... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Pato39
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 7.1.2012
Auto: E46 330D touring
Kraj: Bratislavský

Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 3. Augusta 2012, 15:36

Caute

V 530iA niečo trase a aj volant sa trochu hibe ako keby boly zle vivazene kolesa boly na aute aj druhe kolesa stale to roby neviete niekto v com by mohol bit problem za kazdu radu budem vdacni.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 3. Augusta 2012, 19:23

Keď to robí aj s inou sadou kolies(všetky 4),tak by som povedal že máš niekde vôle v nápravách.Treba vliezť pod auto s nejakým pajsrom a skúšať všetky čapy,silentbloky atď...Tlmiče a uloženia tlmičov sú v akom stave?
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Pato39
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 7.1.2012
Auto: E46 330D touring
Kraj: Bratislavský

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Pondelok, 6. Augusta 2012, 01:38

čo sa tyka napravi všetko je v super stave neroby to stale iba pri určitej rychlosti a ide to zo zadu auta napr nad 120km/h to netrase boly tam skusane 15kolesa pri tych to robilo slabsie pri 17 viacej a na 18 to bolo najviac citit.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Pondelok, 6. Augusta 2012, 05:49

Ked vravis 120 tak pozeraj zadnu napravu. Dvihni si rit auta anskus trhat kolesom do stran, akoby si chcel nim otocit do zakruty, ak to bude mat co len mm volu tam je pes zakopany. Pri 120 sa mi tak roztriaslo auto zeby som z mlieka vyslahal maslo, bolo to horne geometricke rameno v mojom pripade.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Pato39
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 7.1.2012
Auto: E46 330D touring
Kraj: Bratislavský

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Pondelok, 6. Augusta 2012, 20:41

Praveže v tomto pripade to pri tej 120km/h vobec necitit jedno koleso malo volu a bolo tom menene rameno kvoly čomu to robilo.Možu to robiť poloosi ? boly rozobrane vonku a ked sa s nimi točilo tak jedna sa tak zadrhavala.Stabilizačne,ramena,tlmiče všetko v super stave.
 
Britt
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2010
Auto: BMW 530 i Touring
Kraj: Bratislavský

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Utorok, 7. Augusta 2012, 14:24

O problémoch s trasením náprav na E39 sa tu toho popísalo už dosť.
Môj problem bol v tom že volantom triaslo pri brzdení cca okolo 50km/h aj pri 120 km/h.
Aj pri rovnej jazde v cca 90 km/h mi vybroval volant aj ked som nebrzdil.
Keď som vymenil kotuče za nove Brembo najazdil som na nich cca 500km a trasenie okolo 50 km/h sa objavilo znova tak išli na stočenie origo do BMW no pomohlo to asi len na 300 km/h Tak išli dole a kúpil som ATE-čka. Po tých perpetiach som kúpil aj ATE keramické dostičky a veru je to rozdiel. Vrelo odporúčam má ich Martin46 z BB tu na fore medzi predajcami dielov.Samozrejme že v BMW mi vraveli aby som vymenil ramená, tyčky stabilizatorov atď ale trsaenie pri brzdení v cca 120km/h ostalo a mierne trasenie aj pri 90km/h pri jazde bez brzdenia neprestalo. Tak som sa nasral a kupil som nove naboje samozrejme že oba! Po roku srania sa s prednou nápravou zmizlo trasenie ale objavil sa ďalší problém ktorí však vznikol preto že som dlho jazdil na trasúcom predku. Zničil som spojovaciu tyč riadenia ktorá spája volant a samotné riadenie. Musel som kupiť novu za 260,-€ a vymeniť. Od vymeny si jazdu uživam a vychutnávam.
U mna to teda bolo v tých nábojoch lebo až po ich vymene je všetko v poriadku. No fakt nechcem tvrdiť na 100% že u vas je to tiež v nabojoch. Nebudem ani písat kolko krat za rok kým so odstranil problem s trasenim som bol na geometrii a vvyvaženi kolies. No a samozrejme že mi robili aj test predných tlmičov a zadných tlmičov. Predné som nemusel menit lebo test dopadol dobre len zadné.
Ďalším problémom ktorí nastal bolo to že auto už síce netriaslo ale čudne sa správalo na rovnej ceste. Doslova som sa s ním trápil aby išlo rovno. Tak som zisťoval čo by to mohlo byť.
Keď som išiel po rovnej ceste tak som sa doslova neskutočne bil s riadením ktoré chcelo ísť raz do prava a potom zase do ľava len nie rovno. Myslel som si že je to posrané riadenie tak som sa dohodol na repase s jednou firmou. Došiel som ku kamaratovi do servisu kde mi mal vymontovať riadenie aby som ho poslal na repas. On mi však po hodinke volal aby som k nemu dobehol lebo si mylsí že problém nie je v riadení ale práve v cca. 50 cm hlinikovej tyči ktorá spája volant s riadením. Vybral ju von a ukázal mi malú skoro nepatrnú vôlu. Počas jazdy sa tá tyč nijako neprejavovala len ak som prešiel cez väčšiu prekážku jamu tak to tak kovovo udrelo do volantu. Kamarát mechanik povedal že krížový úchyt v tyči je vymlátený a že BMW-čka tým dosť trpia hlavne X5. Volal som jednému kamarátovi čo X5 ma a ten mi to potvrdil že ju už tiež menil. Len dodám fakt že ta tyč stojí 270,-€! a dá sa zohnať len originál. Mne ju zabezbečil Martin46 z BB.
Tak som vymenil tú tyč a riadenie som nechal tak a auto jazdí ako nové.
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Streda, 8. Augusta 2012, 20:48

no kamarat už niesi sám ,

z ničoho nič mi auto začalo trias ako divá sviňa

šiel som vyvážiť kolesá boli takmer v poriadku ale prevazili a teraz su 100% né

auto trase dalej vymenil som kolesá trase to tak isto .

skontrolované všetky čapy a ramená na prednej náprave, ate power disc pol ročné rovné ako strela
všetko je v poriadku a predsa pri brzdení najma pri 120Km/h sa auto roztrase ako svina, pre nebrzdeni tiež tuka do volantu ale slabo. po prejdení nerovnosti trocha roztrase kormidlom.

môže byť na vine zadná naprava??? trocha počuť pri prudšej akceleracii že niečo trocha rupne vzadu ale to rupka už 2roky a netriaslo doteraz ničím

dakujem
 
BMW328i
Príspevky: 349
Registrovaný: 19.1.2009
Auto: 530d E39
Kraj: Trenčiansky

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Streda, 8. Augusta 2012, 23:12

mne to tiez trase ale vsimol som si len ked je skarede pocasie...ak je auto zohriate, ze stoji na slnku tak netrase..:D zahada ale TT-simik mi povedal, ze to budu horne ulozenia tlmicov...tak idem to menit aj s celym nastavitelnym podvozkom tak uvidim..a dam este aj tie naboje pozriet a snad to prejde..:D lebo uz som aj kotuce menil kvoli tomu aj capy na riadeny a stale nic. ](*,)
E39 530d sedan
E30 318i coupe...ex
 
Risho_21
Príspevky: 782
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: BMW E36 318i LPG
Kraj: Košický

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Štvrtok, 9. Augusta 2012, 13:09

hm, mne to tiež tiraslo ale vyriešil som to... darmo že sa vyvážia kolesá ale ak sú na jednej časti "prebrzdené", že z ních je vajco, tak to patrí taká guma do smetia a presne také prevážené gumy som mal vzadu, že na vyvažovačke nechodila do strán ale horu dolu a toto presne robí to trasenie auta od 110 až do tých 140, po výmene auto ide ako nové
Ex BMW E39 523iA 98" Cosmoschwarz
Ex BMW E39 540iA 98" Kashmeerbeige
________________________________
BMW E36 318i LPG 93" Cosmoschwarz
Audi S6 (C4) 4.2 Quattro
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Štvrtok, 9. Augusta 2012, 19:54

risho mam 3 sady elektronov a na každých to trase

prebrzdiť s ABS-kom gumy na aute to neviem či je možné takže v mojom pripade to gumy niesu
 
Užívateľov profilový obrázok
dufusko
Príspevky: 154
Registrovaný: 7.1.2011
Auto: E39 Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Štvrtok, 9. Augusta 2012, 20:01

skontroluj silenty na nápravnici , tie hrubé kokoty , ja som ich mal odfajčené a robilo mi to niečo podobné
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Štvrtok, 9. Augusta 2012, 20:41

 
Užívateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Príspevky: 90
Registrovaný: 23.11.2010
Auto: BMW E39 525i ´01
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava, Nitra

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Štvrtok, 9. Augusta 2012, 22:11

ty nemci museli uz jak fetovat ked vymyslali toto auto... viac silentblokov sa tam uz ani hadam nedalo dat... cloveka aby jeblo ked to chce vsetko povymienat... mne to tam tiez uz vselijako buchoce, aj ten problem s udrzanim rovnej jazdy mam... no nic idem zobrat hypoteku nech mozem urobit repas :-({|=
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Obrázok
ANTIVIR.sk IT magazín - novinky, články, recenzie, blogy...
 
Užívateľov profilový obrázok
dufusko
Príspevky: 154
Registrovaný: 7.1.2011
Auto: E39 Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 10. Augusta 2012, 14:57

Diel č. 2 z prvého linku

Diagnostika: neviem či máš manuál ,alebo aut. je to v podstate jedno. Nechaj zaradenú rýchlosť , resp. "P" , uvoľni ručnú brzdu a skloň sa k zadnému kolesu tak , aby si videl na tie silenty. Teraz pomocou kolesa posúvať autom dopredu a dozadu.Pri tomto úkone krásne vidiš pohyb nápravnice a silentov. Ak chodia viac ako 5-7mm , tak sú v riti. Odporúčam vymeniť všetky naraz. Je to síce pálka , ale nemusíš to robiť viackrát.


csuka530d napísal:
 
Pato39
Autor témy
Príspevky: 32
Registrovaný: 7.1.2012
Auto: E46 330D touring
Kraj: Bratislavský

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 10. Augusta 2012, 19:31

problem stale neni vyrieseny je to zahada boly rozobrate poloosi bolo v jednej malo vazeliny doplnila sa a chvilu to prestalo po par Km problem opät naspet a zase to trase možu to robit poloosi ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných