... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
msc
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 3.8.2013
Auto: E90
Kraj: Žilinský

chybove hlasenie volant so sipkami

Sobota, 3. Augusta 2013, 22:45

ahojte, skusal som hladat tu na fore, no nenasiel som nikde zmieneny tento symbol (volant a sipky)

od vcera sa mi zacal zobrazovat zvlastny znak, nemozem ho najst v manuali a nasiel som iba jeden prispevok na internete na inom fore ohladom tohto obrazka. vsetci vsak (aj v tom prispevku) spominaju zamknuty volant, problemy s tym elektrickym zamkom a ze to stoji tazke prachy ... vsetci ale maju asi symbol volantu a zamku, mne sa vsak zacal zobrazovat volant s obojstrannou sipkou.
vcera som parkoval a zobrazilo mi tento znak, volant som mal vytoceny, kolesa vsak boli rovno, tak mi napadlo, ci ma to neupozornuje, ze som zle zaparkoval. cca o 30 min som odchadzal a pri zasunuti kluca sa ten znak zobrazil, no pohybal som volantom a vsetko ok.
dnes som umyval auto a znovu sa mi zobrazil ten znak, ked som chcel auto preparkovat, no nechcelo mi nastartovat. zasunul som kluc, stlacil start/stop a nic sa nedialo, pohybal som volantom a ked som znovu stlacil start/stop, vyplo sa radio a rozsvietilo svetlo ako ked vypnem motor. cca po 3 min a roznych tahoch (vybrat kluc, pohybat volantom, stlacit start/stop ...) sa auto nastartovalo (asi ked som pohol riadiacou pakou). ked som parkoval, znovu sa mi po vypnuti motora zobrazil dany signal. auto nastartovalo asi na 3ti pokus a ked som vypol motor, zase volant s tou sipkou. uz som to nechal tak, ale cakam, ci zajtra vobec nastartujem.
stretli ste sa niekto s tymto symbolom? mam nieco robit pri parkovani (vyrovnat volant ...)? uz som cital, ze typci sa bali (us fora a mali ale ten symbol volantu so zamkom), ze im to zamkne volant pri jazde. toho by som sa nemal bat, ci?
Prílohy
steeringwheel.JPG
steeringwheel.JPG (38.68 KiB) 1439 zobrazení
 
PetoK
Príspevky: 9721
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: chybove hlasenie volant so sipkami

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 07:39

Chyba aktivneho riadenia... treeba diag.,co sa stalo... odkial si ?
 
msc
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 3.8.2013
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: chybove hlasenie volant so sipkami

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 08:38

ale nezobrazuje mi to stale. vcera som asi 3krat startoval (a siel niekam) a nezobrazilo to. az potom zase, ked som ho umyval. je to divne nejake.
v navode mam pri poruche aktivneho riadenia volant a vykricnik. ale toto nie je v navode.

rk
 
PetoK
Príspevky: 9721
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: chybove hlasenie volant so sipkami

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 11:31

A co akoze cakas ze sa to samo opravi ??? Preco to neriesis?
 
msc
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 3.8.2013
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: chybove hlasenie volant so sipkami

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 11:52

jasne,ze necakam,ze sa to samo opravi,ale kedze neviem,co tomu je,tak neviem,co mam riesit.

ano, viem, treba ist na diagnostiku

dnes mi to nestartovalo, uz som riesil odtah do servisu a potom som posuchal kluc spredu po latke a chytilo sa to. takze mam riesit riadenie, zamok volantu, kluc, kontakty v spinacej skrinke ... cakal by som, ze aspon podla toho symbolu by som vedel, co mam robit (krutit volantom?)
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: chybove hlasenie volant so sipkami

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 12:17

Malo by to znamenat, ze uzamykanie volantu je zablokovane. Pre nastartovanie motora by si mal potocit volantom. http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=605307

ELV blocked!
Move steering
wheel

The "electric steering
lock" ELV blocks the
engine start function.
Move steering wheel so
that engine can be
started.

Chapem to teda tak, ze mechanizmus uzamykania sa snazi odomknut ale kvoli prilisnemu vytoceniu kolies alebo nejakej zavade sa mu to nedari a vtedy nepovoli riadiaca jednotka motor nastartovat. Pri zaparkovani mavas kolesa vytocene do krajnych poloh?
EDIT: Pisu tam, ze to moze byt aj problem s aktivnym riadenim, takze neviem presne :) Tak ci tak na diagnostike to napise presne v com je chyba.
 
msc
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 3.8.2013
Auto: E90
Kraj: Žilinský

Re: chybove hlasenie volant so sipkami

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 12:42

ked mi to urobilo prvykrat, mal som kolesa rovno, ale volant bol vytoceny. myslel som, ze prave to je nejaka chyba, ze ma to upozornuje, bolo zo pri pozdlznom parkovani

teraz, ked to neslo nastartovat, boli kolesa rovno a volant ok. volant sa nedal odomknut, po zasunuti kluca ani nebolo pocut, ze ho odomyka. ked som s nim skusal otocit, neslo to. potom pomohlo to "ocistenie" kluca (mozno nejaky staticky naboj, co ja viem, to mi je divne).

skusim jazdit s druhym klucom a ist na diagnostiku niekde, ale dakujem za pomoc a info

volal som aj bmw mobile care, tam ma spojili s technikom a ten mi povedal, ze je to bloknute, nic sa neda robit iba odtah a vymena toho zamku. ale nechapem, preco mi potom neukazalo volant a zamok alebo volant a vykricnik, ale tieto sipky
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12280
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: chybove hlasenie volant so sipkami

Nedeľa, 4. Augusta 2013, 13:05

Je to chyba active steering,ako píše PetoK,v prvom rade diag a potom možno pomôže kalibracia, par krat som to riešil.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný