieco ako kefkou) preletel kazdu jednu dierku na konektore - kazdy pin. Spravil to na oboch svetlach a odvtedy sa mi ani raz nestalo, ze by mi vypadol xenon (cca pol roka tomu). Proste boli zaoxidovane tie spoje.

Nie som elektrikar a som do toho debil...takze ma ospravedlnte za lajicky popis..
Aktual: F22 235i

Ex E92 335xi
Ex E46 330i
Ex E46 316Ti
Ex E36 316i
 
Užívateľov profilový obrázok
Roland85
Príspevky: 200
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: BMW E46-320d/100kW
Kraj: Banskobystrický

Re: zhasina xenon

Streda, 12. Decembra 2012, 18:31

Brano13 napísal:
nemente nic, nekupujte nic.

Mne to tiez robilo, tiez som mal nervi..
Nastartoval som a pozeram ze jedno svetlo nesvieti, vyp. , zap. , vyp. , zap. , vyp. ......zap. a zrazu naskocilo.

Nakoniec moj buduci svokor mi otvoril kapotu, odpojil konektory od svetiel nastriekaldo nich nejaky roztok na cistenie spojov a s nejakym chlpatym drotikom (nieco ako kefkou) preletel kazdu jednu dierku na konektore - kazdy pin. Spravil to na oboch svetlach a odvtedy sa mi ani raz nestalo, ze by mi vypadol xenon (cca pol roka tomu). Proste boli zaoxidovane tie spoje.

Nie som elektrikar a som do toho debil...takze ma ospravedlnte za lajicky popis..


ja som elektrikar a povedal by som to tak isto...je to 100% pochopitelne...vyskusam teda...odpojit streknut nejaky kontox alebo nieco take na kontakty...a ked budu piny zaoxidovane tak vycistit...uvidim ci to pomoze...sranda je v tom ze mi xenon uz asi dva mesiace nevypadol...teraz ide hajzel...ale preventivne to urobim...a ked nepomoze budeme hladat dalej...ale stale ostava moja otazka...kde sa nachadza starter a rj xenonu...pre pripad ze by som ich chcel medzi sebou vymenit...dik
 
Užívateľov profilový obrázok
(Damien)
Príspevky: 26
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 330D Touring
Kraj: Bratislavský

Re: zhasina xenon

Nedeľa, 30. Decembra 2012, 13:19

Davno to tu bolo riešene ale obnovim to najprv mi zhasinal xenon na lavej strane tak po preitani prispevkou som ich skusil prehodit naopak a zhasol mi na pravej strane bude stačit kupit druhu vybojku? bude to len v nej
BMW E39 520i Touring ex
BMW E39 523i Sedan ex
BMW E46 318i Sedan ex
BMW E46 330D Touring

____________________________
"""" Čo daš to dostaneš """"
 
Užívateľov profilový obrázok
cierna vdova
Príspevky: 42
Registrovaný: 2.1.2009

Re: zhasina xenon

Sobota, 12. Januára 2013, 22:15

pripájam sa, tiež boli zoxidované spoje a po očistení pokoj v duši 8), ale čaká ma výmena už jedna strana fialovie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných