... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
maxt
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 20.11.2012
Auto: bmw E91
Kraj: Prešovský

Servo E91

Štvrtok, 1. Augusta 2013, 19:20

Zdravim. Kupil som E91 Touring pred cca 2 rokmi. Po 2 mesiacoch zacalo hucat servo. Servo som vymenil v bmv. Islo v pohode ale uz ho pocut zas. Asi tak 3 mesiace pozorujem ze pri studenom motore nieco v motore tuka a od vtedy co som ho kupil tak stale dolievam olej asi tak 1,5 litra na 5000 km. Neviem ci su to dve zavady alebo to sposobuje ta jedna. Mam nabehane 150 tis. Dakujem za radu
 
synak
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: Servo E91

Piatok, 2. Augusta 2013, 06:48

treba napisat aky je to motor, spotreba motoroveho oleja so spotrebou oleja v serve resp. s jeho hucanim nema nic spolocne, kontroloval si hladinu oleja v serve?
 
maxt
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 20.11.2012
Auto: bmw E91
Kraj: Prešovský

Re: Servo E91

Piatok, 2. Augusta 2013, 15:38

Je to BMW 325i. Servo mi bolo menene november 2011 a od vtedy som nemenil olej. Hladinu v servise povedali v bmw servise ze je ok. Bol som tento tyzden- idem to reklamovat.
Takze su to asi dve zavady.
1. Servo odchadza ani nie po 2 rokoch - huci pri otacani a hlavne pri maximalnom otoceni
2. Tuka v motore ked je studeny. Prejdem 10km a uz je to ok, ale zerie olej. Od vymeny je cca 5000 km a uz som dolieval 1,5l (palubny pocitac take mnozstvo vyhodnotil ze mam doliat)

Dakujem
 
synak
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: Servo E91

Piatok, 2. Augusta 2013, 16:07

..tu hladinu v serve si radsej odkontroluj sam, das dole iba viecko, aspom uvidis v akom stave je olej, to vela napovie.
..skus pricuchnut ci nesmrdi spaleninou alebo nieje moc cierny.
predpokladam ze mas motor N52B25 , co sa tyka tukania tak mozu to sposobovat zle navrhnute
mazacie kanaly na tomoto motore (viac sa docitas ked si vygooglis BMW N52 ticking noise) prejavuje sa to
ked jazdis dlhodobo na nizke otacky, je dobre ho obcas prevetrat. Niekde som cital ze BMW servis ako prvy krok pri odstanovani tohoto
problemu urobi to ze necha auto nejaku dobu bezat na neutrale na cca 3000-4000ot. (aky olej pouzivas ?)
..ohladom spotreby oleja N52 ti kazdy povie nieco ine.. vygoogli si ´´BMW N52 oil consumption´´, docitas sa celkom zaujimave veci a nazor si
urob sam, ja mam aj vacsiu spotrebu oleja ked jazdim iba mesto a obcas to prevetram po obmedzovac. ked jazdim ako dochodca tak nemam spotrebu skoro ziadnu, to iste sa docitas aj na roznych US forach, kde ludia co maju priemernu spotrebu na palubaku 8 litrov sa dusuju ze
im nezerie ziaden olej a zasa ludia co tam maju 12-13 ako ja sa stazuju ze im zerie vela oleja, a skoro vsade sa docitas ze horna hranica pre spotrebu oleja pri tomto motore je oficialne podla BMW 1 liter na 1000km pri extremnych podmienkach, preventivne mozes vymenit olejovy separator (separator cca 80€ + hadice cca 140€) ale v e90 sa pri tomto motore pouzival cyklonovy separator ktory by sa nemal ucpavat a podla BMW je bezudrzbovy. ale tak vieme ako to chodi s ´´dozivotnymi´´ vecami v aute.
 
maxt
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 20.11.2012
Auto: bmw E91
Kraj: Prešovský

Re: Servo E91

Piatok, 2. Augusta 2013, 17:55

Dakujem za odpoved. Hladinu som kontroloval, je nad spodnu risku ked odmontujem drziak. No skusal som odmontovat, pozrel osm ci je ok. A ked som nastartoval hned zacalo brutalne hucat servo. Ked sa otocil volant na doraz tak uz prestalo - asi vzduch a teraz huci dost iba pri max otoceni. Este pozriem ci nieje cierny.
No jazdim skor ako dochodca, denne mesto 1km do roboty a spat. Raz do tyzdna 120 km ako dochodca. Takze podla toho asi je vsetko ok, len treba poriadne prebehnut? Ja som nikdy nesiel nad 170 km/h :D. Asi aj preto mi obcas vyhodilo kontrolku motora na pristrojovke, ktora po case zas zhasla.
Spotreba pocitacova 10-12l/100km.
Asi si ma potesil, uz mi vraveli ze mam menit motor :)
 
synak
Príspevky: 180
Registrovaný: 12.5.2013
Auto: G05 2022
Kraj: Bratislavský

Re: Servo E91

Piatok, 2. Augusta 2013, 18:17

dobre som to pochopil, s autom robis cely tyzden
trasu 1km do roboty a 1km domov? cize ten motor ide vacsinu
casu svojho zivota co je v tvojich rukach prakticky "na studeno" ? :)
..tak to sa tej spotrebe oleja a tukania zdvihatok ani necuduj :)
 
maxt
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 20.11.2012
Auto: bmw E91
Kraj: Prešovský

Re: Servo E91

Piatok, 2. Augusta 2013, 19:04

Je to tak:). No za rok nabeham tak 5tis. Niekedy idem aj dalej :). Tak to som rad ze to je asi iba z toho. Budem musiet niekomu poziciavat :D.
Ale to servo by mohlo trochu viac vydrzat ako cca 2 roky. Idem s tym do bmw, pravdepodobne by mali uznat reklamaciu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných