... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Patrik145
Autor témy
Príspevky: 326
Registrovaný: 16.4.2009
Auto: e53
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

[MINI R50] - TOYSIZE

Piatok, 20. Júla 2012, 14:25

Taaak nakoniec som sa teda rozhodol ze si tu teda spravim ten pribeh :).

Všetko to začalo v roku 2002 na Bratislavskom autosalone, kedy som si povedal že si raz doprajem takehoto fešáka v červenej farbe. Dlho dlho som slintal po nete po rôznych autobazároch, no nikdy som nemal na to prostriedky. Až teraz, keď som sa po strednej škole hneď zamestnal, rozhodol som sa vymeniť po 2 rokoch Favorita (1992) za niečo novšie.

Obrázok

Obrázok
Mnohí ho môžete poznať z fotenia kalendáru, minuloročného caratu a strednajších zrazov v BA

Už prvé plány boli také že ako prvé auto si kúpim mini, ale boli až príliž drahé. Posledné mesiace som premýšľal čo si kúpim. Mal som peniaze a čas ma netlačil tak som sa rozhodoval medzi MINI a nejakym kombikom, pôvodne som chcel ostat pri Škodovke a tak som zvažoval Octaviu L&K kombi. No nakoniec som zistil že takú ako by som chcel ja, stojí asi približne ako NM. Prišli teda obhliadky rôznych MINIčok z AUTOBAZAR.eu . Všetky v tej cenovej relacií ako som hladal boli v dezolatnom stave. Vybuchané nápravy, prevodovky na šalát a nakoniec som sa dostal aj k MINIčku ktoré malo tak dojekašlanú elektriku že to som ešte v živote nevidel :D. Už dlhší čas som chodil na MINICOOPERCLUB.cz a sledoval príspevky. Podaktorý možno vedia ale tí ktorý nevedia, fotím pre MADMECHANICS.eu. Chcel som nejaký materiál na stránky tak som sa rozhodol že napíšem na fórum. Prihlasil sa chalanisko a pár dní na to sme šli fotiť.

Obrázok

Obrázok
Viac fotografií tu

Potom som akosi na to začal kašlať nakoľko som si povedal že asi v tej cenovej relacií MINI nekúpim. Potom prišiel ten chalanisko že asi by ho chcel predať. Trošku som začal tlačiť na neho a po kompletnej prehliadke sme po 2 týždňoch auto zobrali domov :). A takto sa začala písať nová kapitola môjho života. Predtým som už jazdil na MINI COOPER S v úpravách HAMANN. Ale svoje, je svoje :).

Zatiaľ moje postrehy:
Jedná sa o verziu 66KW, trošku je to také mŕtvejšie ale baví ma sa na tom doslova gúľať pomaly . 17" kolesá su pre bratislavské cesty asi to najhoršie čo môže byť. Pri vyjazdených koľajách to celkom dost plave na tej ceste, musím si asi hlavne zvyknúť. Zistil som že mi nebrzdí zadná ľavá brzda takže musím zistiť čím to môže byť. Vadí je to že to auto je tiché, takže na najbližšiu výplatu tam pôjde nejaký poriadny výfuk. V pláne sú vymeniť Nárazníky a predná kapota za JCW AERO KIT. Servomotor ma vadu ktorou trpí každé mini čo ma kúsok po 110K KM najazdených. V pláne sú ešte dopasovať plastové časti. Na autíčku je ešte nejaká ta práca, ale hádam sa to podarí do konca tohto roka :).

Dajaké moje fotky:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Takto sme (ja, frajerka a pes) sa zbalili tento rok (2012) na dovolenku

Obrázok
Aj na takúto spotrebu sa dá s MINIkom jazdiť. Aktuálne mam na tachometri 699,9KM a dojazd mám 100KM.
Naposledy upravil/-a Patrik145 v Nedeľa, 16. Júna 2013, 15:46, upravené celkom 1 krát.
Kazda znacka ma nieco do seba. Ci to je BMW, Ford alebo Skoda...

Sex je pre chudobných, my bohati jazdíme offroad
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 14:44

naaah...
dufam ze fialku si nechas :mrgreen:

inak blahozelam k minibmw s prednym nahonom :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Patrik145
Autor témy
Príspevky: 326
Registrovaný: 16.4.2009
Auto: e53
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 15:15

Bohuzial, chcel som ju dat frajerke, no ona stale sa nema k tomu spravit si vodicak. Zivit 3 auta to sa neda. Ajtak premyslam ze aj 100vku predam a budem sa naplno venovat Miňasovy. Stovke treba uz len nejake malickosti a je to... :/
Kazda znacka ma nieco do seba. Ci to je BMW, Ford alebo Skoda...

Sex je pre chudobných, my bohati jazdíme offroad
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 15:29

:thumbup:
MINI-čka velmi zerem!
podarene afto!
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
Avenger
Príspevky: 2367
Registrovaný: 22.10.2011
Auto: E46 320i 110kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 15:31

Tiez som premyslal najprv nad mini kedze jazdim skoro stale len mesto ale neviem prist na chut interieru a exterier je podareny ...

Vitaj a vela stastnych km
---------------
Aerodynamics are for people who can’t build engines. – Old Enzo
-----------------
Doska na cibulu
 
Užívateľov profilový obrázok
maiki
Príspevky: 4229
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: 02" E46 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 15:37

tento chalaň tu neni ziadny novacik :mrgreen:

hlavne davaj fotky, myslim ze na to sme vsetci najviac zvedavi :thumbup:
ked budes mat porobene a ja tiez dame zas nejake fotenie ako s favom

btw, favo nech ide, ale kilca by bola skoda, spominam na jazdu zivota ked sme sli na autosalon minuly rok :thumbup: :thumbup:
Your car. Your story. So don't let someone else write the book.
E46 320d 02"
ex E36 323i 96"
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Patrik145
Autor témy
Príspevky: 326
Registrovaný: 16.4.2009
Auto: e53
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 15:50

Maiki neboj fotiek bude viac nez dost :D... Jo jo, to uz nebude potreba. Ved kilo dostalo novu hlavu s novymi ventilmi, teraz je uz len otazka ci som to dobre poskladal. Uz len naliat olej a dat naspat karburator a nastavit ventily a jazdime dalej a tento krat uz na vsetky 4 VALCE! :)

Kym auto dostane ten spravny smrnc to bude nejaky ten mesiacik trvat. Novy JCW Aero kit stoji z polska okolo 800 - 1200€ :D, predne pridavne svetla okolo 250€ (original MINI), uvidime zacnem malickostami najprv a az potom velkymi vecami :). Su iste nedostatky ktore chcem vymenit. Najprv prelestenie svetiel, uz su take trosku matne. Potom ma aka vymena obrysoviek nakolko su popraskane od kamienkov. Dalsia vec su predne hmlovky k tomu ale potrebujem aj novy stredovy tlacitkovy panel... Takze este je cesta dlha pred nami :).

Verim ze to bude beh na dlhu trat, ale taky, ze bude stat za to :)
Kazda znacka ma nieco do seba. Ci to je BMW, Ford alebo Skoda...

Sex je pre chudobných, my bohati jazdíme offroad
 
Užívateľov profilový obrázok
viktorko22
Príspevky: 809
Registrovaný: 5.9.2008
Auto: E46 - ohňoSTROJ
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 16:33

Paťo, hlavne veľa štastných km bez nehôd..fešák auto, mne sa ľúbi, nech poslúcha..
K fotkám len toľko :shock: :shock: :shock: =D>

PS : nie je škoda investovať do hmloviek ak chceš JCW kit ? Tam idu uplne ine hmlovky, či ?
 
maniaczv

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 16:51

peknu mysku si si zaobstaral :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
Patrik145
Autor témy
Príspevky: 326
Registrovaný: 16.4.2009
Auto: e53
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 17:17

no kym nasetrim na JCW kit tak to potrva nejaky ten piatok :D... Takze zatial postaci. Na zaciatok pojde eSkova kapota a potom sa uvidi co daleeej :).

BTW: posielam pozdrav z tatier :)...

Obrázok
Kazda znacka ma nieco do seba. Ci to je BMW, Ford alebo Skoda...

Sex je pre chudobných, my bohati jazdíme offroad
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 18:38

MINI je super autíčko, mne sa veľmi páči nové coupe.

Inak k tomu výkonu tuto chalani písali že 66kw je iba softwarovo znížený výkon 85kw verzie, tak skús pogúgliť, možno sa to dá ľahko poriešiť a bude to rázom iné auto..... :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Patrik145
Autor témy
Príspevky: 326
Registrovaný: 16.4.2009
Auto: e53
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 18:53

Viem viem, coskoro budem mat upraveny soft presne podla svojich predstav :)... Takze coskoro to bude aspon po softwarovej stranke auto ake chcem ja :).
Kazda znacka ma nieco do seba. Ci to je BMW, Ford alebo Skoda...

Sex je pre chudobných, my bohati jazdíme offroad
 
AlienZV
Príspevky: 506
Registrovaný: 13.9.2010
Kraj: Bratislavský

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 18:57

Gratulujem :thumbup: Interierovo to nieje moj styl ale exterier parada. A fotky? :thumbup: :thumbup:
Btw farba je fakt pekna! \:D/ Vela stastnych kilometrov :bmwball:
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 19:35

Ako je to s kvalitou (mechanika, kvalita a odolnost interieru) tvojho Mini ?

Totiz v jednom celkom serioznom servise mi tvrdili ze hlavne starsie Mini povedzme rok 2004 su kvalitou dost pod napr. E46.

Teda Mini One je fakt to iste aj povedzme spojka, brzdy atd. je totozna s Mini Cooperom ?

Palec hore pre najkrajsie auticko :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
Patrik145
Autor témy
Príspevky: 326
Registrovaný: 16.4.2009
Auto: e53
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [MINI R50] - Autíčko z dráčika

Piatok, 20. Júla 2012, 19:42

No kvalitou mechanika? Predosli majitel dal novu spojku a vymenil olej tot vsio co na aute podla tvrdeni robil. Co sa bude dat si skusim spravit sam a co nie, tak pojde do servisu. Kvalita materialov, hmm zaujimava otazka na ktoru ti zatial neviem odpovedat. Neviem po kom moje auto bolo ale dost by ma zaujimalo ako sa niekomu podarilo tak dotlct airbag volantu, zaspinit vsetky stlpiky (akoby) kopancami... No este to ma caka vycistit a na zadnych miestach bol zrejme nejaky nervozny pes lebo su cele doskriabane. Ale nic hrozne, aj ked so tak z rozpravania vyzera :D. Servisovat mi to asi bude kamarat v servise alebo u kamosky v servise co su zatazeny na klasicke MINI. Co sa tyka totoznosti nahradnych dielov ti neviem povedat zatial. Iste ma cakaju brzdy, uz docela vyzeraju byt zjazdene aj ked kolesa som dole este nemal takze to neviem 100% posudit. Brzdit to brzdi dobre.
Kazda znacka ma nieco do seba. Ci to je BMW, Ford alebo Skoda...

Sex je pre chudobných, my bohati jazdíme offroad
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných