... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
vhilho
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 31.12.2010
Auto: BMW 530d E60
Kraj: Bratislavský

TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 10. Februára 2011, 13:52

čau banda.

Ako vidíte porovnanie zvýšenia výkonu:
1/ TUNINGCHIP (viď. www.tuningchip.sk) cca 200,- evri
2/ preprogramovanie riadiacej jednotky motora? - od 800,- evri

Každý vypisuje, že programovať je lepšie, ale stále som sa nikde nedočítal dokázaných negatívnych skúseností s "medzkusom" TUNINGCHIP.
Samozrejme - nerád by som si odfajčil motor...
Plus toho medzikusu je, že ti ho na garančke v BMW nevymažú a nepreprogramujú na pôvodný výkon.

](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 10. Februára 2011, 14:33

v tom boxe je len jednoduchý plošák ktorý sa dá vyrobiť za 10€, funguje na princípe že oblbuje RJ motora tým že zmení informácie získané zo snímačov a tým RJ zväčší dávku paliva a predĺži dĺžku vstreku, čo vedie k zvýšeniu výkonu, avšak pri preprogramovaní sa berie do úvahy viacero faktorov o ktorých táto krabička ani nevie, a preprogramovanie sa dá spraviť oveľa lacnejšie ako 800€, pritom ti výkon odmerajú aj pred aj po úprave, spravia diagnostiku, a naladia RJ podľa tvojich požiadavok
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
macik
Príspevky: 242
Registrovaný: 12.12.2007
Auto: bicykel
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: rimavska sobota

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 10. Februára 2011, 18:54

ked chces prepisat riadiacku tak sa ozvy,spravime ti to ohodne lacnejsie ako 800ojro...
E46----330d po fajseeee----ex
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 10. Februára 2011, 22:32

No tym medzikusom by som sa radsej vyhol veeelkym oblukom. Oblbuje RJ, ktora tym padom nema spravne udaje a pokial by sa vyskytol nejaky problem, nedokaze na to adekvatne zareagovat, kedze dostava hodnoty, ze je vsetko v poriadku. Neviem si predstavit, co to robi, ked nejaky prvok zacne robit problemy, napr. vaha alebo lambda. Asi ked to potom napichnes na diagnostiku z toho moc mudry nebudes.
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Piatok, 11. Februára 2011, 18:31

Nechcem robit reklamu ale tu to inak nejde.

www.mmracing.sk - NIKDE INDE!
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Nedeľa, 13. Februára 2011, 10:33

kludne si tam daj aj powerbox, len nie niaky doma v garazi spraveny, teraz mi Martin46 nukal za skvelu cenu a ma ich aj v ponuke, ked tak mu napis a povie ti aj nieco o tom alebo napis macikovi, hlavne niekomu nestrannemu co vie o com hovori, lebo krcmovych reci je vela
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
palzo
Príspevky: 1820
Registrovaný: 15.1.2008
Auto: Dedova Lada
Kraj: Košický
Bydlisko: Dedina

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Pondelok, 14. Februára 2011, 09:39

macik napísal:
ked chces prepisat riadiacku tak sa ozvy,spravime ti to ohodne lacnejsie ako 800ojro...

Ty si sa odkedy dal na chip tuning ?
Jack Daniels + Coca Cola :)
 
palzo
Príspevky: 1820
Registrovaný: 15.1.2008
Auto: Dedova Lada
Kraj: Košický
Bydlisko: Dedina

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Pondelok, 14. Februára 2011, 09:39

dodoIPD napísal:
Nechcem robit reklamu ale tu to inak nejde.

http://www.mmracing.sk - NIKDE INDE!


V tomto musim suhlasit s Dodom.. jediny ktory stoja zato a viem ze su spicka na trhu :)
Jack Daniels + Coca Cola :)
 
Užívateľov profilový obrázok
vhilho
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 31.12.2010
Auto: BMW 530d E60
Kraj: Bratislavský

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Streda, 16. Februára 2011, 09:57

BMino napísal:
kludne si tam daj aj powerbox, len nie niaky doma v garazi spraveny, teraz mi Martin46 nukal za skvelu cenu a ma ich aj v ponuke, ked tak mu napis a povie ti aj nieco o tom alebo napis macikovi, hlavne niekomu nestrannemu co vie o com hovori, lebo krcmovych reci je vela



No tak som stále na vážkach - nikto mi tu nenapísal "mal som to, odfajčilo mi to tubro, atď" , je tu len info z druhej ruky.
Písal som to presne kvôli tomuto a vyzerá to tak, že priamu zlú skúsenosť nemá nikto.
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Streda, 16. Februára 2011, 10:41

ja len tak nestranne... kamarat ma ten nejaky poverbox v e46 110kw diesel uz ale dva roky (mozno aj dlhsie) a este sa nestazoval nikdy
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Streda, 16. Februára 2011, 12:06

http://www.hartge.de/e/printprogramm.ph ... 9a9cbe2fba
tu su tiez nejake powerboxy alebo co to je
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 17. Februára 2011, 10:46

Uz som to tu niekde pisal, mame tu v sufliku par "powerboxov" a podobnych krabiciek od nestastnikov, co sa im menili vstreky alebo turba, pripadne oboje :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 17. Februára 2011, 17:31

zase nie je powerbox ako powerbox... su rozne suplikantske vyrobky. Budem rad ak sa ozvu chalani co maju realne skusenosti... Mne chiptuningom na ex aute nespravili az tak dobre.. Su dobre chiptuningove firmy a su aj dobre powerboxy, cena je ale vyrazne nizsia v tom druhom pripade.

- powerbox nie je vyhodenie penazi do luftu, pri predaji auta je mozne predat aj jednotku
- pokial sa jedna o seriozny vyrobok rizoko je mensie ako pri chiptuningu.. dobre powerboxy maju TUV certifikat (neviem o certifikovanom chiptuningu na Slovensku)
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 17. Februára 2011, 18:27

Martin46 napísal:
zase nie je powerbox ako powerbox... su rozne suplikantske vyrobky. Budem rad ak sa ozvu chalani co maju realne skusenosti... Mne chiptuningom na ex aute nespravili az tak dobre.. Su dobre chiptuningove firmy a su aj dobre powerboxy, cena je ale vyrazne nizsia v tom druhom pripade.

- powerbox nie je vyhodenie penazi do luftu, pri predaji auta je mozne predat aj jednotku
- pokial sa jedna o seriozny vyrobok rizoko je mensie ako pri chiptuningu.. dobre powerboxy maju TUV certifikat (neviem o certifikovanom chiptuningu na Slovensku)



Hm, zaujimave, ze napriklad G-Power rovnako ako mnohi dalsi renomovani upravcovia pouzivaju tak ako my programovanie RJ a nikde ani zmienka o TUV, ale "no name" vyrobca boxov sa hrdi TUV... overil si si niekedy autenticitu toho certifikatu??? Prave nedavno som sledoval na ZDF dokument o tom, ako to rozni pokutni dovozcovia cinskeho tovaru vseho druhu robia: nechaju si urobit TUV certifikat na nieco uplne ine a potom kopie prikladaju ku vsetkemu co predavaju.
Okrem toho, certifikacia TUV nieco stoji a neda sa pausalizovat na kompletnu produkciu vyrobcu, musi byt zvlast pre kazdy jeden vyrobok. Cize, ak ten predajca boxov nepouziva zopar UNI krabic pre vsetky automobily a chcel by seriozne pokryt trh, musel by si nechat certifikovat minimalne 150 - 200 roznych boxov v rovnakom pocte roznych aut. To je jednak nerealne a druhak NEUVERITELNE nakladne. To by samo o sebe nevadilo, ale ked je to take vyrazne lacnejsie nez uprava originalnej RJ, pytam sa, ako je mozne dosiahnut pri takych obrovskych nakladoch a nizkej predajnej cene nejaky zisk??? Alebo nam chces tvrdit, ze to robia pre potesenie??? :mrgreen:
A fakt by ma zaujimalo, ako si prisiel k tomu, ze riziko je mensie ako pri chiptuningu. Mas nejake fakty, statistiky, konkretne pripady, alebo si si to jednoducho vymyslel...???
 
Užívateľov profilový obrázok
SamoM3
Príspevky: 276
Registrovaný: 31.12.2006
Auto: E36M3,2 coupe
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: ok.PUCHOV

Re: TUNINGchip / preprogramovanie RJ

Štvrtok, 17. Februára 2011, 19:02

Kazdopadne ked sa uz do toho clovek da tak urcite len s meranim na brzde.Lebo tu plati co je na papieri plati,nie somarina vycucana z prsta(vlasna skusenost)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných