... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
azazel9551
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 24.11.2010
Auto: 320d E46 2002
Kraj: Košický
Bydlisko: Slovensky raj pri RV

e46 320d - Problem s prisadou VIF

Nedeľa, 6. Marca 2011, 11:53

moj 320d e46 110kw predvcerom zo dna na den ochorel - proste pri startovani nechytal motor(inokedy na 1. otacku).
:arrow: takze nasledoval odtah do servisu a o tri hodiny bolo auto zdrave.
:arrow: vyjadrenie mechanika: palivovy filter a sitka brutal upchate karbonom, vymeneny filter a sitka.
odtah + servis 100 eur.

:idea: pricina ?? .. podla mna prisada do nafty, ktoru som zacal pridavat pred mesiacom.
.. auto je z talianska, zrejme nikdy nevidelo prisady.

:arrow: Otazka: Mam nadalej pouzivat prisadu :?:
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Nedeľa, 6. Marca 2011, 12:02

Skús pohľadať tu na fóre je o aditívach už dosť popísané, a ja som za používanie prísad...nakoľko sa u nás predáva pekný bordel(benzín aj nafta). Česť niektorým prémiovkám- V-power a pod., aj keď ruku do ohňa by som nedal ani za to.

Len z vlastnej skúsenosti, dám sem-tam benzín V-power 95 a auto je o poznanie lepšie, no možno je to len vzduchom :roll:
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Užívateľov profilový obrázok
stupel
Príspevky: 64
Registrovaný: 4.1.2010
Auto: BMW E46 320i a 330da
Kraj: Trenčiansky

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Nedeľa, 6. Marca 2011, 12:08

ja som nikdy nepoužíval prísadu do paliva ved aj načo? ked kupuješ na velkých pumpách značkové palivo tak asi ani netreba. Shell vraj navyše pridáva niečo do paliva . Dokonca som bol upozornený v servise že ak pravidelne tankujem Sell power tak treba maniť palivový filter aj častejšie vraj sa skorej ucpe tak neviem čo je na tom pravdy ?
 
Užívateľov profilový obrázok
azazel9551
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 24.11.2010
Auto: 320d E46 2002
Kraj: Košický
Bydlisko: Slovensky raj pri RV

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Nedeľa, 6. Marca 2011, 12:18

.. bude asi na tom nieco pravda - ze prisady cistia system, resp. rozozrata spina konci vo filtri. - no furt lepsie ako upchate trisky. Myslim si, ze ten palivovy filter bol v hroznom stave uz pred zacatim pouzivania prisady.
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Nedeľa, 6. Marca 2011, 12:53

stupel napísal:
ja som nikdy nepoužíval prísadu do paliva ved aj načo? ked kupuješ na velkých pumpách značkové palivo tak asi ani netreba.

Ak myslíš značkové...V-power, Ultima, a pod. tak súhlas, klasické Natural 95ky a nafty, sú šmejdy na všetkých pumpách.


stupel napísal:
Shell vraj navyše pridáva niečo do paliva. Dokonca som bol upozornený v servise že ak pravidelne tankujem Sell power tak treba maniť palivový filter aj častejšie vraj sa skorej ucpe tak neviem čo je na tom pravdy ?

...s tou častejšou výmenou palivového filtra by to malo byť asi len nejak zo začiatku...nemôže byť predsa toľko bordelu v nádrži, aby sa uvoľňoval donekonečna :shock: Skôr ide o to aby sa motor toľko nekarbonizoval.
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Užívateľov profilový obrázok
lovec31
Príspevky: 741
Registrovaný: 25.8.2010
Auto: bmw 330d 150kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: martin

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Nedeľa, 6. Marca 2011, 13:17

no ja tankujem iba na shell-ke...pred mesiacom som skusil dat aditivum do nafty ale uz ho tam zrejme nedam....auto sa spravalo citelne horsie ako bez aditiva...znacku aditiva neviem...to by som klamal....
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Nedeľa, 6. Marca 2011, 16:14

osobne som nevidel zloženie palív, ale obyč nafta nebude mať nejaké extra podiely aditív-ak vôbec, takže tam by som sa nebál dolievať prísady. Skôr pozor na dolievanie do prémiových palív, ktoré by mali byť o tieto zložky už obohatené a nevieme ako to zareaguje, ak sa zmiešajú rôzne prímesy dohromady.

Opravte ma, ak sa mýlim :-k
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Olo*
Príspevky: 338
Registrovaný: 15.9.2009
Auto: 320d 110kw
Kraj: Bratislavský

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 00:16

ja som tie spokojny ci uz s VIF alebo s Castrol TDA,
sem tam to prestriedam,
v zime som si vsimol ze s aditivami mam starty ovela take lahsie, mensia dymivost, kultivovanejsi chod motora
nasa nafta stoji za "pohar calamady" :D
ja mam problem ze mi aj sem tam zakolisu otacky, a ked pridavam aditiva tak sa to ovela zlepsilo...
takze to hodnotim kladne :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
mono3
Príspevky: 350
Registrovaný: 14.9.2009
Auto: BMW X5 E53
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ruzomberok - Liptovske Sliace

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 08:31

tiez tankujem V power a pred zimov som zacal davat prisadu VIF ale auto sa sprava podstatne lepsie aj studene starty su lepsie dokonca mam pocit ze motor ide tichsie ale pal.filter som menil pred zimov mozno preto mi to vsetko ide tak ako ma =D>
 
joy1
Príspevky: 143
Registrovaný: 25.1.2007
Auto: e46
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 10:50

palivovy filter stoji par euro, ja som si predsavzal ho menit pri kazdej vymene filtra...
vzduchac kazde 2.
lejem VIF, a nejaky velky rozdiel som nezbadal, a ked tak iba k lepsiemu
 
Užívateľov profilový obrázok
azazel9551
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 24.11.2010
Auto: 320d E46 2002
Kraj: Košický
Bydlisko: Slovensky raj pri RV

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 13:20

ok .. tak si myslim, ze VIF-ko ma svoj zmysel, moj problem bol zanedbana udrzba auta - kupene je z druhej ruky asi tak minuly november, dam si vacsi pozor, predch. majitel bol :-& .. dokonca mi pri predvadzani vozidla tvrdil, ze je nieco s turbom - a fakt .. turbo zacalo tahat az od 2500 ot/min .. checkol som podtlakove hadicky, bola porusena hadicka pri turbe, stacilo odfaklit centimeter zlej hadicky.. a bum auto taha od 1500 =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 15:56

co sa tyka nafty a shell, ono to nie je take jednoduche ze aha drahsia nafta tak bude aj lepsia. mam k dispozicii rozbory par naft, nemozem ich kompletne posunut dalej, ale zhrniem sem ich vysledky: shell v-power dopadla horsie ako obycajna shell nafta, komentar k rozboru bol asi taky ze ta nafta sa tankuje menej casto, a tak sa casom degraduje. najlepsie tam dopadla obycajna shell nafta s pridanym vifom, pekne bolo vidiet ako sa niektore tie hodnoty upravili. myslim ze nejaky vycuc z tych rozborov by som tu mohol dat ak by bol zaujem, len porovnanie niektorych hodnot.
cize asi tolko k tym "premiovym" palivam na slovensku... aj ked niekde kde sa tankuju casto mozu mat parametre ako deklarovane. kazdopadne najlepsie ak mate overenu pumpu/pumpy kde tankujete dlhsie bez problemov, alebo frekventovane pumpy solidnejsich znaciek.
 
Užívateľov profilový obrázok
pexon
Príspevky: 233
Registrovaný: 8.4.2009
Auto: e46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 16:31

franzkiller napísal:
co sa tyka nafty a shell, ono to nie je take jednoduche ze aha drahsia nafta tak bude aj lepsia. mam k dispozicii rozbory par naft, nemozem ich kompletne posunut dalej, ale zhrniem sem ich vysledky: shell v-power dopadla horsie ako obycajna shell nafta, komentar k rozboru bol asi taky ze ta nafta sa tankuje menej casto, a tak sa casom degraduje. najlepsie tam dopadla obycajna shell nafta s pridanym vifom, pekne bolo vidiet ako sa niektore tie hodnoty upravili. myslim ze nejaky vycuc z tych rozborov by som tu mohol dat ak by bol zaujem, len porovnanie niektorych hodnot.
cize asi tolko k tym "premiovym" palivam na slovensku... aj ked niekde kde sa tankuju casto mozu mat parametre ako deklarovane. kazdopadne najlepsie ak mate overenu pumpu/pumpy kde tankujete dlhsie bez problemov, alebo frekventovane pumpy solidnejsich znaciek.


hmm to by aj mna napriklada zaujimalo...ja sice tankujem vacsinou bud Agip a lejem VIF, popripade potom OMV Premium Diesel a do toho VIF, ta OMV by mala byt bez sirna nafta...

ze dik moc :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9791
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 16:51

problémom v tomto prípade mohol byť už starý palivový filter, možno sa vďaka VIF-u trochu prečistil systém a špina skončila vo filtri ktorý už bol aj tak plný bordelu a totálne sa upchal
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
azazel9551
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 24.11.2010
Auto: 320d E46 2002
Kraj: Košický
Bydlisko: Slovensky raj pri RV

Re: e46 320d - Problem s prisadou VIF

Pondelok, 7. Marca 2011, 20:18

ViktorDDD napísal:
problémom v tomto prípade mohol byť už starý palivový filter, možno sa vďaka VIF-u trochu prečistil systém a špina skončila vo filtri ktorý už bol aj tak plný bordelu a totálne sa upchal


.. s tymto plne suhlasim - moja chyba - zanedbal som beznu udrzbu.. vif-ko uvolnilo bordel zo systemu, ktory skoncil vo filtri.
Tento mesiac mi konci STK/EK/KO, cize vymenim aj olej+olejovy filter+vzduchovy filter :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 5 neregistrovaných