... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
peto01
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.7.2013
Kraj: Trenčiansky

Re: hlasny chod motora

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 17:07

čiže ak to vsetko chapem dobre, tak to znamena, že každe auto s tymto motorom ma tuto chybu a je len otazka času kedy sa prejaví. Havarijne poistenie taketo vady asi nekryje, alebo sa mylim?
 
pe3k69
Príspevky: 212
Registrovaný: 28.10.2011
Kraj: Prešovský

Re: hlasny chod motora

Pondelok, 5. Augusta 2013, 23:09

peto01 napísal:
čiže ak to vsetko chapem dobre, tak to znamena, že každe auto s tymto motorom ma tuto chybu a je len otazka času kedy sa prejaví. Havarijne poistenie taketo vady asi nekryje, alebo sa mylim?


spravne to chapes... a co sa havarijneho poistenia tyka tak to neviem, aj mna by to zaujimalo... :-({|=
 
peto01
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.7.2013
Kraj: Trenčiansky

Re: hlasny chod motora

Pondelok, 5. Augusta 2013, 23:30

tak to sa tato firma pekne vyfarbila. to kde sme ked už aj nemci su neschopní vyrobiť poriadne a spolahlive auto. a ako je možne že to tolko rokov vyrabaju. či je to len motory vyrobene v určitych rokoch? a to som už peniaze isiel z banky vybrať že zoberiem to auto ale po tomto si vravim že ved autobus je tiež ok :D a havarijna poistka takyto typ chyby nepokryva, pytal som sa.
 
pe3k69
Príspevky: 212
Registrovaný: 28.10.2011
Kraj: Prešovský

Re: hlasny chod motora

Piatok, 9. Augusta 2013, 18:18

peto01 napísal:
tak to sa tato firma pekne vyfarbila. to kde sme ked už aj nemci su neschopní vyrobiť poriadne a spolahlive auto. a ako je možne že to tolko rokov vyrabaju. či je to len motory vyrobene v určitych rokoch? a to som už peniaze isiel z banky vybrať že zoberiem to auto ale po tomto si vravim že ved autobus je tiež ok :D a havarijna poistka takyto typ chyby nepokryva, pytal som sa.


Zasa toto nie je vec co by ta mala odradit od E90-tky... auto je to super a dnes uz ziadne auto nie je bez chyb... ak si kupis funglovku tak ti to vymenia bez slov... a ked jazdenku tak si daj na to pozor a pocuvaj motor... na druhej strane xyz ludi s tym jazdi a vobec to neriesi....
 
alibaba
Príspevky: 11
Registrovaný: 1.3.2013
Auto: e90 318d
Kraj: Nitriansky

Re: hlasny chod motora

Štvrtok, 22. Augusta 2013, 09:22

Peter_NR napísal:
Dnes som si bol pre auto vo Zvolene, s vysledkom som spokojny - zase je to konecne tiche.
Inak mali tam odstavenu dalsiu e91 s roztrhnutou retazou a zhanaju na nu nahradny motor.
Technik povedal ze v pripade ze ten rozvod je "hlucny" odporucaju to vymenit pokial mozno pred 200tis km.


Preco si to riesil az vo Zvolene? Mas nejake zle skusenosti so servisom v NR ci to mas blizsie do ZV? Chystam sa tiez vyriesit tento problem len sa neviem rozhodnut, do ktoreho servisu ist a ci to vobec riesit v autorizovanom alebo len zohnat diely od nich a dat to urobit inde.
 
Užívateľov profilový obrázok
Peter_NR
Príspevky: 38
Registrovaný: 2.1.2012
Auto: E91 318d
Kraj: Nitriansky

Re: hlasny chod motora

Štvrtok, 22. Augusta 2013, 20:21

alibaba napísal:

Preco si to riesil az vo Zvolene? Mas nejake zle skusenosti so servisom v NR ci to mas blizsie do ZV? Chystam sa tiez vyriesit tento problem len sa neviem rozhodnut, do ktoreho servisu ist a ci to vobec riesit v autorizovanom alebo len zohnat diely od nich a dat to urobit inde.



Hlavne kvoli cene za servis/hodinu a referenciam na servis, uz menili niekolko rozvodov na N47.
Ostatne ti poslem cez PM :D :D
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: hlasny chod motora

Nedeľa, 1. Septembra 2013, 16:02

Problém s rozvodovou reťazou je rozoberaný aj v aktuálnom čísle AutoBild-u.
Zrejme si BMW so zákazníkov robí kozy. Lebo na jednej strane tvrdí že problém je len s akustickým komfortom, ale okrem reťaze resp. vodiacich líšt sa u postihnutých vozov doporučuje výmena kľukového hriadela. Takže problém je zrejme vážnejší.
V BMW na to existuje PUMA case 43863106.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Pa3i8k
Príspevky: 9
Registrovaný: 4.9.2013
Auto: BMW 318D
Kraj: Prešovský

Re: hlasny chod motora

Štvrtok, 5. Septembra 2013, 18:40

:shock: a do riti prave som kupil BMW 318 D 2008rv dovoz holandsko 145 000 km.. a motor vydava taky šumivy zvuk nič extremne a pri štarte trochu retaz tiez nic extremne... da sa vymenit motor za 30 D ? :D nech to ma šmrnc :D ale to uvažujem len v pripade žeby motor kľakol....čital som cele forum a došiel som k vysledku že ked si dam vymenit retaz kladky atd čo je asi do 600 e tak pišete... mam pokoj na dalšich 150 000 km spravne som to pochopil ? :bmwball: :bmwball: :bmwball: a podalsie ved bežny interval menenie rozvodou u inych aut je cca 150 000 km že ?
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: hlasny chod motora

Piatok, 6. Septembra 2013, 12:29

OMG ](*,) ](*,) ](*,) tak ty budes asi iny odbornik na BMW...

vymena 318 na 330? Ak nie nemozne, tak hotovy porod a financne nerentabilne.

retaz v N47 je oficialne dozivotna, teda by sa nemala nikdy menit. A ze to vymenia na tvojej 2008 za 600EUR, na to zabudni. Co som cital pod 1000 sa nedostanes. (a to netusim ci by sa na tvojom nemala menit aj klukovka, precitaj si to v PUMA co je spominana na predchadzajucich strankach)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: hlasny chod motora

Piatok, 6. Septembra 2013, 12:48

Výmena kľuky sa týka áut vyrobených medzi 1.3.2007 a 5.1.2009, kam teda patrí aj predmetná 318d
Od 5.1.2009 do 1.3.2011 sa mení reťaz z príslušenstvom.

http://www.uploadarea.de/files/83b5vhfa ... 44o1qp.pdf


A ešte doplním, že v spomínanom článku v Autobilde píšu, že procedúra, ktorá obsahuje aj kľukový hriadel je normovaná na ca. 4000 EUR.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Igmaus
Príspevky: 681
Registrovaný: 14.10.2012
Auto: G20 330dx
Kraj: Trenčiansky

Re: hlasny chod motora

Piatok, 6. Septembra 2013, 18:53

Myslím že pri studenom motore počujem jemné šušťanie, neviem či je to toto ale koľko trvá od prvých príznakov kým to odíde? Mám 33 000 km do konca záruky :D
 
Pa3i8k
Príspevky: 9
Registrovaný: 4.9.2013
Auto: BMW 318D
Kraj: Prešovský

Re: hlasny chod motora

Piatok, 6. Septembra 2013, 19:21

to na vymenu motora za 330 som nemyslel važne jasna vec že to by bolo nakladne :lol: takže musim meniť retaz aj kluku ta tom som v riťi teda :D
 
Pa3i8k
Príspevky: 9
Registrovaný: 4.9.2013
Auto: BMW 318D
Kraj: Prešovský

Re: hlasny chod motora

Piatok, 6. Septembra 2013, 20:01

mexican napísal:
Výmena kľuky sa týka áut vyrobených medzi 1.3.2007 a 5.1.2009, kam teda patrí aj predmetná 318d
Od 5.1.2009 do 1.3.2011 sa mení reťaz z príslušenstvom.

http://www.uploadarea.de/files/83b5vhfa ... 44o1qp.pdf


A ešte doplním, že v spomínanom článku v Autobilde píšu, že procedúra, ktorá obsahuje aj kľukový hriadel je normovaná na ca. 4000 EUR.


ok teda takže to zhrnme kolôko ma vyde oprava ..respektive vymena kluky a reťaze ? :shock:
 
PeterKefas
Príspevky: 1
Registrovaný: 5.9.2013
Auto: E90
Kraj: Trnavský

Re: hlasny chod motora

Piatok, 6. Septembra 2013, 21:23

zdravím, musím aj ja zareagovať k danej problematike.
U mna je to BMW 320d E90tka r.v. 2007 myslim typové schválenie január,, (zajtra pozriem presne, plus typ motora)

V skratke, auto som dostal do ruky pri najazdených 132tisic. a chod motora bol myslím na diesel dobrý.
Tažko povedať , nakoľko som predtým jazdil iba na Kia Sportage benzín a Mercedes C220d r.v. 2008 a to sa nedá porovnávať s bmw..

K veci, po 135tisicoch sa mi pri zapatej klime začal ozývať klepot, tak som usúdil, že bude na chybe klima. Navštívil som jedného ´´odborníka ma bmw´´ v Trstíne a absolvoval som diagnostiku.
Pc vyhodilo že km sedia, stočené to nebolo, takže na chybe by mal byť ventilátor a silent bloky ,
zobral 50e s tým ze mi to opraví ale ventilátor stojí 170e a silent bloky tak 50e plus robota...

Mne osobne sa to nezdalo tak som navštívil ďalšieho mechanika nech povie svoj názor, predsa len
viac hláv viac rozumu.

Kedže išlo o klepot, ktorý vychádzal od remenice (najväčšie gumenné koleso co sa tam vrcí ) to som zistil s novodurovú trubku ktorú som prikladal k remeniciam od alternátora, vodnej pumpy atd..
klepot vychádzal od stredovej tak som pozrel cenu,,, 235e Corteco ,,, objednal a dal vymeniť.

Ale ešte predtým som sa stavil v servise kde majú mašinu na dopĺnanie klímy a kontrolu či je niekde netesnosť. Mašina vyhodila hladinu pre môj typ auta 590mg ,, pravda predtým som to dal známemu dofukať ( opravuje chladničky tak tam dačo pustil),,, len problem bol ze tam pustil 790mg, a bez kontroly oleja,, tak odporučam servis kde to robi origoš mašina,, :) ,, dostal som pekne bloček s tým ze to nikde neuniká ..

Ale klepe,,
takže došla remenica, dal som ju vymeniť. Aaaaaa neklepe, ani pri záťaži od klímy motor išiel krásne hladko, dá sa povedať že ticho, na diesel. ˇ

Šlak ma išiel trafil ráno keď som išiel do roboty, piskot , piskot, strašný piskot.
Pozerám odkial to ide. Pravda remen, nie ten ktorý ide cez menenú remenicu ale druhý, cez vodnú pumpu čo ide, teda vrchný. Dlho som rozmyšlal prečo to moze tak piskať, remene som menil, vodnú pumpu tiež, olej pravidelne, tak som to riskol rozdrvil živicu a trošku rozypal po remene, prestal pýskat ale zacalo to lepiť, šuštalo to, praskalo až som myslel ze mi zgegne motor, ... logika myslim, tak som zobral WDško a nastriekal na vnutornú stranu trochu,, prestalo lepit a ani nepiskalo,,, ked som autom prešiel neake km živica sa odlepila ale stále to tam šuštalo piskalo,,, nebol to piskot ako ked prešmikujú remene, ani pri štarte ako bolo opisované,,, jednoducho vkuse to piskáá...

Zistil som, že piskot vychádza alebo respektíve prestáva to vtedy keď wd-čkom streknem na miesto kde je vodná pumpa,, na miesto kde remen prechadza cez remenicu vodnej pumpy...
može ist o vybitie vodnej pumpy ?? aj ked bola pred 10 - 15tisic menená ?
(dovod výmeny bol že sa mi stále strácala chlad.kapalina a mala niekde netesnosť)

-- Je možné vodnú pumpu repasovať? resp. dá sa rozobrať alebo ide o zálysok ?? cena novej je od 75-99 e myslim.... len ma napadá či ju má vyznam znova meniť ? nemože íst iba o vybitie ložiska v tej pumpe tým , že velká remenica bola už po funuse, jemne ju vraj hádzalo podla slov mechanika, teda mala volu,, a tým by sa prenášala sila na tú vodnú pumpu???

Teraz ked som zhodil remene tak vodná pumpa má trochu volu, mechanik ju chce znova meniť.. vraj to musí sposobovať ona..

Nahodou okolie PN alebo TT nemal niekto tento problem??? ja som z Velký Kostolán

Uz som s toho problému hotový,, v priebehu jedného roka som menil vodnú pumpu, oba remene, komplet servis v bmw ani nespomínam , tam som bol prvý a posledný raz.,
- brzdové platničky,
- komplet olejová výmena,,
- filtre,,
atd...
- kontrola klímy ,
- dopĺňanie chladiva ,
- dezinfekcia,
- nová remenica,
- palivový filter, peľovy, olejový , vzduchový ,,

Tak podla príspevkov ktoré som tu čítal, vidím že problémov s E90tkou je viacej.
Auto je to super, nemôžem si stažovať až na tieto chybičky pravda,, klepe , píska ale ide :D
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: hlasny chod motora

Piatok, 6. Septembra 2013, 22:24

Pa3i8k napísal:
ok teda takže to zhrnme kolôko ma vyde oprava ..respektive vymena kluky a reťaze ? :shock:

Tu ti asi nikto z nás nedá presnú kvalifikovanú odpoveď.
Choď sa opýtať do autorizáku. Odvolaj sa na to, že na túto tému existuje konkrétny PUMA case a nech sa k tomu vyjadria, že koľko z ceny servisného zákroku by išlo na tvoje triko a koľko by hradil výrobca.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných