... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

mmracing.sk
 
jany
Autor témy
Príspevky: 142
Registrovaný: 26.12.2006
Kraj: Košický

E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Streda, 11. Augusta 2010, 22:01

Ahoj,
mam problem z prednou lavou (vodicovou) brzdou, a teda, ze mi nevracia valcek kotucovej brzdy, teda dosticky dost tlacia aj v odbrzdenom stave na kotuc, ten sa hreje a koleso sa tazko toci a potom to cele hadze ....

Co som pozeral, tak mam na valceku prasknutu vonkajsiu kryciu gumicku a je to tam cele zakorodovane a ten valcek nechce "vojst" nazad.
Dal som tam dost WD, ale zatial to nepovolilo, cca 2-3 dni, uz jazdim a stale sa kotuc hreje.

Tu je linka na brzdu:
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/T ... ad_sensor/

Akoze ten valcek - cislo 11 - nechodi ok v tej hlavnej casti brzdy - cislo 1.

Potreboval by som radu co s tym.
Bud kupit nieco od ruky druhe - teda celu brzdu, alebo iba vlacek a vymenit ?
Nema niato poruke tuto brzdu na predaj ?
Mali to vsetky E36 .... (podla ETK)

Dik.

Jany
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Streda, 11. Augusta 2010, 22:11

rozober to a pozri ako to vyzerá. či je valček moc hrdzavý atd.. možno to ešte rozchodí.. dá sa kúpiť nová pretesňovacia sada (majú aj v lepších autošúčiastkach alebo z bmw - č.11 z toho linku čo si dal by malo byť ono). ak je valček KO tak asi treba zohnať druhý. alebo komplet aj s prasiatkom :-k :-k v inzercii je pár áut na rozpredaj,treba sa popýtať :roll:
 
jany
Autor témy
Príspevky: 142
Registrovaný: 26.12.2006
Kraj: Košický

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Streda, 11. Augusta 2010, 22:30

Mimo napísal:
rozober to a pozri ako to vyzerá. či je valček moc hrdzavý atd.. možno to ešte rozchodí.. dá sa kúpiť nová pretesňovacia sada (majú aj v lepších autošúčiastkach alebo z bmw - č.11 z toho linku čo si dal by malo byť ono). ak je valček KO tak asi treba zohnať druhý. alebo komplet aj s prasiatkom :-k :-k v inzercii je pár áut na rozpredaj,treba sa popýtať :roll:


Este blba podotazka, to tam nieje nejaky tlakovy ventil alebo take nieco, alebo pri vymene toho treba odvzdusnovat ?
Predpokladam ze asi iba 1 okruh, nie ? Ako to je u E36.

Ta "5" to je iba odvzdusnovaci ventil ....

Jany
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Streda, 11. Augusta 2010, 22:41

pri odpojdeni prasca alebo vytiahnuti piestika sa ti do okruhu vzdy dostane vzduch... pokial to nerobis nejako specialne... tak potom musis odvzdusnit vsetky kolesa... a este by som si pozrel ci brzdovy okruh nieje spojeny z niecim inym napr na E46kach mas brzdy so spojkou...
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Štvrtok, 12. Augusta 2010, 00:21

jany napísal:
Ahoj,
mam problem z prednou lavou (vodicovou) brzdou, a teda, ze mi nevracia valcek kotucovej brzdy, teda dosticky dost tlacia aj v odbrzdenom stave na kotuc, ten sa hreje a koleso sa tazko toci a potom to cele hadze ....

Co som pozeral, tak mam na valceku prasknutu vonkajsiu kryciu gumicku a je to tam cele zakorodovane a ten valcek nechce "vojst" nazad.
Dal som tam dost WD, ale zatial to nepovolilo, cca 2-3 dni, uz jazdim a stale sa kotuc hreje.

Tu je linka na brzdu:
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/T ... ad_sensor/

Akoze ten valcek - cislo 11 - nechodi ok v tej hlavnej casti brzdy - cislo 1.

Tak ja som mal ten isty problem na TDs-ku,len na savej strane,objednali mi repasacnu sadu na brzd.valcek-tesnenia nove,vymenili mi to,a ide to,ako ma.tiez sa mi to prehrievalo,ale az tak,ze som sa disku nemohol dotknut.inak,johnyfly1 ma komplet brzdice dopredu,za super cenu.a musis to urcite odvzdusnit.
Potreboval by som radu co s tym.
Bud kupit nieco od ruky druhe - teda celu brzdu, alebo iba vlacek a vymenit ?
Nema niato poruke tuto brzdu na predaj ?
Mali to vsetky E36 .... (podla ETK)

Dik.

Jany
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Štvrtok, 12. Augusta 2010, 11:54

skus valcek vytiahnut a trosku prebrusit hrzdu a WD tam nedavaj :D normalne radsej brzdovku :wink: mozno sa to rozchodi... ale ak chces mam na predaj cele brzdy http://www.bmwklub.sk/predaj-nd-bmw/p-diely-na-e36-t33148.html
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Hoky
Príspevky: 268
Registrovaný: 3.2.2008
Auto: BMW 320d/100 kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Dolný Ohaj okr. NZ

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Štvrtok, 12. Augusta 2010, 15:25

Oprava je veľmi jednoduchá, nič špeciálne okrem svorky s ktorou stlačíš hadičku keď ju vyšrobuješ zo strmeňa aby ti nevytekala brzdová kvapalina, ti netreba.

- dole koleso, brzdové doštičky a nakoniec celý strmeň ti ostane visieť iba na hadičke, ktoré ti do neho privádza brz. kvapalinu
- na hadičku si priprav tú spomínanú svorku ale ešte nedoťahuj
- stláčaním brzdové pedála pomaly vysúvaš brzdový valček zo strmeňa to takej polohy aby ti sám nevypadol (to by vytieklo veľa kvapaliny), ale tak aby si ho sám dokázal rukou vytiahnuť, a vtedy tú svorku na hadičke dotiahneš na doraz, tak aby ti cez hadičku už nemohla pretekať kvapalina. Toto je dobré na to, aby ti zbytočne nevytiekla kvapalina z celého okruhu a potom ho nemusel celý odvzdušňovať. Takto si odvzdušníš iba to jedno koleso a doleješ minimum kvapaliny. Na toto je dobré keď ste dvaja, jeden stláča pedál a druhý kontroluje polohu valčeka v strmeni.
- teraz už máš valček von zo strmeňa, buď si ho od hrdzi očistíš alebo vymeníš celý a pohodlne si to pretesníš novou sadou (ja som kupoval u Jara /DS AUTO/ na E46 a vyšla ma okolo 7 €)
- keď máš zložený celý strmeň, klasika, nahodíš, uvoľníš svorku, doleješ kvapalinu, odvzdušníš pekne iba jedno koleso a jazdíš.
BMW E46 320d/100 kW ( 04/2000 )
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Štvrtok, 12. Augusta 2010, 17:36

ak je zahrdzaveny ten valcek tak ani pretesnovacia sada nepomoze 8-[ trosku zhora moze...len nemoze byt za tesnenim :wink:
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
jany
Autor témy
Príspevky: 142
Registrovaný: 26.12.2006
Kraj: Košický

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Pondelok, 23. Augusta 2010, 10:19

Tak to teraz po case WD rozlozilo a valcek "chodi" OK, kurna, ked uz mam kupenu druhu novu celu brzdu .....
Ale podla merani na brzdnej stolici aj tak slabsie brzdi iba 2,03 pritom druha strana 2,51 ....
Vymene sa asi aj tak nevyhnem ....
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Pondelok, 23. Augusta 2010, 10:30

jany napísal:
Tak to teraz po case WD rozlozilo a valcek "chodi" OK, kurna, ked uz mam kupenu druhu novu celu brzdu .....
Ale podla merani na brzdnej stolici aj tak slabsie brzdi iba 2,03 pritom druha strana 2,51 ....
Vymene sa asi aj tak nevyhnem ....




to je jednoducha vzmena,nic yloyite,radsej to vymen podla mna,je to istejsie,ako ked to je len tak sfusovane,no podla mna by ti tam stacila len pretesnovacia sada za 7€. :wink:
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Pondelok, 23. Augusta 2010, 15:56

ak ma na valceku hrzdu za tesnenim tak pretesnovacia sada je naprd lebo ta hrdza mu to tesnenie znova poskodi a bude to hrdzaviet dalej... ak tam ma hrzdu skor sa jej nejako zbavit - vybrusit ale nie moc...alebo staci len druhy valcek a ten s dakej buracky nebude posla mna drahy :D
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Pondelok, 23. Augusta 2010, 18:10

johnyfly1 napísal:
ak ma na valceku hrzdu za tesnenim tak pretesnovacia sada je naprd lebo ta hrdza mu to tesnenie znova poskodi a bude to hrdzaviet dalej... ak tam ma hrzdu skor sa jej nejako zbavit - vybrusit ale nie moc...alebo staci len druhy valcek a ten s dakej buracky nebude posla mna drahy :D



ale ved to je jasne,ze ten valcek musi von,prebrusit ho,a tak dat pretesnovaciu sadu :wink:
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
vandit26
Príspevky: 131
Registrovaný: 28.10.2008
Auto: Compact krpec
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E36/318tds - touring - Brzdny valcek

Utorok, 24. Augusta 2010, 17:25

pekne to popisal Hoky, robil som to uz asi 2-3 krat, stale to na nejaky cas pomohlo... ak vsak uz mas valcek velmi hrdzavy tak ho radsej vymenit cim skor - takisto nic tazke, zvladas to 8)
http://www.skyfin.sk - zakladanie s.r.o., corporate identity, Prestashop - tvorba e-shopov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných