... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
royston1771
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 31.5.2016
Auto: BMW E46
Kraj: Prešovský

Miznutie Chladiacej Kvapaliny

Pondelok, 19. Septembra 2016, 21:22

Zdravím mam problém na E46 318i 87kw asi 4 mesiace sa mi trati voda zo začiatku to bol cca každých 500 km mi zasvietila kontrolka teraz uz mi zasvieti aj po 30 km niekedy po 100km dolievam cca 0,5 litra zo začiatku som vôbec mláku pod autom nemal iba raz taku maličku som zaznamenal no nedávno som našiel dosť velku pozrel som pod auto a kvapkalo niekde v mieste okolo akoby pod riadicou pákou trochu bližsie k motoru pod interiérom v strede ešte pred tým som bol v servise a dali mi spraviť test vyfukovych plynov v Chladiace kvapaline no nedalo sa kedže akonáhle bolo otvorene viečko expanzky a naštartoval som všetka voda sa vylievala z nádržky ... usúdili že je to určite buď hlava alebo tesnenie ...auto kurí slabšie hlavne cez stredové vetráky ide slabšie...neprihrieva sa nestratil výkon emulzia na viečku nie je nedymí len občas ráno keď je nezohriaty... može to byt niečo iné ako Hlava resp tesnenie ? hlavne keď som teraz našiel mláku pod autom ... čital som že može aj radiátor kúrenia atď Hadice sú pomerne natlakované...unika pravdepodobne len počas jazdy alebo po pokiaľ je zohriaty poznáte v okolí Prešova a ďalej na východ nejakého schopného mechanika čo by mi nato pozrel ?
 
duko008
Príspevky: 41
Registrovaný: 4.11.2015
Auto: bmw 318i
Kraj: Žilinský

Re: Miznutie Chladiacej Kvapaliny

Utorok, 20. Septembra 2016, 19:53

Cau.Mam presne taketo auto a mal som presne takyto problem.Pozri starsie fora,o tejte vecnej chorobe u E46 je tu toho dost.Mne uz voda svietila nakoniec uz po cca 5km.Nestihal som dolievat.Po dlhych patraniach sme najpr mysleli,ze tesnenie na termostate alebo samotny termostat.Nepomohlo.Nakoniec mi to jeden sikovny mechanik urobil.Bolo prasknute take male plastove kolienko,asi cca 6cm dlhe.Ale kde presne to tam nasiel,respektive kde sa presne nachadza,to neviem.Tak vela stastia.
 
Užívateľov profilový obrázok
xcubus
Príspevky: 294
Registrovaný: 31.3.2009
Kraj: Bratislavský

Re: Miznutie Chladiacej Kvapaliny

Streda, 21. Septembra 2016, 14:23

mne sa tratila voda tiez po par km, ked sa zohrial motor, cize ked sa zvysil tlak vody. prebehni spoje na hadiciach a pozri ci nemas expanzku prasknutu.
U mna to nakoniec tieklo cez vodnu pumpu
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Admik
Príspevky: 64
Registrovaný: 1.5.2013
Auto: E46 316i
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: Miznutie Chladiacej Kvapaliny

Streda, 28. Septembra 2016, 12:39

U mna tieklo cez vodnu pumpu, a mal som prasknute koleno. Po polroku mi praskla hadica z chladica do motora, ta co je pri expanzke.
BMW E46 316i 12.04.2000 (AX14355)
BMW E46 318i 28.05.1999 (JJ53687)
Ex: BMW E36 325i 16.06.1992 (FD76810)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných