... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Britt
Príspevky: 69
Registrovaný: 14.2.2010
Auto: BMW 530 i Touring
Kraj: Bratislavský

Re: pzp genertel....

Streda, 23. Januára 2013, 15:56

Pozdravujem vás priatelia a dovoľte mi pripojiť sa k téme.
Na začiatok len dodám že vo finančnom sektore pracujem už 11 rokov a poskytujem komlexné finančné poradenstvo.
To len aby ste vedeli že touto problematikou sa zaoberám denne.
Poistenie PZP v Generteli je trošku diskutabilné.
Prečo?
No je to preto že v Generteli dostanete v mnohých prípadoch slušnú cenu poistenia PZP.
Táto je fajn len do času ak sa nestanete účastníkom škodovej udalosti alebo nehody. (škodová udalosť a nehoda sú dve rozdielne veci)
Mám viacero klientov ktorým po tom čo spôsobili poistnú udalosť Genertel prehodnotil výšku poistného a to celkom brutálne.
Klient napr. platil 140,-€/ročne za auto a po prehodnotení mu Genertel vypočítal novú cenu poistenia PZP vo výške 580,-€/rok
Upozorňujem že klient nemá inú možnosť len túto sumu hradiť najbližší rok.
Ak by totiž klient neuhradil poistné a teda poistenie PZP by mu bolo zrušené pre neplatenie má podľa zákona klient povinnosť uzavrieť poistenie v tej istej poisťovni.
Mám už viacero prípadov keď klientovi zrušili PZP-čko pre neplatenie a ten sa poistil v inej poisťovni. Ak sa na to príde a databáza existuje tak poisťovňa do ktorej sa prepoistil môže dať klientovi pokutu 1.000,-€.
a zruší mu poistenie pričom ho upozorní aby si poistenie uzavrel podľa platného zákona v predchádzajúcej poisťovni. Tá mu ho samozrejme uzavrie ale už za oveľa nevýhodnejších podmienok!
Aby som sa ale ešte vrátil ku Genertelu, v prípade škodovej udalosti nastáva aj ďalší problém. Nakoľko Genertel je tzv. internetová spoločnosť je obrovský problém v prípade škodovej udalosti s komunikáciou a v prípade komplikácií vôbec vyriešiť niečo s likvidátorom poistnej udalosti. Vlastne sa k nemu ani nedostanete a každá snaha niečo poriešiť je strašne komplikovaná skoro nemožná. V porovnaní s klasickou kamennou poisťovňou.
Pokiaľ máte otázky ohľadne problémov PZP alebo havarijného poistenia prípadne iné môžete ma kontaktovať.
 
abernolak
Príspevky: 307
Registrovaný: 13.5.2011
Auto: BMW 525 D (E60)
Kraj: Bratislavský

Re: pzp genertel....

Streda, 23. Januára 2013, 16:32

hej britt -
prehodnotenie vysky ceny pzp sa predsa deje raz za rok v kazdej poistovni. a kto ma rozum, tak da preventivne v zakonom stanovenej lehote vypoved poistovni a caka ako mu to nakoniec poistovna prehodnoti...kto rozum nema, alebo mu to je jedno, tak plati a neriesi na forach vysku poistneho a poistovnu. mimochodom, mam genertel za 126e/rok a prvy rok som pouzil ich odtahovku zadarmo (nahle zomrel starter), druhy rok mi zdvihli cenu o 1e sa mi zda...jasne ze mali odo mna vypoved, tak pravdepodobne "prehodnocovali"
525d (E60)
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných