... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Lukynko
Príspevky: 292
Registrovaný: 28.11.2010
Auto: E34 2.5TDs-ko :)
Kraj: Košický

Re: Paliva

Sobota, 5. Mája 2012, 14:13

V KE zasadne tankujem len na LukOil na furci alebo Shell jak je mala stanica.Problem som s naftou nemal nikdy...Akurat ze nikdy neviem kolko vlastne natankujem.A vzdy pred aj po tankovani necham odkavpkat a obcas vyjde tak cca pol deci kedy deci nafty.Zasadne netankujem na Slovnaft/TESCO/JUKI a benzinky s tym suvisiace.
 
Užívateľov profilový obrázok
lukas318
Príspevky: 145
Registrovaný: 6.10.2007
Bydlisko: Brezová Pod Bradlom

Re: Paliva

Streda, 20. Novembra 2013, 21:15

podla mna je to len o tom ako sa ktora pumpa stara o udrzbu nadrzi, viem ze niektore su slabo zaizolovane stare a na udrzbu kaslu preto sa tam lahko vyzdraza voda, urcite vo vacsich mestach sa rychlejsie minaju paliva takze tej vody by tam malo byt menej
Freude am Fahren
 
Užívateľov profilový obrázok
naftaman
Príspevky: 366
Registrovaný: 9.12.2011
Auto: BMW E46 330d 135kw
Kraj: Trnavský

Re: Paliva

Streda, 20. Novembra 2013, 22:36

Myslím že väčšina ludí tu o tom trepe hlúposti a nikdy sa ani nezamysleli nad reálnosťou tých výplodov...
Mi to pripadá ako velké spiknutie všetkých čerpacích stanic, po nociach tam vodu spúšťajú, namiesto 20L ti to dá 10L a podobné voloviny... Keby niekto niekedy videl tie stojany a čerpadla z vnútra, že každoročne musia mať metrológiu a aké zložité systémy to sú a že by to nejaký hochštapler podnikatel otvoril, stlačil zázračný gombík a prekalibroval to je skutočne z ríše snov a pokial ten stojan ukáže 100L a natankujete 10L pochybujem že to bol zámer, ale technická závada, ale chápem cynizmus ludí na Slovensku lebo sme ojebávaný všade, horšie je že kupovaním si produktov podradnej kvality v obchodoch ojebávame sami seba a dobrovolne lebo vždy si môžem kúpiť niečo iné než predraženú hnilú papriku... Pripadá mi nemyslitelné že celý náš národ je slušný a poctivý a vláda kradne a odrbáva, to logicky neni možné proste, všetko je to v nás, takisto aj s tým podnikaním na Slovensku, máme čerpaciu stanicu ak to chcete vedieť, chcem poskytovať dobré služby aby ludia boli spokojný atď... "A prečo nemáte rukavice u stojanov?" OK dáme tam rukavice (aj tak bolo) a hneď vedľa toho je koš, 5 z 10 ludí to jebne na zem, 3 z 10 sa netrefia a dvaja to spravia normálne... "A prečo tu máte taký bordel všade od toho?" No ludia sú sprostý a nevedia sa trefiť do koša... Tak najmeme druheho zamestnanca aby nam tu robil poriadok... "A prečo máte takú drahú coca colu?" Lebo musíme zaplatiť toho chlápka čo tu bude robiť poriadky a nemáme tolko zákazníkov čo majú aj dosť peňazí ako niekde v BA a preto ani nemožeme poskytovať také služby. A keď sú ludia vám schopný z WC ukradnúť aj ubrúsky a toaletný papier tak si poviete že týto ludia si doslova pýtajú byť odrbávaní, a keď aj napriek tej snahe dojde chytrák čo je u nás prvý krát a povie že máme nahovno PHM a ludia čo k nám pravidelne chodia nemajú problém a aj na našich autách na ktorých je aj cez 300tkm a idú bez poruchy...
Ešte keď možem povedať tej vody v nádrži sa nemože vela vyzrážať, može sa ale nie tolko aby to bolo nejako badatelné, keď vám auto skáče a porúcha sa buď je zlý benzín/nafta alebo to muselo byť vodou kontaminované zvonka. Alebo keď je to skutočne STARÁ čerpacia stanica kde nikdy neboli nádrže čistené a dávajú tam bordel, a zo stojanov sú vybrané filtre tak to može robiť problémy... Pre informáciu, v stojanoch sú na každú pištol 2 filtre, jeden pri vstupe do čerpadla a jeden na výstupe, keď sa nejaký zanesie (čo sa nestáva pravidelne, možno raz za 3 roky) tak tankovanie ide skutočne pomaly a vtedy sa vymení, a to nieje žiadny hnoj na tom filtri, stačia jemné častice a hneď je to pomalé, samozrejme keď niekde tie filtre vyberú tak taký problém nemajú....
Ale isto aj také ČS sú čo ojebávajú, ale myslím si že je skôr taká davová psychoza že jeden povie niečo a druhý sa s tym stotožnia.
 
Užívateľov profilový obrázok
MuadDeeb
Príspevky: 948
Registrovaný: 12.12.2008
Auto: EX: E46 320dT 2005
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Paliva

Štvrtok, 21. Novembra 2013, 10:50

Suhlasim tebou naftaman, ale skus mi vysvetlit, ako je mozne, ze som u nas na dvoch cerpackach natankoval vzdy doplna ich naftu (uz predtym tam bola ich nafta min. 2 plne nadrze) a isiel som rovnaku trasu s rovnakymi podmienkami PP-BB-PP a pri jednej som mal spotrebu 6,0L a druhej 6,5L. Nielen podla palubaku ale aj podla dotankovania po vypnutie pistole. Meral som to trikrat.

A co sa tyka plynu, to ani nehovorim, tam sa to hybe v dojazde riadne.
We ride together, we die together - Bad Boys For Life
Ford Escape 3,0 V6 XLT Limited
 
Užívateľov profilový obrázok
Simpson
Príspevky: 1457
Registrovaný: 2.12.2008
Kraj: Košický
Bydlisko: KE

Re: Paliva

Štvrtok, 21. Novembra 2013, 12:55

MuadDeeb napísal:
Suhlasim tebou naftaman, ale skus mi vysvetlit, ako je mozne, ze som u nas na dvoch cerpackach natankoval vzdy doplna ich naftu (uz predtym tam bola ich nafta min. 2 plne nadrze) a isiel som rovnaku trasu s rovnakymi podmienkami PP-BB-PP a pri jednej som mal spotrebu 6,0L a druhej 6,5L. Nielen podla palubaku ale aj podla dotankovania po vypnutie pistole. Meral som to trikrat.



okolita teplota, vietor, premavka, tvoj styl jazdy
pol litra nie je tak vela
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Paliva

Štvrtok, 21. Novembra 2013, 17:09

Az to zmerias v labaku na brzde, potom je sa mozne bavit o kvalite paliva, sorry ale merat kvalitu podla urcitej trasy, kde vpliva xy-premennych na vysledok, a potom prehlasit ze to zere o pol litra viac mi pride smiesne. Keby to bolo o 2L tak uz je mozne podozrievat patoky v nadrzi.
 
Užívateľov profilový obrázok
naftaman
Príspevky: 366
Registrovaný: 9.12.2011
Auto: BMW E46 330d 135kw
Kraj: Trnavský

Re: Paliva

Štvrtok, 21. Novembra 2013, 18:09

MuadDeeb napísal:
Suhlasim tebou naftaman, ale skus mi vysvetlit, ako je mozne, ze som u nas na dvoch cerpackach natankoval vzdy doplna ich naftu (uz predtym tam bola ich nafta min. 2 plne nadrze) a isiel som rovnaku trasu s rovnakymi podmienkami PP-BB-PP a pri jednej som mal spotrebu 6,0L a druhej 6,5L. Nielen podla palubaku ale aj podla dotankovania po vypnutie pistole. Meral som to trikrat.

A co sa tyka plynu, to ani nehovorim, tam sa to hybe v dojazde riadne.

Ako povedal Simpson... Je to fakt ťažké spraviť rovnaké podmienky, keby si povedal že aj za ten istý čas si to spravil bolo by to lepšie ale stale to neni presné, ja tankujem vždy do plna a vždy tie isté trasy a spotreba sa mi líši od 7,2-7,7L, teraz som prezul na zimné a mal som 6,78L ale aj som olej vymienal a nejazdil som tak ostro lebo sú gumy užšie a nemám takú istotu a nechcem ich tak drať lebo sú mäkšie, takže neviem povedať čo z toho najviac zavážilo.
Ale je možné že na niektorých čerpačkách majú menaj kvalitné palivo ako inde, ale ja osobne som presvedčený že to nieje zámer predajcu ale skôr o tom že človek ťažko može vedieť čo presne mu tam cisterna spustí, nám napríklad každý mesiac bere SGS vzorky... Ale súhlasím že sem ide kvalitatívne nižšie palivo ako napr v rakúsku... Stalo sa nám aj že spustili benzín do nafty a naopak, vďakabohu sme na to hneď prišli a nikto netankoval ale viem si predstaviť keby sa tak stalo že na vine by sme boli len a len my...
Niekto tu raz písal o plyne že tankoval snáď všade a nespoznal rozdiel.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Paliva

Štvrtok, 21. Novembra 2013, 18:32

Ja pravidelne jazdím tie isté trasy, zhruba rovnakým štýlom jazdy (diaľnica na tempomat), tankujem na rovnakých čerpačkách a spotreba mi kolíše hore dole skoro liter. Najväčšie rozdiely urobí vietor (smer a sila).
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Paliva

Piatok, 22. Novembra 2013, 07:35

keď som mal tdsko, tak pol roka som tankoval v kuse na jednej pumpe, potom som začal chodiť na druhú, aj keď bola ďalej odo mňa, zrazu som mal na nádrž skoro o 100km väčší dojazd, auto menej dymilo a ochotnejšie štartovalo . . .
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
MuadDeeb
Príspevky: 948
Registrovaný: 12.12.2008
Auto: EX: E46 320dT 2005
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Paliva

Nedeľa, 24. Novembra 2013, 16:13

naftaman napísal:
Ako povedal Simpson... Je to fakt ťažké spraviť rovnaké podmienky, keby si povedal že aj za ten istý čas si to spravil bolo by to lepšie ale stale to neni presné, ja tankujem vždy do plna a vždy tie isté trasy a spotreba sa mi líši od 7,2-7,7L, teraz som prezul na zimné a mal som 6,78L ale aj som olej vymienal a nejazdil som tak ostro lebo sú gumy užšie a nemám takú istotu a nechcem ich tak drať lebo sú mäkšie, takže neviem povedať čo z toho najviac zavážilo.
Ale je možné že na niektorých čerpačkách majú menaj kvalitné palivo ako inde, ale ja osobne som presvedčený že to nieje zámer predajcu ale skôr o tom že človek ťažko može vedieť čo presne mu tam cisterna spustí, nám napríklad každý mesiac bere SGS vzorky... Ale súhlasím že sem ide kvalitatívne nižšie palivo ako napr v rakúsku... Stalo sa nám aj že spustili benzín do nafty a naopak, vďakabohu sme na to hneď prišli a nikto netankoval ale viem si predstaviť keby sa tak stalo že na vine by sme boli len a len my...
Niekto tu raz písal o plyne že tankoval snáď všade a nespoznal rozdiel.


Viem prečo som to napísal. Nie nešiel som iné časy, všetko bolo rovnako. Merané to bolo viackrát počas jedného mesiaca na tej istej trase, ani rozdiel teplôt tam nie je. ASi by som tu nepísal ak by som to nemal zmerané tak ako som chcel.
We ride together, we die together - Bad Boys For Life
Ford Escape 3,0 V6 XLT Limited
 
Užívateľov profilový obrázok
DesertFox
Príspevky: 250
Registrovaný: 16.6.2012
Auto: BMW 525d E60
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Paliva

Nedeľa, 24. Novembra 2013, 17:00

Po celí rok tankujem zásadne na Slovnafte na Partizánskej ulici v BB. Majiteľa poznám osobne (je mi to sused), nádrže čistí v pravidelných 5 ročných cykloch.
Skúsim sa ho popýtať na zimnú a letnú naftu, prípadne nak mi predloží ich hodnoty (cetánové číslo .... atď.).
Prípadne skúsim u neho natankovať (už) zimnú a nechám ju na balkóne čo to s ňou narobí, od Pondelka by sa tu malo ochladiť a možno už aj sneh, tak som zvedavý aj ja. :mrgreen:
Here's the Rule Breaker ... It appears to be a normal BMW 5 series, until you start it up. Yeees, Lucifer has come to our little world with milk and petrol ! (Jeremy Clarkson).

Madonna vs. BMW M5
 
Užívateľov profilový obrázok
naftaman
Príspevky: 366
Registrovaný: 9.12.2011
Auto: BMW E46 330d 135kw
Kraj: Trnavský

Re: Paliva

Nedeľa, 24. Novembra 2013, 22:08

DesertFox napísal:
Po celí rok tankujem zásadne na Slovnafte na Partizánskej ulici v BB. Majiteľa poznám osobne (je mi to sused), nádrže čistí v pravidelných 5 ročných cykloch.
Skúsim sa ho popýtať na zimnú a letnú naftu, prípadne nak mi predloží ich hodnoty (cetánové číslo .... atď.).
Prípadne skúsim u neho natankovať (už) zimnú a nechám ju na balkóne čo to s ňou narobí, od Pondelka by sa tu malo ochladiť a možno už aj sneh, tak som zvedavý aj ja. :mrgreen:

Nič ti nepredloží na papieroch bude iba napísane Cetaove číslo: min 51, ale skutočna hodnota nebude... Ani sa cetanove číslo velmi nemení zimna/letna nafta...
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: Paliva

Nedeľa, 24. Novembra 2013, 22:11

Zaujímavá vec sa mi stala týždeň dozadu

Vždy tankujem na Shellke za 30€ čo mi výjde na +-20l FuelSave 95. Takto zajazdím cca 195-225km čiže tých 9.5 - 10 kombi spotreba, podla toho či točím atď. No a teraz nedávno u nás otvorili v LM novú benzínku Gulf, a mali uvádzaciu cenu na benzín 1.35€ tak som tam šiel tankovať. Za 30€ mi teda vyšlo niečo cez 22l benzínu. No a pak sa začali diať zaujímavosti.

Keďže mám starý hnoj (Nissan Micra) tak ten plavák je tam neviem ako riadený a vždy keď natankujem na Shellke tak prvých 50km mi stojí ručička zhruba v strede a až pak začne ubúdať. No a teraz jak som šiel z Gulfu domov (2-5km cca) tak už po ceste trošička klesla. Výsledkom bolo že na "gulfáckych" 22l som najazdil 150km a už som mal prázdno. Podotýkam, že som to netočil, jazdil tak ako každý deň. Pak zase som natankoval na Shellke a vrátilo sa to do normálu, teda 225.

Vravím si, WTF?
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Paliva

Nedeľa, 24. Novembra 2013, 22:14

ja sa ti divim, ze si tam dokazal vobec taky hnoj dat. v ZA bola tusim prave na Gulfe kauza ze tam bol v nafte vykurovaci olej. Shellka v LM je dobra, najradsej mam aj tak tu v Ivachnovej, po tej nikdy nebadam v chode motora nejake zmeny.
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Easa
Príspevky: 941
Registrovaný: 18.5.2013
Auto: Staré
Kraj: Žilinský
Bydlisko: LM

Re: Paliva

Nedeľa, 24. Novembra 2013, 22:18

A tak tomu autu si myslím že je fuk či tam leješ detský olej alebo benzín, aspoň sa tak tvári...samozrejme že keď bude Bavor tak shell only :D
EX [E38 740i M62B44 Orientblau / Marineblau]
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných