... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

mmracing.sk
 
calipsso
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.5.2012
Auto: BMW 318i
Kraj: Banskobystrický

E36 - Zhasnutie kontroliek pocas jazdy

Štvrtok, 6. Septembra 2012, 08:30

Zdravim mam tu zas dalsi specificky problem,
auto E36 318i

Problem: pocas jazdy mi zhasinaju kontrolky ako keby som vypol motor ale podsvietenie pristrojovky mi svieti, cisto vypadaju iba rucicky a kontrolky, je to hocikedy za hociakych podmienok, vypadnu na 2-3 sekundy a znova naskocia.

Najhorsie je vsak to ze po opatovnom naskoceni mi ukazuju zle hodnoty (prazdnu nadrz, atd) a nuluje mi kilometre, nevylucujem kontakt daky zly ale aky kontakt kde ked som mal pozriet? rozobrat pristrojovku? to sa mi dako nechce velmi :|

Je tam este jedna vec sam od seba sa mi spusta alarm, je tam origos BMW alarm, skusal som vymienal som v dverach aj tie cidla lebo boli zodrate a nedoliehali ale tie su uz OK a stale spusta alarm. Najhorsie je ze je to pravidelne okolo 9-10 hodiny nikdy sa mi este nespustil v iny cas, a robi mi to pred firmou co nieje celkom prijemne a ani to trubenie teda nieje dvakrat prijemne.

Elektrika v cudu?

ak dakto daco daky elektrikar by vedel poradit budem vdacny.
 
Užívateľov profilový obrázok
maiki
Príspevky: 4229
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: 02" E46 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E36 - Zhasnutie kontroliek pocas jazdy

Štvrtok, 6. Septembra 2012, 14:53

na tie budiky najskor skus test budikov, tak zistis ci je problem s budikmi.. potom mozes ist dalej a to bud budiky, ale pozret kable co z nich idu... ale podla mna to v budikoch moze byt...
Your car. Your story. So don't let someone else write the book.
E46 320d 02"
ex E36 323i 96"
Obrázok
 
calipsso
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.5.2012
Auto: BMW 318i
Kraj: Banskobystrický

Re: E36 - Zhasnutie kontroliek pocas jazdy

Piatok, 7. Septembra 2012, 08:09

OK dik skusim ten test ale este otazka ze ako? viem ako sa to robi na 205 GTI ale na BMW neviem ako sa to robi.
 
Užívateľov profilový obrázok
NOROV
Príspevky: 324
Registrovaný: 26.1.2009
Auto: BMW3 TOURING E36
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nove Zamky

Re: E36 - Zhasnutie kontroliek pocas jazdy

Piatok, 7. Septembra 2012, 08:59

TEST budikov E36
- vložíš kľúč do zapalovania - netočíš
- stlačíš tlačidlo nulovania km - držíš
- potočíš kľúčikom do polohy 1
- pustíš tlačidlo nulovania km a spraví sa test budikov - zasvietia kontrolky a ručičky vybehnu na max viď : http://www.youtube.com/watch?v=0iQixKuye50
BMW je synonymem pro autentický, do budoucnosti hledící automobilový design. Autentický v tom, že design poukazuje na zážitek, který vás čeká. Dodrží slib, který se naplní ve chvíli, kdy spatříte auto.
 
calipsso
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.5.2012
Auto: BMW 318i
Kraj: Banskobystrický

Re: E36 - Zhasnutie kontroliek pocas jazdy

Piatok, 7. Septembra 2012, 11:44

Dikes,

test som skusil idu normalne pekne hore aj dole ale ked uz dochadzali a rucicka otackomera prichadzala k nule tak asi 0,5cm nad nulou ako keby poskocila spat smerom hore o cca 1-2 milimetre ako keby ju chcelo vratit spat a potom pekne klesla.

Spravil som este nasledujuci test budiky sa mi vypli podsvietenie islo tak som skusil tak pobuchat po palubovke v okoli budikov co to povie ci to je kontakt niekde ale nic sa nestalo az ked som poslednu ranu trosku pritvrdil (ziadna bomba =; len trosku tvrdsie) tak len prebliklo ale nenaskocilo, mam pocit ze to bude asi k.o. samo o sebe. [-o<

Skusim to rozobrat a uvidime videl som ze to tu uz tiez nieco podobne riesi chalan ze mu ide zle merac spotreby tak uvidime k ccomu sa on dopatra :D
 
Užívateľov profilový obrázok
.IGI.
Príspevky: 124
Registrovaný: 9.7.2011
Auto: E36 320i
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: E36 - Zhasnutie kontroliek pocas jazdy

Sobota, 8. Septembra 2012, 22:04

Mne hento robilo na 316ke, a tiez len ked som presiel po nerovnosti na ceste. Potom to zazracne prestalo a dodrbalo sa to natotalku az ked som bol v nemecku. Auto vpohode islo, ale nevedel som ako rychlo, ani otacky ani nadrz ani podsvietenie, proste KO. Tak som to dovliekol do najblizsieho BMW servisu ( este v nemecku ) a tam skusali vselico mozne, test, aj daco s plynom a rucnou chlapik spekuloval, ale nic. Povedal ze budiky su KO a ze mam kupit nove. Ale pri tej cene som sa nato radsej vysral a kupil z buracky.
Neviem kde bola chyba, ale zrejme nejaky kontakt vovnutri budikov.
E36 320i sedan - Mauritiusblau metallic
E36 316i sedan - Brokatrot metallic - ex
 
calipsso
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.5.2012
Auto: BMW 318i
Kraj: Banskobystrický

Re: E36 - Zhasnutie kontroliek pocas jazdy

Nedeľa, 9. Septembra 2012, 17:53

No je to asi tak ako vravis lebo uz zhasli a nerozsvietili sa, takze uz daco naham z tych co su nadiely. kupim nove (pouzite).

A nahodou dakto s tym alarmom?

dnes som zistil ze mi uz nejde ani dialkove, baterky su ok ale primac v aute je bez reakcie, neviem ci sa len pokazil aj ten uz alebo ci elektrika strasi, pozeral som cele auto a ja mam taky zvlasnty pocit ze bolo zatopene .. lebo flaky po vode a rozne nanosi prachu boli na takych miestach kde by sa voda nemala dostat, napr v kureni. alebo v interieri tam kde je odkladaci suflik tak cele ked som to rozoberal tam boli nanosi bordelu prachu a cojaviem coho vsetkeho aj v interieri kade tade som nasiel taketo a miesta z bordelom ako ked vyschne voda.

tak len zato uvazujem aj nad elektrikou.

Ak nahodou dakto dajte vediet.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných