... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
jakubb88
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.8.2011
Auto: E61 530d
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Level control system failure!!

Utorok, 11. Októbra 2011, 13:20

zdravim, ma niekto skusenosti vymenou snimača na regulaciu svetlej vyšky na e61? popripade kde kupit novy snimač ked diagnostika vypisala, ze ho treba menit? dakujem za radu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Level control system failure!!

Utorok, 11. Októbra 2011, 13:37

VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
jakubb88
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.8.2011
Auto: E61 530d
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Level control system failure!!

Utorok, 11. Októbra 2011, 20:47

dik, za pomoc, tak zajtra sa ide do bavarie po novy snimac dufam ze vtom bude pes zakopany
 
jakubb88
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.8.2011
Auto: E61 530d
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Level control system failure!!

Streda, 12. Októbra 2011, 17:05

snimac vymeneny a stale zobrazuje chybu, je potrebne to cez diagnostiku vymazat? stale mi dofuka kompresor na pozadovanu vysku a potom hned vypise,
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Level control system failure!!

Streda, 12. Októbra 2011, 17:08

jakubb88 napísal:
snimac vymeneny a stale zobrazuje chybu, je potrebne to cez diagnostiku vymazat? stale mi dofuka kompresor na pozadovanu vysku a potom hned vypise,

a ako dlho ti dofukuje?
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
jakubb88
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.8.2011
Auto: E61 530d
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Level control system failure!!

Streda, 12. Októbra 2011, 17:11

zalozil som snimac a auto bolo trosku klesnute, fukalo asi tak minutu a prestalo, hned ako som zatazil zacalo fukat znova, fukalo asi tak zase minutu, kompresor sa vypol a nabehla chyba
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Level control system failure!!

Štvrtok, 13. Októbra 2011, 06:46

jakubb88 napísal:
zalozil som snimac a auto bolo trosku klesnute, fukalo asi tak minutu a prestalo, hned ako som zatazil zacalo fukat znova, fukalo asi tak zase minutu, kompresor sa vypol a nabehla chyba


ja mam tiez obdobny problem, a uz som co to otom precital, ale jedno viem urcite.. ak ti dofukuje tak dlho ako pises, je v keli kompresor a treba ho menit. mal by to zvladat za max 10s ked som to mal na diagnostike, tak vypisala nieco v tomto style:
zvyte ochranny limit kompresora. Mechanik my to vysvetlil., tak ze kompresor by to mal dofukovat v mojom pripade 6s a diagnositka ten ces odporuca zdvihnut na 12s a nebude hadzat chyby. Len jeho diagnistika nema take pravomoci.
Bolo by dobre aby si dal dole kryt spod ompresora a trocha to tam popucoval, minimale znova nasadis odpadnutu hadicku od kompresora.
je to ta co prisava vzduch(cierna gumenna)
Odkedy som nasadil hadicku naspet chybu vypisuje len velmi sporadicky, predkoladam ze bol problem v tom ze v mieste kde je kompresor neni moc priestoru odkial by nasavalo vzduch, a preto je tam ta sacia hadica a je vyvedena niekam mimo, a odtial saje vzduch. Ale ked odpadne tak saje vzduch priamo z priestoru kompresora, kde je spina prach bordel a vlhko a nieje tam dostatocny prisun vzduchu a preto moze aj tak dlho dofukovat.

este pridam jeden moj starsi prispevok: http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/09/66/68

na jednoduche otazky, jednoduche odpovede...

ako som odsledoval v mojom pripade, auto mi pomaly klesne od vecera do rana, hlavne prava strana, cize klesne nerovnomerne.
Ako pisal niekto na zahranicnom fore, ze ked pomaly unika vzduch z vankusov, budu s najvetsou pravdepodobnostou popraskane hadicky (modra a cervena) niekde pri spoji pri vankusi. Udajne je to na prvych modeloch E61 celkom v pohode pristupne a zavada bezna. Tak predpokladam ze problem bude asi v tom.
: http://forums.5series.net/topic/77514-t ... ge__st__30

inak odporucam zhodit kryt a pekne to vypucovat, je tam kopec sajrajtu strku atd... hlavne tam casto byva zlomena, pretrhnuta hadica na sanie vzduchu. (ja som mal) a saje vzduch s toho sajratoveho priestoru, a nie ako ma cez hadicu a vzduchovy filter. Ako niekto pisal na inom fore, dopomaha to k likvidacii kopresoru, lebo saje prach spinu a hlavne vlhkost do seba. u mna to vyzeralo uplne rovnako: http://forums.5series.net/topic/77514-t ... ge__st__90
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
jakubb88
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.8.2011
Auto: E61 530d
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Level control system failure!!

Štvrtok, 13. Októbra 2011, 13:32

cauko vidim, ze mame uplne rovnaky problem stou pravou stranou to klesne aj mne - nerovnomerne,,takze to by mali byt hadicky,,tie som chcel pozerat ale nebol cas nakolko odchadzam v sobotu v noci do zahranicia tak dufam ze to bude v pohode, vcera som navstivil bavariu a zakupil snimac za 70€ kedze ho diagnostika vypisala ako vadny,vymenil som ho a nastal problem,,opet svietila kontrolka,,dnes som bol opet na diagnostike kde vypisalo pocet zavad 0 cize by to dufam malo byt v poriadku, dokonca aj hodnoty podla diagnostiky boli rovnake (prava - lava strana)
teraz auto sedi celkom v pohode nieje spadnute, dufam, ze bude problem vtych hadickach, inac priestor pri kompresore som uz cistil a tu hadicku som spravil dik za radu, dufam, ze som kompresor aspon trosku ochranil nakolko to nieje lacna zalezitost:))
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Level control system failure!!

Štvrtok, 13. Októbra 2011, 13:36

a hadicka bola odpadnuta? ze vraj k tej modrej a cervenej hadicke je celkom naprd pristup. sam som zvedavy ako to bude
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
jakubb88
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.8.2011
Auto: E61 530d
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Level control system failure!!

Štvrtok, 13. Októbra 2011, 17:18

hadicka ku kompresoru bola odtrhnuta tak som ju skratil a nasadil znova, tento krat s kovovou svorkou dufam, ze uz nepovoli, tie hadicky som nepozeral ale tak dufam, ze bude problem vnich
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Level control system failure!!

Utorok, 8. Novembra 2011, 17:43

som mal dnes volno, tak som sa pustil do preventivnej kontroly, nakolko sa mi tak cca dva tyzdne dozadu tiez objavila spominana chybova hlaska.
Nechcel som si to pripustit, ale nakoniec to bolo tak ako sa pise o modeloch 2004. Hadicka od nasavania vzduchu nasracky. Ale komplet!!!
Hned ako bolo pri kompresore stiahnuta, tak tam to bolo az sprachnivene. Som to len troska potiahol rukou a odtrhol som to bez problemov. Pokracujem dalej po hadici a nachadzam dalsie tri velke otvory. Hadica komplet akoby "rozlamana" a pritom je z gumy.
Zrejme nevhodna volba materialu na dany ucel a pracovne podmienky.

Kompresor som nakomplet rozobral, ako sa pise v tom linku co dal Vladdo01.
Nebolo tam az tak moc bordelu, tak snad sa ho este podari zachranit. [-o<

Co sa dalo som precistil a premazal.
Taktiez som kukol na vzduchovy filter. Ten bol tiez KO. Som skusil nasat vzduch s ustami a sami bordel. Zrejme by som bol na tom istom aj keby sa hadica nebola rozlamala, tak ci tak do kompresora isiel prach.

Novy filter s castou hadicky stoji okolo 30euro, tak som ho objednal.
Ta hadicka, co bola nasrot, tak za tu pytaju nenormalnych 85euro ](*,) , tak som sa na to vysral a kupil som podobnu s rovnakym vnutornym priemerom inde. Meter za 1euro !!!

Som chcel spravit aj zopar foto, ale nevidalo, ten moj debilny mobil sa vybije vzdy vtedy ked netreba !!! Nerv!!!
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12285
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Level control system failure!!

Štvrtok, 10. Novembra 2011, 10:09

Toto je problém tychto kompresorov, hadička sa prederie, zosuší a kompresor začne tahat bordel a časom sa zničí!!!!Treba prevenciu, kontrolovat sacu hadičku,menit ju aj z filtrom....ak už kompresor vypisuje že energy saving mode,znamená to,že už je na odchode(lebo za stanovény čas nedokáže dofukat),možno ako píše chalan zvyšenie sekun ak sa dá,nepozeral som to, pomôže,ale len nachvílu.......


Ak meníte senzor,alebo nejaku čast napravy,ramena a tak, tak je potrebná presna kalibrácia diagnostikou aby bolo auto v pôvodnej vyške a senzori na 0 pozicii,aby mohli po zataži korektne fungovat,takže určite nie len tak vymenit a hotovo........

Mal by byt v predaji kompresor bez tej hadičky,ktorý má sanie riešené nejak inak......už nie tou hadičkou....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Level control system failure!!

Štvrtok, 10. Novembra 2011, 11:43

kde sa nachádza ten filter? dostanem sa tam od spodu?
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Level control system failure!!

Štvrtok, 10. Novembra 2011, 15:07

ked som videl ako to je robene, tak zrejme sa hadicka "ukmita". Kompresor je pruzne pripevneny o auto, kvoli vybraciam, tj. ked je zapnuty tak sa celkom slusne trasie a ta hadicka ide od kompresora a cca 7-8 cm je prichitena o konzolu na aute. A prave v tomtu useku hadicka praskne casom.

Filter sa nachadza hore nad kolesom za podblatnikom. Ide k nemu ta hadicka nestastna, ale asi v polovici sa nadpoji na taku inu hadicku, skor taka plastova a ta ide az do fitlra.
Ten filter vyzera ako palivovy pre benzin. Bledy plastovy valcek a na koncoch ma trubky. Som aj najskor rozmyslal, ze ho hned vymenim za palivovy zo stvorkolky, ten som mal doma v garazi, len bol troska mensi, tak som radsej objednal origo.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
lubec12
Príspevky: 1
Registrovaný: 7.4.2015
Auto: e61 525d
Kraj: Trenčiansky

Re: Level control system failure!!

Utorok, 7. Apríla 2015, 16:26

zdravim Vas chlopy, mam taky problem (teda neviem ci je to problem :? ) ale skoro pri kazdom starte mi tak na tri sekundy spusti kompresor zadnej napravy....neviem ci je to normalne ale chcel by som vediet Vas nazor....bc mi neukazuje ziadnu chybu.....vopred dakujem za nejake napady komenty a pod.....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní