... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
bmwtt.sk
 
PetoK
Príspevky: 9693
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Piatok, 22. Marca 2013, 23:27

 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Sobota, 23. Marca 2013, 01:58

Problem a jeho riesenie je jednoduche. Proste ti chlapci z MT co robia prevodovky, nevedia to robit tak poriadne ako sa to robit ma. Odflaknuta praca, lacne diely z lacnych materialov....Typicky polsky sposob podnikania (v polsku aj chodia na svoje napady) ale klasicke podnikanie made in slovakia. Planoval som tam dat robit aj svoju prevodovku ale nakoniec som zistil, ze si ju lepsie spravim radsej sam, pretoze ked som komunikoval s lubom z MT a vysvetloval mu problem ohladne prevodovky, tak velmi mudry z toho nebol a stale mi navhrhoval len drahy repas, aj ked problem bol jednoznacny a dal sa vyriesit aj omnoho lacnejsie. Ja som chcel opravu, nie repas. Lubo, nic v zlom, nie je mojim zvykom robit niekomu zlu reklamu a ani nic podobne co by niekomu skodilo....... Pred par rokmi (asi tak 5-6) sme sa aj osobne stretli, ked si mi mal zabezpecit opravu displeja na passate. Okrem toho ze som ta cakal dve hodiny na namesti a vyzdvihol ta aj s ruksakom a taskou s hubami a odviezol ta kdesi do nejakej dediny, kde mi tvoji chlapci co na dvore rezali drevo povedali ze mi nic nevedia opravit ze zrazu sa oprava neda poriesit..... tak som od tych tvojich kumpanov teba kupil aspon polamany kastlik na passat (za 500sk) a vtedy si nevedel ani ako vyzera automaticka prevodovka, sam si tvrdil ze mas rozobrane auto a ze s tou prevodovkou cestujes do polska nech ti ju tam nejaky dedo opravi lebo ze ty o tom nemas ani ponatia....... Zrazu si opravar s 20-rocnou praxou.... Nic v zlom chlape, ale niekedy aj vlastne slova sa dostanu do konflitku s dalsimi slovami..... Najviac ma nasrala vsak jedna vec.. ze si kydal na ineho cloveka co robi prevodovky..... nepoviem ti na koho, ale robi ich dobre a k spokojnosti. Technicky je velmi zdatny, viac ako vy a vasa firma (ber to ako fakt). No ja patrim medzi ludi so strojarskym vzdelanim, a prevodovku si viem opravit aj sam (v normalnom zamestnani som letecky technik a opravujem zariadenia ovela zlozitejsie ako su auta). Ale kazdopadne prajem len to naj. Bohuzial negativne recenzie od zakaznikov ako tato, ak na nich nie je obrana (aj to byva ze zakaznik je kokot a dokaze dojebat reputaciu, ale treba sa branit a argumentovat), maju velky vply, a tu v komunite bmw ich mas uz pozehnane... A co je horsie, od tych spravnych ludi :(
 
annagallo
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 13.3.2013
Auto: audi A4 avant
Kraj: Prešovský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Sobota, 23. Marca 2013, 08:00

No bohuzial ja som len laicka, ale to co clovek zazije pri takychto situaciach, a hlavne ked ostane stat na ceste, kde nemoze s autom pohnut, a okolo prebiehaju nie malou rychlostou auta a kamiony na vzdialenost nejakych par cm od auta a nevies co mas robit.....a pred pa mesiacmi ,nie je to tak davno ti niekto povie , ze prevodovka slape ako hodinky, tak to cloveka fakt dokaze nastvat.
 
AlienZV
Príspevky: 506
Registrovaný: 13.9.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 13:13

Som zvedavý na reakciu druhej strany. Každopádne zaujímavé čítanie.
Takýto poľský typ biznisu vydrží väčšinou dovtedy, kým taký
"podnikateľ" nenarazí na určitý typ človeka :mrgreen:
 
cilla
Príspevky: 44
Registrovaný: 3.1.2010
Auto: BMW
Kraj: Nitriansky

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 13:26

Ja už upozornujem na "Pána opravára" par rokov, no zatial ako vidím ....

technicke-okienko/oprava-aut-prevodoviek-v-martine-skusenosti-t27902-15.html

bmw5-e60-e61/re-automaticka-prevodovka-bmw535d-vyriesene-t70263.html

je toho viac nechce sa mi to už hladať , aj na iných kluboch mu robím reklamu hodnú kvalite ktorou sa prezentuje. Jednanie má tiež na "úrovni"
 
Užívateľov profilový obrázok
DarkBeast
Príspevky: 218
Registrovaný: 31.8.2011
Auto: E91 LCI Mpacket
Kraj: Zahraničie

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 14:06

OT // a komu teda na SK vlastne ist ? ešte som sa na fore nedočkala odpovede ....
 
Lukynko
Príspevky: 292
Registrovaný: 28.11.2010
Auto: E34 2.5TDs-ko :)
Kraj: Košický

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 14:16

hehe nemam osobnu skusenost ale hladal som hydromenic.
Kedze som si nevedel rady tak som zasiel do Dvorianok za p.Kover tak on mne vedel zohnat hydromenic za cca750E pricom ja som si ho vedel za cca350E - zvlastne nie?

Finta je ta...ze nakoniec sme prisli obaja na to, ze hydromenice by boli od p. Krizak z Martina - je charakter nie?

Nakoniec mi v KE zohnali za 220E a zhoda nahod ten isty dodavatel ako dodaval p.Krizak - zaujimave nie?

Typicky slovak ten p.Krizak Lubo...odrbat kde sa da a zarobit na hocikom. Ale nadhodit cenu o 300E je podla mne sproste :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 14:21

OT // a komu teda na SK vlastne ist ? ešte som sa na fore nedočkala odpovede ....


http://www.zf-pakra.cz/

toto je priame zastupenie v čechach asi najlepšia voľba to tak vyzera :lol: aj referencie maju veľmi dobre...

(automat nemam, poznam osobne 2ludi ktory tam repasovali je to aj zo zarukov myslim že 1rok, obidve boli ale audi)
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 14:51

Už som jednoznačne vyhlásil že nechcem naftu :!:
Vyhlasujem že nechcem ani automat :!:
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 16:02

matyson napísal:
Už som jednoznačne vyhlásil že nechcem naftu :!:
Vyhlasujem že nechcem ani automat :!:


len všetko ide dopredu zachvilu manual asi ani nebude [-( :lol: 3
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60
 
annagallo
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 13.3.2013
Auto: audi A4 avant
Kraj: Prešovský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 16:41

No tak co nato,ak by sme sa nakontaktovali,nasli este par ludi a potom by to uz neslo len cez fora....ale aj inak....ja som 100% presvedcena o mojej pravde a viem, ze bol tu na fore odkedy som napisala moj prispevok a este sa nevyjadril...asi tak dokazuje svoju serioznost a profesionalitu svojho podnikania......
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 20:04

Ako, doteraz som bol ticho. Cital som viac dobrych ako zlych skusenosti, ale boli aj zle na Luba MT a jeho firmu. Aj ja som bol dost prekvapeny, ze lubomt je pokladany za nejaku elitu na SK opravujucich automaty, pretoze ked som na dieselpower fore videl asi 5 rocne jeho posty - ze tusim 2,5TDi automat, a pytal sa tam, ze na co sluzi riadiacia jednotka, a ze chce si vyskusat opravit svoju prevodovku doma, no v zivote take nic nemal otvorene, tak to bolo viac nez divne pre mna! Ze niekto si za PAR rokov dokaze vybudovat taky business, aby bol spolahlivy a kazdy o nom vravel iba v dobrom, kludne popozerajte na dieselpower. Lubo, dufam, ze ich nevymazes! Lebo tam to fakt vyzera, asi akoby laik ako zadavatelka temy sa pyta, ze ako rozobrat/opravit automat. Akoze nic proti, ani nic v zlom, ak si sa za 5 rokov dokazal naucit profesionalne opravovat automaty tak, ze vydrzia a je to fakt kvalitne, tak klobuk dolu, no o tej 20 rocnej praxi by som asi pomlcal, lebo v tych casoch si mozno tak tahal kacera po dvore, a aj to bol manual...
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 20:20

20 rocnej praxi by som asi pomlcal, lebo v tych casoch si mozno tak tahal kacera po dvore, a aj to bol manual...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
Kwaky
Príspevky: 271
Registrovaný: 5.1.2011
Auto: 2013 BMW F13 640i
Kraj: Trnavský

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 20:27

banned napísal:
no o tej 20 rocnej praxi by som asi pomlcal, lebo v tych casoch si mozno tak tahal kacera po dvore, a aj to bol manual...


Tak toto bol asi najväčší a najlepší ODJEB aký som tu na fóre videl !!! smekám pred tebou banned za toto :thumbup:
2012 AUDI A7 3.0 BiTDI S-Line - Ex
F01 730d mod. 2012 - Ex
E65 745i - Individual - Ex
E39 528i ///M - Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Hajecek
Príspevky: 1699
Registrovaný: 24.10.2012
Auto: E36 325iA Cabrio
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Lozorno - Bratislava

Re: Pribeh mojej automatickej prevodovky.....

Pondelok, 25. Marca 2013, 20:50

banned napísal:
no o tej 20 rocnej praxi by som asi pomlcal, lebo v tych casoch si mozno tak tahal kacera po dvore, a aj to bol manual...

Uz dlho som sa tak nenasmial :lol: :lol: =D> :D :D :mrgreen: :mrgreen: inak mozno trochu odveci otazka ale co teda nakoniec stal ten repas ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných