... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Doctor Devotee
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 23.1.2013
Auto: Alfa Romeo 156 2,4
Kraj: Trenčiansky

Re: Bestia M5- sen alebo nocna mora o V10

Streda, 6. Februára 2013, 14:52

ptz napísal:
doktor, to ze interval pri longlifeovych olejoch je lepsie skratit o polovicu, mi odporucili aj v bmw servise. a aj to samozrejme robim. lenze polovica je 15 000 km a ty pises, ze tieto oleje maju dost uz pri 7000 km, co je podla mna uplna blbost. preto sa pytam na tie testy, kde si to cital

a ze je treba vymienat vzduchovy filter kazdych 15000 km, to pocujem tiez prvy krat

som ja velmi zvedavy ake auto na konec kupis :-k



Vies, co dlhe roky som hadzal do kosa rozne casopisy az som nasiel jednu redakciu ktora fakt stala za to. Vydavaju autodiesel, autoojetiny automotospecial. Od nich mam dost vedomosti a tato patri medzi ne. Doporucujem skupit tych par desiatok cisel, co im za tie roky vyslo a urobit si vlastny nazor. Nebudem sem davat link, lebo je to asi proti pravidlam, ale daju sa kupit na nete za brutalne zlavy. tusim350kc za jeden rocnik.

Ja som tiez zvedavy :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Bestia M5- sen alebo nocna mora o V10

Streda, 6. Februára 2013, 17:23

cize odporucas zakupit si niekolko rocnikov menovanych ceskych casopisov za stovky CZK, vsetky precitat a potom budem vediet, ako je to s tymi olejmi a castejsiou vymenou vzduchoveho filtra?

... ja uz som si nazor urobil :smile:
 
blavak1
Príspevky: 948
Registrovaný: 15.1.2012
Auto: zx-10r
Kraj: Bratislavský

Re: Bestia M5- sen alebo nocna mora o V10

Streda, 6. Februára 2013, 17:53

Mi sme platili okolo 1000€ v BMW Lamači za zadné brzdy (platničky,kotúče).
Za pol rok sa najazdilo na nej skoro 50 000Km. Menilo sa na nej len niečo na predne náprave (dávnejšie). Ináč motor, prevodovka je ok (celkovo má najazdené niečo do 100 000km). Výmena oleja v BMW ťa výjde na 300€ s robotou aj s náplňami,diagnostikou. Gumi zatiaľ sme kupovali iba raz. Ale nejazdí sa na nej okruh ani žiadne iné somariny. Priemerná vychádza na 15L. Ak chceš okruh tak radšej by som išiel do E92.
Nikdy chyby, vždy len lekcia.
 
Doctor Devotee
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 23.1.2013
Auto: Alfa Romeo 156 2,4
Kraj: Trenčiansky

Re: Bestia M5- sen alebo nocna mora o V10

Streda, 6. Februára 2013, 21:09

ptz napísal:
cize odporucas zakupit si niekolko rocnikov menovanych ceskych casopisov za stovky CZK, vsetky precitat a potom budem vediet, ako je to s tymi olejmi a castejsiou vymenou vzduchoveho filtra?

... ja uz som si nazor urobil :smile:


Ja som pravdaze nemyslel len toto. Je tam vela vychytavok. A bmw velebia do neba. Preto ten casopis uz 2x krachol...
 
Doctor Devotee
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 23.1.2013
Auto: Alfa Romeo 156 2,4
Kraj: Trenčiansky

Re: Bestia M5- sen alebo nocna mora o V10

Streda, 6. Februára 2013, 21:10

blavak1 napísal:
Mi sme platili okolo 1000€ v BMW Lamači za zadné brzdy (platničky,kotúče).
Za pol rok sa najazdilo na nej skoro 50 000Km. Menilo sa na nej len niečo na predne náprave (dávnejšie). Ináč motor, prevodovka je ok (celkovo má najazdené niečo do 100 000km). Výmena oleja v BMW ťa výjde na 300€ s robotou aj s náplňami,diagnostikou. Gumi zatiaľ sme kupovali iba raz. Ale nejazdí sa na nej okruh ani žiadne iné somariny. Priemerná vychádza na 15L. Ak chceš okruh tak radšej by som išiel do E92.


Super, to by slo. Dakujem ti.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 neregistrovaní