... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dudo
Príspevky: 148
Registrovaný: 13.9.2012
Auto: E61 535d
Kraj: Trnavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Nedeľa, 9. Decembra 2012, 21:06

lubomt napísal:
Dodavatel bmw servis ( podla nalepiek ), cena vysoka...


Lubo ty by si to tu hlavne nemal takto komentovat...ad 1 lebo nechal u teba dva litre a neradila, ad 2 teraz radi

Kolco prosim ta potvrd cenu a dodavatela
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Nedeľa, 9. Decembra 2012, 23:00

Ale ved ja nemam nic proti, ale urcite bude vyssia... To da rozum. Niekto si da urobit v oficialnom servise, niekto inde... Nic som tym nemyslel. Mna tiez zaujima cena, pretoze normalna cena ak sa dobre pamatam je 5.500e a to neviem , ci je v tom menic atd... Ale niekedy su aj ine cesticky
 
chip
Príspevky: 56
Registrovaný: 2.11.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Pondelok, 10. Decembra 2012, 15:21

Cena bez dph je 4271.21 EUR. Plus sleva od BMW 5 - 10% , takže se nechá dostat na 3844 bez dph. Je to bez měniče, ale zas má člověk novou almaru. Měnič je za 1225.91 EUR.
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Pondelok, 10. Decembra 2012, 19:00

Cena komplet prevodovky je cca 4600 euro s DPH bez zlavy. Je to prevodovka + menic + mechatronika. Ja som to mal za podststne nizsiu cenu. Samozrejme 2 roky zaruka. Menene v servise BMW
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Pondelok, 10. Decembra 2012, 19:07

Kolco, v ramci ujasnenia napis prosim podrobnosti co a ako bolo urobene na tej prevodovke u Luba... zrejme viac ludi to zaujima.
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Pondelok, 10. Decembra 2012, 19:12

Sory uz to nejdem rozoberat. Vsetko bolo napisane. Precitaj si cele vlakno. Uz mi zostava len doriesit reklamaciu len momentalne nemam cas kedze cakame prirastok.
PetoK napísal:
Kolco, v ramci ujasnenia napis prosim podrobnosti co a ako bolo urobene na tej prevodovke u Luba... zrejme viac ludi to zaujima.
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Pondelok, 10. Decembra 2012, 19:17

JJ, ved ja to tu citam od zaciatku... Bol ten menic vymemeny za novy, ako pisal Lubo, alebo nie ?
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Pondelok, 10. Decembra 2012, 19:54

Nebol dany novy ako pisal vo vyuctovani. Pravdepodobne bol iba repasovany.
PetoK napísal:
JJ, ved ja to tu citam od zaciatku... Bol ten menic vymemeny za novy, ako pisal Lubo, alebo nie ?
 
Užívateľov profilový obrázok
dudo
Príspevky: 148
Registrovaný: 13.9.2012
Auto: E61 535d
Kraj: Trnavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Pondelok, 10. Decembra 2012, 22:29

PetoK napísal:
JJ, ved ja to tu citam od zaciatku... Bol ten menic vymemeny za novy, ako pisal Lubo, alebo nie ?


..pozri,pre mna podstatne info ze sa to k spokpjnosti nakoniec muselo riesit inde
 
Užívateľov profilový obrázok
punky13
Príspevky: 15
Registrovaný: 22.7.2012
Auto: BMW E61 530d Touring
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Rakúsko

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Streda, 12. Decembra 2012, 12:30

Torn@dooo napísal:
čo takto firmy vo Viedni???
http://www.automatikgetriebereparatur.at/
ZF Österreich GmbH http://www.zf.com/corporate/en/products ... /index.jsp

ma niekto skusenost alebo pozna este nejake firmy vo Viedni a okoli???




Tak napíšem aj ja zopár skúsenosti so servisom vo Viedni. Konkrétne s firmou Neumahr GmbH http://www.automatikgetriebereparatur.at/

mám 530d, rv. 2008, km 155000. Problém, ktorý sa prejavil bol trhanie z 2 na 3 stupeň a trhanie auta v ca. 110km/h.

Po telefone mi pán Neumahr vysvetlil čo to môže spôsobovať aj s predbežnou cenou opravy (ca. € 2000), samozrejme že cenu upresní po otvorení prevodovky.

Auto som odstavil v utorok 9:00 vo Viedni, v rovnaký deň o 17:00 mi volal a vysvetlil čo je vo veci, prevodovku vybrali, otvorili (nepamätám si presne čo bolo vadné - niesom odborník - trebalo spraviť repas prevodovky).

ten týždeň v piatok o 10:30 bolo auto hotové:)

Jazdil som na ňom ca. dva týždne (ca. 1200km) bolo všetko ok, ale potom opäť začalo kopať pri radení. Ihneď som volal pánovi Neumahrovi..na druhý deň už stálo auto u neho. Vymenil hydromenič, nahral soft, nakódoval. Druhé ráno mi auto PRIVIEZOL do Kittsee, kde som si ho vyzdvihol (ušetril mi cestu z BA do Viedne). Spravili sme skušobnú jazdu, auto radilo ako malo. Samozrejme som nič nedoplácal. Na repas mám ročnú záruku.

Za mňa veľká spokojnosť s touto dielňou, milý, seriózny a odborný prístup.

Aj napriek reklamácii som spokojný na plnej čiare:) po repase mám zatial najazdených 20.000km a auto radí ako nové.

S pozdravom,
Fero
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12261
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Streda, 12. Decembra 2012, 12:36

Sa mi páči ako každá firma dáva predbežnú opravu na 2000€....Či je repas opodstatnený,alebo nie sa nikto pokial nieje odborník v tejto sfére nedozvie a pokial nebol pri oprave osobne a nevidel poškodené diely.... ](*,) ](*,) nuž je to biznis,ale aj zodpovednosť....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Streda, 12. Decembra 2012, 12:48

tak sa to ma robit, ako pisal punky :thumbup:

avsak na slovensku su taketo sluzby velmi tazko dostupne :cry:

ked sa mi pokazi prevodovka, pojdem veru radsej do tej viedne ako sa tu na SK s niekym dohadovat a nervy si robit
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Streda, 12. Decembra 2012, 13:32

punky13 napísal:



Tak napíšem aj ja zopár skúsenosti so servisom vo Viedni. Konkrétne s firmou Neumahr GmbH http://www.automatikgetriebereparatur.at/

mám 530d, rv. 2008, km 155000. Problém, ktorý sa prejavil bol trhanie z 2 na 3 stupeň a trhanie auta v ca. 110km/h.

Po telefone mi pán Neumahr vysvetlil čo to môže spôsobovať aj s predbežnou cenou opravy (ca. € 2000), samozrejme že cenu upresní po otvorení prevodovky.

Auto som odstavil v utorok 9:00 vo Viedni, v rovnaký deň o 17:00 mi volal a vysvetlil čo je vo veci, prevodovku vybrali, otvorili (nepamätám si presne čo bolo vadné - niesom odborník - trebalo spraviť repas prevodovky).

ten týždeň v piatok o 10:30 bolo auto hotové:)

Jazdil som na ňom ca. dva týždne (ca. 1200km) bolo všetko ok, ale potom opäť začalo kopať pri radení. Ihneď som volal pánovi Neumahrovi..na druhý deň už stálo auto u neho. Vymenil hydromenič, nahral soft, nakódoval. Druhé ráno mi auto PRIVIEZOL do Kittsee, kde som si ho vyzdvihol (ušetril mi cestu z BA do Viedne). Spravili sme skušobnú jazdu, auto radilo ako malo. Samozrejme som nič nedoplácal. Na repas mám ročnú záruku.

Za mňa veľká spokojnosť s touto dielňou, milý, seriózny a odborný prístup.

Aj napriek reklamácii som spokojný na plnej čiare:) po repase mám zatial najazdených 20.000km a auto radí ako nové.

S pozdravom,
Fero

:-({|=
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
Užívateľov profilový obrázok
Patkola1
Príspevky: 500
Registrovaný: 8.4.2011
Auto: BMW 330 XD Touring
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trencin

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Streda, 12. Decembra 2012, 13:33

Tak by to malo byť veru. Ale nie len v tom ale vo všetkom. Na Slovensku je veru 2 litre vážený paniaz a keď človeka dakto odrbe tak je to dosť na prd. Mal som si ja kreten kupiť manuál. :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Streda, 12. Decembra 2012, 13:41

Patkola1 napísal:
Tak by to malo byť veru. Ale nie len v tom ale vo všetkom. Na Slovensku je veru 2 litre vážený paniaz a keď človeka dakto odrbe tak je to dosť na prd. Mal som si ja kreten kupiť manuál. :mrgreen:


ono, nikde neni napisane, ze by mal manual vzdy vydrzat viac ako automat. ked sa clovek sprava k automatu normalne, tak by nemal byt ziaden problem (aspon pri automatoch ZF). moj uz ma cez 230 t km a zatial sa javi, ze je vsetko OK (tuk tuk tuk). stryko ma MB 220 cdi, auto ma cez 300 t km a radi uplne krasne a hladko

takze vacsinou je to o spravnom zaobchadzani, ako pri vsetkom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných