... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

reklamne predmety bmwklub.sk
 
reVo
Príspevky: 439
Registrovaný: 12.6.2010
Auto: e36 328i/e90 330xi
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Štvrtok, 3. Mája 2012, 22:09

fuu tak to je skoda :( Ale tak su aj ludia, ktori chcu na inych zarobit a predavaju taketo crepy... Je to hold smutne, ale na tomto svete ma uz asi nic neprekvapi.
Inak nevies co sa planuje s autom dalej? Pojde na diely alebo sa este bude zachranovat?
BMW e36 328i coupe (Avusblau M-packet) a E90 330xi (Monacoblau) - príbeh
 
Užívateľov profilový obrázok
janka2407
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 23.1.2012
Auto: BMW E36
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Piatok, 4. Mája 2012, 08:21

No tak ja urcite chcem spravit vsetko pre to aby auto chodilo :shock: , keby ze slo na diely tak to ho rovno podpalim lebo za tie peniaze co som uz dala, tak by mi to ani nestalo za to. ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: BMW E36 325tds Snímače

Piatok, 4. Mája 2012, 09:39

som tiež predpokladal že je tam káblovačka z novšieho typu a pravdepodobne hlava z e34, a skladačka hore dole,
keď tak mám z e36 97 rj+ews
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Piatok, 4. Mája 2012, 09:44

reVo napísal:
fuu tak to je skoda :( Ale tak su aj ludia, ktori chcu na inych zarobit a predavaju taketo crepy... Je to hold smutne, ale na tomto svete ma uz asi nic neprekvapi.
Inak nevies co sa planuje s autom dalej? Pojde na diely alebo sa este bude zachranovat?

Tiež sa čudujem že volakto ma po predaji takeho auta čiste svedomnie. A ja predavam moje a nik ho nechce a to na mom menim aj to čo by niekto iný vôbec nemenil #-o .
Treba do toho zohnať čerpadlo z 325td alebo z E34 525tds čo maju inu prirubu a to ešte neviem či nebude k tomu treba aj kamblovačku a kopec ineho.
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Pondelok, 7. Mája 2012, 09:03

Takže po podrobnom zistovaní sme zistili že čerpadlo bolo ozaj v Kežmarku ale nebolo zablombované preto že elektronická hlava bola na nom vadná a čerpadlo bolo len pretesnené aby aspon volajako išlo a bola o tom vraj upovedomená aj zakaznička. To ale nieje všetko !!!! Pozeral som nastavenie a čerpadlo bolo nastavene spravne no vačka bola posunutá uplne mimo tak som to doladil. Pol dna som samozrejme zistoval kde ma aky kabel isť a podla čisel som zistoval z čoho je tam vlastne čerpadlo a z čoho motor atd.... To ale stale nieje všetko !!!!! zakazničke bolo samozrejme vysvetlené že kde je chyba a prečo to ide tak ako to ide, čiže na 100% bola určená diagnoza a aj pričina . No a nazaver to najkrajšie ! Zakaznička sadla do auta a povedala že nam žiadne peniaze nedá lebo sme jej vraj auto neopravili,čo je samozrejme pravda pretože by sme jej museli dať druhé čerpadlo. Takže odišla bez zaplatenia. Cez PM sa ma pitala či sa stým chceme ešte babrať a ja som jej odpisal že nie ,pretože v takto rozbabranom aute by som sa musel trapiť 3dni a bola by to nezaplatená robota a hlavne robyť auto po 10tich mechanikoch je hruza.Pokial viem tak aj zistenie pričiny volačo stojí takže mohla mať aspon tolko taktu a zaplatiť aspon za nastavenie ktore bolo aj tak na prt.
Od takýchto zakaznikov ruky preč a dufam že si to večšina ludi prečita a nebude takymto ludom auto opravovať.
 
levik666
Príspevky: 77
Registrovaný: 11.11.2008
Auto: E36 316i Touring
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stropkov

Re: BMW E36 325tds Snímače

Pondelok, 7. Mája 2012, 10:35

Tak to je na slovensku zabehnutý prístup, zákazník ti povie, že nič platiť nebude, lebo auto nie je opravené. Že si sa s tým sral pár dní, aby si vôbec zistil čo tam z čoho je, a či sa to dá nejako rozbehať, tak ten čas sa nepočíta. A to ti ešte narobí "reklamu" vo svojom okolí, že si hovno spravil a ešte za to chceš peniaze. Tak ten model by mohol fungovať len v našej štátnej správe (aby boli úradníci platení podľa počtu vybavených stránok). Tam by sa to buď zefektívnilo, alebo ušetrilo :D . Prečo sa potom pani neobráti na predávajuceho, že ju už pri kúpe zavádzal?
levik666 E36 316i Touring Arktissilber metallic
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: BMW E36 325tds Snímače

Pondelok, 7. Mája 2012, 11:21

](*,) najlepšie na tom je že kým si sa trápil s tým autom tak za ten čas si mohol mať zarobených aj niekoľko stoviek od zákazníkov čo si cenia prácu
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Pondelok, 7. Mája 2012, 14:14

"Nech sa pači do bavarie". Tak takato bude moja veta ak ma bude niekto pitať aby som sa mu pozrel na TDSko =;
Budem ich opravovať už len kamaratom a ostatný nech sa trapia aku chcú.
 
reVo
Príspevky: 439
Registrovaný: 12.6.2010
Auto: e36 328i/e90 330xi
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Pondelok, 7. Mája 2012, 14:41

Zakaznička sadla do auta a povedala že nam žiadne peniaze nedá lebo sme jej vraj auto neopravili,čo je samozrejme pravda pretože by sme jej museli dať druhé čerpadlo. Takže odišla bez zaplatenia. Cez PM sa ma pitala či sa stým chceme ešte babrať a ja som jej odpisal že nie ,pretože v takto rozbabranom aute by som sa musel trapiť 3dni a bola by to nezaplatená robota a hlavne robyť auto po 10tich mechanikoch je hruza.Pokial viem tak aj zistenie pričiny volačo stojí takže mohla mať aspon tolko taktu a zaplatiť aspon za nastavenie ktore bolo aj tak na prt.

Obrázok

Ako som uz spominal... Na tomto svete ma uz nic neprekvapi ](*,)
BMW e36 328i coupe (Avusblau M-packet) a E90 330xi (Monacoblau) - príbeh
 
Užívateľov profilový obrázok
janka2407
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 23.1.2012
Auto: BMW E36
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Pondelok, 7. Mája 2012, 17:19

Všetko po poriadku... Čerpadlo bolo nastavované v Kežmarku, ale ten milý pán čo mi to robil tak mi povedal asi toľko, že keby bolo s čerpadlom niečo zlé tak mám prísť za ním naspäť, ale ja som dala meniť to čerpadlo do servisu a tam mi oznámili že je to dobré a že si myslí ten mechanik že to robí imobilizér, tak ja som tomu čerpadlu nepripisovala žiadnu chybu. A nechápem ako môžeš rozprávať že ja som sadla do auta a povedala som že nebudem nič platiť, keď si tam nebol. Podľa mňa normálny mechanik opýta o do mňa peniaze, ale dotyčný pán vedúci mi akurát povedal že auto mám dať do šrotu, lebo z neho už nič nie je, keby sa tak opravovalo každé auto tak na svete už nejazdí asi žiadne. A to že tu rozprávaš, že ty si mi povedal že sa nebudeš babrať v takom rozbabranom aute... atď. Tak to si sa vyjadril na adresu vedúceho že jemu sa do toho moc nechce. Tak ako ťa tu všetci vychválili, že to urobíš. Si do kopy akurát určil že tam mám riadiacu jednotku z E34 aj motor, čo nieje pravda, lebo podľa výrobného čísla je to E36! A na podiv keď auto išlo preč tak otáčky kolísali, čo do vtedy to auto nerobilo. Podľa druhých rád ako mi ťa odporučili som musela merať zbytočne dvakrát cestu s dvomi autami.
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Pondelok, 7. Mája 2012, 19:53

Tak potom tam kde ti povedali že čerpadlu nič nieje o tom nemaju ani šajnu. Za dalšie z Kežmarkom spolupracujeme už dlhé roky a čerpadlár si na opravu tvojho čerpadla pametal a povedal že je to poskladané len tak aby to aspon išlo aj ked nie dobre. Ak prišlo auto knám tak otáčky zostávali visieť čiže po ubratí plynu otáčky klesli najpr na 1500 a potom pomali až na volnobech čo znamená že je zle nastavená dávka čiže to my naznačuje velkú dávku a ak by si len trošku poštudovala toto forum tak by si sa dozvedela že čim vyššia dávka tým horší štart,čiže som sa to snažil doladiť pohybom hlavy. Nastavil som to tak že otáčky už nezostali visieť ale klesli jemne pod volnobeh a potom sa ustálili, to znamená menšia dávka ale lepší štart. Kedže mi to ale nejako nešlo do hlavy tak som sa potom začal v tom vrtať a spojili sme sa z čerpadlarom ktorý nam potom povedal že je to marne lebo že to čerpadlo je už vlastne nenastavitelné. Tak som sa stým potom už nehral aby to ešte aspon odišlo a mohlo to auto isť po svojej osi domov.
A za posledné ked od niekial odchádzam tak sa opítam " čo som dlžný" ak mi niekto povie že nič že to je dobré tak som rad a ten čo mi to robil tiež. Ale čakať že pride za mnou niekto a povie " no a trebalo by zaplatiť za to čo sme robili" mi pripadá trožku divné. To nieje ako v tesku že na konci nakupu mi pokladnička zahlasi sumu ktoru zaplatím.
Veduci je starší pan takže ma svojské vystupovanie a vieme o sebe uplne všetko kedže tam pracujem celý môj život a berie ma nie len za zamestnanca. Takže čo poviem ja ako keby povedal on a naopak.
Už som na to vlastne zabudol a neriešim to. Nejakých 30€ čo by ta to stalo som ešte videl a aj môj veduci. Mna to trošku trapi len preto že tuto opravu som vlastne sprostredkoval ja ale mam takeho dobreho šefa že mi to odpustí a život ide dalej.
A na zaver !!!! nemusím sa tu vlastne nijako obhajovať čo dokažem a čo nie , na to je tu tolko ludí že sa neodvažim ich zratať aby som nahodou na niekoho nezabudol.
S pozdravom Lukáš :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
janka2407
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 23.1.2012
Auto: BMW E36
Kraj: Prešovský

Re: BMW E36 325tds Snímače

Štvrtok, 17. Mája 2012, 21:18

:lol: :lol: :lol: Tak zase sa ozývam a to preto lebo rada, že mám vymeniť čerpadlo mi bola na ... Čerpadlo je prosím vymenené a bolo dobré na 100%, bolo pozháňané presne podľa výrobného čísla. Auto robí stále to isté. Naštartuje a zdochne... nič sa nezmenilo... Tak som zbytočne zase vyhodila peniaze za druhé čerpadlo a robotu za výmenu. Ďakujem za zistenú ,,chybu,, =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
Kraken
Príspevky: 2678
Registrovaný: 4.3.2007
Auto: E36 E30 E30
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: E36 325tds - Snímače

Štvrtok, 17. Mája 2012, 22:10

Tu mal niekto podobný problém, ale riešenie nik nenapísal:
post431487.html#p431487
post450788.html#p450788
 
antonov
Príspevky: 66
Registrovaný: 17.3.2011
Auto: e65 730d 2007
Kraj: Bratislavský

Re: E36 325tds - Snímače

Nedeľa, 20. Mája 2012, 08:46

Mne to zasa pripomína typickú opravu v garážovom servise - auto sme neopravili, ale ako odborníci sme zistili, že všetko máte na piču, dajte to do šrotu. Tiež som takúto tortúru absolvoval a vydrbal kopu peňazí, lebo som bol slušný a za akože "diagnostiku" som riadne zaplatil.
e65 730d 2007
ex e36 325tds 1995
 
Karlik325TDS
Príspevky: 5
Registrovaný: 9.5.2016
Auto: Bmw 325TDS
Kraj: Bratislavský

Re: E36 325tds - Snímače

Utorok, 10. Mája 2016, 22:35

Ten prvy kabel/steker ide do snimaca vahy vzduchu a ten snimac sa nachadza na tom sani vpredu zo spodu. A k tomu zdochynaniu len tolko ze mne to robilo tiez, nastartoval som niekedy to skapalo a niekedy to skapalo az ked som dupol na plyn a prudko pustil plyn otacky padli a motor skapal, vyriesil som to tak, ze som cele sanie aj so snimacom vahy vzduvhu vyhodil prec a prerobil som to na "sportove sanie" bolo to rychle riesenie ale ucinne. Auto mi od toho dna neskapina a ide jak utrhnute z retaze. Mozem poslat aj fotky ked tak.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 15 neregistrovaných