... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Arnold
Autor témy
Príspevky: 2086
Registrovaný: 13.1.2011
Auto: E36 E87
Kraj: Košický
Bydlisko: MI/PO

Ako odpojit obmedzovac?

Pondelok, 28. Mája 2012, 19:45

Chcel by som nejak znefunkcnit obmedzovac pretoze pri predbiehani ked tomu dam plny kotol tak to hned vystreli a obmedzovac ma doslova zastavi. Na tom agregate je citit ze este by chcel tahat aj dalej. Co to obnasa? Ake su rizika? (Hovorim o motore M50B25)
 
MajkoKNM
Príspevky: 136
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: ukradnuta e36
Kraj: Žilinský

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Pondelok, 28. Mája 2012, 20:10

Zasahom do ECU asi... Myslim, ze postaci pozicat kabel a z netu si stiahnut nejaky freeware a posunut hranicu otacok
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 12:50

Obmedzovac byva nastaveny tak, aby sa auto vedelo vysporiadat s teplom, ktore vznika a zaroven aby olej stihal mazat.
Ked obmedzovac posunies priliz daleko, moze sa stat aj to, ze sa ti nestihnu vratit ventily.
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 14:00

A určite bolo myslené na torzné a ohybové kmitanie, ktoré pôsobí pri tých otáčkach na kľuku a všetky jej ložiská. Pozri si diagram ako ti od 6000 otáčok padá výkon dole, nechápem zmysel točenia viac ako tých 6500 či koľko je obmedzovač. AK sa ti to zdá byť moc silné, šupni tam vyšší kvalt a uvidíš. Lepšie jak drbkať do motoru podomácky.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 15:48

MajkoKNM napísal:
Zasahom do ECU asi... Myslim, ze postaci pozicat kabel a z netu si stiahnut nejaky freeware a posunut hranicu otacok


toto je dobre........ paradny navod......
z ktorej krcmy si to pisal??????

:thumbup:
 
MajkoKNM
Príspevky: 136
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: ukradnuta e36
Kraj: Žilinský

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 17:17

Tiez si myslim ze nema zmysel posuvat limiter otacok ked niesu ziadne upravy na motore... aaspon si nespominal.

TO airbone: Svoje krcmove komplexy si nechaj na dajaky tuzing zraz :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Arnold
Autor témy
Príspevky: 2086
Registrovaný: 13.1.2011
Auto: E36 E87
Kraj: Košický
Bydlisko: MI/PO

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 18:02

MajkoKNM napísal:
Tiez si myslim ze nema zmysel posuvat limiter otacok ked niesu ziadne upravy na motore... aaspon si nespominal.

TO airbone: Svoje krcmove komplexy si nechaj na dajaky tuzing zraz :wink:

Airbone ma pravdu.. toto nejde len tak ako som sa pytal v bavarii a viacerych maniakov do bmw... Necham to radsej tak a budem kukat na otackomer ale je to dost tazke kedze tam tie otacky lietaju jak besne :mrgreen:
 
MajkoKNM
Príspevky: 136
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: ukradnuta e36
Kraj: Žilinský

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 18:15

cisto zo zvedavosti sa chcem opytat ze preco to nejde len tak? kde je problem?
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 20:14

chcel by som vidiet toho cloveka co si puci nejaky kablik stiahne nejaky soft ktoreho nazov si sotva vygooli a ide kodovat riadiacu jednotku motora... co by asi tak spravil :D pani taketo zalezitosti niesu ako ked si kupite kindervajce a hned viete ako hracku zloizte... nenadarmo pytaju za odstranenie obmedzovaca v pohode aj 1000 eur, keby to bolo take lahke tak by to kodoval kazdy jeden co chce lahko prist k vela peniazom :twisted:

MajkoKNM: pane, ak mas len domnienky co sa akoze ma robit nepis nic a radsej si sadni k pivku a pokecaj s kamaratmi o zenskych ;)

Arnold: ak sa ti zda ze ti idu otacky moc rychlo dohora a chcel by si prevodovy stupen viac potiahnut do vyzsej rychlosti radsej zozen dlhsi diferencial :)
 
MajkoKNM
Príspevky: 136
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: ukradnuta e36
Kraj: Žilinský

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 20:40

ale on chcel obmedzovac otacok.. z tvojho prispevku som pochopil, ze si pisal o obmedzovaci rychlosti. A je nanajvys smutne urazat hned niekoho za jeho prispevok len preto, ze nezdiela rovnaky nazor. Ale to tu niesom ani prvy a ani posledny komu sa to stalo.
Este chcem dodat, ze zo vsetkeho robite strasnu vedu niektory. Namiesto toho aby ste hladali riesenia krachujete hned na zaciatku, ''ze to je tazke... to sa neda.. to vedia len odbornici'' (ktory sa to tiez niekde museli naucit ze?! :smile: )

EDIT: behom chvile najdena cela seria videi a este aj pdf knizka http://www.youtube.com/watch?v=yJGQhpl5e1w
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 22:20

MajkoKNM napísal:
Tiez si myslim ze nema zmysel posuvat limiter otacok ked niesu ziadne upravy na motore... aaspon si nespominal.

TO airbone: Svoje krcmove komplexy si nechaj na dajaky tuzing zraz :wink:


Myslim ze sa tam nestretneme. Ale s kludom, tento rok urcite vyhras.

Upravcovia ako napr HARTGE, SCHNITZER, G-POWER alebo SCHMIEDMANN beru za takuto upravu kludne aj 1000eur a dalsiu tisicku za programovanie budikov pre zvysenu stupnicu a rychlost, ako spomina hore vyssie kolega, ale ty urcite najdes sposob ako to spravit lacnejsie s "freeware" programom a kablom ktory si pozicias od niehoho.... :D
Potom hod info, ale bude trosku viac konkretnejsi....
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Utorok, 29. Mája 2012, 22:32

MajkoKNM: no vidis aky si sikovny ze vies googlit a najst nieco co ti ajstak nepomoze, len tak dalej a hlavne nezabudaj vsetko skusat nech ti mozme predavat nove a nove riadiace jednotky co ich urcite zopar odpalis :thumbup:
 
bjukemen
Príspevky: 450
Registrovaný: 7.12.2008
Kraj: Banskobystrický

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Streda, 30. Mája 2012, 12:10

..vypnut obmedzovac nieje take lahke, minuly tyžden sme to skusali ked sa chipovalo ISko.. ale zatial sa ho posunut do vyssich to nepodarilo..az sa podarí dam vediet
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Streda, 30. Mája 2012, 13:21

Ale ved je to totalna picovina. Pozri grafy priebehu krutiaceho momentu a vykonu, v tych otackach uz nic neziskas, obe hodnoty v tych otackach uz klesaju. Takze jedine, co tym docielis, bude vacsi hluk, tak sa Ti bude zdat, ze to ide lepsie...placebo efekt rovnako ako tie sportove sisky a podobne picoviny...radsej si daj zmerat vykon na brzde a nauc sa preradovat vtedy, ked je to vhodne a zbytocne ten motor netoc...
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
MajkoKNM
Príspevky: 136
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: ukradnuta e36
Kraj: Žilinský

Re: Ako odpojit obmedzovac?

Streda, 30. Mája 2012, 13:47

ice.blade napísal:
MajkoKNM: no vidis aky si sikovny ze vies googlit a najst nieco co ti ajstak nepomoze, len tak dalej a hlavne nezabudaj vsetko skusat nech ti mozme predavat nove a nove riadiace jednotky co ich urcite zopar odpalis :thumbup:

Dufam ze mi das dobru cenu :wink: vies povedat aj nieco z vlastnej skusenosti a nie len drby co si niekde pocul? odpalil si uz riadiacu jednotku? pouc ma, rad sa necham :D
airbone dobry si :thumbup: som zvedavy ci aj tvoje auto je take huste ako mas reci :lol:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných