... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

LSD Quaife do E90

Štvrtok, 16. Februára 2012, 13:12

Viem ze riskujem virtualne ukamenovanie, ale chcem sa poradit so skusenejsimi.

"samosvor" Quaife do E91... 320d :oops:

viem, nie je to M3, ani 335i, ale nez zacnete kamenovat, majte na pamati ze to ma 380Nm a 184ps (bez upravy), co je viac ako mala E46 330d (pred FL) ci drviva vacsina E36.

Moje otazky:
1. Davali ste niekto zadny samosvor do E9x? Skusenosti? Chcel by som vediet ako to ovplyvni jazdne vlastnosti. (teoriu ovladam, ide mi o prax) Pri pokojnej jazde by to malo byt to iste, no nepocitili ste nejake zmeny? Ako to zmenilo ovladanie auta? Co hlucnost a vibracie?

2. Kupit diff je jedna vec, vymena je druha. Kolko roboty a ako komplikovanej je k tomu treba? Nejake rizika? (nepresne namontovany veniec ci podobne?)

Aby ste ma pochopili, chcem si spravit presnu predstavu, kym sa rozhodnem ci to kupit, alebo nie. Na autach mi vzdy islo o "handling" a niet vacsej radosti ako mierne klzka a prazdna cesta, no citim ze otvoreny diff tu pacha zlo. Aj pri DTC na "Traction" to preblikuje obcas jak salene, lebo otvoreny diff je ... no je aky je. Na druhej strane autom jazdim denne a robit z toho huciaci 320si s upravami ako z DTM, kde otacky spoznate podla vysky toniny diferaku, to teda nechcem... tak si necham poradit pred tym, nez s niecim zacnem :wink:

http://www.birdsauto.com/quaife/model.a ... 20(E90/E91)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LSD Quaife do E90

Štvrtok, 16. Februára 2012, 15:27

Ahoj

ak na t mas tak do toho chod, urcite Ti to spravi radost... A nevyhadzujes peniaze do kosa.. pred predajom auta ho predas osobite a stratis maximalne par stovak.

- jazda so samosvorom je nieco uplne ine :D
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: LSD Quaife do E90

Štvrtok, 16. Februára 2012, 16:32

co so zarukou?? Ti kokoti v BMW su schopni ti ju odopriet aj po instalovani audio sustavy [vid Marosov pribeh s E70]...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: LSD Quaife do E90

Štvrtok, 16. Februára 2012, 16:49

so zarukou mas viac moznosti:

a- nechat to namontovat u nich, no to by bolo asi velmo drahe a vybavovaciek a dohadovaciek kopec
b- oficialne by ti mala padnut len zaruka na diferencial samotny, lebo ziadneho ineho systemu sa to netyka. Mozno by sa este hadali ak by sa nieco stalo ABS, DTC ci podobne...ale s ostatnymi vecami ako motor, elektronika, audio ci interier to nema zhola nic. (a ak ide do tuheho, je tu na to pravnik a znalci ;) )
c- vymenis a jazdis. Ak sa nieco stane, hodis origo nazad a ides reklamovat. Trosku drzovka, ale iste nie ojedinela, ze, chiptuneri :wink:
d- vymenis a nechas tam... na to ze je tam LSD pridu len ak by otvorili diferencial a to nebudu robit kvoli nicomu inemu, len keby bola porucha v diferaku samotnom.

myslim ze spravne riesenie je niekde medzi "c" a "d" :lol:
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LSD Quaife do E90

Piatok, 17. Februára 2012, 12:58

aku mas cenu na LSD.. kludne aj do SS...


presne ako pises... ak Ti odide LSD diff tak ho nepojdes reklamovat do BMW... ak Ti neodide nemaju ho ani nebudu otvarat
 
Užívateľov profilový obrázok
e46ka
Príspevky: 193
Registrovaný: 25.1.2010
Auto: lenochod
Kraj: Bratislavský

Re: LSD Quaife do E90

Piatok, 17. Februára 2012, 15:15

1. 380Nm a 184ps nieje viac ako 330d predFL ale je skoro totozny ajked ja si myslim ze predsalen absenciu 2 valcov na chode ajtak citit ale toto si len ja myslim
2. moj skromny nazor je ze je to zbytocna investicia do 320d neviem si predstavit kde by si realne vyuzil tuto asi 1500e investiciu
3. ak mas potrebu sem tam si zajazdit ostrejsie tak sa vykasli na samosvor a kup si k e9* nieco lacne a zabavne auto nieco ako e30 325i ci e36 328i
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Autor témy
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: LSD Quaife do E90

Sobota, 18. Februára 2012, 21:42

1- ok, 330d e46 ma rovnako... a absenciu dvoch valcov tak maximalne pocujes a citis vo vibraciach, pri zrychleni ale nezistis. Samozrejme ju vidis na pumpe ;)
2- no realne asi v kazdej zakrute, pripadne v pocasi ako bolo posledne tyzdne asi denne. Malo by to pridat citatelnost auta v zakrutach a lepsiu trakciu. Pozri, ked si to pcha kopa ludi do e36 a e46 so slabsimi motormi, ma to asi svoj vyznam. Volakedy mala vacsina BMW vzadu samosvor, no pokial viem od e46 ho ma uz len M3 a zo skusenosti ludi vies, ze to tam chyba. Ja som skusal par aut co mali samosvor a je to ozaj nieco ine... na druhej strane, cca 1000EUR je cena lepsej sady diskov s novymi pneu a to nikto neoznacuje za zbytocnost ;)
3- dobra rada a nevravim ze take nieco nespravim, ale cenovo je to niekde inde. Nemam cas a priestor na udrzbu starsej E30 ci E36 a auto na zabavku co by si neziadalo kazdomesacne lezanie pod nim nekupis za menej ako 3-5tis. A k tomu dvojita rezia, PZP... myslim ze je lacnejsie do E91 narvat LSD a chipnut to :D
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných