... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
abernolak
Autor témy
Príspevky: 307
Registrovaný: 13.5.2011
Auto: BMW 525 D (E60)
Kraj: Bratislavský

poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet? - vybavene

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 08:33

nazdarek
zenska mi suchla zadny naraznik zlava - je to len poskriabane, staci to striekat, vymenu netreba
ide to z jej pzp - uhradene by to malo byt cele, kedze sa nemenia diely. obhliadkar mi dal kontakt na tempus ako ich zmluvneho opravara

otazky:
1. co je vyhodnejsie - dat to opravit na rozpocet alebo na fakturu?
2. kolko trva striekanie zadneho naraznika e60?
3. da sa to urobit tak, ze pridem, zoberu si naraznik, ja mam auto, a ked ho urobia tak len pridem nahodit?
4. kolko stoji striekanie zadneho naraznika?
5. skusenosti so striekanim v tempuse ba?
Naposledy upravil/-a abernolak v Sobota, 1. Decembra 2012, 18:50, upravené celkom 1 krát.
525d (E60)
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
fortunes
Príspevky: 56
Registrovaný: 21.7.2009
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Smolenice

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 11:50

Ahoj,
1.
-rozpocet resp. FA - pri rozpocte je vzdy kratenie z vypocitaneho poistneho plnenia
- mas auto starsie ako 3 roky viac ako 150 000km ak to pojde na FA urcite tam bude kratenie z PZP tak isto aj pri rozpocte len pri rozpocte viac
2.
- striakanie 1-2 dni
3.
- po dohode sa to tak da urobit vo vacsine zmluvnych servisov (teda casto sa s tym stretavam ze nam to tak servisi robia=ale mozno je to tym ze sme big klient)
4.
-striekanie stoji cca 300 € v origo servisoch (material, danie dole, priprava na lakovanie, robota, danie naspet) (autorizovane servisi su vymienaci dielov takze necakaj ze by ti to opravovali vacsinou ti tam skrkne obhliadac X-ko a je to ako keby na vymeu lebo uz ine opravy u nas velmi uz nepoznaju...)
5.
- striekanie konkretne v Tempuse neviem - ale zopar BA servisov ma subdodavatela na striekanie takze by som velmi od toho necakal ze to je 100% len preto ze to je v origo servise akoze farby su kvalitne aj odtien moze sediet ale nie je to ono... aj tak neviem ci mozu este pouzivat pristrek a podobne ze by ti to nestriekali cele

-- takze to je zopar nekonkretnych info aspon takto to vidim ja a teraz do mna :mrgreen: :bmwball:
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 12:32

Mne nedavno menili narazniky tak mam cerstvu skusenost (ale v Lamaci)

ci pri striekani mozu amortizovat na zaklade veku auta, neviem-neviem, ved nemenia diely a nezvysuju hodnotu tvojho auta. (nastrek nie je komponent) Ale jasne ze zalezi na situacii a poistovni.

Ze by ta nechali behat bez naraznika, to netusim ale asi by som to asi neskusal.

Tym 1-2 dnom moc neverim, skor 3-4 ako ich poznam. BMW nema vlastnu lakovnu a posielaju to na nastrek niekam inam. Ohladne cien... len tolko, za nastriekanie predneho naraznika na E91 si zapocitali 800EUR (!!!) a to bol novy, teda sa tam nepocitalo pieskovanie a cistenie. Takze asi tak...
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
abernolak
Autor témy
Príspevky: 307
Registrovaný: 13.5.2011
Auto: BMW 525 D (E60)
Kraj: Bratislavský

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 12:52

menit to netreba su tam len skrkance cca 1-2 mm hlboke a dlhe mozno 15-20cisel..
pri striekani vraj platia celu sumu, len sa im divim ze mi dali tempus ba ako kontakt na opravu, to bude palka jak svina ratam...

osobne mi je to u pici - doskriabany/nedoskriabany, ten zadny naraznik uz ma co-to za sebou, ide mi o to, ze budem bez auta a pri dvoch malych detoch to v tomto pocasi nie je vyhra
myslim si ze aj detailing to ciatocne vyriesi...
525d (E60)
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
fortunes
Príspevky: 56
Registrovaný: 21.7.2009
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Smolenice

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 12:57

abernolak napísal:
menit to netreba su tam len skrkance cca 1-2 mm hlboke a dlhe mozno 15-20cisel..
pri striekani vraj platia celu sumu, len sa im divim ze mi dali tempus ba ako kontakt na opravu, to bude palka jak svina ratam...

osobne mi je to u pici - doskriabany/nedoskriabany, ten zadny naraznik uz ma co-to za sebou, ide mi o to, ze budem bez auta a pri dvoch malych detoch to v tomto pocasi nie je vyhra
myslim si ze aj detailing to ciatocne vyriesi...


musia ti dat tempus,auto bavaria alebo auto motiv lebo su to zmluvne autorizovane servisi pre BMW s dohodnutymi normohodinami a inymi vecami... na konkretny servis ti vystavia aj kalkulaciu (zohladnia spolocnu dohodu a dohodnute normohodiny) podla toho aky servis im povies ze si z tychto das...
 
abernolak
Autor témy
Príspevky: 307
Registrovaný: 13.5.2011
Auto: BMW 525 D (E60)
Kraj: Bratislavský

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 17:33

najnovsie mi v poistovni tvrdia ze aj striekanie budu amortizovat. este ze mam das, sakra
525d (E60)
Obrázok
 
Wincik
Príspevky: 1242
Registrovaný: 28.10.2011
Auto: BMW 325 TDS
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Tvrdošín

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 19:05

ak ti to je ako si napísal u piči ..či to máš poškriabané alebo nie.....tak by som vzal peniaze na ruku....a to čo máš poškriabané...by som si zatrel farbou..štetcom :D do mňa buchla v zime jedna ženská...do dverí.....( stará E36-tka..ročník 1993) polámali sa lišty a trošku preborili dvere....a pár škrabancov.....dvere som rozobral...vytlačil naspäť.....kupil druhé lišty z vrakáča za 10 evri...plus škrabance som zatrel štetcom...( to auto malo už čo to za sebou....tak mi bolo jedno že pri detailnom pohľade bolo vidno že tam bolo nejaké poškodenie...) a 200 euro vo vrecku :D ... takže ak ti nezáleží na tom že máš poškriabaný nárazník a potrebuješ auto tak zhrabni peniaze....a utekaj :)
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 21:54

moment, ide to na PZP vinnika? Tak potom by si mal mat narok na nahradne vozidlo! Bez srandy, zavolaj do poistovne vinnika, alebo do SKP (kancelaria poistovatelov) a uisti sa o tom, no od znameho co v jednej poistovni robi viem ze v pripade PZP udalosti ti ako poskodenemu hradia prenajom vozidla po dobu opravy a to do rovnakej triedy ako je to tvoje. Je jedno ci im das faktutu z Avisu, alebo od BMW.
Skus im zavolat a uistit sa... oni to nevesaju kazdemu na nos, lebo ked o tom ludia nevedia, oni usetria ;)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
fortunes
Príspevky: 56
Registrovaný: 21.7.2009
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Smolenice

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 22:05

salat napísal:
moment, ide to na PZP vinnika? Tak potom by si mal mat narok na nahradne vozidlo! Bez srandy, zavolaj do poistovne vinnika, alebo do SKP (kancelaria poistovatelov) a uisti sa o tom, no od znameho co v jednej poistovni robi viem ze v pripade PZP udalosti ti ako poskodenemu hradia prenajom vozidla po dobu opravy a to do rovnakej triedy ako je to tvoje. Je jedno ci im das faktutu z Avisu, alebo od BMW.
Skus im zavolat a uistit sa... oni to nevesaju kazdemu na nos, lebo ked o tom ludia nevedia, oni usetria ;)


Prepac ale toto je BLUD!!!
Nikde v zakone nie je napisane ze ma narok na NV a nie este to vo svojej kategori. Ma narok na usly zisk t.j. ak ma auto pisane na firmu tak moze dostat nejaku ciastku minus tolko kolko by potreboval na prevadzku svojho motoroveho vozidla. cize ked das fakturu z Avisu alebo Buchbindera alebo ineho prevadzkovatela NV tak dostanes 50-60% uplatnenej sumy... aj to som dal ten lepsi pripad.
ta oprava narazniku >
Ak si das opravit vozidlo z PZP vinnika - opravia ti to na FA v origo servise a poistovna ti spravi skrt v podobe 30% z ceny tak tych 30% si mozes narokovat v obciansko sudnom konani ale nie na poistovnu ale na tu vinnicku. Ale vacsinou sa to neoplati...
Skor ked to nemas zlomene zober cash a daj si to nastriekat miestnemu majstrovi podla cisla farby cca 100E diel a mas pokoj...
 
Užívateľov profilový obrázok
fortunes
Príspevky: 56
Registrovaný: 21.7.2009
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Smolenice

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 22:10

abernolak napísal:
najnovsie mi v poistovni tvrdia ze aj striekanie budu amortizovat. este ze mam das, sakra

vsetko je amortizovane je to sucast vozidla - cize aj ten lak ma svoj vek... a nedaboze aby si mal na druhej strane toho isteho dielu nejaky skrkancek tak ten ti tiez zoberie percenta ceny toho naraznika... nuz PZP je kruta realita...
to je tak ked vsetci slovaci by chceli kazdy rok odhlasovat PZP poistky pytat co najnizsie.. bez ohladu na bonusy malusy atd... a potom sa premava 3/4 slovenskeho vozoveho parku poisteneho za 100€ rocne pritom kazda skoda co je sposobena na novsom vozidle stoji 1k+ €... cize na niecom sa to musi skrtat...
 
abernolak
Autor témy
Príspevky: 307
Registrovaný: 13.5.2011
Auto: BMW 525 D (E60)
Kraj: Bratislavský

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 23:10

nieco som tiez uz pozistoval
o nahradne vozidlo treba pisomne poziadat, nemusia to schvalit
takisto sa da pisomne poziadat o kryci list, aj v pripade ak to ide z pzp vinnika (nielen pri havarijke) tiez to nemusi ale prejst, heh
skrkance tam su nejake, preto ma to moc netrapi, skor ma serie ten cas a vybavovacky okolo, lebo davam tomu zivotnost zopar mesiacov a budu tam dalsie skrkance a to ma potom bude pri novom nastreku srat
obciansko sudny spor nema zmysel, lebo vinnik si uz splnil povinnost a ma pzp a z tej sa to riesi, tudy cesta nevede.
525d (E60)
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Piatok, 16. Novembra 2012, 08:30

fortunes napísal:
Prepac ale toto je BLUD!!!


si zisti fakty a potom mi rozpravaj co je blud! [-X Sam si protirecis, ked je to blud, preco podla teba preplacaju 50-60% ? Odkial mas to cislo? Mas s tym skusenost? Ja mam a dost som sa okolo toho nabehal tak mi tu netrep domnienky z vlastnej hlavy! Zakon toto neriesi, to riesia zmluvne podmienky postovne a tym len chrania svojho klienta voci neskorsej zalobe/narokovaniu si preplatenia skod co sposobil...

zavolaj si tam a zisti si to sam!

abernolak napísal:
nieco som tiez uz pozistoval
o nahradne vozidlo treba pisomne poziadat, nemusia to schvalit


nemusia to schvalit, ale musia mat dovod ak to chcu zamietnut. Tym sa chrania voci tomu ze si na feldu v oprave nepozicas nieco neprimerane drahe a tak to musia schvalit predom. V ktorej poistovni to riesis? (napis mi SS)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
fortunes
Príspevky: 56
Registrovaný: 21.7.2009
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Smolenice

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Piatok, 16. Novembra 2012, 14:02

50-60% je z faktury za prenajom NV
kedze si nemozete uplatnit NV ale usly zisk tak sa vyska tejto faktury krati...
ine dotazy?
 
Užívateľov profilový obrázok
fortunes
Príspevky: 56
Registrovaný: 21.7.2009
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Smolenice

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Piatok, 16. Novembra 2012, 14:09

abernolak napísal:
nieco som tiez uz pozistoval
o nahradne vozidlo treba pisomne poziadat, nemusia to schvalit
takisto sa da pisomne poziadat o kryci list, aj v pripade ak to ide z pzp vinnika (nielen pri havarijke) tiez to nemusi ale prejst, heh
skrkance tam su nejake, preto ma to moc netrapi, skor ma serie ten cas a vybavovacky okolo, lebo davam tomu zivotnost zopar mesiacov a budu tam dalsie skrkance a to ma potom bude pri novom nastreku srat
obciansko sudny spor nema zmysel, lebo vinnik si uz splnil povinnost a ma pzp a z tej sa to riesi, tudy cesta nevede.


-kryci list ti s niektorymi super poistovnami v SR ani servis nebude chciet spravit ked to ide z PZP... lebo kym im likvidator nevystavi kryci list tak ti nepustia vozidlo zo servisu.... preto lepsie zaplatit fa a nechat si to uhradit to je to iste ako KL akurat na tvoj ucet...
-NV neries ak nemas sluzbne vozidlo... zbytocne budes v minuse(dobra rada nad zlato)....
-sudny spor mozes dat na rozdiel v poistnom plneni a tvojej skode... ale DAS poistovna pravnej ochrany ti velmi nepomoze kedze tam je jeden z 20 pravnikov co k comu... ale este naspat k veci... ten sudny spor ide hlavne o to ze na to aby si si dal vec do povodneho stavu si vynalozil viac ako ti dala poistovna a o tu ciastku sa mozes sudit... ale ako som spomninal vyssie je to blbost... kopec casu a chudak clovek co to nahlasil atd... sudne trovy k tomu co musi este zaplatit lebo by s tebou pravdepodobne prehral... ale celkovo v SR sa sudit 3-4 roky koli 250€....
===== stare auto 3 roky+, 150 000 km najazd zobrat love co davaju a dat si to spravit v neorigo servise ked je to takato nemechanicka prkotina... nepoviem rovnanie kasne a podobne ale lakovacku .... naco??? peace...
PS: robim s tym... aby nevznikali dohady ze si vymyslam.... :bmwball:
 
abernolak
Autor témy
Príspevky: 307
Registrovaný: 13.5.2011
Auto: BMW 525 D (E60)
Kraj: Bratislavský

Re: poskriabany naraznik - faktura alebo rozpocet?

Piatok, 16. Novembra 2012, 14:41

fortunes - jj, tak nejak sa mi to zacina crtat, aj ten das mi pripada ze viem niekedy viac ako oni, kua, buhehe

bol som slusny a sa to neoplaca...zenska zdrhla, ale mam to na kamere a chytil som ju o 500m dalej na konci slepej ulice
nabuduce volam policiu a moze sa vozit na bicykli najblizsi rok, ked nevie odhadovat vzdialenosti a nepozna elementarnu slusnost - najprv sa chodi von a potom dnu
525d (E60)
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných