... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS policajti

Pondelok, 20. Septembra 2010, 16:53

prednedavnom bol na natankuj.sme.sk clanok o autolekarnickach, precital som si trochu aj z diskusie, a bol tam jeden zaujimavy nazor, typek ze nosi dve lekarnicky v aute. lebo: ak poskytne niekomu pomoc a minie nejake veci z autolekarnicky, a ked ho pri dalsej ceste zastavia ti nasi gumeni naplnaci statneho rozpoctu, tak asi vieme co ich bude viac zaujimat - ci to ze niekomu pomohol, alebo to ze ho mozu pokutovat za nekompletnu autolekarnicku... tak ma jednu lekarnicku na poskytnutie pomoci, a druhu nerozbalenu len aby ju mohol ukazat zelenym. dost bizarne... ale asi aj ja hodim staru lekarnicku co mam doma do auta pre istotu.
ma s takouto situaciou niekto skusenost?
Naposledy upravil/-a durike v Pondelok, 20. Septembra 2010, 17:09, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 17:01

no ja mam tiez dve ale obe su neplatne :D
 
Užívateľov profilový obrázok
compact
Príspevky: 1316
Registrovaný: 15.4.2008
Kraj: Trnavský
Bydlisko: okr. Skalica

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 17:32

nemam skusenost, mna by zasa viacej zaujimalo či možem mat českú lekárničku a ktomu slovenskú kartu prvej pomoci
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
marek1933
Príspevky: 132
Registrovaný: 3.5.2009
Auto: evo 2 turbo kachle
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NITRA

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 17:59

ja nemam lekarnicku ani v aute a ani v motorke a stale nic uz asi 4 roky :lol:
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Sodap
Príspevky: 928
Registrovaný: 6.6.2008
Auto: e91 / 2.0D
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 18:10

marek1933 napísal:
ja nemam lekarnicku ani v aute a ani v motorke a stale nic uz asi 4 roky :lol:


hmm, chlape, s tym by som sa nechvalil...preco, ti je snad jasne...

K teme, aj ja mam 2, jednu SK co som kupil aby bola podla predpisov a druhu som pocase nasiel pod spolujazdc. sedackou, este nemecka ci jaka,proste origo..ale nech je, clovek nikdy nevie a dokonca su v nej kvalitnejsie veci 8)

5. E91 320d
4. E39 530d - EX (skvelé auto)
3. E46 328i -> 220hp/300nm - EX (užili sme si)
2. Renault Laguna 2 GT - EX (ufff.....)
1. Opel Calibra 2.0 - EX (prvá)

"Šťastie nezávisí od peňazí.. Ale aj tak sa ľahšie plače v limuzíne než v autobuse..."
BMW song
 
Thorien
Príspevky: 506
Registrovaný: 17.7.2008
Kraj: Košický

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 18:26

co je zaujimavejsie ja som si kupil na Shell lekarnicku novu ... pri prezerani som zistil ze napriek tomu ze je na nej napisane ze je podla vyhlasky v nej chybaju niektore veci ... napr dezinfekcia ... takze tolko k lekarnickam ... kupis ani ju nerozbalis a si si isty ze je kompletna .. a ona neni ... takze odporucam skontrolovat podla zoznamu co si najdete na internete
 
Užívateľov profilový obrázok
maiki
Príspevky: 4229
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: 02" E46 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 18:42

ruky hore, kto uz aspon raz pouzil lekarnicku pri nehode na ceste? ja este nie... sice jazdim len 3 roky, no jazdim dost a nastastie som este nemusel pouzit lekarnicku, raz som rozmyslal, ked som sa na chalupe porezal, ze daco pouzijem, ale radsej som si to rozmyslel..

ako to je ked nahodou lekarnicku pouzijem? nabehnem do lekarne a dokupum veci? alebo musim kupit novu? :wink:
Your car. Your story. So don't let someone else write the book.
E46 320d 02"
ex E36 323i 96"
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 18:46

hm pravdupovediac,lekárničku som ešte nemusel nikdy použiť.
ale človek nikdy nevie, preto ju radšej mám a mám ju v poriadku.
ale tiež mám tú skúsenosť,že som si tento rok kúpil novú a niektoré veci tam neboli,tak som tam šupol niečo aj zo starej O:)
len tak na margo, v USA lekárnička povinná nie je
http://natankuj.sme.sk/c/5536167/maju-z ... troly.html
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 18:58

presne ten clanok som myslel... tam to bolo niekde v diskusii.
proste zaujima ma situacia ze pouzijem lekarnicku lebo niekomu pomozem, o chvilku ma zastavi hliadka a pokutuje za nekompletnu lekarnicku... vzhladom na skusenosti roznych ludi s nasimi policajtami mi to nepride az tak pritiahnute za vlasy.
 
Pežot

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 21:09

compact napísal:
nemam skusenost, mna by zasa viacej zaujimalo či možem mat českú lekárničku a ktomu slovenskú kartu prvej pomoci


Ja mám lekárničku taliansku a nikde neprotestovali zatiaľ :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Markoo1
Príspevky: 240
Registrovaný: 11.7.2008
Auto: E46 318d
Kraj: Bratislavský

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Pondelok, 20. Septembra 2010, 21:32

Ja mám tiež dve,vedľa seba, ale v čiernej bavoráckej mám náhradné žiarovky a poistky a iné blbosti :D Ale ako čítam radšej šupnem do kufra ešte aj jednu starú, našťastie som si ju nechal v garáži keby náhodou sa niečo stalo.
ex E36 325td
 
bavorak30
Príspevky: 170
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: E-30 318i M40
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Krupina

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Utorok, 21. Septembra 2010, 11:11

Ja jazdim uz 13 rokov a este som nebol v situacii ze by som musel rozbalit lekarnicku z tej folie, takze policajt kukne, je to v obale, platne a idem dalej. Ale za to mam dost starych ale zide sa v garazi, v dielni,aj doma...
 
Užívateľov profilový obrázok
Peter92
Príspevky: 1457
Registrovaný: 20.4.2009
Auto: BMW E92 -330 xd
Kraj: Bratislavský

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Utorok, 21. Septembra 2010, 11:47

minule som sa o tom bavil s fotrom, on jazdi 30 rokov *klop klop* bez nehody a lekarnicku nepouzil ani raz, a to sme raz zastavili pri typkovi ktory sa pred nitrou na Lade prevratil na strechu(nic sa mu ako zazrakom nestalo akurat mal buchnutu hlavu)...ale ide o to, nasli sme v garazi nerozbalenu asi 5 rocnu(minimalne)lekarnicku nerozbalenu,ale samozrejme po zaruke. nicomu v nej nic nebolo,ale ak by sme ju nosili v aute a kontrolovali by ju zeleni tak by pokutovali, je to podla mna dost nelogicke.Navyse ako pisali v tom clanku, mam sice povinnost posktynut prvu pomoc,ale kto v tom strese si spomenie na kurz prvej pomoci(a ne kazdy ho ma)...Je to trochu nelogika systemu, ze musis poskytnut prvu pomoc lebo ak ne tak mas problem,ale ak poskytnes a nahodou poskytnes zlu tak mas porblem tiez
"All BMWs are driven by people who are psychologically unfit to drive anything more powerful than an electric razor" "I would change that to Audi's now" Jeremy Clarkson
 
Užívateľov profilový obrázok
Peter92
Príspevky: 1457
Registrovaný: 20.4.2009
Auto: BMW E92 -330 xd
Kraj: Bratislavský

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Utorok, 21. Septembra 2010, 11:49

Pežot napísal:

Ja mám lekárničku taliansku a nikde neprotestovali zatiaľ :)

oficialne nie, teda neviem ako ceske,ale viem, ze nemecke su u nas "neplatne" lebo tam tusim nemaju nieco co mi mame povinne a tak..my sme kvoli tomu kupili do kazdeho auta aj nase slovenske
"All BMWs are driven by people who are psychologically unfit to drive anything more powerful than an electric razor" "I would change that to Audi's now" Jeremy Clarkson
 
Užívateľov profilový obrázok
Lintux
Príspevky: 78
Registrovaný: 19.8.2009
Auto: 2003 - E65 - 745i
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Bruck an der Leitha

Re: nekompletna autolekarnicka po poskytnuti pomoci VS polic

Utorok, 21. Septembra 2010, 21:15

BTW: Ja lekarnicku aj hasiaci pristroj nosim v aute pre seba. Neplatnu - original k autu... A napriklad v matkinom kufri sa mozno najde este aj nemecka z ktorej uz polka veci chyba z roku 1987. Minule som z nej bral elasticky obvaz v perfektnom stave. S tymi lekarnickami je to u nas uplne mimo reality. Na male veci uplne stacia aj 10 rocne a nic vacsie by som aj tak nerobil.
Proste buisiness a pokrytectvo. [narozdiel od takej vesty alebo trojuholniku]

Policajti ma zastavili vela krat, ale vizeram asi slusne. Taketo neriesia.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných