... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
obchodna sekcia
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Bluetooth do auta

Streda, 27. Marca 2013, 13:37

Kua to su komplikacie, jak som ja stastny, ze mam od vyroby bluetooth a nie ten nepodareny telefon [-o< ... nechapem naco sa montoval separatny telefon onoho casu uz do aut, ked bluetooth bola uz bezna vec :-k
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
M3driver
Príspevky: 2119
Registrovaný: 7.8.2006
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Streda, 27. Marca 2013, 15:14

:thumbup:
mna uz caka len vyhodenie tych "sraciek" z laktovky a driesit preco mi zvoni tel v aute ako fax... :lol:

alfi666 napísal:
Kua to su komplikacie, jak som ja stastny, ze mam od vyroby bluetooth a nie ten nepodareny telefon [-o< ... nechapem naco sa montoval separatny telefon onoho casu uz do aut, ked bluetooth bola uz bezna vec :-k
M3 -> Ducati
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Bluetooth do auta

Streda, 27. Marca 2013, 15:56

Mne najprv zvoni telefon, po chvilke zacne zvonit auto a potom zacne hrat v aute zvonenie co mam v telefone :-k
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bluetooth do auta

Streda, 27. Marca 2013, 16:15

Riesit to nejakym inym sposobom?
Napr. kontaktovat priamo vyrobcu (BMW, logicky) a poziadat ich o nejake schodnejsie riesenie?
A aby to brali vaznejsie skusit to z viacerych (aj okolitych statov) BMW klubov a zoznamom nasich aut, ktorych sa to tyka?
Ci uplna blbost?

P.S.: Snazim sa na to pozerat ako "nespokojny" zakaznik BMW-cka, ktory si kupil luxusnejsie auto s naj telefon vybavou (profi), ktora je ale "horsia" ako ta business...
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bluetooth do auta

Štvrtok, 28. Marca 2013, 04:08

arcteryx napísal:
Riesit to nejakym inym sposobom?
Napr. kontaktovat priamo vyrobcu (BMW, logicky) a poziadat ich o nejake schodnejsie riesenie?
A aby to brali vaznejsie skusit to z viacerych (aj okolitych statov) BMW klubov a zoznamom nasich aut, ktorych sa to tyka?
Ci uplna blbost?

P.S.: Snazim sa na to pozerat ako "nespokojny" zakaznik BMW-cka, ktory si kupil luxusnejsie auto s naj telefon vybavou (profi), ktora je ale "horsia" ako ta business...


BMW vyrobca ta posle do zadku alebo ti napali minimalne 1000eur za nejake riesenie.
Najlacnejsie riesenie ak mas telefon professional (to zistime ak das VIN a pozrie sa na vybavu), je poziadat si od operatora o tzv. dualnu sim - kartu (ak nemas operatora o2 ktory tuto sluzbu nepodporuje).
Simku vopchas do telefonu v aute a mas pokoj. Akonahle nastartujes, telefon sa s nou prihlasi do siete a vsetky prichadzajuce a odchadzajuce hovory su realizovane cez tuto simku (cez tu ktora sa posledna prihlasila do siete). Akonahle vypnes auto, telefon sa vypne a tym padom je zasa aktivna tvoja prva simka ktoru mas vo svojom telefone. Jediny problem je ze na simke v aute musis mat telefonny zoznam (kvoli odchadzajucim hovorom) a ze sa ti zoznam nebude synchronizovat s tvojim telefonom.

Dalsie riesenie je take ako som spravil ja - kupil som prislusny pouzity TCU modul od nejakeho klubaka z bmwklub.cz (vysiel ma cca na 3200czk), potom jeho vymena za stavajuci TCU, odpojenie telefonu v opierke, nakodovanie vozidla a hotovo. Praca na cca 1 hodku, ale musis mat nejakeho codierung majstra co to zvladne..... Keby si bol vychodniar a byval tuto v blizkosti, tak by sa to dalo poriesit (za predpokladu zeby si si zohnal ten modul).
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Štvrtok, 28. Marca 2013, 07:30

airbone napísal:

BMW vyrobca ta posle do zadku alebo ti napali minimalne 1000eur za nejake riesenie.
Najlacnejsie riesenie ak mas telefon professional (to zistime ak das VIN a pozrie sa na vybavu), je poziadat si od operatora o tzv. dualnu sim - kartu (ak nemas operatora o2 ktory tuto sluzbu nepodporuje).
Simku vopchas do telefonu v aute a mas pokoj. Akonahle nastartujes, telefon sa s nou prihlasi do siete a vsetky prichadzajuce a odchadzajuce hovory su realizovane cez tuto simku (cez tu ktora sa posledna prihlasila do siete). Akonahle vypnes auto, telefon sa vypne a tym padom je zasa aktivna tvoja prva simka ktoru mas vo svojom telefone. Jediny problem je ze na simke v aute musis mat telefonny zoznam (kvoli odchadzajucim hovorom) a ze sa ti zoznam nebude synchronizovat s tvojim telefonom.

Dalsie riesenie je take ako som spravil ja - kupil som prislusny pouzity TCU modul od nejakeho klubaka z bmwklub.cz (vysiel ma cca na 3200czk), potom jeho vymena za stavajuci TCU, odpojenie telefonu v opierke, nakodovanie vozidla a hotovo. Praca na cca 1 hodku, ale musis mat nejakeho codierung majstra co to zvladne..... Keby si bol vychodniar a byval tuto v blizkosti, tak by sa to dalo poriesit (za predpokladu zeby si si zohnal ten modul).
Ja som zohnal modul v Pezinku za 40e,akurát som prehodil do neho sim z môjho modulu.Nič som nekodoval,akurát je v nom zapísané vin z iného vozidla.Odvtedy funguje perfektne.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bluetooth do auta

Štvrtok, 28. Marca 2013, 19:50

Pedro to vychytal, to hej, ale zase treba podotknut, ze on ma novsi model. A iny rocnik (mladsi) ma aj ine moduly. Bohuzial pre nas starsich, super pre Pedra a spol.

To airbone: Super opis, dik :-) Len ja tieto skutocnosti viem uz nejaky cas, ale aj tak dik.
Mam len jednu otazku, skusal to uz niekto na BMW s podobnou alebo touto otazkou?
Lebo ja tak nejak nie som zastancom toho typicky CS/SK sposobu zakryvania si oci pred problemami a nespokojnostou voci tym, ktori su za nieco zodpovedni. To je ako ked vsetci pi*ujeme na vymole a cesty a podobne, ale hovno s tym spravime. Len sa stazujeme medzi sebou...(asi blby priklad, kedze je jasne preco akurat u nas maju cesty tieto zvlastne specialne "vlastnosti" a rok co rok sa to opakuje a ... to by bolo na jednu celu temu...)
Cize este raz, niekto za nejaku skupinu majitelov E60/61 pred LCI to uz s BMW riesil, ze "vieme" ako a kam by nas za to poslali?
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
JTK545
Príspevky: 20
Registrovaný: 7.12.2011
Auto: BMW 545 E60
Kraj: Zahraničie

Re: Bluetooth do auta

Nedeľa, 7. Apríla 2013, 14:17

Ahoj, než jsem poresil stejně jako airbone, tak jsem se byl zeptat v bmw - dovybaveni bluetoothem - cca 16000 CZK (výměna modulu - tcu), podpora MP3 přehrávání cca 12000 CZK. Bluetooth mě vyšel na 1500 CZK za tcu a 1,5 h vlastni práce a mp3 jen vlastní práce. Takže bmw nabízí možnost, jen si za to nechá poradne zaplatit... :-)
 
Peko68
Príspevky: 17
Registrovaný: 3.4.2013
Auto: E61
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Utorok, 23. Apríla 2013, 16:58

Mam E61, asi mesiac s Bluetoothom, skusal som s HTC sensation, fungovalo, potom som vymenil telefon HTC One X a teraz mi neide spárovať, resp. na telefóne nenachádzam BMW modul.Skúšal som aj iné telefóny a nič. Modul som cez idrive vypol, zapol opakovane, odpojil baterku a stále nič. Je možné že mi odišiel bluetooth modul? Alebo niečo nemám správne nastavené?v BMW mi povedali, že treba aktualizovať blootooth cca za 100e. Vedel by mi niekto urobiť aktualizáciu?
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Sobota, 26. Októbra 2013, 19:27

Peko68 napísal:
Mam E61, asi mesiac s Bluetoothom, skusal som s HTC sensation, fungovalo, potom som vymenil telefon HTC One X a teraz mi neide spárovať, resp. na telefóne nenachádzam BMW modul.Skúšal som aj iné telefóny a nič. Modul som cez idrive vypol, zapol opakovane, odpojil baterku a stále nič. Je možné že mi odišiel bluetooth modul? Alebo niečo nemám správne nastavené?v BMW mi povedali, že treba aktualizovať blootooth cca za 100e. Vedel by mi niekto urobiť aktualizáciu?


Ahojte, neviete mi poradit neviem spojit iphone5 s bluetooth original sadou.spustim parovanie v aute ale mobil mi nenajde ziadne zariadenie.len hlada a hlada a nic.bluetooth na tel.zapnuty, vsetko je ako ma byt bluetooth v aute je aj overeny na bmw stranke, mobil som uz vypol a zapol a stale nic.uz to asi moze byt len v mobile asi ale aj ten som cely prebehol...mam teraz 9/2008 525 xd po face lifte
 
robert1976
Príspevky: 5
Registrovaný: 8.11.2013
Auto: BMW 530 xd 6/2006
Kraj: Trnavský

Re: Bluetooth do auta

Piatok, 8. Novembra 2013, 22:46

ja mám skor problém taký že všetko mi aj spáruje aj vytočí volá ale ked spojí ja dotyčného počujem ale on mňa nie - súvisí to nejak s update softu? lebo ten som nerobil a ked pozeram ze po updatoch padaju tie idrive viac ako pred nimi?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Bluetooth do auta

Piatok, 8. Novembra 2013, 22:58

Skorej problém z microfonom.......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
robert1976
Príspevky: 5
Registrovaný: 8.11.2013
Auto: BMW 530 xd 6/2006
Kraj: Trnavský

Re: Bluetooth do auta

Piatok, 8. Novembra 2013, 23:45

fajn a ze co s nim - prosim len mi nepovedz ze vymenit - ale kde je a ako pripadne teda na rovinu ze co zato u teba
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Bluetooth do auta

Sobota, 9. Novembra 2013, 00:07

ja len typujem,takto sa to neda opravit cez klub..))))len typovat jak na dostihoch...))) mal som auto čo ho malo odpojeny od konektora, ale to mohla byt nahoda,alebo niekto niečo riešil.....ale to je zase len typ.....ak maš bt tak musí fungovat ak ty počuješ....prenos tam je.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
martinh
Príspevky: 31
Registrovaný: 12.1.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Utorok, 12. Novembra 2013, 09:55

Mám ten istý problém ako arcteryx..

Navigácia profi, bluetooth vo výbave, spojí, len nereaguje..

Zarážajúce načo tam to bluetooth vlastne je, keď nefunguje.

Tu máte tlačítko na vyhrievanie sedadiel, len nehrejú od výroby. Týmto nenarážam na Vás, ale na princíp.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných