... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
pouk69
Autor témy
Príspevky: 274
Registrovaný: 30.6.2011
Auto: BMW e87 130i
Kraj: Nitriansky

Nakup v bmw-zone.sk?

Utorok, 29. Decembra 2015, 22:53

Caute zvazujem nakup, kde sa plati za diely dopredu, tak sa chcem poinformovat na referencie na eshop http://bmw-zone.sk/

S chalaniskom som zatial komunikoval cez FB, vyzera byt v pohode, ma dobre ceny, ale rad by som poznal aj skusenosti druhych.

diky :thumbup:
 
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 30. Decembra 2015, 11:08

chalani, ja tym sopom ani jednemu neverim, mne chodi od nich skoro sama napr. "made in china, lemforder" urcena pre vychodnu europu, pricom originalny kvalitny lemforder je trosku drahsi a sice, ale je urceny pre zapadnu europu a je germany a ma skutocne pozadovanu kvalitu OEM...tak to je zial :^o nieco chodi v pozadovanej kvalite, ale 2/3 nie...vacsinou vsetko sa to prekupuje cez rusko do polska na slovensko :(
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 30. Decembra 2015, 11:13

NJN, to tu je zbytocne pisat, aj tak to ludia nepochopia, ze diel pre vychodnu europu = srot vyrobeny z blata, za co najnizsiu cenu, pre nesolventnych, resp. lakomych zakaznikov... kazdy normalny clovek kupuje kriticke,namahane diely ORIGINAL a vie ze mu budu sluzit.
 
pouk69
Autor témy
Príspevky: 274
Registrovaný: 30.6.2011
Auto: BMW e87 130i
Kraj: Nitriansky

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 30. Decembra 2015, 12:53

Upresnim, ze v mojom pripade sa jedna o diely M Performance a nejake OEM BMW prislusenstvo. Tento typek to mal lacnejsie ako v BMW bez DPH, takze nad tym uvazujem. (Dal som si to nacenit na viacerych miestach).
Ale kedze by sa to muselo platit vopred (comu aj rozumiem, aby mu to potom nezostalo, kedze sa to neda vratit. Btw. - ako to, ze to neda vratit? Ved zakon predsa plati pre vsetkych, ci nie?!), tak si to overujem.

Z autotechnik.sk som objednaval napr. olej BMW a prebehlo to v pohode. Snad tam nebol naliaty Raciol :)
Lenze v pripade tychto dielov mal autotechnik.sk diely drahsie ako v samotnom BMW...
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 30. Decembra 2015, 15:18

pouk69 napísal:
Ale kedze by sa to muselo platit vopred (comu aj rozumiem, aby mu to potom nezostalo, kedze sa to neda vratit. Btw. - ako to, ze to neda vratit? Ved zakon predsa plati pre vsetkych, ci nie?!), tak si to overujem.


Naštuduj si zákon o ochrane spotrebiteľa
č. 102/2014 Z. z. § 7 (6) Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je
a) poskytnutie služby, ak sa jej poskytovanie začalo s výslovným súhlasom spotrebiteľa a spotrebiteľ vyhlásil, že bol riadne poučený o tom, že vyjadrením tohto súhlasu stráca právo na odstúpenie od zmluvy po úplnom poskytnutí služby, a ak došlo k úplnému poskytnutiu služby,
alebo ak by ti nestačilo tak
c) predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa, tovaru vyrobeného na mieru alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa,

A ty si s tym suhlasil v obchodnych podmienkach, lebo vacsinou to vzdy plati na tovar na objednavku
Obrázok
 
pouk69
Autor témy
Príspevky: 274
Registrovaný: 30.6.2011
Auto: BMW e87 130i
Kraj: Nitriansky

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Streda, 30. Decembra 2015, 15:30

Dik za vysvetlenie :wink:

madxface napísal:

Naštuduj si zákon o ochrane spotrebiteľa
č. 102/2014 Z. z. § 7 (6) Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je
a) poskytnutie služby, ak sa jej poskytovanie začalo s výslovným súhlasom spotrebiteľa a spotrebiteľ vyhlásil, že bol riadne poučený o tom, že vyjadrením tohto súhlasu stráca právo na odstúpenie od zmluvy po úplnom poskytnutí služby, a ak došlo k úplnému poskytnutiu služby,
alebo ak by ti nestačilo tak
c) predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa, tovaru vyrobeného na mieru alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa,

A ty si s tym suhlasil v obchodnych podmienkach, lebo vacsinou to vzdy plati na tovar na objednavku
 
bmwmpower82
Príspevky: 707
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 10:37

Zase konspiracne teorie o dieloch pre vychodnu europu,ak je to tak ista firma tak ma tie iste vyrobne procesy,vo vacsine pripadov aj strojove vybavenie V Cine alebo v Nemecku.
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 11:23

ziadne teorie,
kvalitny vyrobok lacno nekupis, bohuzial nekvalitny sa da kupit draho
a vyrobny proces je len cast uspechu potom mas kvalitu prace a materialu a ta je priamo umerna cene
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 11:38

veru, stroje môzu mat take iste tu i tam ale rozdiel je pouzity material na vyrobu, bude ine zlozenie ocele na kotucoch ako aj ina zmes v platnickach
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 12:07

bmwmpower82 napísal:
Zase konspiracne teorie o dieloch pre vychodnu europu,ak je to tak ista firma tak ma tie iste vyrobne procesy,vo vacsine pripadov aj strojove vybavenie V Cine alebo v Nemecku.


Rad Ta vyvediem z omylu. Rovnaka tovaren, rovnaka linka, rovnaky personal a aj tak rozna uroven kvality vystupov (produktov) Rozdiel robi pouzity material (vstupne naklady pre investora) a najdrahsia polozka, tj. povyrobny proces, ktory zahrna inspekciu, kontrolu a testovanie finalneho produktu. Premiove firmy mozu mat odchylku od 99,5% po 99,99% v chybovosti vystupov, co vlastne urcuje, na aky trh to pojde. Na lacne trhy sa to v takejto miere neriesi.

Robi sa to uplne vsade, kde je mozna ekonomizacia nakladov, zalezi len od investora, ktoru uroven si zvoli.

a z rici som si to nevycucal, robim zakazkovy import z ciny uz niekolko rokov, mam tam dvoch cinskych agentov, viem :smile:
Obrázok
 
bysto
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 12:20

Z BMW zone som bral nieco a prišlo to v pohode. Nie je dôvod sa báť poslat prachy vopred.
 
bmwmpower82
Príspevky: 707
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 14:46

Na vykrese mas material ,u plastu rezin u ocele specifikacia
hovori vam ISO TS16969 alebo PPM ?
Vyrazne pochybujem ze by to vyrobca robil ,,naschval ,, pre vychodoeuropskeho zakaznika
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 14:50

Veď si nájdi majiteľa toho shopu, je členom tohto klubu.
 
pouk69
Autor témy
Príspevky: 274
Registrovaný: 30.6.2011
Auto: BMW e87 130i
Kraj: Nitriansky

Re: Nakup v bmw-zone.sk?

Pondelok, 4. Januára 2016, 17:01

Pokial chcem referencie od inych ludi, nema velmi zmysel pytat sa majitela eshopu :)
Uz som pisal, ze sa javil ako v pohode typek.

Nechcem teraz polemizovat o tom, ci BMW robi napr. short-shift pre vychodny a zapadny trh (pochybujem, toto nie je diel, ktory ide vo velkom na odbyt), ale ci ma niekto skusenost s tymto shopom.

upir156 napísal:
Veď si nájdi majiteľa toho shopu, je členom tohto klubu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných