... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Kelso
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 4.6.2009
Auto: BMW E46
Kraj: Bratislavský

Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 18:46

Cavte. Tato tema je skor vseobecna ... ale pisem to sem, kedze som kupil BMW :)

Zaujimalo by ma, kolko mi zmrzlinari naparia pokutu, ked ma stopnu na mojom BMW, ktore momentalne nema prevozne znacky a je na zahranicnych prevoznych papieroch (je to jeden papier + sktrnuty taliansky technicak).

V bazari, kde som to kupil mi povedali, ze prevozne znacky ma vyjdu na 66EUR, musim si ich vybavit na mojom okresnom policajnom urade... a potom, auto mozem previest domov... lenze mne sa to nechce vybavovat a tak rozmyslam, ci to nerisknem.

Vopred vdaka za odpoved.
 
Užívateľov profilový obrázok
BlackMW
BMW Waffenschmiede Pressburg
Príspevky: 3509
Registrovaný: 21.5.2007
Auto: E38
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 19:44

podla 8/2009 par.4 ods. 1a) 60 Eur za vedenie neschvaleneho vozidla
ale okrem toho porusujes povinnost PZP, tam bude pokuta niekolkonasobne vyssia..

kazdopadne keby si to tahal na lane tak sa z toho lahsie vykecas,
v zakone som nic o tom nenasiel..

66 E za SK prevozky je smiesna polozka ked za prihlasenie das 400-500 E.
nezabudaj ze s tym musis ist na TK/EK/KO..
same shit, different day..
There's no replacement for displacement..
Aké krásne ticho by bolo na svete, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
Obrázok
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 20:52

Preco na svojom okresnom urade?... existuju prevozne znacky + poistka platne napriklad 15 dni ktoru ti vedia vybavit v lepsich bazaroch priamo v zahranici... alebo si myslis, ze ked ludia kupia v nemecku auto, tak pridu domov si zobrat znacky a potom sa vratia pren? [-X ](*,) btw tie prevozne znacky s poistkou v zahranici tiez stoja okolo 100 eur co sa pamatam ;)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
lupo
Príspevky: 721
Registrovaný: 10.8.2006
Kraj: Žilinský

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 21:10

v taliansku prevozky nevybavis, aspon donedavna sa nedali. vsetky auta dovezene kamaratmi z talianska prisli bud na normalnych znackach a papieroch a potom ich posielali postou alebo boli doveze nie po vlastnej osi.
a slovenske prevozky vybavis na obvodnom urade, nie okresnom.
955 CT-S
 
Užívateľov profilový obrázok
Kelso
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 4.6.2009
Auto: BMW E46
Kraj: Bratislavský

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 21:21

alfi666 napísal:
Preco na svojom okresnom urade?... existuju prevozne znacky + poistka platne napriklad 15 dni ktoru ti vedia vybavit v lepsich bazaroch priamo v zahranici... alebo si myslis, ze ked ludia kupia v nemecku auto, tak pridu domov si zobrat znacky a potom sa vratia pren? [-X ](*,) btw tie prevozne znacky s poistkou v zahranici tiez stoja okolo 100 eur co sa pamatam ;)


lebo ja uz mam auto na slovensku, a potrebujem ho previest domov, co je cca 400km. takze v mojom pripade sa jedna iba o vnutrostatny prevoz a kedze sme na slovenku, zrejme sa musim .ebat domov po znacky, potom naspat a az tak mozem ist domov na aute. aj to je dovod preco to zvazujem risknut ;)

to lupo: jj, mas pravdu.
 
Užívateľov profilový obrázok
pepo286
Príspevky: 1428
Registrovaný: 13.6.2008
Bydlisko: Kosice

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 21:27

tam ide hlavne o poistenie ... ak jazdis na nepoistenom aute (PZP) tak je to dost o drzku ... a to nechem teoretizovat a malovat certa na stenu, ze moze sa stat, ze sa zucastnis dopravnej nehody .. a nechci potom vidiet co s tebou narobia .. tych 400km potom najazdis MHDckou po uradoch ... a aj tak z toho vyjdes - povedzme ze - 'nie dobre' ...
E46 320D Touring 100kW (2001)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 21:35

podľa toho čo ťa vyjde lacnejšie, spočítaj tých 66€ s benálom/naftou čo vypáliš na tých 400km alebo zožeň niekoho s podvalníkom že za koľko to auto donesie a podľa toho ťa vyjde lacnejšie, určite to neriskuj bez značiek na vlastnej ose, keby len medzi dedinami ale cez celú republiku by som nešiel
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Inscene
Príspevky: 1114
Registrovaný: 20.10.2008
Auto: beamer
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: slovensko

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 21:59

Pokuta 300e a odobratie vodičáku na 2 roky ideš riskovať? Ver tomu že bez značiek si ako oko na päsť.este k tomu bmw jeb na to alebo si tam daj značky z iného slovenskeho auta
e46 330i
e28 544i
 
Užívateľov profilový obrázok
Kelso
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 4.6.2009
Auto: BMW E46
Kraj: Bratislavský

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 22:11

Inscene napísal:
Pokuta 300e a odobratie vodičáku na 2 roky ideš riskovať? Ver tomu že bez značiek si ako oko na päsť.este k tomu bmw jeb na to alebo si tam daj značky z iného slovenskeho auta


:shock: tak to teda nejdem. preto som sa pytal. diky .. uplne bez znaciek nie je. su tam zahranicne prevozne, neplatne (bez datumu), co sa povalovali v tom bazari. je to vsak obrovsky risk, nemam chut sa hadat vresp. vyjednavat s policajtom pri takej pokute. este raz dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Kelso
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 4.6.2009
Auto: BMW E46
Kraj: Bratislavský

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Pondelok, 20. Júla 2009, 22:46

Na fore autobazar.eu pisu, ze prevozne znacky C "VYDAJU AK PREDLOZIS ORIGINAL TP + ODHLASKU + NADOBUDACI DOKLAD + KOLKY ZA 66 EUR."

- original TP je skrtnuty. to je v poriadku, ze... je nutne aby bol uz prelozeny?
- taktiez tam nieco riesia o poistke. predpokladam, ze poistka je uz zaratana v cene tych kolkov. je to tak?

vdaka.
 
Užívateľov profilový obrázok
pepo286
Príspevky: 1428
Registrovaný: 13.6.2008
Bydlisko: Kosice

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Utorok, 21. Júla 2009, 08:14

uzatvoris si poistku (PZP) na 'cislo karoserie' (VIN cislo) normalne na jeden rok (prip. do konca kalendarneho roka) .. a potom ked budes uz mat normalne znacky tak sa dopisu do poistnej zmluvy ..

EDIT: a myslim ze prva a hlavna vec ktoru potrebujes pri vybavovani je mat prelozeny technicak .. bez toho ti ani nespravia (nemali by) STK, EK, KO ...
E46 320D Touring 100kW (2001)
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Utorok, 21. Júla 2009, 08:15

tiež ma napadlo toto riešenie. robí sa to celkom bežne :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
6Flesh
Príspevky: 519
Registrovaný: 29.3.2009
Auto: BMW E34 535i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok :-)

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Streda, 22. Júla 2009, 18:30

neni co riesit urob poistku to mas tak za 10 minut a ides,ked ta zastavia zeleny vykecas v pohode, bezne ma zastavili ked som mal nejake auto a chvilu som ho mal ani na seba neprihlasene ani STK/EK ked nebola, ale mal som poistku a vykecal som to vzdy... (ovsem kto si neotvori hubu,tak dostane aj pokutu :lol: )

inac raz som jazdil asi mesiac na jednom aute bez STK/EK,s prefotenym technicakom, nebolo to pisane este namna,rozbite predne svetlo aj naraznik,a zopar dasich prkotin, a co sa nestalo..zeleny ma zastavili, a asi po pol hodine ma poslali dalej,lebo asi uz nemali namna nervy :lol: ale hlavne bez pokuty a este mi popriali stastnu cestu... :-" a vyzerali pritom nasraty jakeby som im rozbil auto....
-pán vodič, mate zodrate gumy.
-Kde? Ktoré?
-vzadu,to je na technicak a znacky
-Ale kdee šak to to je este dobre na dojazd uplna pohoda
-trcia vam z toho spagáty
-hmm šak hovorim ze to je dobré :-D
 
skrkoo
Príspevky: 16
Registrovaný: 30.8.2008
Auto: Z4 e85
Kraj: Bratislavský

Re: Co ak auto bez dokladov stopnu policajti?

Piatok, 24. Júla 2009, 15:29

6Flesh napísal:
neni co riesit urob poistku to mas tak za 10 minut a ides,ked ta zastavia zeleny vykecas v pohode, bezne ma zastavili ked som mal nejake auto a chvilu som ho mal ani na seba neprihlasene ani STK/EK ked nebola, ale mal som poistku a vykecal som to vzdy... (ovsem kto si neotvori hubu,tak dostane aj pokutu :lol: )

inac raz som jazdil asi mesiac na jednom aute bez STK/EK,s prefotenym technicakom, nebolo to pisane este namna,rozbite predne svetlo aj naraznik,a zopar dasich prkotin, a co sa nestalo..zeleny ma zastavili, a asi po pol hodine ma poslali dalej,lebo asi uz nemali namna nervy :lol: ale hlavne bez pokuty a este mi popriali stastnu cestu... :-" a vyzerali pritom nasraty jakeby som im rozbil auto....

lenze on chce ist cez celeslovensko ne sa vozit po okreskach :D


ved ked mas niekho kto ma odtahovku tak to hod na nu a mas po probleme ved dnes mas uz poicovne na voziky kde ti pozicaju vozik na prevoz auta ale musis mat vodicak tusim na privesy ? opravte ma ked sa mylim :D a inac o ake auto ide ? :P

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných