... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dufusko
Príspevky: 154
Registrovaný: 7.1.2011
Auto: E39 Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Sobota, 11. Augusta 2012, 11:58

môžu

Pato39 napísal:
problem stale neni vyrieseny je to zahada boly rozobrate poloosi bolo v jednej malo vazeliny doplnila sa a chvilu to prestalo po par Km problem opät naspet a zase to trase možu to robit poloosi ?
 
Risho_21
Príspevky: 782
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: BMW E36 318i LPG
Kraj: Košický

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Nedeľa, 26. Augusta 2012, 15:09

objavilo sa mi nové trasenie xD.som presvedčený že to ide spredu. ak jemné pribrzdujem od 90 do 80 neskutočne sa rozkyve predok a volant tiež trasie do strán, ale ked pribrzdim tvrdšie tak to netrasie. mám vybitu tyčku riadenia, môže to byť tým ?
Ex BMW E39 523iA 98" Cosmoschwarz
Ex BMW E39 540iA 98" Kashmeerbeige
________________________________
BMW E36 318i LPG 93" Cosmoschwarz
Audi S6 (C4) 4.2 Quattro
 
Užívateľov profilový obrázok
jozefvorisek
Príspevky: 215
Registrovaný: 22.6.2012
Auto: BMW 523i e39
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Ilava

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Nedeľa, 26. Augusta 2012, 16:21

Mne sa trasenie vyriešilo vymenením ramien na prednej náprave a pomohlo to ako v spotrebe tak vo výkone, a ani netrasie nič, ako nové auto sám som z toho prekvapený,.
Obrázok
BMW 523i = Príbeh
 
Užívateľov profilový obrázok
aspenko
Príspevky: 106
Registrovaný: 13.3.2010
Auto: BMW E39 520i touring
Kraj: Nitriansky

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Pondelok, 27. Augusta 2012, 21:25

dufusko napísal:
Diel č. 2 z prvého linku

Diagnostika: neviem či máš manuál ,alebo aut. je to v podstate jedno. Nechaj zaradenú rýchlosť , resp. "P" , uvoľni ručnú brzdu a skloň sa k zadnému kolesu tak , aby si videl na tie silenty. Teraz pomocou kolesa posúvať autom dopredu a dozadu.Pri tomto úkone krásne vidiš pohyb nápravnice a silentov. Ak chodia viac ako 5-7mm , tak sú v riti. Odporúčam vymeniť všetky naraz. Je to síce pálka , ale nemusíš to robiť viackrát.


mám takú otázku, ako myslíš ten pohyb nápravnice 5-7 mm smerom hore dole na tom čape lebo je tam taká centimetrová medzera medzi silentom a tým tanierom čím je zo spodu uchitený silent , alebo smerom dopredu a dozadu smere jazdy, mne sa pohybuje hore dole tak ,že sa spodok silentu skoro dotýka toho taniera keď pohybujem kolesom dopredu dozadu pri zaradenej rýchlosti a či to môže spôsobovať môj problém slabšie trasenie zadku auta medzi 50-60 km rýchlosťou a všimol som , že pri prejazde väčšou nerovnosťou mi buchne zadkom.
 
Užívateľov profilový obrázok
vubo
Príspevky: 47
Registrovaný: 4.4.2010
Auto: E39 523
Kraj: Bratislavský

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Štvrtok, 30. Augusta 2012, 20:14

ak to trasie ako od podlahy, treba skontrolovať uloženie kardanu, stredové ložisko, hardy spojku. stačí tam malá vôla a auto trasie od zadu ako do podlahy.
E39 523i
E23 728i
 
Užívateľov profilový obrázok
chefino
Príspevky: 1438
Registrovaný: 22.1.2009
Auto: E60 530xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 7. Septembra 2012, 08:45

Môžu to robiť aj zle zabehnuté brzdy. Na jednom kompakte sme museli 2x reklamovať (shitné brzdy) a tretie ATE chalan tiež zle zabehol, tak nakoniec sme ich museli stáčať a potom už OK. Presne to mu robilo, trasenie pri rôznych rýchlostiach a samozrejme pri brzdení.

Na mojej E39 mi triaslo volantom, musel som vymeniť tyčky riadenia, celú prednú nápravu a nakoniec nanovo vyvážiť kolesá, potom sa to spravilo. Každý ten úkon prilepšil tomu trochu, sám o sebe nestačil iba jeden z nich.
 
Užívateľov profilový obrázok
dodiiik
Príspevky: 154
Registrovaný: 28.6.2011
Auto: E91 320d, e39 525i
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 14. Septembra 2012, 16:01

U mna je detto zahada v tom traseni, robilo to davnejsie pred letom potom, chcel som to opravit uz som chcel vymenit brzdy a pod....ale zahadne sa to stratilo , uplne par krat sa to este stalo ale ked mi za 2000 raz zatrialso pri brzdeni, tak som nato vykaslal. teraz som prezul auto na 18nastky, a nic to neobilo islo to este lepsie a pokojnejsie ako na 16, ale vonku bolo cez 30stupnov.. V stredu som siel na sluzobku do LM, auto islo neskutocne, nic netrialo netahalo, nebuchalo, kusok nad 210kmh sa kusok roztriaslo ale len kusok.... v stvrtok prislo ochladenie, a dnes ked som siel domov bolo asi 9stupnov, mokro .... a auto zacalo davat pri brzdeni normalne SUPY do volantu, a pri strednom a malom brzdeni, na full nic, dettto bolo citit vybracie do volantu okolo 100kmh alebo pri prejazde zakrutou v rychlosti 70 az 110 kmh, inak pohodka nic... pri brzdeni ale stale trepalo, asi po 100km ked sa dvihla teplota na 20 za levocou, auto zasa nic islo uplne normalne aj brzdy, uz len tka sporadicky to potriaslo obcas, vadilo mi to ale nebolo to take ze som sa bal brzdit, ze my vystreli volant,.... a po KE doma auto zas islo bez prblemov, normalne..... JE to normalne ??? zahada jak svina....
Aktual: BMW e91 320d, BMW e39 525i
EX: BMW e46 330dT
EX: BMW e39 530dAT
EX: BMW e32 730i V8

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/vi ... nref=story



.
 
Užívateľov profilový obrázok
dufusko
Príspevky: 154
Registrovaný: 7.1.2011
Auto: E39 Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 14. Septembra 2012, 16:56

Ano, mas odtrhnuté tie silenbloky. Pri jazde okolo 50-60km/h trasie a pri prejazde nerovnostami búcha.
aspenko napísal:

mám takú otázku, ako myslíš ten pohyb nápravnice 5-7 mm smerom hore dole na tom čape lebo je tam taká centimetrová medzera medzi silentom a tým tanierom čím je zo spodu uchitený silent , alebo smerom dopredu a dozadu smere jazdy, mne sa pohybuje hore dole tak ,že sa spodok silentu skoro dotýka toho taniera keď pohybujem kolesom dopredu dozadu pri zaradenej rýchlosti a či to môže spôsobovať môj problém slabšie trasenie zadku auta medzi 50-60 km rýchlosťou a všimol som , že pri prejazde väčšou nerovnosťou mi buchne zadkom.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Piatok, 14. Septembra 2012, 17:10

Páni,ako som vám písal už dávnejšie:vliezť pod auto,všetko skontrolovať a všetko podozrivé vymeniť.Na týchto autách je naozaj vela vecí čo môžu kurviť jazdu.Tieto veci mám už za sebou a teraz sa pekne vozím... :-"
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
TweeTy421
Príspevky: 6
Registrovaný: 31.1.2011
Auto: e39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Trasenie v aute BMW E39 530iA

Utorok, 25. Septembra 2012, 23:35

Mne trasie volant za studena pri vyššej rýchlosti alebo pri zrýchľovaní-brzdení keď sa auto ohreje všetko je v poriadku neviem čo stým serie ma to do auta som natlačil na servis pomaly toľko koľko má hodnoty postupom času som už dal povymieňať aj to čo netrebalo lebo už neviem čo to môže spôsobovať a ani mechanik to nevie na aute mám nové 4x predné silentbloky ramien,4x zadné ramená,4x zadné silentbloky nápravnice, predné uloženia tlmičov, tyčky stabilizátorov a silentbloky stabilizačných tyčí vpredu aj vzadu,zadné ložiská,riadenie,silentbloky motora,nové gumy 17",

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných